Архів новин за 2017 рік

 • 24.01.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Нема любови понад ту, що окропила кров’ю Крути» до Дня пам’яті героїв Крут.

  Дня пам’яті героїв Крут Дня пам’яті героїв Крут Дня пам’яті героїв Крут Дня пам’яті героїв Крут Дня пам’яті героїв Крут
 • 16.01.2017 р. Результати фотосушки "Територія гарного настрою".

  Протягом новорічних свят у бібліотеці тривала фотосушка "Територія гарного настрою", де були представлені найвдаліші фото читачів, що відвідали різноманітні бібліотечні заходи. Всі фото брали участь у голосуванні. Представляємо фото, що набрали найбільше голосів.

  Отже, з результатом - 80 голосів на першому місці фото під № 30, на другому місці - 15 голосів фото під № 23, і третє місце - по 10 голосів розподілили фото під № 11, 14, 33, 39.

  Дякуємо всім хто долучився до фотосушки та відвідав "Територію гарного настрою".

  результати фотосушки
 • 13.01.2017 р.На абонементі № 1 представлено виставку літератури "Будівничий українського Ренесансу" - до 135 річниці від дня народження Івана Огієнка.

  Огієнко Огієнко Огієнко Огієнко
 • 13.01.2017 р.На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Веселка у кожній краплині роси», присвячену 80-річчю від дня народження Євгена Гуцала, українського письменника.

  Гуцало Гуцало Гуцало Гуцало
 • 11.01.2017 р.На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг до 110 річниці з дня народження нашого земляка, ученого і конструктора у галузі ракетобудування й космонавтики Сергія Павловича Корольова.

  Сергiй Павлович Корольов народився 12 сiчня 1907 року в Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю. У 1924 роцi одержав середню освіту, закiнчивши Будiвельну профшколу мiста Одеси. Спроектував свiй перший планер. Вступив у Київський полiтехнiчний iнститут. У 1926 роцi у зв'язку з закриттям КПІ перевiвся на вечiрнє вiддiлення Московського вищого технiчного училища (МВТУ) iм. Баумана. Одночасно працював на пiдприємствах авiацiйної промисловостi. Пiзнiше будував планери i брав участь у Всесоюзних планерних змаганнях. У 1930 роцi без вiдриву вiд виробництва закiнчив Московську школу льотчикiв, одержав посвiдчення пiлота.

  Під керівництвом С. П. Корольова створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій “Восток” та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій “Місяць”, “Венера”, “Марс”, “Зонд”, штучні супутники “Електрон”, “Блискавка-1”; розроблений проект космічного корабля “Союз”. Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. Його удостоєно Золотої медалі ім. К.Е.Ціолковського АН СРСР (1958), Ленінської премії (1957), нагороджено 2 орденами Леніна, орденом “Знак Пошани” і медалями. У 1966 АН СРСР заснувала золоту медаль ім. С.П. Корольова “За видатні заслуги в галузі ракетно-космічної техніки”. Засновано стипендії ім. С.П.Корольова для студентів вищих навчальних закладів. У Житомирі, Москві (на початку Алеї космонавтів) та інших містах споруджено пам’ятники вченому, створено меморіальні будинки-музеї в Житомирі, Москві й на Байконурі, його ім’я носять авіаційні інститути, вулиці багатьох міст, два науково-дослідних судна, високогірний пік на Памірі, перевал на Тянь-Шані, астероїд, таласоїд на Місяці.

  Корольов Корольов Корольов Корольов Корольов
 • 03.01.2017 р.На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Світ Cередзем’я Джона Толкієна», присвячену 125-ти річчю від дня народження англійського прозаїка, казкаря, засновника жанру фентезі.

  Світ Cередзем’я Світ Cередзем’я Світ Cередзем’я Світ Cередзем’я Світ Cередзем’я
 • 28.02.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Художня палітра жінок-письменниць».

  Художня палітра жінок-письменниць Художня палітра жінок-письменниць Художня палітра жінок-письменниць Художня палітра жінок-письменниць Художня палітра жінок-письменниць
 • 24.02.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Життя – видовище, трагедія жива…», присвячену 215-річчю від дня народження Віктора Гюго, французького поета і письменника.

  Віктор Гюго Віктор Гюго Віктор Гюго Віктор Гюго Віктор Гюго
 • 23.02.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра, присвячена 130 річниці від дня народження Леся Курбаса.

  Лесь Курбас (повне ім’я – Олександр-Зенон Степанович Курбас) – театральний реформатор, славетний режисер театру й кіно, актор, письменник, педагог.

