Архів новин: вересень 2013

 • 30.09.2013 p. 27 вересня в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки було проведено заняття із студентами 3 курсу ННІ іноземної філології.

  У рамках тісної співпраці бібліотеки та завідувача кафедри міжкультурної комунікації Вікторії Жуковської відбулось чергове заняття в бібліотеці. Бібліотекар науково-методичного відділу Тетяна Клименко розповіла про історію створення бібліотеки, її структуру, пошук інформації в електронному каталозі та детально ознайомила із фондами наукового читального залу, перлиною якого є зібрання букіністичної літератури.
  Під час бесіди завідувача інформаційно-бібліографічного відділу Аліни Мартинюк про алгоритм пошуку інформації в традиційних карткових каталогах студенти мали змогу переглянути бібліографічні покажчики та бібліографічні списки, які створили працівники бібліотеки.

  Завідувач відділу комплектування, обробки літератури та наукової організації каталогів Олена Гриценко розкрила методику складання шифрів за таблицями УДК, ББК та визначення авторського знаку. Формування цих шифрів є дуже відповідальною та складною працею, адже від результату залежить місце, де буде знаходитись документ у фондах бібліотеки і чи зможе потім знайти даний документ і читач, і бібліотекар.

  Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк ознайомила з особливостями фонду свого відділу та матеріалами, які розміщено на сайті бібліотеки університету. • 30.09.2013 p. 25. 09.13 На абонементі ННІ іноземної філології до дня перекладача відкрито тематичну виставку під назвою «Крізь призму мов».

  На виставці у відкритому перегляді представлено літературу з перекладознавства. • 20.09.2013 p. 19.09.13 У бібліотеці Житомирського державного університету було проведено екскурсію з учнями 3 класу гуманітарної гімназії № 23.

  Діти здійснили подорож бібліотекою на уявному казковому бібліотечному потязі. Відвідали відділ комплектування та обробки літератури, де дізналися про шлях книги від видавництва до читача. Поринули у світ стародруків у науково-методичному відділі, де змогли доторкнулись до сторінок минулого. Познайомилися з особливостями книжкового фонду у книгосховищі відділу обслуговування. Відпочивали на ігровому майданчику, що знаходиться у дворі бібліотеки. Також побували біля пам’ятників, що розташовані біля університету, і дізналися історію їх створення.
  Такі екскурсії є традиційними у роботі бібліотеки та вчителями початкових класів гімназії № 23. • 11.09.2013 p. Абонементи бібліотеки оперативно видають комплекти підручників на перший навчальний семестр студентам-першокурсникам усіх факультетів і інститутів університету. • 05.09.2013 p. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг на тему: «Традиції та інновації: два полюси педагогічної науки». • 04.09.2013 p. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено інформаційний стенд «Україна-НАТО». • 04.09.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Літературна країна пригод та фантастики". • 03.09.2013 p. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку "Анафемі не підлягає" - до 185 річчя від дня народження російського письменника Л. Толстого.