Архів новин: квітень 2013

 • 30.04.2013 p. На абонементі № 1 (I поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено книжкову виставку «Європа – спільна спадщина» до Дня Європи. • 30.04.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку присвячену Дню Перемоги: "Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі" (Друга світова війна у дзеркалі літератури). • 27.04.2013 p. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до Дня Перемоги під назвою «Тільки пам’ять не сивіє…».

  Вклоняємося Вічному вогню,

  Вклоняємось доземно всім солдатам,

  Що міряли дороги крізь війну,

  Щоб нам сьогодні мріяти й кохати. • 26.04.2013 p. 26 квітня в науковому читальному залі бібліотеки було проведено виставку робіт майстрині Бабійчук Ольги Юхимівни.

  Жителька села Сінгури славиться своїми вишивками не тільки в Житомирському районі, але й за його межами. Любов до вишивання виникла ще в дитинстві, коли маленька Ольга спостерігала як вправно вишиває батько. Відтоді вишивка супроводжує все життя великої родини.

  Бібліотекарі мали змогу долучитись до прекрасного і переглянути роботи, що виконані з використанням різних технік: гладь, хрестик, бісер. • 25.04.2013 p. На абонементі ННІ іноземної філології представлено тематичну виставку літератури з природничо-наукових дисциплін англійською мовою під назвою «Sciences». • 24.04.2013 p. 24 квітня бібліотекарями природничого факультету було проведено усний журнал до Всесвітнього дня Землі: «Треба горнутися нам до Землі: на ній ми не перші, і щоб не останні».

  Вперше День Землі був відзначений у 1970 році і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем. Долучились до цього свята і студенти 13 групи природничого факультету. • 24.04.2013 p. На абонементі природничого факультету представлено тематичну книжкову виставку: «Наркотики та життя – речі не сумісні».

  Виставка формує активну антинаркотичну громадську позицію, знайомить з виникненням та поширенням наркоманії, формулює поняття про причини і наслідки наркотичних речовин на здоров'я людини. Відмічено тісний зв'язок наркоманії зі СНІДом. Велику увагу приділено питанням профілактики та лікування наркоманії. • 23.04.2013 p. Бібліотекарі Житомирського державного університету імені Івана Франка продовжують впорядковувати територію навколо бібліотеки.

  22 квітня на клумбах бібліотеки викладач кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства Герасимов Юрій Олексійович висадив понад 500 гладіолусів різних сортів. Колектив бібліотеки долучився до цієї справи і висловлює щиру подяку Юрію Олексійовичу. • 20.04.2013 p. Бібліотекарі університету імені Івана Франка долучились до акції «Чисте місто».

  20 квітня бібліотекарі дружно провели суботник і впорядкували територію біля бібліотеки. • 20.04.2013 p. 19 квітня 2013 року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція «Книга у професійному і творчому становленні майбутнього фахівця».

  На конференцію були запрошені видавництва України: «Каравела», «ЦУЛ», «Смолоскип», «Новий світ», «Магнолія», «Кондор-видавництво», «Русский фонд содейсвия образованию и науке», «Темпора», Видавничий дім «Скіф», «Просвіта», «Академія», «Академвидав», які презентували свою продукцію на виставці-продажу у центральному корпусі університету.

  Робота секційних засідань проводилась за чотирма напрямками: «Книга в культурному та освітньому діалозі»; «Бібліотечні технології у книгозабезпеченні навчального і виховного процесів в умовах ступеневої освіти»; «Книга як чинник професійного становлення фахівця»; «Іван Огієнко у вітчизняних та зарубіжних наукових просвітницьких виданнях». У другій секції, що проходила в читальному залі № 1 бібліотеки університету, взяли участь представники видавництв, бібліотек середніх і вищих навчальних закладів та обласних бібліотек. • 18.04.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку "Письменник критичного реалізму" присвячену 95-ої річниці від дня народження французського письменника Моріса Дрюона.  Письменник критичного реалізму 1 Письменник критичного реалізму 2 Письменник критичного реалізму 3


 • 16.04.2013 p. 15 квітня 2013 року у рамках „Експериментально-тематичного центру навчальної та науково-дослідницкої діяльності” (читальний зал бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка) було проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Використання ресурсів Українського національного лінгвістичного корпусу у навчальному процесі ВНЗ та школи».

