«Недовершений час» — це епічна розповідь, що змальовує долі людей, які потрапили в похмуру історію двадцятого століття. Від погрому в селі під Пінськом до реалій Третьої Речі Посполитої автор веде нас звивистими шляхами, щоразу повертаючи оповідь в минуле, змінюючи епохи та країни. Ми стежимо за долею кількох поколінь родини Броків, історія яких не оминула ні страждань, ні зради, ні злочинів, ні ідеологічної лихоманки.
Книга вже доступна для читання у нашій бібліотеці та стане цінним додатком до нашої колекції. Ми раді, що маємо можливість надати її нашим відвідувачам, і віримо, що вона знайде численних шанувальників серед наших читачів.
Висловлюємо вдячність автору за книги, адже поповнення фонду новими україномовними виданнями та увага до бібліотеки є дуже важливою справою у наш час.
«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те».
(Ліна Костенко).
А сьогодні ми неочікувано отримали подарунок від нашого студента-випускника за гарне обслуговування та інформаційний супровід упродовж навчання. Дякуємо випускнику фізико-математичному факультету Мамулі Сергію за подаровані книги. Приємно, коли одне покоління здобувачів думає про освіту наступного і дарує в бібліотеку книги. Наші студенти та випускники – найкращі! З вдячністю приймаємо та запрошуємо усіх до читання.
Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка отримала у подарунок збірку віршів українського письменника, музиканта та захисника Павла Вишебаби "Тільки не пиши мені про війну". Запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої бібліотеки та ознайомитися з його творчістю.
В травні пройшла курс «Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності» Світлана Колодюк.
Команда «Франківці» у складі студентів ННІ філології та журналістики Тихун Тетяни, Чорноплечої Катерини, Шабадей Роксолани та природничого факультету Лещенко Наталії, Лєскової Валерії нагороджена Дипломом за активну участь у турнірі.
Дякуємо студентам за співпрацю!
Економічна наука – це сфера розумової діяльності людини, функцією якої є пізнання та систематизація об’єктивних знань про закони та принципи розвитку реальної економічної дійсності, яке в житті суспільства проявляється щонайменше у двох напрямах: розробці принципів, що стають основами економічної політики, і сприянні демократизації суспільства.
Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка стала співорганізатором турніру. Дякуємо студенткам першого курсу ННІ філології та журналістики Тихун Тетяні, Чорноплечій Катерині, Шабадей Роксолані та студенткам третього курсу природничого факультету Лещенко Наталії, Лєсковій Валерії за активну участь у змаганнях!
Пропонуємо розпочати з детективів – літературного жанру, який існує майже два століття, і попри це, він досі залишається найпопулярнішим серед читачів. Це не дивно, адже в цьому напрямку письменники мають широкий простір для створення цікавого та закрученого сюжету, до якого можна додати загадок та таємниць.
Тому Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка пропонує для перегляду віртуальну презентацію «Український детектив».
Взяли участь у вебінарі серії Research Smarter «Профіль дослідника у Web of Science» від компанії Clarivate (Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Максим Прокопенко).
Курс «Академічна доброчесність в університеті» на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ ("Відкритий університет Майдану") Світлана Колодюк.
У межах зустрічі консультант видавничої служби УРАН Андрій Кузнецов продемонстрував учасникам можливості та різноманітні інструменти сайту видання на платформи УРАН, які дозволяють швидко та ефективно переглядати й редагувати наукові статті. Він також пояснив учасникам особливості процесу рецензування наукових статей та запропонував кілька практичних порад, які допоможуть зробити процес більш продуктивним та ефективним.
Зустріч була затребуваною і редактори висловили подяку видавничій службі УРАН та нашій бібліотеці за організацію події.
Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка і надалі сприятиме науковій діяльності університету, тому запрошує всіх охочих до співпраці.
Ним став Іван Іванович Коновальчук - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій.
Дякуємо за увагу до новинок літератури.
Передані видання розкривають злочини комуністичного тоталітарного режиму та будуть корисними для здійснення наукових розвідок нашими здобувачами вищої освіти й науково-педагогічними працівниками.