  Народився 25 лютого 1887 року в місті Самбір (тепер Львівської області) у родині акторів галицького театру Степана та Ванди Курбасів (за сценою Яновичі). Батько його, хоча й був мандрівним українським актором, проте і в бідності своїй прагнув дати Олександрові гарну освіту.

  Лесь Степанович навчався у Тернопільській гімназії, у Віденському та Львівському університетах. Тому цілком природно, що Лесь увібрав у себе все те, що могла дати йому європейська культура. Вже тоді Курбас мріяв працювати в Наддніпрянській Україні, де існував сильний демократичний театр Садовського (Київ) і де поруч була висока театральна культура.

  1916 року його мрія здійснилась, він вступає до цього театру. Акторська творчість Курбаса в театрі Миколи Садовського обіцяла розвинутися, але сталося так, що він приніс свій акторський талант у жертву режисерському. Головна увага й енергія молодого митця були скеровані на організацію студії молодих акторів, з якої виріс згодом Молодий театр. Назва «Молодий театр» з'явилася вже влітку 1917 року. Молодий театр – це театр пошуків нових форм втілення сучасної та класичної драматургії. З цього театру взяли початок кілька українських театрів.

  Влітку 1920-го Лесь Курбас зібрав своїх кращих акторів, хто добровільно приєднався з Київського театру ім Шевченка, і під назвою «Кийдрамте»(Київський драматичний театр) трупа почала своє турне по містах Київщини. Спочатку осіли у Білій Церкві, потім в Умані.

  Лесь Курбас був засновником спочатку політичного (1922-1926), а потім і філософського (1926-1933) театру в Україні. У виставах свого філософського театру «Березіль» (Харків) Курбас малює всесвіт, де головним стає особлива довіра до життя людини у всіх його суперечностях. Лесь Курбас і «березільці» знайшли свого драматурга, п'єси якого були співзвучні їхнім естетичним засадам. Таким драматургом став Микола Гурович Куліш

  П'єси М. Куліша «Народний Малахій», «Мина Мазайло», на жаль, не знайшли розуміння у критики. Проти Леся Курбаса були висунуті звинувачення в «похмурості», викривленні оптимістичної радянської дійсності.

  Багато чого з творчих пошуків Курбаса не розумілося широкими масами глядачів. Це стосується і його вистави «Маклена Граса», яка досягає справжньої філософської глибини. Але незважаючи на несприятливу для творчості атмосферу нерозуміння, недоброзичливості, Лесь Курбас не занепадав духом, він до останньої можливості вів боротьбу з поширеними у той час тенденціями спрощенства, вульгаризації мистецтва. Опоненти ж щонайменшу невдачу Л. Курбаса завжди розцінювали як цілковитий провал театру.

  Можливо, саме тому, що режисер не відступив, не поступився своїми переконаннями, його було наклепницьки обмовлено, звільнено з посади керівника «Березолю» і заарештовано у Москві, де він кілька місяців працював у єврейському театрі на Малій Бронній.

  Його було вислано на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу на Медвежу Гору, потім його відправили на Соловки. 1937 року після повторного суду його було розстріляно, а 1957 року реабілітовано. Посмертно.

  1989 року на фасаді Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка було встановлено меморіальну дошку в пам'ять про Леся Курбаса, а «Мала сцена» театру знову отримала назву «Березіль».

  У Львові працює один з найкращих театрів України - Львівський академічний театр імені Леся Курбаса

  Курбас Курбас Курбас Курбас
 • 21.02.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Мова народу – генетичний код національної культури, запорука самобутності та самозбереження», до Дня рідної мови.

  День рідної мови День рідної мови День рідної мови День рідної мови День рідної мови
 • 07.02.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Неперевершений майстер критичного реалізму», присвячену 205-річчю від дня народження Чарлза Діккенса, англійського письменника.

  Діккенс Діккенс Діккенс Діккенс Діккенс
  Діккенс Діккенс
 • 06.02.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Все, що душа довірила словам» (поетичні сторінки).

  поетичні сторінки поетичні сторінки поетичні сторінки поетичні сторінки поетичні сторінки
 • 31.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх, центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури до Дня математики "Математична веселка".

  Математична веселка Математична веселка Математична веселка Математична веселка
 • 28.03.2017 р. До дня народження чеського педагога-гуманіста Яна Амоса Коменського у бібліотеці діють книжкові виставки.

  Основоположником сучасної наукової педагогіки вважається видатний чеський педагог Я. А. Коменський. Він першим у світі теоретично обґрунтував весь комплекс основних питань, які в сукупності визначають педагогіку як науку, зібравши і переробивши у своїх творах весь досвід попереднього розвитку теорії і практики навчання і виховання підростаючого покоління.