  Під час заходу відбулася презентація книги: Проблеми філології в педагогічному дискурсі: збірник наукових праць (за матеріалами семінарів, проведених Експериментально-тематичним центром навчальної та науково-дослідницької діяльності ЖДУ ім. І. Франка в 2012-2013 н. р.) / за ред. К. Я. Климової. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2013. – 118 с. Важливим є те, що книга містить наукові доробки як визнаних учених-педагогів, філологів, так і магістрантів, студентів ННІ педагогіки та ННІ іноземної філології.

  Климова Комова презентація
  присутні виступ організатори


 • 16.04.2013 p. В читальному залі бібліотеки навчально-лабораторного корпусу № 4 діє фотовиставка викладача кафедри новітньої української літератури та соціальних комунікацій Тетяни Клименко «П’ята пора року».

  До уваги відвідувачів представлено близько 30 фотографій природи у різні пори року.
  «Якщо кожен з вас, поглянувши на те чи інше фото, відчує зміни у своєму настрої, то вважатимемо, що настала ваша п’ята пора року. Вона завжди різна і належить тільки вам», – зазначила авторка виставки.

  П’ята пора року 1 П’ята пора року 2 П’ята пора року 3 П’ята пора року 4
  П’ята пора року 5 П’ята пора року 6 П’ята пора року 7 П’ята пора року 8
  П’ята пора року 9 П’ята пора року 10 П’ята пора року 12 П’ята пора року 11


 • 16.04.2013 p. На абонементі ННІ іноземної філології представлено тематичну виставку художньої літератури англійською мовою серії ”Original Reading ” під назвою «Works of Fiction».  Original Reading 1 Original Reading 2 Original Reading 3 Original Reading 4


 • 16.04.2013 p. 15 квітня 2013 р. На абонементі ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку до знаменних і пам’ятних дат під назвою «Генрі Джеймс: на межі сторіч» - до 170 річчя від дня народження американського письменника.  Генрі Джеймс 1 Генрі Джеймс 2 Генрі Джеймс 3 Генрі Джеймс 4


 • 16.04.2013 p. На абонементі №1 (I поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено тематичну книжкову виставку «Колекція відомих історій про кохання знаменитих».  кохання знаменитих 1 кохання знаменитих 2 кохання знаменитих 7
  кохання знаменитих 4 кохання знаменитих 5 кохання знаменитих 6


 • 12.04.2013 p. На абонементі №1 (I поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку на тему : «Незбагненний Вавилон Василя Земляка» до 90 річниці від дня народження.  Земляк 1 Земляк 2 Земляк 3 Земляк 4


 • 12.04.2013 p. 12 квітня в бібліотеці Житомирського державного університету ім. І. Франка було проведено заняття зі студентами 51 групи ННІ філології та журналістики.

  Під час якого присутні мали змогу прослухати зразки радіожанрів, ознайомитись з історією бібліотеки, з особливостями роботи наукового читального залу. До їхньої уваги було представлено огляд літератури з журналістики, наявної у бібліотеці.
  Студенти відвідали книгосховища та переглянули нові надходження до фондів бібліотеки.

  yrok_nauk_1 yrok_nauk_2 yrok_nauk_8 yrok_nauk_4
  yrok_nauk_5 yrok_nauk_6 yrok_nauk_7 yrok_nauk_3


 • 05.04.2013 p. Сьогодні в бібліотеці було проведено заключне заняття зі студентами бібліотечного відділу коледжу культури щодо роботи в програмі „Ірбіс”.

  Присутні мали змогу на практиці застосувати свої знання та навички, попрацювати в різних робочих листах програми та створити однорівневий та багаторівневий бібліографічний запис.
  Такі заняття є ефективними і для фахівців бібліотеки, і для майбутніх бібліотекарів. • 02.04.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Дзвенить натхненная струна», присвячену поетичним сторінкам. • 02.04.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Твори, народжені з болю» - до 95 років від дня народження Олеся Гончара. • 01.04.2013 p. До 1 квітня – Дня сміху в читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено тематичну книжкову виставку «Веселий сміх – здоров’я» - гумор українського народу.