Архів новин: березень 2016 року

31.03.2016 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє тематична виставка книг «Методичний сезам» - для тих, хто проходить педагогічну практику.

31.03.2016 р. 30.03.16 Бібліотекарі ННІ іноземної філології Власова Є. Г. і Невмержицька В. О. разом з бібліотекарем художнього абонементу Колодюк С. В. відвідали виховну годину в 12 групі ННІ іноземної філології (куратор групи Ґудзь Н. О.), на якій розповіли про новинки художньої літератури, сайт бібліотеки, провели анкетування та перереєстрацію студентів.

31.03.2016 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє тематична книжкова виставка під назвою «Deutsche Krimi».

На виставці представлена художня література детективного жанру німецькою мовою.

30.03.2016 р. 29.03.16 та 30.03.16 у читальному залі № 1 пройшла перереєстрація студентів 25, 31, 33 гр. ННІ філології та журналістики та 21, 31, 33 гр. історичного факультету.

Студентам розповіли про можливості он-лайн замовлення літератури, віртуальної довідкової служби, електронний каталог, сайт бібліотеки. Бібліотекарі провели анкетування, метою якого є покращення якості бібліотечних послуг.

30.03.2016 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку під назвою «Aux moments des loisirs».

Виставка присвячена тижню французької мови в інституті.

До уваги читачів у відкритому перегляді представлена художня література французькою мовою.

30.03.2016 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Від старого до малого всі ми любим щирий сміх» – виставка одного жанру.

29.03.2016 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до 420 річниці від дня народження Рене Декарта, французького філософа, фізика, математика (1596-1650) під назвою: «Я мислю, отже, я існую».

29.03.2016 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено виставку «Сучасні орієнтири превентивної педагогіки» – по сторінках періодичних видань.

28.03.2016 р. З 21 по 25 березня в бібліотеці проходив тиждень улюбленого вірша, який був присвячений Всесвітньому дню поезії.

Бібліотекарі та студенти, які відвідували бібліотеку, читали уривки своїх улюблених віршів. Пропонуємо вашій увазі перегляд відео.

25.03.2016 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до Міжнародного дня театру.

Міжнародний день театру був встановлений у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).

Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”. Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, яке відзначають щорічно 27 березня. Його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва.

25.03.2016 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Віхи творчого шляху», присвячену 145-й річниці від дня народження німецького письменника Генріха Манна.

24.03.2016 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до 135-ї річниці з дня народження Марійки Підгірянки.

У гуцульському селі Білі Ослави, у родині лісничого Омеляна Ленерта 29 березня 1881 року народилася дівчинка, яку назвали Марією. Росла вона серед розкішної природи гуцульського краю, під опікою добрих батьків. Материні пісні й казки вже змалку чарували та духовно збагачували Марійку. Поезією вона захопилася ще в юності. А що походила з гуцульського Прикарпаття, то й взяла собі таке гарне літературне ім'я (псевдонім) – Марійка Підгірянка. З ним вона і увійшла в історію української літератури.

Багато творів написала М. Підгірянка, на яких в любові до рідного краю, до України виховуються українські діти. Вірші, казки, п'єси, загадки – це багатий спадок, який залишила нам Марійка Підгірянка.

24.03.2016 р. Бібліотекарі природничого факультету Бурчинська А. В. і Янчук Н. Ю. відвідали виховну годину в 11 та 14 групах природничого факультету (куратори груп Кичкирук О. Ю. та Коцюба І. Ю.), на якій розповіли про сайт бібліотеки, провели анкетування та перереєстрацію студентів цих груп.

24.03.2016 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку на тему: «Найцінніший скарб Землі – вода» - яка знайомить читачів з водними ресурсами України і світу, висвітлює значення води в природі та житті людини.

23.03.2016 р. В науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки проведено виховну годину із студентами 1 курсу природничого факультету «Кохання в житті Тараса Шевченка»

23.03.2016 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг: "Родом із житичів" - до 80 річниці від дня народження Олексія Опанасюка, житомирського письменника.

22.03.2016 р. На абонементі ННІ іноземної філології до Дня поезії влаштовано книжкову виставку, під назвою «Поезія – безсмертний дотик до душі».

На виставці представлені поезії світових авторів англійською, німецькою, українською та російською мовами та їх переклади.

22.03.2016 р. У читальному залі гуртожитку №4 діє тематична книжкова виставка «Поезія - це світло, витвір народного генія, вона супроводжує людину від сивої давнини і до наших днів» , до Всесвітнього дня поезії. (21 березня)

21.03.2016 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг «Казковий вернісаж».

Існує книг багато на землі,
Вони цікаві, мудрі та повчальні.
Та кожен з нас дорослий, чи малий,
Казки читає - дуже вони гарні.
Казка - це світ чарівний та незнаний,
Казка - це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку — це ж бо так цікаво.
Це справді свято - радість для душі.