Щиро дякуємо за увагу до нашої бібліотеки та запрошуємо усіх небайдужих до досліджень та читання!
Так, 5 квітня 2023 року студентів першого курсу 11 групи природничого факультету завідувачі відділів Сніжана Колодюк, Аліна Мартинюк та бібліотекар Алла Любарець ознайомили з ресурсами сайту бібліотеки й особливостями пошуку літератури в електронному каталозі.
Дякуємо викладачу Олені Гордієнко за співпрацю!
Дякуємо викладачу Наталії Басюк за співпрацю!
7 квітня, починаючи з 1950 року, весь світ святкує Всесвітній день здоров'я. Саме в цей день було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) в межах ООН. Мета святкування – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. Здоров'я – це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає її здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості. Здоров’я є найважливішою передумовою до пізнання оточуючого світу, до самоутвердження та щастя людини.
Шановні користувачі! Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка пропонує до перегляду віртуальну виставку «Єдина краса – це здоров’я» – до Всесвітнього Дня здоров’я.
У березні пройшли навчання (курс «Бібліотека - відкритий публічний простір») на платформі "Відкритий університет Майдану" та отримали іменні сертифікати Алла Любарець, Олена Гриценко та Світлана Поліщук.
Зокрема, директор бібліотеки Тетяна Краснобока розповіла про репрезентацію науковця в інформаційному просторі та використання інструментарію бібліотеки для здійснення наукової діяльності, а завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Катерина Купрійчук ознайомила присутніх з питаннями академічної доброчесності.
Дякуємо доценту Титаренко Валентині за цікаву дискусію та ініціативу щодо проведення заходу!
Завідуюча відділом обслуговування Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Кухарчук провели для ліцеїстів екскурсію-ознайомлення із структурними підрозділами бібліотеки, читальними залами, сайтом бібліотеки, розповіли історію створення та подальшого розвитку бібліотеки, показали фонди та методики швидкого пошуку літератури
Ним стала Басюк Наталія Анатоліївна - кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової освіти та культури фахової мови!
Дякуємо за увагу до новинок літератури.
Книга покликана в популярній формі розповісти про ключові здобутки вітчизняної археології: дослідження пам'яток, відкриття і теоретичні узагальнення, - а також про тенденції, успіхи та проблеми в цій галузі науки з 1991 року до дати публікації. Тексти видання написані в науково-публіцистичному стилі, супроводжені значною кількістю фотографій, малюнків, карт і схем. На презентації повідомлялося, що в продаж вона не поступить, а буде поширюватися бібліотечною та музейною мережами України. Два екземпляри науково-популярного видання «Археології України за роки незалежності» були подаровані Бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Дякуємо Марині Хададовій за цікаву лекцію-презентацію та подаровані книжки!
До 209-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка Бібліотекою Житомирського державного університету імені Івана Франка організовано відкритий перегляд художньої та літературної спадщини Великого Кобзаря, який експонується у Читальному залі бібліотеки навчального корпусу № 4.
Усіх бажаючих запрошуємо приєднатися до перегляду!
Символічно, що саме сьогодні фонд Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка поповнився книгою «24.02» (автор Андрій Мероник).
«24.02» – це щоденник війни, це книга, яка представляла Україну на Франкфуртському книжковому ярмарку у 2022 році, про неї писали такі видання як ТСН, ELLE, VIVA, ФАКТИ тощо. Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти включило книгу «24.02» у список претендентів на здобуття премії імені Олеся Гончара у 2023 році.
Щиро дякуємо автору Андрію Меронику за увагу до нашої бібліотеки та безцінний подарунок!
Взяли участь у вебінарі «Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості» від компанії Clarivate (Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Максим Прокопенко).
Щиро вдячні вчителю англійської мови Пирогівського ліцею Матвійцю Олександру Миколайовичу за подаровані тридцять примірників підручника англійської мови «Let’s get started!».
Взяли участь у вебінарі «Web of Science Researcher Profiles: інструкція до використання» та «Web of Science та Researcher Profiles оновлення 2022» від компанії Clarivate (Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Максим Прокопенко);
на платформі «Дія. Цифрова освіта» курс «Медіаграмотність у часи пандемії» (Мартинюк Аліна).