![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
На виставці представлені англомовні, німецькомовні та україномовні словники таких відомих видавництв, як “Longman”, “Oxford”, “Cambridge”, “Chambers”, ”Wordsworth”, “Penguin Books”, “Duden”, “Wahrig”, “Langenscheidt”, “Nova Knyha”, “Академія” та інші. Виставку організовано як відкритий перегляд, читачам надається можливість власноруч переглядати словники, знайомлячись таким чином із фондами бібліотеки.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Тема четвертого заняття «Книга – шлях до пізнання». Для студентів ННІ педагогіки Надія Никонівна прокоментувала цікаві історії з дитячої літератури, навела факти з життя довгожителів, акцентувавши увагу на їх філософських поглядах.
Присутнім було представлено понад 10 різножанрових книг, у яких всесторонньо зображено шлях до пізнання самого себе та пошук гармонізації з навколишнім світом.
Колектив бібліотеки вітає Вас із Днем Університету! Бажаємо Вам незламної сили духу, жаги до нових знань і відкриттів, творчої наснаги та натхненної праці.
![]() |
Тема третього заняття „Поезія”. Присутні студенти 17 групи ННІ педагогіки почули від Надії Никонівни уривки улюблених поезій та їх роль у становленні особистості. В обговоренні теми брала участь член клубу „Кредо” Корсун Наталія Костянтинівна, яка читала вірші поетів-класиків та власні твори.
А також всі мали можливість ознайомитись з літературою виставки з фондів художнього абонементу „Поезія – дотик до душі”.
Автор художньої виставки „Штрихи не до портрету” Олена Климова – студентка ННІ іноземної філології ЖДУ ім. І. Франка, член обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців. Виставка триватиме протягом місяця з 01.10.2012 р. до 31.10.2012 р.
Діяльність центру передбачатиме надання студентам, магістрантам, аспірантам, докторантам, викладачам, учителям та школярам-дослідникам інформаційних матеріалів, представлених в Українському національному лінгвістичному корпусі; допомогу у підготовці навчально-методичного забезпечення уроків та практичних занять із різних галузей знань з використанням новітніх пошукових систем, пропонованих УМІФ НАН України.
У заході брали участь Широков Володимир Анатолійович – учений в галузі теоретичної та прикладної лінгвістики і лексикографії, теорії інтелектуальних мовно-інформаційних систем, фундатор вітчизняної наукової школи лінгвістичної технології, творець Українського лінгвістичного порталу ulif.org.ua, автор концепції Всеукраїнського лінгвістичного діалогу, академік Національної академії наук (2012), доктор технічних наук (1999), кандидат фізико-математичних наук (1979), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Стрижак Олександр Євгенович – заступник директора з наукової роботи Національного центру „Мала академія наук України”, кандидат технічних наук.
З 1991 року В. А. Широков очолює заснований ним Український мовно-інформаційний фонд (УМІФ) НАН України. Це унікальна науково-дослідна установа зі статусом інституту Національної академії наук України, яка підпорядкована Відділенню літератури, мови та мистецтвознавства НАН України. Її створено з метою проведення фундаментальних наукових досліджень та розвитку технологічних застосувань у галузі теоретичної та прикладної лінгвістики. Основні наукові здобутки інституту стосуються сфери комп’ютерної лексикографії. Тут створено перший в Україні комп’ютерний лінгвістичний корпус, який містить електронну бібліотеку морфологічно анотованих українських текстів та електронний каталог цифрової лексичної картотеки з розвиненими мовно-інформаційними функціями.
Під час заходу діяла виставка наукових робіт академіка В. А. Широкова, наявних у фондах бібліотеки.
День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці – 14 жовтня. 7 серпня 1999 року Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.
Тема другого заняття „Дитяча література”. Присутні студенти 12 групи ННІ педагогіки почули від Надії Никонівни цікаві історії і факти щодо створення книги, а також мали можливість ознайомитись з літературою виставки „Казок цікавих так багато…- нова дитяча література”.
У бібліотеці Житомирського державного університету ім. І. Франка було проведено урочисті збори всіх працівників бібліотеки. З вітальним словом до бібліотекарів звернулись проректор з соціально-економічних питань і міжнародної науково-педагогічної роботи Петро Михайлович Кухарчук, директор бібліотеки Броніслава Мирославівна Ренькас та заступник директора бібліотеки Наталія Костянтинівна Громницька. Було продемонстровано презентацію „Всеукраїнський день бібліотек. Традиції бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка”, підготовлену головою профбюро бібліотеки Тетяною Анатоліївною Бондарчук.
Основу презентації складають фото бібліотекарів, які вже сьомий рік поспіль 30 вересня вирушають у подорож визначними місцями України.
Літературна премія Валерія Шевчука – це висока нагорода за художні здобутки автора, тому при виборі лауреата переважають естетичні складові його книги. Літературна премія Валерія Шевчука вручається щороку в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка письменникам з України або інших країн за кращу книгу прози, видану українською. Першим лауреатом премії став Юрій Щербак.
Бібліотекарі університету долучилися до нагородження лауреата і розгорнули виставки книжок двох митців: Валерія Шевчука та Юрія Щербака.