Казки в дитинстві потрібні, як повітря. Вони розповідають про реальні проблеми, з якими зіштовхується практично кожна людина, і роблять це делікатно, за допомогою фантастичних сюжетів, в яких головний герой найчастіше торжествує.

«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумніше, читайте їм більше казок» (Альберт Ейнштейн).

21.03.2016 р. В читальному залі гуртожитку №4 оформлено тематичний куточок «Кобзарю! До тебе завжди я приходжу, ти моя совість і закон», до 202 річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861рр).

18.03.2016 р. Виховна година на природничому факультеті.

16 березня 2016 року завідувач відділом комплектування і обробки літератури Олена Гриценко та бібліотекар природничого факультету Надія Янчук провели перереєстрацію студентів 12 та 13 груп природничого факультету (куратори груп Єрмошина Т. В та Васільєва Л. А.). Присутні мали можливість почути про сайт бібліотеки, електронний каталог та особливості роботи бібліотеки. По закінченні студенти відповіли на питання анкети, за результатами якої буде з’ясовано, що їм відомо про бібліотеку та що хотілося б змінити.

18.03.2016 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії.

Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня, встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу.

Поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.

17.03.2016 р. На абонементі ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку під назвою «World Masterpieces».

На виставці представлена художня література англійською мовою серії ”Penguin Popular Classics”.

16.03.2016 р. 16.03.2016 у бібліотеці університету відбулися літературні читання, присвячені дню народження Тараса Шевченка.

На заході були присутні студенти 1 курсу фізико-математичного факультету, яким була представлена презентація: «Кохання в житті Тараса Шевченка» та розкрито цікаві відомості з життя поета і його жінок. Студенти мали можливість прослухати поезію Тараса Григоровича та пісні на його вірші. Також була представлена виставка «Кобзарів» різних років видання, які наявні в бібліотеці.

16.03.2016 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку на тему: «На просторах України – моря, степи, гори і ліси», яка знайомить читачів з багатствами та різноманітністю української природи та географічним розташуванням.

15.03.2016 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Дивних багато в світі див, Найдивніше із них – Людина» (Софокл) : філософія людини.

10.03.2016 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "Квіти, як люди, на добро щедрі, і людям ніжність віддаючи, вони цвітуть серця обігріваючи, як маленькі, теплі, багаття" (К. Жане).

На виставці представлена література про квітництво, розведення квітів, кімнатні рослини, сорти квіткових та декоративних культур.

09.03.2016 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Доля поета: життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка» – до дня народження українського письменника, художника, мислителя (1814-1861).

09.03.2016 р. На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг до Дня народження Т. Г. Шевченка.

Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) – український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Всього 47 років прожив Тарас Шевченко. Серед них 24 перебував у кріпацтві, 10 – на засланнях, практично всі інші – під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.

09.03.2016 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку «Все починається з Шевченка», присвячену дню народження українського поета, письменника.

03.03.2016 р. Вітаємо з 8 Березня!

03.03.2016 р. Бібліотека оголошує акцію «Поділися книгою в університеті».

Поняття „буккросинг” з'явилося в нашій країні порівняно недавно, але варто зазначити, що сама ідея обміну існує вже дуже давно.

Як відомо з «Вікіпедії», така незвичайна ідея зародилася в США, її запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у 2001 році. Пізніше ідея обміну книгами набула широкого розповсюдження і примандрувала до Європи. Книги можна брати без запису і залишати в себе.

Стараннями бібліотекарів у нашому університеті відкрилися полиці буккросингу у гуртожитку № 3 (фізико-математичного факультету), гуртожитку № 4, у корпусі ННІ іноземної філології.

У планах відкриття полиць у гуртожитку № 2. Тому якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими – приносьте їх до нас (центральний корпус бібліотеки, вул. Велика Бердичівська, 38).

Відповідальна заступник директора бібліотеки Наталія Костянтинівна Громницька, роб. телефон 43-15-21.

Пропонуємо вам приєднатися до світового руху книг!

02.03.2016 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку книг «Основоположник школи грунтознавства» - до 170-річчя В. В. Докучаєва (1846-1903), російського геолога, ґрунтознавця.

02.03.2016 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Художня палітра жінок-письменниць».

01.03.2016 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка картин житомирської художниці Світлани Мартинюк, яка створює їх в ексклюзивній техніці – малює їх кавою.

Виявляється, що креативні малюнки можна робити не тільки на каві, але й кавою. Житомирська художниця Світлана Мартинюк створює картини в ексклюзивній техніці – малює їх кавою.

Кава – не тільки продукт, а й екологічний незвичайний матеріал для малювання. Кавова техніка малювання в Україні тільки зароджується, але вона надзвичайно популярна у світі.

Пропонуємо ознайомитись з роботами художниці в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4.