Архів новин: березень 2021 року

31.03.21 р. На допомогу студентам-математикам, фізикам на абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), діє виставка книг: «Розв'язування задач є найхарактернішим і специфічним різновидом вільного мислення» (В. Джеймс).
26.03.21 р. Шановні друзі!

Наші спільні сподівання на поліпшення епідеміологічної ситуації, на жаль, не виправдались, і тому бібліотека ще на певний час продовжує режим дистанційного спілкування з читачами. Звертаємо увагу, що через сайт бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка у вас є доступ до електронного каталогу, можливості пошуку в електронній бібліотеці університету, інших електронних ресурсах, визначення індексу УДК та авторського знаку. Ми також продовжуємо листування та підготовку за вашими запитами довідок, здійснюємо консультації через електронну пошту (bib@zu.edu.ua), сервіси Віртуальна Довідкова Служба «Запитай бібліотекаря»,"Онлайн-замовлення".

24.03.21 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Deutsch Unterrichten».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлено підручники, навчальні посібники та публікації з методики викладання німецької мови.

24.03.21 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя поетичні сторінки».
18.03.21 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня Франкофонії діє виставка «Nous allons à Paris».

До уваги читачів представлено літературу французькою мовою.

08.03.21 р. Зі святом весни!
02.03.21 р. Пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку : «Жіночий погляд на світ» (книги, автори яких – жінки).

Ще здавна жінка вважалась берегинею сімейного затишку. За часів трипільської культури вона була символом життя, родючості та добробуту. З кожним днем роль жінки в світі зростає. Розмова про жінок – це не щось, що стосується лише частини суспільства. Зміна значення поняття «жінка» ланцюговою реакцією змінює весь світогляд, створює нові конфігурації смислів і цінностей, нові позиції, з яких ми говоримо про сучасне, минуле й майбутнє.

18.02.21 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Мова, наша мова – пісня стоголоса: нею мріють весни, нею плаче осінь…» (Ю. Рибчинський) – до Міжнародного дня рідної мови.
17.02.21 р. Пропонуємо науковцям Житомирського державного університету імені Івана Франка долучитися до серії вебінарів з використання ScienceDirect

Протягом лютого-квітня 2021 року для українських вчених заплановано провести низку безкоштовних вебінарів, щодо можливостей використання платформи ScienceDirect.

Нагадаємо, що протягом 2021 року науковці та здобувачі вищої освіти університету мають змогу використовувати в науковій та інноваційній діяльності доступ до електронних книг платформи ScienceDirect. У доступі понад 39 тис. електронних книг колекції All Access Books, серед яких монографії, довідники, підручники, журнали тощо.

Програма вебінарів з питань використання платформи ScienceDirect

Тема: Початок роботи з ScienceDirect.

Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про створення та налаштування свого облікового запису, а також про варіанти віддаленого доступу, які забезпечать вам комфортну роботу з будь-якої точки світу.
18 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
19 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
9 березня, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
16 березня, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

Тема: ScienceDirect: багатство знань.

Опис: під час цього вебінару буде продемонстровано, як можна знайти та отримати доступ до відповідного значущого та цікавого наукового вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це легко доступно. Буде розглянуто питання, як ефективно шукати літературу та як залишатися в курсі справ щодо розвитку певної галузі знань.
23 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
25 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
23 березня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
30 березня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

Тема: Розширте свої горизонти з ScienceDirect.

Опис: Приєднуйтесь до нас на цьому вебінарі, щоб дізнатись, як знайти вміст з відкритим доступом, як зробити тематичні сторінки найкращим інструментом для розширення та зміцнення ваших знань, а також як скористатись сервісом рекомендацій, щоб не пропустити провідних досліджень у вашій галузі.
2 березня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
4 березня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
8 квітня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
13 квітня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

10.02.21 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Книжки поза часом"
04.02.21 р. Завершилися консультативні заняття на платформі Zoom із редагування профілів науково-педагогічних працівників та аспірантів університету у Google Scholar, ORCID та Publons (Web of Science). З допомогою бібліотекарів науковці мали змогу відредагувати власні профілі відповідно до нових змін.