Архів новин: вересень 2015 року

 • 30.09.2015 р. На абонементі №1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку «30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек».

  дня бібліотек дня бібліотек дня бібліотек дня бібліотек
 • 30.09.2015 р. 30 вересня Всеукраїнський день бібліотек.

  30 вересня 30 вересня 30 вересня
 • 29.09.2015 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка „Для серця і душі – бібліотека й книга”: до Всеукраїнського дня бібліотек.

  На ній представлена література про всесвітню історію бібліотек, електронні бібліотечні інформаційні системи наукових і навчальних закладів, а також книги з бібліотекознавства, бібліотечного краєзнавства, загальної і спеціальної бібліографії, бібліотечного обслуговування.

  дня бібліотек дня бібліотек дня бібліотек дня бібліотек
 • 28.09.2015 р. На абонементі №1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку «27 вересня - Всесвітній день туризму».

  Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в місті Торремолінос, Іспанія.

  Основною метою цього дня є пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвиток зв'язків між народами різних країн.

  В Україні День туризму відзначається з 1998 року згідно з Указом Президента. Туризм відіграє значну роль у житті країни. Завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією і культурою.

  день туризму день туризму день туризму день туризму
 • 24.09.2015 р. Зі студентами 46 групи ННІ педагогіки було проведено комплексний бібліотечний захід.

  Заступник директора бібліотеки Наталія Громницька провела бібліографічний огляд «Педагогіка дошкілля» та ознайомила з особливостями підбору інформації до написання бакалаврських робіт. Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк розповіла про життя та творчість відомої англійської письменниці, авторки детективних творів Агати Крісті з відкритим переглядом літератури та продемонструвала презентацію до ювілею письменниці.

  бібліотечний захід бібліотечний захід бібліотечний захід бібліотечний захід
 • 24.09.2015 р. Практичне заняття з «Основ наукових досліджень» зі студентами 35 групи ННІ філології та журналістики проведено в науковому читальному залі бібліотеки.

  Студенти разом з викладачем Тетяною Недашківською відвідали науковий читальний зал, що розташований в центральному корпусі бібліотеки, де мали змогу доторкнутись до найдревніших книжок та наукових робіт викладачів і студентів.

  Завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук розповіла про історію створення бібліотеки, її структуру, пошук інформації в електронному каталозі та детально ознайомила із фондами наукового читального залу, перлиною якого є зібрання букіністичної літератури.

  Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк ознайомила з особливостями фонду свого відділу та матеріалами, які розміщено на сайті бібліотеки університету.

  Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Аліна Мартинюк розповіла про алгоритм пошуку інформації в традиційних карткових каталогах: алфавітному та систематичному.

  Такі заняття вже стали традиційними в бібліотеці.

  бібліотечний захід бібліотечний захід бібліотечний захід бібліотечний захід
 • 23.09.2015 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка ««Гордість української драматургії: про творчість І. Карпенка-Карого» – до 170-річчя від дня народження (1845-1907) українського драматурга.

  І. Карпенко-Карий І. Карпенко-Карий
 • 23.09.2015 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Це – отчий край, Житомирське Полісся, Ти мій земний і животворний рай!» – до 78-річчя утворення Житомирської області.

  Житомирське Полісся Житомирське Полісся TЖитомирське Полісся Житомирське Полісся
 • 23.09.2015 р. На абонементі ННІ іноземної філології до Міжнародного дня перекладача відкрито книжкову виставку «Through Languages and Cultures», на якій представлена література з перекладознавства.

  Through Languages Through Languages Through Languages Through Languages
 • 18.09.2015 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Дослідниця забутого» – до 55-річчя від дня народження О. Забужко (1960), укр. поетеси, письменниці.

  Забужко Забужко Забужко Забужко
 • 16.09.2015 р. ">14 та 16 вересня в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки були проведені заняття з "Основ наукових досліджень" зі студентами 31, 32, 33, 34 та 35 груп ННІ іноземної філології.

  У рамках тісної співпраці бібліотеки та завідувача кафедри міжкультурної комунікації Вікторії Жуковської відбулись чергові заняття в бібліотеці. Завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук розповіла про історію створення бібліотеки, її структуру, пошук інформації в електронному каталозі та детально ознайомила із фондами наукового читального залу, перлиною якого є зібрання букіністичної літератури.

  Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк ознайомила з особливостями фонду свого відділу та матеріалами, які розміщено на сайті бібліотеки університету.

  Під час бесіди завідувача інформаційно-бібліографічного відділу Аліни Мартинюк про алгоритм пошуку інформації в традиційних карткових каталогах студенти мали змогу переглянути бібліографічні покажчики та бібліографічні списки, які створили працівники бібліотеки.

  пара пара пара пара
  пара пара пара пара
 • 16.09.2015 р. Бібліотекарі природничого факультету, за період другого тижня навчання, обслужили 90 студентів першого курсу факультету фізичного виховання і спорту, яким було видано понад 400 книг.

  Також, першокурсники були ознайомлені з електронним каталогом та структурою і специфікою роботи бібліотеки.

  біо фак біо фак біо фак біо фак
 • 15.09.2015 р. На абонементі ННІ іноземної філології до 125-ї річниці від дня народження англійської письменниці Агати Крісті представлено книжкову виставку, де висвітлено твори авторки мовою оригіналу.

