Архів новин: вересень 2021 року

28.09.21 р. Всіх працівників бібліотек вітаємо з професійним святом!
24.09.21 р. Шлях до успіху починається з книги.

Саме під назвою «Шлях до успіху починається з книги» на початку вересня співробітниками бібліотеки було проведено масову видачу першокурсникам комплектів підручників та навчальних посібників. Видача комплектів на поточний семестр проводилася традиційним груповим методом згідно складеного графіку видачі літератури. На основі контингентів інститутів та факультетів оформлено 671 читацький формуляр та видано 5160 примірників книг.

23.09.21 р. Бібліотека ЖДУ імені Івана Франка від Національного заповідника «Софія Київська» отримала в подарунок повне видання 10 томів у 12 книгах «Корпус графіті Софії Київської».

Графіті на стінах Софії Київської – унікальні пам’ятки, які дають можливість детальніше дослідити історію. Про них розповів заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», доктор історичних наук В’ячеслав КОРНІЄНКО на зустрічі зі студентами та викладачами вишу.

23.09.21 р. Шановні науковці!

Повідомляємо Вам, що Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе серію вебінарів та майстер-класів на тему: «Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців».

Для участі у серії вебінарів усім бажаючим необхідно зареєструватися, перейшовши за посиланням: https://dntb.gov.ua/form

Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи Zoom та з прямою трансляцією на YouTube каналі ДНТБ України.

Участь безкоштовна. Мова проведення: англійська, українська.

23.09.21 р. Вже стало традицією у вересні-жовтні проводити майстер-класи для першокурсників у читальному залі бібліотеки.

Здобувачів знайомлять із структурою бібліотеки, основними функціями. На заняттях можна дізнатися як здійснювати пошук інформації в традиційному та електронному каталогах, знаходити навчально-методичну та наукову літературу, познайомитись з сайтом бібліотеки, якими з ресурсів можна користуватися з будь-якого зручного місця, де є підключення до глобальної мережі Інтернет. У цьому році перше знайомство з бібліотекою працівники провели для студентів 14 груп ННІ педагогіки, історичного ф-ту, соціально-психологічного ф-ту. Висловлюємо вдячність педагогам та студентам за ініціативу та бажання формувати інформаційну культуру.

22.09.21 р. З 13 по 16 вересня 2021 р. працівники науково-методичного та інформаційно-бібліографічного відділів бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка прослухали цикл вебінарів «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science» від науково-навчального центру компанії «Наукові публікації» та отримали відповідні сертифікати!
21.09.21 р. Доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Bentham Science – наукове, технологічне та медичне видавництво, яке надає академічним дослідникам і промисловим професіоналам найсвіжішу інформацію у різних галузях науки і техніки. Його рецензовані наукові журнали і книги мають постійно зростаючу аудиторію в усьому світі. Наразі видається понад 130 журналів в електронному та друкованому форматах, які охоплюють різні дисципліни у галузі фармацевтичних досліджень і розробок, медичних спеціальностей, інженерії, технічних та соціальних наук. Журнали індексуються у визнаних агентствах, зокрема 40 журналів Bentham Science мають імпакт-фактор у щорічному звіті Journal Citation Report.

 • Доступ до електронних журналів (статті з журналів можна завантажувати у форматі PDF);
 • Доступ до електронних книг (знайомство з повними текстами книг виключно онлайн).
 • 16.09.21 р. У читальному залі навчального корпусу № 4 діє виставка книг «Поклик душі чи професія".

  На ній представлено літературу з теорії та методики соціальної роботи в Україні.

  10.09.21 р. Шановні науковці!

  Інформуємо Вас, що вченими НАПН України підготовлено науково-аналітичну працю «Національна доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні» ознайомитися можна за посиланням: https://lib.iitta.gov.ua/726223/

  Науковцями Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України підготовлено науково-аналітичну доповідь «Професійна підготовка вчителя: українські реалії, зарубіжний досвід»: https://lib.iitta.gov.ua/726268/

  10.09.21 р. З 13 вересня для всіх українських вчених розпочнеться безкоштовний цикл вебінарів з наукометрії.

  Програма онлайн-зустрічей оновлена і звучить так: «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science».

  Важливо: Учасники циклу отримають сертифікат міжнародного зразка на 1 кредит ECTS (30 годин). Сертифікат надається учасникам, які прослухали мінімум 3 з 4 тем.

  Цикл вебінарів складається з 4 блоків.

  08.09.21 р. Шановні викладачі, дослідники та здобувачі вищої освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Бібліотека університету отримала безкоштовний тестовий доступ до електронної бази українського видавництва «Центр учбової літератури». Запрошуємо скористатися пробним пакетом.

  Категорії літератури:

  03.09.21 р. Колектив бібліотеки щиро вдячний Олені Зубко за книжкові подарунки.

  Подарована література стане важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможе у забезпеченні освітнього процесу, відродженні історії та духовному зростанні і обов’язково знайде свого читача.