Архів новин: листопад 2014

 • 24.11.2014 р. Зведена база даних дисертацій ДНПБ імені В.О. Сухомлинського.

  З метою створення інтегрованого галузевого інформаційного ресурсу ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського спільно з провідними освітянськими бібліотеками започаткувала формування і розміщення на базі свого порталу зведеної бази даних дисертацій з питань освіти, педагогіки та психології. Скористатись ресурсом ви можете за посиланням.

  Зведена база даних дисертацій

  Вольтер
 • 21.11.2014 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг до 320 річчя з дня народження Вольтера «Патріарх французького Просвітництва».

  Вольтер Вольтер Вольтер Вольтер
 • 20.11.2014 р. 20 листопада бібліотекарі університету відвідали XV міжрегіональну науково-практичну конференцію.

  В бібліотеці Житомирського національного агроекологічного університету відбулась конференція на тему: «Традиційні та нові послуги сучасної бібліотеки». З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. ректора ЖНАЕУ проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку, доктор економічних наук О. В. Скидан.

  Учасниками конференції було розглянуто низку питань щодо традиційних та запровадження інноваційних послуг в бібліотеці.

  До уваги зібрання запропоновані такі теми: «Наукометричний інструментарій в Google Scholar: можливості для аграрної науки України» - доповідач Ігнатюк М. В., директор бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету; «Електронні інформаційні ресурси в системі бібліотечно-інформаційних послуг бібліотеки ЖДТУ» - доповідач Могиленко О. М., директор бібліотеки Житомирського державного технологічного університету; «Компетенція бібліотекаря у цифровому середовищі» - доповідач Мозгова Л. А., заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей; «Інновації та традиції в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка» - доповідач Громницька Н. К., заступник директора бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка; «Регіональний PR-офіс сучасних бібліотек Житомирщини: менеджмент, делегування функцій та контроль за командною роботою» - доповідач Журавська Н. А., головний бібліограф сектору бібліографії Житомирської обласної бібліотеки для дітей; «Використання у бібліотечній справі програм для створення відеозаписів з екрану» - доповідач Бугайов В. С., фахівець ІІ категорії відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки ЖНАЕУ; «Використання нових інтерактивних форм роботи зі студентами: досвід бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету» - доповідач Гейзе І. С., методист бібліотеки ЖНАЕУ.

  Презентації доповідачів мали яскравий інформаційний характер.

  науково-практична конференція науково-практична конференція науково-практична конференція width= науково-практична конференція
 • 19.11.2014 р. На абонементі ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку під назвою «Let’s Talk”.

  На виставці у відкритому перегляді представлена література з розмовної практики англійської мови.

  Let’s Talk Let’s Talk Let’s Talk Let’s Talk
 • 19.11.2014 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Філософські та політичні ідеї в творах Вольтера», присвячену 320 річниці від дня народження французького письменника, мислителя, публіциста.

  Вольтер Вольтер Вольтер Вольтер
 • 19.11.2014 р. На абонементі природничого факультету представлено тематичну виставку: «Пташиний світ» – сучасний стан та роль птахів в природному середовищі.

  Виставка знайомить читача з цікавим і різноманітним світом пернатих.

  Пташиний світ Пташиний світ Пташиний світ Пташиний світ
 • 18.11.2014 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «У той рік заніміли зозулі» - до днів вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років.

  вшанування пам’яті жертв голодомору вшанування пам’яті жертв голодомору вшанування пам’яті жертв голодомору вшанування пам’яті жертв голодомору
 • 18.11.2014 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: «Храм слова: українська мова – твого життя основа» – до дня української писемності та мови.

  українська мова українська мова українська мова українська мова
 • 17.11.2014 р. 17 листопада бібліотекарі університету відвідали книжкову гостину "Сонячне слово".

  Дійство відбувалось у Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І. Огієнка, під час якого можна було придбати книги на виставці-ярмарку, взяти участь у круглому столі «Сучасна українська книга» та поспілкуватись з видатними особистостями.

  Сонячне слово Сонячне слово Сонячне слово
 • 17.11.2014 р. Вітаємо з Днем студента!

  Вітаємо з Днем студента!
 • 14.11.2014 р. Для студентів 41 та 42 груп фізико-математичного факультету проведено бібліографічний огляд літератури.

  12 листопада 2014 року бібліотекарями абонементу № 1, за сприяння викладача кафедри методики викладання математики, фізики та інформатики професора Ленчука І. Г., було проведено бібліографічний огляд літератури на тему: «Біля класної дошки: методика викладання математики в середній школі» для студентів 41 та 42 груп фізико-математичного факультету.

  огляд літератури огляд літератури огляд літератури огляд літератури
 • 14.11.2014 р. 12.11.2014 в актовому залі гуртожитку №4 відбувся літературно-музичний вечір на тему «Спішіть робити добрі справи».

