Архів новин: травень 2020 року

25.05.20 р. З 25 травня у бібліотеці природничого факультету до Дня хіміка діє виставка «Кожен аспект сьогоднішнього світу, навіть політика і міжнародні відносини, знаходяться під впливом хімії» (Л. Полінг).

День хіміка — професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України, встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994, відзначається щорічно в останню неділю травня. Саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку у вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10 млн. хімічних сполук. Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого нині ми не уявляємо наше життя.

18.05.20 р. Пошук наукових цитувань в Open Ukrainian Citation Index (OUCI)!

Нагадуємо, що є можливість проводити пошук документів, роботу з журналами, аналітику та відстежувати цитування в Open Ukrainian Citation Index (OUCI).
Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
OUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук.
Станом на 18 травня 2020 року OUCI містить 114 млн. публікацій з усього світу, більше 234 тис. публікацій у 1438 українських видань від 360 видавців. OUCI має фільтри наявності публікацій в базі цитувань Scopus, WoS.

05.05.20 р. Включення до Unirank Каталогу бібліотек університетів.

Ми раді повідомити, що бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка є однією з понад 9 200 університетських бібліотек, які були включені до нещодавно випущеного Каталогу університетських бібліотек, опублікованого за посиланням https://www.4icu.org/libraries/. Щоб переглянути список академічних бібліотек у нашій країні, будь ласка, відвідайте https://www.4icu.org/libraries/ua