Архів новин: жовтень 2013

 • 30.10.2013 p. 28. 10. 2013 р. на абонементі ННІ іноземної філології відкрито тематичну книжкову виставку під назвою «Мовна мозаїка».

  Читачі мають можливість ознайомитися з підручниками із вивчення різних мов: англійської, німецької, іспанської, італійської, французької, польської, латинської, готської, української, шведської та ін. • 28.10.2013 p. 24. 10. 2013 р. на абонементі ННІ іноземної філології відкрито тематичну книжкову виставку художньої літератури під назвою «Weltliteratur: Deutsch-Ubersetzung», на якій презентовано твори письменників, представників різних країн у перекладі німецькою мовою. • 25.10.2013 p. На абонементі № 1 (ІІ поверх) представлено книжкову виставку «Винахідник і бунтар» до 160 річниці від дня народження М. Кибальчича, українського революціонера, ученого-винахідника. • 22.10.2013 p. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Європейський тиждень місцевої демократії».

  Історична довідка:

  Щороку Україна разом із 46 державами-членами Ради Європи бере участь у проведенні Європейського тижня місцевої демократії (ЄТМД) – спільної ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету з питань місцевої та регіональної демократії. Проведення в Україні ЄТМД встановлено Указом Президента України №922/2007 від 27.09.2007 року. В рамках ЄТМД в українських містах проводяться круглі столи, лекції, семінари, «дні відкритих дверей» у місцевих радах, засідання молодіжних та громадських рад, громадські слухання, тематичні виставки, творчі конкурси серед дітей та молоді, вікторини, цикли радіопрограм, інші просвітницькі заходи про місцеву демократію та права людини.

  У центрі цьогорічного Європейського тижня місцевої демократії (ЄТМД), який проходив з 14 до 20 жовтня, мотивація громадян до участі в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. За рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи провідною темою ЄТМД 2013 року визначено: «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, участь». • 21.10.2013 p. На абонементі природничого факультету відкрито тематичну книжкову виставку під назвою «Квіти - очі Землі».

  Виставка поглиблює і розширює знання з ботаніки, стане в нагоді при організації навчально-дослідної роботи, - адже квіти приносять не тільки естетичне задоволення, але й дають змогу набути трудових навичок. • 15.10.2013 p. На абонементі № 1 представлено книжкову виставку «Наукові надбання викладачів Житомирського державного університету імені Івана Франка» до 94 річниці народження нашої альма-матер.

  На вистаці відображені новинки за 2012-2013 роки. • 15.10.2013 p. На абонементі природничого факультету відкрито тематичну книжкову виставку під назвою «Дорогою до науки».

  Виставка знайомить читачів з науковими працями викладачів природничого факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка. • 15.10.2013 p. На абонементі ННІ іноземної філології відкрито тематичну книжкову виставку до 94-ї річниці університету, під назвою «Досвід кращих: здобутки, пошуки, перспективи».

  На виставці представлено понад 80 праць викладачів ННІ іноземної філології. • 15.10.2013 p. До 94-річчя від Дня заснування університету в читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Світлий храм наук і муз…». • 14.10.2013 p. До Дня українського козацтва в читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Козацькому роду нема переводу». • 11.10.2013 p. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Майстри пензля» до Дня художника. • 10.10.2013 p. 6 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН проголосила період з 4 по 10 жовтня Всесвітнім тижнем космосу для того, щоб відзначати той вклад, який вносить космічна наука і техніка в поліпшення добробуту людини.

  9 жовтня 2013 року кафедра філософії спільно з бібліотекарями читального залу № 1 (навчально-лабораторного корпусу № 4), до Всесвітнього тижня космосу провели захід «Сергій Корольов: цікаві факти про життя генія». Із вступним словом до студентів історичного факультету та студентів ННІ педагогіки звернулись завідувач відділу обслуговування бібліотеки Наталя Духновська, яка розповіла про історію виникнення цієї знаменної дати, та завідувач кафедри філософії професор Микола Козловець, який наголосив, що важливо знати не лише історію України, а й історію рідного краю, відвідувати місцеві музеї, пишатися знаменитими земляками, серед яких С. П. Корольов. Студентам було продемонстровано документальну стрічку «П’ять смертей академіка Корольова” про життя цієї видатної людини. • 03.10.2013 p. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг на тему: «Сумніви – перший крок до філософії Дідро».

  Виставка присвячена до 300 річниці від дня народження Дені Дідро, французького філософа, письменника, просвітителя. • 02.10.2013 p. До 95 річниці від дня нарождення В. О. Сухомлинського (1918-1970), українського педагога, гуманіста, мислителя, дитячого письменника у бібліотеці діють книжкові виставки.

  У читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Насамперед–учитель».

  На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг на тему: «Василь Сухомлинський. Гортаючи сторінки пам’яті» • 02.10.2013 p. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Реліквії нашої бібліотеки» – видання з автографами авторів. • 02.10.2013 p. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «День народження музики» до Міжнародного дня музики. • 01.10.2013 p. У читальному залі природничого факультету до вашої уваги представлено книжкову виставку «Фізична культура студента».

  Фізичне виховання і спорт у вищих навчальних закладах є міцним оздоровчим фактором для студентської молоді, який сприяє підвищенню її фізичної працездатності та активності в навчальному процесі. • 01.10.2013 p. 27 вересня – Всесвітній день туризму.

  З нагоди Всесвітнього дня туризму на абонементі природничого факультету розгорнуто виставку під назвою «Шляхи і стежини туризму». Представлена на виставці література переконує в тому, що туризм є не тільки спортом, а й включає в себе елементи активного відпочинку, він захоплюючий, цікавий та корисний для здоров’я. • 01.10.2013 p. Бібліотекарі Житомирського державного університету взяли участь у Всеукраїнській науково-краєзнавчій конференції.

  26 вересня 2013 року на базі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Ольжича відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека у збереженні культурної спадщини», приурочена 75-річчю Житомирської обласної бібліотеки для дітей.

  Організаторами заходу виступили Житомирська обласна державна адміністрація, Національна спілка краєзнавців України, Управління культури Житомирської облдержадміністрації, Житомирське науково-краєзнавче товариство дослідників Волині, Житомирська обласна бібліотека для дітей, Житомирський обласний краєзнавчий музей.

  Бібліотеку ЖДУ імені Івана Франка представляла бібліотекар науково-методичного відділу Тетяна Клименко з доповіддю «Веб-сайт бібліотеки Житомирського державного університету ім. І. Франка: шлях до вдосконалення».