  Я. А. Коменський народився 28 березня 1592 р. у м. Нiвниця в Моравії у сім’ї мірошника, члена протестантської общини Чеських братів. У 12 років осиротів, виховувався родичкою у м. Стражниця.
  1604-1605 рр. – відвідує школу братства. Вчиться за рахунок общини.
  1608-1610 рр. – навчання у латинській школі в м. Пшерів.
  1610-1612 рр. – навчається у Гернборському, а потім ще рік – у Гейдельбергському університетах. Освіту завершує подорожами по Європі.
  1614 р. – повертається до Пшерова, де був призначений керівником школи, в якій сам раніше навчався.
  1616 р. – обраний братством на священика.
  1618-1621 рр. – священик i працює у школі братства у м. Фульнек.
  1621 р. – Фульнек спалили іспанські війська, згоріла бібліотека Коменського з рукописами. Сам він довгий час переховується. Пише твір «Лабіринт світу і рай серця».
  1628 р. – Коменський i його община покинули батьківщину і оселилися в польському м. Лєшно. Тут з невеликими перервами він прожив 28 років до 1656 р. Керує своєю общиною, вчителює у лєшненськiй школі братства.
  Перші роки лєшненського періоду були дуже продуктивними: «Велика дидактика» (1632); «Материнська школа» (1632); «Відкриті двері мов i всіх наук» (1631) та ін.
  1641-1642 рр. – по запрошенню перебував в Англії. Сюди його привела ідея написання «Пансофiї» («християнської всемудрості») – своєрідної енциклопедії, де були б зібрані воєдино всі знання, що їх виробило людство.
  1642-1647 рр. – живе у Швеції, приймає участь у підготовці шкільних підручників (в рамках шкільної реформи). Підсумком роботи Коменського у цей період стала праця «Новітній метод мов» (1647 р.).
  1648 р. – Коменський знову в Лєшно. Тут у 1650 р. його обирають на синоді братства єпископом Чеської общини.
  1650-1654 рр. – по запрошенню проживає в Угорщині (м. Шарош-Патака), де займався впорядкуванням шкіл. Накреслює план пансофiчної школи i частково реалізує його. За цей час написав «Закони добре організованої школи», «Правила поведінки для юнацтва», «Видимий світ у малюнках».
  1654 р. – повертається у Лєшно. Місто у 1656 р. у ході польсько-шведської війни було спалене. Знову згоріла бібліотека Коменського.
  1656 р. – Коменського запросили в Амстердам (Нідерланди). Тут вiн живе аж до смерті. У 1657 р. в Амстердамі видано твори Коменського в 4-х частинах. Серед них i «Велика дидактика».
  В Амстердамі публікує частину головної праці свого життя філософський твір «Загальна порада про покращання справ людських».
  Помер педагог 15 листопада 1670 р. i похований в Нідерландах поблизу Амстердаму (в Наарданi).

  Школа, вихователі, проповідники можуть лише розвинути
  і деяким чином направити виховання дітей в потрібне русло.
  Головний умонастрій особистості народжується в сім'ї.
  Ян Амос Коменський

  На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра присвячена 425 річниці з дня народження Я. А. Коменського.
  Коменський Коменський Коменський Коменський

  У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Класики світової педагогіки» – до 425-річчя від дня народження Яна Амоса Коменського (1592-1670), чеського педагога-гуманіста, письменника, громадського діяча.
  Коменський Коменський Коменський Коменський
 • 27.03.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Міжнародного дня театру діє книжкова виставка «Drama in the world: talks on art».

  На виставці представлена література про розвиток мистецтва драми у світі, а також драматичні твори видатних англомовних письменників в оригіналі.

  Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру
  Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру
 • 27.03.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Міжнародного дня театру.

  27 березня всі святкують Міжнародний день театру.

  Слово «театр» (греч. theatron, місце для видовищ, видовище) – рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою. Традиційно включає сцену – майданчик, де відбувається дія, і зал для глядачів.

  Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.

  Починаючи із ХІ століття відомі театральні вистави слов’янських скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (ХІ століття). Перші зразки драми прилюдно виголошувалися учнями київських Братської та Лаврської шкіл(16-17 століття). Важливими осередками розвитку релігійної драми у цей час вважалася також Львівська братська школа та Острозька академія.

  У XVII-XVIII столітті широкого розмаху набули вертепи – мандрівні театри маріонеток, які виконували різдвяні драми та соціально-побутові інтермедії. У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, у колишньому костелі єзуїтів. У Наддніпрянщині, де перші театральні трупи народилися також у XVIII столітті, процес відкриття стаціонарних театральних споруд просувався повільніше.

