Новини


30.03.23 р. 29 березня 2023 року Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка провела зустріч зі здобувачами вищої освіти ступеня доктора філософії (1 курс), на якій були обговоренні проблеми здійснення наукового пошуку та шляхи їх вирішення.

Зокрема, директор бібліотеки Тетяна Краснобока розповіла про репрезентацію науковця в інформаційному просторі та використання інструментарію бібліотеки для здійснення наукової діяльності, а завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Катерина Купрійчук ознайомила присутніх з питаннями академічної доброчесності.

Дякуємо доценту Титаренко Валентині за цікаву дискусію та ініціативу щодо проведення заходу!

24.03.23 р. 23 березня 2023 року до Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка завітали учні 10-А, 10-Б, 10-В класів Наукового ліцею Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Завідуюча відділом обслуговування Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Кухарчук провели для ліцеїстів екскурсію-ознайомлення із структурними підрозділами бібліотеки, читальними залами, сайтом бібліотеки, розповіли історію створення та подальшого розвитку бібліотеки, показали фонди та методики швидкого пошуку літератури

23.03.23 р. Вітаємо читача рубрики «Книга від директора бібліотеки»!

Ним стала Басюк Наталія Анатоліївна - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової освіти та культури фахової мови!

Дякуємо за увагу до новинок літератури.

20.03.23 р. 17 березня 2023 року в Читальному залі Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги «Археологія України за роки незалежності».

Книга покликана в популярній формі розповісти про ключові здобутки вітчизняної археології: дослідження пам'яток, відкриття і теоретичні узагальнення, - а також про тенденції, успіхи та проблеми в цій галузі науки з 1991 року до дати публікації. Тексти видання написані в науково-публіцистичному стилі, супроводжені значною кількістю фотографій, малюнків, карт і схем. На презентації повідомлялося, що в продаж вона не поступить, а буде поширюватися бібліотечною та музейною мережами України. Два екземпляри науково-популярного видання «Археології України за роки незалежності» були подаровані Бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Дякуємо Марині Хададовій за цікаву лекцію-презентацію та подаровані книжки!

08.03.23 р. 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, видатного українського поета, мислителя та художника.

До 209-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка Бібліотекою Житомирського державного університету імені Івана Франка організовано відкритий перегляд художньої та літературної спадщини Великого Кобзаря, який експонується у Читальному залі бібліотеки навчального корпусу № 4.

Усіх бажаючих запрошуємо приєднатися до перегляду!

27.02.23 р. Книга – найкращий подарунок. А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок. Дякуємо Інституту енциклопедичних досліджень НАН України за передані безкоштовно томи Енциклопедії Сучасної України.
24.02.23 р. Рівно рік тому, 24 лютого 2022 року, наше життя змінилося назавжди… Незрозуміле і далеке слово «війна»… стало частиною нашої реальності. Вже цілий рік ми захищаємо своє право на життя…

Символічно, що саме сьогодні фонд Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка поповнився книгою «24.02» (автор Андрій Мероник).

«24.02» – це щоденник війни, це книга, яка представляла Україну на Франкфуртському книжковому ярмарку у 2022 році, про неї писали такі видання як ТСН, ELLE, VIVA, ФАКТИ тощо. Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти включило книгу «24.02» у список претендентів на здобуття премії імені Олеся Гончара у 2023 році.

Щиро дякуємо автору Андрію Меронику за увагу до нашої бібліотеки та безцінний подарунок!

23.02.23 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка з 2022 року є офіційним партнером ВГО Українська бібліотечна асоціація. Сьогодні ми отримали у подарунок чудове видання «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела» (упоряд. Тетяна Таїрова-Яковлева) для поповнення фонду. Це видання буде корисним для здійснення наукових розвідок нашими здобувачами вищої освіти та науково-педагогічними працівниками. Щиро дякуємо нашим партнерам.
01.02.23 р. Продовжуємо займатися самоосвітою, використовуючи можливості навчання онлайн.

Взяли участь у вебінарі «Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості» від компанії Clarivate (Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Максим Прокопенко).

27.01.23 р. Фонд Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка поповнився новими підручниками для вивчення англійської мови.

Щиро вдячні вчителю англійської мови Пирогівського ліцею Матвійцю Олександру Миколайовичу за подаровані тридцять примірників підручника англійської мови «Let’s get started!».

17.01.23 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка 17 січня 2023 долучилась до роботи секції Університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації, на якій було обговорено стратегічні напрямки та цілі роботи у 2023 році.
03.01.23 р. Продовжуємо займатися самоосвітою, використовуючи можливості навчання онлайн.

Взяли участь у вебінарі «Web of Science Researcher Profiles: інструкція до використання» та «Web of Science та Researcher Profiles оновлення 2022» від компанії Clarivate (Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Максим Прокопенко);

на платформі «Дія. Цифрова освіта» курс «Медіаграмотність у часи пандемії» (Мартинюк Аліна).

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua