Архів новин: квітень 2019 року

24.04.2019 р. Великдень - великий, світлий і головний день цілого року!

24.04.2019 р. Для студентів 6-го курсу ННІ педагогіки на базі наукового читального залу бібліотеки завідувачем відділу Тетяною Вікторівною Власовець проведено практичне заняття.

Присутніх ознайомили з можливостями нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки, особливостями наповнення та здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу та інших баз даних (дисертацій, авторефератів тощо). Ця інформація є важливою та корисною для здійснення наукового пошуку молодими дослідниками. Дякуємо Мирончук Наталії Миколаївні за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

24.04.2019 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Великдень. Великодні дзвони України : Світле Христове Воскресіння».

Вели́кдень, Воскресі́ння Христо́ве (грец. Ἡ Ανάστασις τοῦ Ἰησοῦ Χριστοῦ; стцерк.-слов. Великъ дьнь, пол. Wielkanoc), Па́сха, також Па́ска (грец. πάσχα, лат. Pascha, івр. פסח‎ песах – проходження повз) – найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. На теренах України святкувати Великдень, як Воскресіння Ісуса почали ще наприкінці першого тисячоліття, із запровадженням християнства.

На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Значну увагу також приділяють прикметам Великодню. Наприклад, якщо ніч напередодні Христового Воскресіння буде зоряною — це до гарного врожаю. Якщо бачили уві сні перед Великоднем померлих родичів — вважалось, що весь наступний рік не будуть хворіти. А якщо під час хресного ходу не згасла свічка — рік буде щасливим.

18.04.2019 р. В рамках проведення заходу : «Дискусія : «Факультет минулого і інститут майбутнього»», який проводили викладачі ННІ педагогіки, бібліотекарі читального залу № 1 представили відкритий перегляд літератури. Присутні студенти 11, 16, 17 гр. могли ознайомитись з різноманітними джерелами з цієї теми.

19.04.2019 р. В університеті відбулися дебати на тему "Децентралізація: можливості та виклики".

В рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), 17 квітня 2019 року в читальному залі Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулися студентські дебати "Децентралізація: можливості та виклики". У турнірі взяли участь дві команди історичного факультету ЖДУ: "Феміда" (студенти 4 курсу) та "Децентралізатори" (студенти 5 курсу).

Оцінювало команди професійне журі:

 • Шабінська Олена Дмитрівна – заступник начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області;
 • Максимов Олександр Вікторович – кандидат історичних наук, заступник декана з виховної роботи історичного факультету ЖДУ;
 • Рудницька Ольга Павлівна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ.

 • Модератором заходу була Юлія Іванівна Магась-Демидас, кандидат історичних наук, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ.

  За підсумками дебатів перемогу здобула команда "Феміда", а кращим спікером журі визначило Олександра Гарбара (команда "Децентралізатори").

  Нагадаємо, що дебати "Децентралізація: можливості та виклики" відбулися в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами цього проекту є Молодіжна громадська організація "Студентський клуб" (Ольга Виговська) та Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (Тетяна Краснобока).

  18.04.2019 р. У читальному залі № 1 представлено виставку : «І знов у мандри запросять Вас книги…» – до Всесвітнього дня книги тa авторського права (сторінками періодичних видань).

  У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс тощо. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки.

  11.04.2019 р. Для школярів Глибочицької ОТГ проведено воркшоп "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації".

  10 квітня 2019 року на базі Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено воркшоп "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації". Учасниками заходу стали школярі Глибочицької ОТГ, зокрема Глибочицького ліцею та Студеницького ліцею.

  Воркшоп відбувся в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами цього проекту є Молодіжна громадська організація "Студентський клуб" та Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Допомогли у проведенні воркшопу "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації" викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ольга Рудницька (кандидат юридичних наук, доцент) та Олена Зосімович (старший викладач).

  11.04.2019 р. Буккросинг ! Давайте разом робити світ бібліотекою!

  Бібліотека ЖДУ ім. І. Франка пропонує обмінятися улюбленими літературними творами, скориставшись «чарівною поличкою» в читальному залі № 1 навчального корпусу № 4, в бібліотеці ННІ Іноземної філології, гуртожитках № 1, 2, 3, 4 і запрошує приєднатись до цього руху й «випустити» «в обіг» хоча б одну книжку – може, вона потрапить саме до того, кому найбільше потрібна.!