  Так, у Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 році, в Одесі – в 1809, в Полтаві – в 1810.

  Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру Міжнародний день театру
 • 24.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури "Гетьман української музики", до 175-річчя від дня народження М. В. Лисенка (1842-1912), українського композитора, піаніста, фольклориста, громадського діяча.

  Гетьман української музики Гетьман української музики Гетьман української музики
 • 23.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Туберкульоз – найпоширеніша хвороба цивілізації» – це має знати кожен (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом).

  Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) 24 березня щорічно – в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. У 1905 році вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини. Цей День був заснований в 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями (Міжнародний союз по боротьбі з туберкульозом і хворобами легень – МСТЛЗ) і приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу – палички Коха.

  Туберкульоз – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування осіб, хворий на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. В даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік, більшість з яких – жителі країн, що розвиваються.

  На виставці представлені статті з книг, періодичних видань про туберкульоз – глобальну небезпеку для людства, про збудників цієї хвороби, умови інфікування, розвиток, профілактику.

  Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз
 • 21.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури до Міжнародного дня поезії.

  "... пам'ятайте, що на цій планеті,
  відколи сотворив її пан Бог,
  ще не було епохи для поетів,
  але були поети для епох!"
  (Л. Костенко)

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
 • 21.03.2017 р. До Всесвітнього дня поезії у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Затремтіли струни у душі моїй».

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
 • 20.03.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії:

  "Нехай вона, зігрітая добром
  Омита кришталевою сльозою,
  Думками сповнена, приходить в кожен дім,
  Живе в віках перлиною святою".

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
  Всесвітній день поезії
 • 20.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Комп’ютерні технології при викладанні курсу хімії».

  На виставці представлені статті з періодичних видань про використання сучасних інформаційних технологій на уроках хімії, про створення комп’ютерних презентацій.

  Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології
 • 17.03.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «The Novel and the People», на якій представлена художня література англійською мовою.

  The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People
  The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People
 • 15.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Майстер вишуканих стилізацій», присвячену 65-річчю від дня народження Юрія Винничука, українського журналіста, письменника.

  Винничук Винничук Винничук
 • 14.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Жіночі голоси української літератури».

  Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури
 • 13.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Життєві перехрестя жіночої долі» – сторінками періодичних видань.

  сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань
 • 09.03.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до 203 річниці від дня народження українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка відкрито книжкову виставку «Шевченкове слово в англомовному світі».

  Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко
  Шевченко Шевченко Шевченко
 • 09.03.2017 р. В читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка: "Ймення його було, єсть і буде свято для всіх тих, у кого єсть жива душа і живе серце у грудях" (Ю. Яворський), до 203-річчя від дня народження великого українського письменника, художника, мислителя Т. Г. Шевченка (1814-1861).

  Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко
 • 07.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "Червону троянду дарую я вам..." - до Міжнародного жіночого дня 8 березня. На виставці представлена література про троянду - царицю квітів, сорти і способи вирощування.

  8 березня 8 березня 8 березня
 • 07.03.2017 р. Вітання!

  8 березня
 • 07.03.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра присвячена 155 річниці з дня народження українського художника Миколи Пимоненка.

  Микола Корнилович Пимоненко – український художник-живописець, автор багатьох картин на сільську та міську тематику народився 9 березня 1862 року в мальовничому передмісті Києва – Пріорці. Батько його був іконописцем та різьбярем, мав невелику майстерню, в якій робив з дерева й розписував іконостаси. Іноді для виконання замовлень йому доводилося виїжджати в села й містечка Київщини; у такі подорожі він не раз брав із собою й сина.

  Саме в дитячі роки пробудився в Пимоненка інтерес до живопису. Допомагаючи батькові, він вчився малювати, а згодом почав мріяти про вступ до художньої школи, але так як коштів у батька не було, він міг віддати сина лише до іконописної майстерні. Там, на щастя хлопця, його помітив Микола Іванович Мурашко – художник і педагог, організатор і керівник Київської рисувальної школи.

  Київська рисувальна школа, до якої Микола Корнилович вступив в 1878 році, була одним із основних центрів художнього життя на Україні. У 1882 році Пимоненко вступив до петербурзької Академії мистецтв, де навчався у майстерні майбутнього тестя В. Орловського. Навчання в академії йому давалося легко – за один рік пройшов клас гіпсів, гіпсових фігур, добре вдавалися малюнки, етюди з натури, ескізи композицій, про що свідчили високі оцінки та медалі. На жаль, навчання довелося залишити через хворобу легенів і матеріальні нестатки. Повернувшись до Києва, Пимоненко розпочинає педагогічну діяльність у Київській рисувальній школі, куди його запросив на посаду викладача М. Мурашко.

