Архів новин: вересень 2020 року

29.09.20 р. Всіх працівників бібліотек вітаємо з професійним святом!
18.09.20 р. У рамках вивчення основ наукових досліджень за ініціативи завідуючої кафедри слов'янських і германських мов професора Недашківської Т. Є. вкотре у бібліотеці було проведено зустріч зі студентами другого курсу ННІ філології та журналістики. Заступник директора Громницька Н. К. розповіла про створення, збереження та організацію використання власних та світових інформаційних ресурсів (Scopus, Web of Science), які відповідають навчальному та науковому процесам в університеті та забезпечують інформаційні дослідницькі потреби здобувачів.
18.09.20 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку з фотоальбомом "Поза фокусом", присвяченими 60-річчю від дня народження Оксани Забужко.
15.09.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Учитель – учень: етика відносин».
14.09.20 р. Директор бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка, з 07 по 11 вересня 2020 р., прослухала вебінари про можливості ресурсів компанії Clarivate для успішної наукової діяльності, на теми: «Наукова комунікація в цифрову епоху», «Відбір видань до Web of Science Core Collection: критерії якості, процедура оцінювання», «Web of Science Core Collection для наукової роботи», «Публікаційна стратегія науковця», «Можливості аналітичного інструменту InCites» та отримала відповідні сертифікати!
14.09.20 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Агата та її вбивства», присвячену 130-річчю від дня народження «королеви детективу» - Агаті Крісті.
11.09.20 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Спорт – це зухвалість, успіх і рух» - до Дня фізичної культури та спорту.

Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94). Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем» як найкращі футболісти Європи. Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастку Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України. В 2020 році День фізичної культури і спорту України припадає на 12 вересня.

10.09.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Життя монархів у художній літературі".
04.09.20 р. У центральному корпусі бібліотеки відкрито книжкову виставку, яка присвячена 185 річниці від дня народження Олександра Потебні – видатного українського мовознавця, філософа, теоретика літератури, фолькльориста, етнографа, педагога та громадського діяча.

Велетень думки і слова, який випередив сучасне йому мовознавство: проник у суть та еволюцію мови так глибоко, як до нього не проникав жоден учений. Запрошуємо до перегляду.