  Агата Крісті Агата Крісті Агата Крісті Агата Крісті
 • 15.09.2015 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Королева детективу», присвячену 125-річчю від дня народження англійської письменниці Агати Крісті.

  Агата Крісті Агата Крісті Агата Крісті Агата Крісті
 • 10.09.2015 р. Видача комплектів книг студентам-першокурсникам ННІ іноземної філології.

  Бібліотекарі ННІ іноземної філології обслужили 148 студентів першого курсу, яким було видано 1350 книг, серед яких підручники (українською, російською та іноземними мовами) та іноземна художня література. Також з першокурсниками була проведена бесіда про структуру і специфіку роботи бібліотеки.

 • 10.09.2015 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг «Олександр Потебня – велетень думки і слова», до 180 річниці з дня народження видатного українського мовознавця, філософа, фольклориста, етнографа, літературознавця, педагога.

  Олександр Потебня походить з українського дворянського роду. Народився він 10 вересня (за іншими даними – жовтня) 1835 р. у родині штабс-капітана на хуторі Манів, поблизу села Гаврилівка Роменського повіту Полтавської губернії.

  Наукові досягнення принесли йому світову славу. О. Потебня ввійшов в історію науки і філософії як видатний мовознавець, як не перевершений фахівець у галузі історії синтаксису, семантики, етимології, фонетики, діалектології. Перу О. Потебні належать відомі твори, в яких висвітлюються питання теорії словесності, взаємозв'язку мови і нації, мови і міфу, мистецтвознавства, народної поетичної творчості, етнографії. Відомий він і як філософ, який уперше в європейському просторі створив оригінальну «філософію мовознавства», показав її значення в філософській і загальній культурі людства.

  Олександр Потебня Олександр Потебня Олександр Потебня Олександр Потебня
 • 10.09.2015 р. Бібліографічний огляд абонементу художньої літератури.

  Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк провела бібліографічний огляд на тему "Сторінками романізованої біографії" ("Книжковий експрес") для студентів 21 групи ННІ педагогіки. Студенти познайомились з письменниками і творами цього жанру та обрали літературу, яка їм сподобалася.

  Бібліографічний огляд Бібліографічний огляд Бібліографічний огляд Бібліографічний огляд
 • 09.09.2015 р. Бібліотечний урок з «Методики музичного виховання».

  Перше заняття з дисципліни «Методика музичного виховання» Маргаритою Моісєєвою та студентами 35 групи ННІ педагогіки проведено в бібліотеці університету. Студенти мали можливість ознайомитись з наявними книгами з музики біля книжкових полиць та обрати необхідну літературу власноруч, а також ознайомились зі специфікою роботи наукового читального залу та абонементу художньої літератури.

  Методики музичного виховання Методики музичного виховання Методики музичного виховання Методики музичного виховання
 • 08.09.2015 р. Видача комплектів книг студентам-першокурсникам природничого факультету.

  Бібліотекарі природничого факультету, за період першого тижня навчання, обслужили 112 студентів першого курсу, яким було видано 1100 книг. Також першокурсники були ознайомлені з електронним каталогом та структурою і специфікою роботи бібліотеки.

  комплекти комплекти комплекти комплекти
 • 07.09.2015 р. Бібліотечний урок зі студентами ННІ філології та журналістики

  Студенти 21 групи ННІ філології та журналістики разом з викладачем Тетяною Клименко відвідали бібліотеку з метою закріплення теоретичного матеріалу за темою «Види бібліографічного обслуговування». Бібліотекарі різних відділів ознайомили зі специфікою обслуговування користувачів у кожному підрозділі бібліотеки.

  філ.фак філ.фак філ.фак філ.фак
 • 07.09.2015 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Настоящий художник, громадный талант», присвячену 145-річчю від дня народження О. І. Купріна, російського письменника.

  Купрін Купрін Купрін Купрін
 • 04.09.2015 р. Видача комплектів книг студентам-першокурсникам триває.

  комплекти комплекти комплекти
 • 04.09.2015 р. Студенти 11 групи ННІ філології та журналістики ознайомились зі структурою бібліотеки.

  Студенти першого курсу – майбутні видавці, відвідали бібліотеку з метою ознайомлення зі структурою та специфікою роботи. Завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук розповіла про особливості бібліотеки та можливості бібліотечного сайту. Завідувач відділу комплектування Олена Гриценко ознайомила з методикою визначення шифрів УДК.

  1 курс 1 курс 1 курс 1 курс
 • 04.09.2015 р. В бібліотеці розпочато видачу комплектів книг студентам-першокурсникам.

  Лише за перший день бібліотекарі обслужили 100 студентів першого курсу та видали їм 760 книжок.

  комплекти комплекти комплекти
 • 03.09.2015 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг: «Учитель-учень: етика відносин».

  Учитель-учень Учитель-учень Учитель-учень Учитель-учень
 • 03.09.2015 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до 170-річчя від дня народження І. Карпенка-Карого: «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене…».

  Сцена – мій кумир Сцена – мій кумир Сцена – мій кумир Сцена – мій кумир
 • 03.09.2015 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг: «Фольклорні скрині українського народу».

  Фольклорні скрині Фольклорні скрині Фольклорні скрині Фольклорні скрині
 • 01.09.2015 р. Вітаємо з Днем знань!

  Колектив бібліотеки бажає миру, успіхів у навчанні, натхнення, взаєморозуміння, творчих злетів, добробуту та усіляких гараздів.

  День знань