  Микола Пимоненко – видатний український художник-жанрист, з іменем якого пов'язане піднесення в українському образотворчому мистецтві другої половини XIX ст. Теми і сюжети його творчості невибагливі, життєві, тим, безперечно, глибоко вражаючі і хвилюючі. Увага митця зосереджена на показі праці, побуту, звичаїв, повсякденного життя селянства: весілля, побачення, повернення з роботи, сватання, ворожіння на свята тощо.

  Художник нагороджений двома малими та однією великою срібними медалями Петербурзької Академії художеств, орденом Св. Анни II і III ст. Він є автор 180 картин, близько 400 етюдів і більше 100 малюнків.

  «Він був істинним українцем, не забудеться краєм
  за свої правдиві і милі, як Україна, картини…»
  І. Рєпін

  pymonenko pymonenko pymonenko pymonenko
 • 07.03.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Подільський Робін Гуд», до 230-річчя від дня народження Устима Якимовича Кармалюка [Кармелюка] (1787-1835), українського національного героя, керівника повстанського руху.

  Кармелюк Кармелюк Кармелюк Кармелюк
 • 06.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку «А слава – заповідь моя…», до дня народження Т. Г. Шевченка, українського поета, письменника, художника.

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 06.03.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до дня народження видатного українського поета, письменника, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 03.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Багатогранний талант Шевченка» – до дня народження Т. Г. Шевченка, українського письменника, художника, мислителя (1814-1861).

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 03.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Сонячний карибський геній», присвячену 90-річчю від дня народження Г. Г. Маркеса, колумбійського письменника, прозаїка, лауреата Нобелівської премії з літератури.

  Маркес Маркес Маркес Маркес Маркес
 • 02.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Глібов – творець правдивих перлин української літератури» – до 190-річчя від дня народження Леоніда Івановича Глібова (1827-1893), українського поета, байкаря, журналіста.

  Глібов Глібов
 • 01.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури "Майстер живопису і графіки", до 100 річниці від дня народження Тетяни Яблонської.

  Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки
 • 28.04.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Дня Перемоги.

  до Дня Перемоги до Дня Перемоги до Дня Перемоги до Дня Перемоги до Дня Перемоги до Дня Перемоги
 • 26.04.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Entertaining Grammar».

  На виставці представлені книги, в яких у цікавій, ігровій формі подаються основи граматики англійської мови.

  Entertaining Grammar Entertaining Grammar Entertaining Grammar Entertaining Grammar Entertaining Grammar
  Entertaining Grammar Entertaining Grammar Entertaining Grammar Entertaining Grammar
 • 25.04.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Україна очима художників» – міні-галерея.

  до тижня біології до тижня біології до тижня біології до тижня біології до тижня біології
 • 24.04.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Цікаві та багаті надбання біологічних наук» – до тижня біології.

  На виставці представлено праці викладачів факультету, наукову, а також цікаву навчальну літературу.

  до тижня біології до тижня біології до тижня біології до тижня біології до тижня біології
  до тижня біології до тижня біології до тижня біології
 • 24.04.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «They Changed the World».

  До уваги читачів представлена література про видатних людей англомовних країн.

  They Changed the World They Changed the World They Changed the World They Changed the World They Changed the World
  They Changed the World They Changed the World They Changed the World They Changed the World
 • 21.04.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Скільки років землі - і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!» (Л. Костенко) - до Всесвітнього дня Землі.

  На виставці представлена література з екологічних проблем планети та про взаємодію людини з навколишнім середовищем.

  до Всесвітнього дня Землі до Всесвітнього дня Землі до Всесвітнього дня Землі до Всесвітнього дня Землі до Всесвітнього дня Землі до Всесвітнього дня Землі
 • 20.04.2017 р. 13.04.2017 в актовому залі гуртожитку № 4 відбувся літературно-музичний вечір «Але хто тобі повірить солдате...», присвячений героям АТО.

  У вечорі приймали участь студенти філологічного та історичного факультетів Денисенко Олена (14 група), Белько Влада (23 група), Вавшко Вікторія (12 група), Грищенко Олександр (43 група), Діана Морару (51 група).

  Присутні: працівники бібліотеки, працівники гуртожитку № 4, студенти з різних факультетів.

  Більше фото тут.

  Також ви можете переглянути відеоролик.

