Події

 • 24.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури "Гетьман української музики", до 175-річчя від дня народження М. В. Лисенка (1842-1912), українського композитора, піаніста, фольклориста, громадського діяча.

  Гетьман української музики Гетьман української музики Гетьман української музики
 • 23.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Туберкульоз – найпоширеніша хвороба цивілізації» – це має знати кожен (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом).

  Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) 24 березня щорічно – в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. У 1905 році вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини. Цей День був заснований в 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями (Міжнародний союз по боротьбі з туберкульозом і хворобами легень – МСТЛЗ) і приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу – палички Коха.

  Туберкульоз – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування осіб, хворий на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. В даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік, більшість з яких – жителі країн, що розвиваються.

  На виставці представлені статті з книг, періодичних видань про туберкульоз – глобальну небезпеку для людства, про збудників цієї хвороби, умови інфікування, розвиток, профілактику.

  Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз Туберкульоз
 • 21.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури до Міжнародного дня поезії.

  "... пам'ятайте, що на цій планеті,
  відколи сотворив її пан Бог,
  ще не було епохи для поетів,
  але були поети для епох!"
  (Л. Костенко)

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
 • 21.03.2017 р. До Всесвітнього дня поезії у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Затремтіли струни у душі моїй».

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
 • 20.03.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії:

  "Нехай вона, зігрітая добром
  Омита кришталевою сльозою,
  Думками сповнена, приходить в кожен дім,
  Живе в віках перлиною святою".

  Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії Всесвітній день поезії
  Всесвітній день поезії
 • 20.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Комп’ютерні технології при викладанні курсу хімії».

  На виставці представлені статті з періодичних видань про використання сучасних інформаційних технологій на уроках хімії, про створення комп’ютерних презентацій.

  Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології Комп’ютерні технології
 • 17.03.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «The Novel and the People», на якій представлена художня література англійською мовою.

  The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People
  The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People The Novel and the People
 • 15.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Майстер вишуканих стилізацій», присвячену 65-річчю від дня народження Юрія Винничука, українського журналіста, письменника.

  Винничук Винничук Винничук
 • 14.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Жіночі голоси української літератури».

  Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури Жіночі голоси української літератури
 • 13.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Життєві перехрестя жіночої долі» – сторінками періодичних видань.

  сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань сторінками періодичних видань
 • 09.03.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до 203 річниці від дня народження українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка відкрито книжкову виставку «Шевченкове слово в англомовному світі».

  Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко
  Шевченко Шевченко Шевченко
 • 09.03.2017 р. В читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка: "Ймення його було, єсть і буде свято для всіх тих, у кого єсть жива душа і живе серце у грудях" (Ю. Яворський), до 203-річчя від дня народження великого українського письменника, художника, мислителя Т. Г. Шевченка (1814-1861).

  Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко Шевченко
 • 07.03.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "Червону троянду дарую я вам..." - до Міжнародного жіночого дня 8 березня. На виставці представлена література про троянду - царицю квітів, сорти і способи вирощування.

  8 березня 8 березня 8 березня
 • 07.03.2017 р. Вітання!

  8 березня
 • 07.03.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра присвячена 155 річниці з дня народження українського художника Миколи Пимоненка.

  Микола Корнилович Пимоненко – український художник-живописець, автор багатьох картин на сільську та міську тематику народився 9 березня 1862 року в мальовничому передмісті Києва – Пріорці. Батько його був іконописцем та різьбярем, мав невелику майстерню, в якій робив з дерева й розписував іконостаси. Іноді для виконання замовлень йому доводилося виїжджати в села й містечка Київщини; у такі подорожі він не раз брав із собою й сина.

  Саме в дитячі роки пробудився в Пимоненка інтерес до живопису. Допомагаючи батькові, він вчився малювати, а згодом почав мріяти про вступ до художньої школи, але так як коштів у батька не було, він міг віддати сина лише до іконописної майстерні. Там, на щастя хлопця, його помітив Микола Іванович Мурашко – художник і педагог, організатор і керівник Київської рисувальної школи.

  Київська рисувальна школа, до якої Микола Корнилович вступив в 1878 році, була одним із основних центрів художнього життя на Україні. У 1882 році Пимоненко вступив до петербурзької Академії мистецтв, де навчався у майстерні майбутнього тестя В. Орловського. Навчання в академії йому давалося легко – за один рік пройшов клас гіпсів, гіпсових фігур, добре вдавалися малюнки, етюди з натури, ескізи композицій, про що свідчили високі оцінки та медалі. На жаль, навчання довелося залишити через хворобу легенів і матеріальні нестатки. Повернувшись до Києва, Пимоненко розпочинає педагогічну діяльність у Київській рисувальній школі, куди його запросив на посаду викладача М. Мурашко.

  Микола Пимоненко – видатний український художник-жанрист, з іменем якого пов'язане піднесення в українському образотворчому мистецтві другої половини XIX ст. Теми і сюжети його творчості невибагливі, життєві, тим, безперечно, глибоко вражаючі і хвилюючі. Увага митця зосереджена на показі праці, побуту, звичаїв, повсякденного життя селянства: весілля, побачення, повернення з роботи, сватання, ворожіння на свята тощо.

  Художник нагороджений двома малими та однією великою срібними медалями Петербурзької Академії художеств, орденом Св. Анни II і III ст. Він є автор 180 картин, близько 400 етюдів і більше 100 малюнків.

  «Він був істинним українцем, не забудеться краєм
  за свої правдиві і милі, як Україна, картини…»
  І. Рєпін

  pymonenko pymonenko pymonenko pymonenko
 • 07.03.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Подільський Робін Гуд», до 230-річчя від дня народження Устима Якимовича Кармалюка [Кармелюка] (1787-1835), українського національного героя, керівника повстанського руху.

  Кармелюк Кармелюк Кармелюк Кармелюк
 • 06.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку «А слава – заповідь моя…», до дня народження Т. Г. Шевченка, українського поета, письменника, художника.

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 06.03.2017 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до дня народження видатного українського поета, письменника, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 03.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Багатогранний талант Шевченка» – до дня народження Т. Г. Шевченка, українського письменника, художника, мислителя (1814-1861).

  Шевченкo Шевченкo Шевченкo Шевченкo
 • 03.03.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Сонячний карибський геній», присвячену 90-річчю від дня народження Г. Г. Маркеса, колумбійського письменника, прозаїка, лауреата Нобелівської премії з літератури.

  Маркес Маркес Маркес Маркес Маркес
 • 02.03.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Глібов – творець правдивих перлин української літератури» – до 190-річчя від дня народження Леоніда Івановича Глібова (1827-1893), українського поета, байкаря, журналіста.

  Глібов Глібов
 • 01.03.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка літератури "Майстер живопису і графіки", до 100 річниці від дня народження Тетяни Яблонської.

  Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки Майстер живопису і графіки