Архів новин: лютий 2019 року

22.02.2019 р. Унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття надійшло до бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

У межах реалізації програми видавництва «Горобець» «Повертаємо в Україну культурну спадщину» за підтримки Українського культурного фонду було презентовано унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття. За словами фахівців, дана книга є цінним свідченням того, як у часи становлення литовсько-руської писемності у Великому князівстві Литовському навчали писців й ілюстраторів книжковій справі та створенню богослужбової рукописної книги. Дана Пам’ятка є цінним джерелом української мови, так як написання Євангелія проходило як навчальний процес.

21.02.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку до Міжнародного дня рідної мови "Раби - це нація, котра немає слова. Тому й не може захистить себе".

Рідна мова є фундаментом нації, без якого вона не може існувати. І це особливо повинна зрозуміти наша молодь , коли ми фактично боремось за свою незалежність.

20.02.2019 р. В читальному залі № 1 представлено книжкову виставку «У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть, його життя» – до Міжнародного дня рідної мови.

Міжнародний день рідної мови щороку відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

18.02.2019 р. До Дня Героїв Небесної Сотні в читальному залі № 1 діє виставка «Янголи на білих крилах…» (сторінками періодичних видань).

20 лютого 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року.

15.02.2019 р. З нагоди дня Пам’яті Небесної сотні організовано виставку книг на абонементі історичного факультету «Ви увійшли в безсмертя крок за кроком, герої 14 року».

Ці книги пахнуть димом палаючих шин і обпікають вогнем очей, з їх сторінок чути гуркіт бруківки й скажений ритм серцебиття. Вони киплять пристрастями. В них люблять, борються і страждають по-справжньому. Тільки так зміг перемогти Майдан. Тільки так народжується нова Україна!

14.02.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя» (поетичні сторінки).

13.02.2019 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «День великого відкриття» - до 150-річчя відкриття Д. І. Менделєєвим періодичного закону та періодичної системи хімічних елементів (1869-2019). 2019 рік оголошено Міжнародним роком періодичної системи Менделєєва.

Відкриття періодичного закону і створення Періодичної системи хімічних елементів — найбільше досягнення науки 19 століття, яке зумовило подальший бурхливий розвиток хімії: за наступні тридцять років було відкрито 20 нових хімічних елементів. Періодичний закон сприяв подальшому розвитку робіт із вивчення будови атома, внаслідок яких було встановлено взаємозв’язок будови атома з періодичною зміною їх властивостей.
Періодичний закон дозволив ученим побудувати гіпотези про еволюцію хімічних елементів у Всесвіті, він має загальнонаукове значення та є фундаментальним законом природи.

12.02.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку під назвою «Business and Communication».

На виставці представлено літературу з ділової англійської мови.

11.02.2019 р. Майстер-класи «Наукомертичні ресурси», які проводили в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка завершено.

Протягом місяця працівники науково-методичного відділу бібліотеки розповідали про особливості застосування наукометрії у сучасному науковому світі, висвітлювали базові можливості пошуку в провідних наукометричних базах. Наукова спільнота охоче відгукнулася на проведення майстер-класу «Наукомертичні ресурси», тому спілкування було інтенсивним та насиченим. Науково-методичний відділ бібліотеки висловлює подяку керівництву за поставлене завдання, інформаційному навчально-виробничому центру та кафедрі педагогіки за технічну підтримку, колегам за допомогу, присутнім за увагу, позитивні емоції, терпіння та бажання формувати інформаційну культуру. Зичимо Вам успіхів у нелегкій справі спілкування з міжнародною науковою аудиторією!
Нагадуємо, офіційний перелік журналів представлених у наукометричних базах даних можна знайти за посиланням:
• Scopus https://www.scopus.com/sources.uri?zone=TopNavBar&origin=searchauthorlookup (в мережі університету);
• Web of Science http://mjl.clarivate.com
PS. Шановні науковці! Хто не отримав матеріали з презентації звертайтесь в науково-методичний відділ бібліотеки або nmv@zu.edu.ua

06.02.2019 р. Десять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками 2-го туру Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука!

За результатами першого туру конкурсу-2018/2019 Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука до 2-го туру потрапили 497 студентів з 576 конкурсантів. Серед них десять студентів нашого університету:
1. Безверхня Катерина Олегівна
2. Бордюг Іван Олександрович
3. Весельський Ярослав Анатолійович
4. Вовк Олексій Миколайович
5. Кірсун Людмила Павлівна
6. Кондратюк Наталія Юріївна
7. Магалецька (Цимбалюк) Катерина Павлівна
8. Магалецький Андрій Михайлович
9. Марчук Надія Юріївна
10. Мельник Андрій Миколайович Вітаємо з проходженням першого туру та бажаємо досягти мети – стати стипендіатами програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».

06.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

05.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри германської філології та зарубіжної літератури.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

01.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри англійської мови з методикою викладання в дошкільній та початковій освіті, кафедра фізичного виховання та спортивного самовдосконалення.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.