  присвячена героям АТО присвячена героям АТО присвячена героям АТО присвячена героям АТО присвячена героям АТО
 • 19.04.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка, присвячена героям АТО:

  «О, Боже ласкавий, з високого неба,
  Послухай молитву й благання до Тебе.
  Спаси Україну від злої навали,
  Щоб більше дітей батьки не ховали.»

  присвячена героям АТО присвячена героям АТО присвячена героям АТО присвячена героям АТО
 • 18.04.2017 р. До Міжнародного Дня пам'ятників та історичних місць в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Україна – земля споконвічних християнських святинь».

  До Міжнародного Дня пам'ятників До Міжнародного Дня пам'ятників До Міжнародного Дня пам'ятників До Міжнародного Дня пам'ятників До Міжнародного Дня пам'ятників До Міжнародного Дня пам'ятників
 • 18.04.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено полиці Буккросингу.

  Буккросинг – книжковий рух, який дає можливість читачам познайомитись з цікавою літературою, обмінятись новими враженнями та книжками.

  Bookcrossing Bookcrossing Bookcrossing Bookcrossing
 • 14.04.2017 р. Вітання.

  Великдень
 • 14.04.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Весна іде, наповнена чудес… Христос Воскрес!» – Світле Христове Воскресіння. Великдень.

  Великдень Великдень Великдень Великдень
 • 13.04.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра до 310 річниці від дня народження Леонарда Ейлера, математика, механіка, фізика.

  Леонард Ейлер – видатний швейцарський, німецький і російський математик, механік, фізик і астроном вісімнадцятого століття.

  За походженням швейцарець, народився 15 квітня 1707 року в швейцарському місті Базелі. Його батько – Павло Ейлер, був пастором в Ріхене (поблизу Базеля) і мав деякі пізнання в математиці. Батько призначав свого сина до духовної кар'єри, але сам, цікавлячись математикою, викладав її й синові.

  Ейлер уже в сімнадцять років отримав вчений ступінь магістра. Він був вчений надзвичайної широти інтересів і творчої продуктивності, написав понад 850 робіт з математичного аналізу, диференціальної геометрії, теорії чисел, наближених обчислень, небесної механіки, математичної фізики, оптики, балістики, кораблебудування, теорії музики та інших, що зробили значний вплив на розвиток науки. Леонард Ейлер був академіком Лісабонської, Базельської, Паризької, Туринської, Берлінської та Петербурзької академій наук.

  До кінця своїх днів Леонард Ейлер був відданий науці. У день своєї смерті 7 вересня 1783, він обговорював з астрономом Лекселем розрахунки по орбіті планети Уран. На сімдесят сьомому році життя за кілька годин до смерті його це цікавило!

  Леонард Ейлер Леонард Ейлер Леонард Ейлер Леонард Ейлер Леонард Ейлер
 • 13.04.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку літератури на тему: «Природничі екскурсії як форма організації навчального процесу», яка має велике навчально-виховне значення, тому що без проведення відповідних екскурсій - вивчення природничого матеріалу набуває схоластичного характеру.

  Природничі екскурсі Природничі екскурсі Природничі екскурсі Природничі екскурсі Природничі екскурсі Природничі екскурсі
 • 12.04.2017 р. Шановні викладачі, студенти, співробітники!

  Відтепер і у читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 Ви зможете долучитись до міжнародного руху «Буккросинг».

  Суть руху полягає в обміні прочитаними книгами та іншими виданнями. Буккросинг – практика залишати книгу чи журнал в публічному місці, щоб інші люди знайшли її і прочитали, а потім вчинили так само. При цьому не потрібний читацький квиток, всі книги не мають номерів та шифрів. Ти вільний у виборі та в строках повернення книги чи журналу.

  Побудуємо разом «живу» бібліотеку!

  Буккросинг Буккросинг Буккросинг Буккросинг Буккросинг
 • 12.04.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Weltliteratur – Deutsch Ubersetzung», на якій представлена світова художня література в перекладі німецькою мовою.

  Weltliteratur Weltliteratur Weltliteratur Weltliteratur Weltliteratur
  Weltliteratur Weltliteratur Weltliteratur
 • 11.04.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Великий математик і не тільки…» – до 310-річчя від дня народження Леонарда Ейлера (1707-1783), швейцарського, німецького математика, механіка, фізика.

  Ейлер Ейлер Ейлер
 • 11.04.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Геній епохи Відродження», присвячену 565 річниці від дня народження Леонардо да Вінчі, італійського живописця, архітектора, вченого, скульптора.

  Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі
  Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі Леонардо да Вінчі
 • 07.04.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Миттєвості вічності» з нагоди Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць.

  Миттєвості вічності Миттєвості вічності Миттєвості вічності Миттєвості вічності Миттєвості вічності
 • 05.04.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Она цеплялась за любовь, она любимой быть хотела…» до 80 річниці від дня народження Белли Ахмадуліної (1937-2010), російської поетеси, перекладача.

  Ахмадуліна Ахмадуліна Ахмадуліна Ахмадуліна
 • 05.04.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Для дому, для душі, для дозвілля…».

  для дому, для душі, для дозвілля для дому, для душі, для дозвілля для дому, для душі, для дозвілля для дому, для душі, для дозвілля
 • 04.04.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Будьмо творцями свого здоров’я», приурочена до тижня здоров’я.

  На виставці представлена література про здоровий спосіб життя, раціональне харчування, лікувальну фізкультуру, статті з періодичних видань.

  Будьмо творцями свого здоров’я Будьмо творцями свого здоров’я Будьмо творцями свого здоров’я Будьмо творцями свого здоров’я
 • 04.04.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Life in Jokes».

  На виставці представлена гумористична література англійською мовою.

  Life in Jokes Life in Jokes Life in Jokes Life in Jokes Life in Jokes
  Life in Jokes
 • 03.04.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Літературна СміхоТерапія».

  СміхоТерапія СміхоТерапія СміхоТерапія СміхоТерапія СміхоТерапія
 • 03.04.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Український рушник – вишите життя народу» – сторінками періодичних видань.

  сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань
 • 31.05.2017 р. До Міжнародного дня захисту дітей у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Дитина в сучасному світі».

  до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей
 • 31.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету до Дня захисту дітей представлено виставку на тему: «Великі права маленької дитини», яка адресована батькам, майбутнім батькам, вихователям, педагогам, соціальним робітникам та всім, хто зацікавлений у вирішенні проблем дітей України та світу.

  до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей до Дня захисту дітей
 • 30.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено книжкову виставку: «Куріння або здоров’я – вибирайте самі!».

  Виставка присвячена Всесвітньому дню боротьби з тютюнопалінням і застерігає від шкідливої звички та заохочує до здорового способу життя.

  Куріння або здоров’я Куріння або здоров’я Куріння або здоров’я Куріння або здоров’я Куріння або здоров’я
 • 27.05.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Долі фізиків і математиків в історії науки».

  Долі фізиків і математиків Долі фізиків і математиків Долі фізиків і математиків Долі фізиків і математиків
 • 26.05.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Внутрішній світ Вірджинії Вульф» – до 135-річчя англійської письменниці.

  На виставці представлені біографічні відомості про авторку та її твори мовою оригіналу.

  Внутрішній світ Вірджинії Вульф Внутрішній світ Вірджинії Вульф Внутрішній світ Вірджинії Вульф Внутрішній світ Вірджинії Вульф
 • 25.05.2017 р. До Дня слов’янської писемності і культури у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Дорогами тисячоліть до слов’янської писемності».

  До Дня слов’янської писемності і культури До Дня слов’янської писемності і культури До Дня слов’янської писемності і культури
 • 24.05.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Тому і став я сіячем…», присвячену 105-річчю від дня народження Михайла Стельмаха.

  Стельмах Стельмах Стельмах Стельмах
 • 23.05.2017 р. У читальному залі гуртожитку №4 діє виставка:

  "Нехай не знає втоми та рука,
  Що добре зерно в добру землю сіє,
  Що зневажає чорні суховії
  І щедра, як напровесні ріка!"
  М. Рильський

  до 105-річчя від дня народження українського письменника Михайла Стельмаха (1912-1983 рр.)

  Стельмах Стельмах Стельмах Стельмах
 • 22.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Гра – це творчість, гра – це праця»: уроки біології з використанням ігрових форм роботи.

  Гра – один з найдавніших засобів виховання, навчання й розвитку учнів. Ігри в поєднанні з іншими методичними прийомами й формами підвищують ефективність викладання біології. А головне – у процесі гри школярі одержують знання, отримуючи при цьому задоволення. Позитивні емоції сприяють кращому засвоєнню досліджуваного матеріалу, впливають на розвиток особистості учня в цілому. На виставці представлена література про різні форми ігор (рольові, дидактичні, інтелектуальні) та періодичні видання.