  Добрі вчинки… Чи замислювались ми коли-небудь,як часто ми творимо добро для інших? Насправді, щоб робити добро не обов’язково допомагати великими фінансами. Цей осінній вечір запам’ятається глядачам надовго, він дав можливість зрозуміти, що не так усе й погано в житті, що існують ще люди, які знають, що таке добро, і вміють його творити.

  «Поспішайте творити добро на землі. Духовне добро стократ цінніше матеріального» – під таким девізом проходила зустріч організована бібліотекарем Т. В. Вересівською.

  Глядачі – співробітники бібліотеки, працівники та мешканці гуртожитку отримали насолоду від гарно підібраних поетичних та музичних творів, уміло прикрашеної зали та доброзичливої атмосфери. Слова вдячності висловлюємо студентам 42 групи ННІ філології та журналістики Герасимчук Оксані, Бордюг Катерині та Савчук Ларисі. Натхнення вам дівчата та добра.

  Спішіть робити добрі справи Спішіть робити добрі справи Спішіть робити добрі справи Спішіть робити добрі справи
 • 12.11.2014 р. В читальному залі природничого факультету діє книжкова виставка "За датами - імена, за іменами - історія".

  На виставці представлена література з історії нашої держави, про видатні постаті в історії України.

  видатні постаті в історії України видатні постаті в історії України видатні постаті в історії України видатні постаті в історії України
 • 12.11.2014 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Ніколи не сміявся без любові» – до 125-річчя від дня народження О. Вишні (П. М. Губенко) (1889-1956), українського письменника.

  О. Вишня О. Вишня О. Вишня О. Вишня
 • 11.11.2014 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…» ( І. Огієнко) – до дня української писемності та мови.

  Мова Мова Мова Мова
 • 10.11.2014 р. 10 листопада в бібліотеці проведено екскурсію з учнями 5-го класу ЗОШ № 21.

  Під час знайомства з бібліотекою, зі слів завідувача науково-методичного відділу Т. А. Бондарчук, учні дізнались про історію створення університету, структуру бібліотеки, мали змогу потримати в руках найстаріші книги, відвідали всі пункти видачі літератури та музей старожитностей.

  Дітей вразила велика кількість експонатів музею і те, з якою обізнаністю та теплотою розповідає про них засновниця музею М. В. Масловська.

  Такі екскурсії в бібліотеці для учнів різних шкіл вже стали гарною традицією, позитивні емоції отримують і школярі і бібліотекарі.

  екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21
  екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21 екскурсія для ЗОШ № 21
 • 10.11.2014 р. 7 листопада за ініціативи колективу читального залу бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка та за участю кафедри естетики, етики та образотворчого мистецтва ННІ педагогіки було проведено майстер-клас «Лялька-мотанка. Секрети українського лялькарства».

  Ми часто чуємо останнім часом про відродження народної традиції, її збереження та передачу наступним поколінням. Набувають популярності вечорниці, різноманітні майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, танцю, пісні тощо.

  Одним із таких видів мистецтва є створення ляльок-мотанок. Лялька-мотанка – не просто лялька. Наші пращури вважали, що це магічна істота, яка має тісний зв’язок з потойбіччям, тому і виготовлення її було певною містичною дією. Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.

  Студенти 24 групи інституту та колектив читального залу долучились до старовинного мистецтва мотання ляльки-оберега. Майстер-клас провела Людмила Заліщук.

  Лялька-мотанка Лялька-мотанка Лялька-мотанка Лялька-мотанка
  Лялька-мотанка Лялька-мотанка Лялька-мотанка Лялька-мотанка
 • 07.11.2014 р. До Дня української писемності і мови в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «О слово рідне! Шум дерев! Музика зір блакитнооких».

  О слово рідне! О слово рідне! О слово рідне! О слово рідне!
 • 06.11.2014 р. 5 листопада в бібліотеці ННІ іноземної філології для студентів 1 курсу був проведений відеотренінг на тему «Моя щаслива сім’я!».

  Провела тренінг Пархомчук Тетяна Володимирівна, представник Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» м. Житомира.

  Мета зустрічі – збагатити відносини між дітьми та батьками, сприяти утвердженню щасливої родини, де панує взаєморозуміння і радість спілкування.

  Відеотренінг добре сприймається, має високий виховний вплив та відповідає віковим особливостям студентів. Використання різноманітних тематичних відеороликів, наочних матеріалів, дискусій, цікавих завдань та життєвих історій дає змогу студентам добре засвоїти інформацію.

  Моя щаслива сім’я! Моя щаслива сім’я! Моя щаслива сім’я! Моя щаслива сім’я!
 • 05.11.2014 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено виставку «Інноваційні технології в системі освіти. Освіта та інновації» – сторінками періодичних видань.

  Освіта та інновації Освіта та інновації Освіта та інновації Освіта та інновації
 • 04.11.2014 р. На абонементі природничого факультету та факультету фізичного виховання і спорту, представлено тематичну виставку: "Комахи в біосфері".

  Виставка висвітлює великий і різноманітний світ комах, його значення в біосфері та житті людини.

  Комахи в біосфері Комахи в біосфері Комахи в біосфері Комахи в біосфері