  Буккросинг з’явився в 2001 році. Новий цікавий рух було створено американським IT-фахівцем Роном Хорнбекером. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її («звільнила») у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший, випадково зміг цю книгу знайти та прочитати. Той у свою чергу повинен повторити процес. Приблизно з 2006 року буккросинг з’явився і в Україні. Цікаво, що в дореволюційні часи аналог цього руху вже існував серед української інтелігенції. Тоді книги цінувалися високо і їх було прийнято читати, передаючи по колу: після того, як із літературною новинкою знайомилися всі зацікавлені особи, вона поверталася власнику з підписами, відгуками та рекомендаціями.

  Сама ідея заслуговує на найкращі компліменти, тому кожен бажаючий студент має змогу приєднатися до поширення літератури лабіринтами нашого університету.

  10.04.2019 р. УВАГА! ВЕБІНАРИ! Від компанії Clarivate Analytics.

  Не зважаючи на освітні заходи, які регулярно проводить компанія Clarivate Analytics для установ, що отримали доступ за результатами конкурсу МОН, деякі організації досі мають невисокі показники використання. Інколи через брак поінформованості про можливості отриманих ресурсів, а інколи що вони є в доступі. Просимо повідомити співробітників про чергову серію вебінарів українською 15-17 квітня о 14:15. Зважаючи на технічні обмеження : необхідна операційна система на комп’ютері вище за ХР та новіша версія браузера, сертифікати не передбачено, проте доброю практикою є перегляд вебінарів у бібліотеці. Запрошуємо в науково-методичний відділ бібліотеки до перегляду.
  15 квітня 2019, 14:15
  Тема: Додаткові можливості платформи Web of Science для наукової діяльності
  Тези: Пошук партнерів, рецензентів, грантів за обраною темою. Аналіз та уточнення вибірки за певними параметрами. Що може дати аналіз прпристатейної літератури. Пошук цитувань непроіндексованих джерел. Оптимізація роботи. Повідомлення про цитування, нові роботи та історії пошуку. Додаткові бази на платформі.
  Реєстрація: http://bit.ly/2IrvNaO

  16 квітня 2019, 14:15
  Тема: Світ журналів: the good, the bad and the ugly
  Тези: Визначення та формування переліку профільних видань, що індексуютьcя на платформі Web of Science. Показники впливовості видання імпакт-фактор, квартиль, індекс оперативності тощо. Можливості Journal Citation Reports для авторів. Основні типи та маркери хижацьких видань. Як перевірити чи індексується видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання
  Реєстрація: http://bit.ly/2uRvAG4

  17 квітня 2019, 14:15
  Тема: Аналіз публікаційної діяльності установи. Створення та внесення змін до профілю організації
  Тези: Формування повного переліку статей організації, з урахування перейменувань, та філіалів. Створення звіту за певнні роки у обраному форматі. Профіль установи у Web of Science. Підготовка варіацій для створення профілю та корегування інформації.
  Реєстрація: http://bit.ly/2KnVVpN

  В ті ж дні базова (о 12:00) та розширена (о двох повторах 7:00 та 16:00) серії вебінарів російською мовою, з сертифікатами, для його отримання реєструватися необхідно на три різні вебінари однієї серії, для другої можете обирати той час що зручніше.
  Розклад за посиланням https://clarivate.ru/webinars

  Записи аналогічних вебінарів є на ютьюб каналах
  Українською https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
  Російською https://www.youtube.com/user/WOKtrainingsRussian
  Інформація українською у Facebook https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin/

  05.04.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку під назвою «Interessantes Deutsch».

  На виставці представлено гумористичну літературу та розмовники німецькою мовою.

  04.04.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сто видатних».

  03.04.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Роберт Фрост: cвіт поезії».

  На виставці представлені твори Роберта Фроста, видатного американського поета.

  03.04.2019 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено тематичну книжкову виставку "Шедеври світового художнього мистецтва".

  Виставка демонструє сучасні фотоальбоми українських і зарубіжних митців.

  02.04.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку «Математичний орнамент».

  01.04.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Вічна молодість генія», присвячену 210-річчю від дня народження Миколи Гоголя, українського письменника.

  01.04.2019 р. У читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Майстри українського гумору» – сатирично-гумористичний світ української класики.

  Сміх – це природна реакція організму людини на зовнішні подразники. Сміх проявляється в мимовільному русі м'язів обличчя та тіла людини, а також специфічні звуку і зміна дихання. Сміх – унікальний, як відбитки пальців. Часто допомагає у важких ситуаціях долати страх, робить нас більш привабливими. Пропонуємо Вам згадати твори класиків українського гумору, та посміятися від Душі!