  Гра – це творчість Гра – це творчість Гра – це творчість Гра – це творчість Гра – це творчість
 • 19.05.2017 р. Кафедра міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка протягом року проводила заняття Лінгвометодичної Академії для вчителів англійської мови навчальних закладів міста та області з метою вдосконалення професійних знань, вмінь та навичок. 17 травня 2017 р. на завершальній зустрічі бібліотекою ННІ іноземної філології була представлена виставка шкільних підручників та методичних посібників Л. В. Калініної та інших викладачів кафедри

  ЛМА ЛМА ЛМА ЛМА
 • 18.05.2017 р. До міжнародного Дня музеїв у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Музеї світу».

  До міжнародного Дня музеїв До міжнародного Дня музеїв До міжнародного Дня музеїв До міжнародного Дня музеїв
 • 17.05.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Tatsachen uber Deutschland».

  На виставці представлена література з краєзнавства Німеччини.

  література з краєзнавства Німеччини література з краєзнавства Німеччини література з краєзнавства Німеччини література з краєзнавства Німеччини
 • 17.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку на тему: «Майстер-клас учителя хімії», яка знайомить читачів з навчальними, електронними та періодичними виданнями для майбутніх учителів.

  О, хімія!
  Найкраща із наук
  Ти ворогом і другом можеш бути;
  Убити все живе й допомогти
  Красу життя сповна відчути.
  Усе залежить від тих рук
  В яких твої досягнення і сила
  Від розуму і мудрості людини…

  Ці слова є своєрідним девізом тижня хімії, що відбувається на кафедрі хімії природничого факультету з 15 по 20 травня.

  Майстер-клас учителя хімії Майстер-клас учителя хімії Майстер-клас учителя хімії Майстер-клас учителя хімії
 • 15.05.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Міжнародного дня сім’ї.

  15 травня – Міжнародний день сім’ї.

  Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

  З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, того, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

  Міжнародний день сім’ї Міжнародний день сім’ї Міжнародний день сім’ї Міжнародний день сім’ї
 • 15.05.2017 р. На абонементі № 1 (центральний корпус бібліотеки) діє виставка книг до Дня філолога: «Філологічний трьоп, або Насолода для обраних».

  до Дня філолога до Дня філолога до Дня філолога до Дня філолога до Дня філолога
 • 13.05.2017 р. До міжнародного Дня сім’ї у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Сім’я і суспільство: реалії та проблеми».

  день сім'ї день сім'ї день сім'ї
 • 12.05.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Cпіватиму, співатиму, поки гласу стане; хоч і слухать не хочуть, я не перестану» – до 200-річчя від дня народження Миколи Костомарова, історика, громадсько-політичного діяча, письменника, публіциста, критика, етнографа.

  Костомаров Костомаров Костомаров Костомаров
 • 12.05.2017 р. До 200-річчя від дня народження М. Костомарова у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «М. Костомаров – фундатор новітнього українства» – сторінками періодичних видань.

  Костомаров Костомаров Костомаров
 • 12.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку на тему: «Спорт народжує сміливих», яка знайомить читачів з найвідомішими спортсменами України та світу, спортсменами, яким вдавалося добитися великих перемог та піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу.

  Спорт Спорт Спорт Спорт Спорт
  Спорт Спорт
 • 11.05.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Communicating Effectively», на якій представлені книги з міжкультурної комунікації англійською та українською мовами.

  Communicating Effectively Communicating Effectively Communicating Effectively Communicating Effectively
  Communicating Effectively Communicating Effectively Communicating Effectively Communicating Effectively
 • 10.05.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Інтелектуальний фантаст», присвячену 80 річниці від дня народження Роджера Желязни, американського письменника-фантаста.

  Желязни Желязни Желязни Желязни Желязни
 • 05.05.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка:

  "Маки червоні знов розцвітають,
  Пам'ять дідів бережуть.
  І до вогню, що серця зігріває,
  Їхні онуки ідуть."
  Н. Май

  до Дня пам'яті жертв Другої світової війни.

  до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги
 • 05.05.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Ви крок за кроком наближали переможну мить: героям війни, героям полеглим в боях, присвячується...» – до дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги
  до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги до дня Перемоги
 • 04.05.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Рідна природа входить в нашу душу, як колиска буття, як чисте джерело, з якого ми вперше напились живої води…» (В. О. Сухомлинський).

  На виставці представлена література про екологічні проблеми довкілля Житомирщини, рослинний і тваринний світ краю, скарби лісових екосистем.

  Рідна природа Рідна природа Рідна природа Рідна природа Рідна природа Рідна природа
 • 03.05.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «У книжковій пам’яті – миттєвості війни» – друга світова війна у дзеркалі літератури.

  миттєвості війни миттєвості війни миттєвості війни миттєвості війни миттєвості війни