Новини


22.11.21 р. Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав доступ до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Скористатися можливістю можна до 31 грудня 2021 року. Інформацію про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost можна переглянути за посиланням: bit.ly/3qS3xV9. Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA.

19.11.21 р. V Всеукраїнський батл #КОД_студента_або пан_або_пропав об’єднав учасників із 16 закладів освіти.

17 листопада 2021 року, у рамках Місяця цифрової грамотності #DigitalMonth_2021, до Міжнародного дня студента на платформі цифрового інструменту навчання Kahoot Наукова бібліотека КНУКіМ провела два інтелектуальні турніри серед студентів фахових перед вищих та вищих закладів освіти України. Студенти ЖДУ ім. І. Франка вперше приєдналися до турніру. Бібліотека ЖДУ ім. І. Франка виступила модератором. Дякуємо команді студентів фізико–математичного факультету за участь (Гнатюку Сергію, Сідлецькій Даші, Годлевському Максиму, Гуменчук Аліні, Прокопенко Максиму).

На питання щодо історії відзначення Міжнародного дня студента, історії університетів України та світу, студентських забобонів і традицій відповідали 77 гравців. Ось із таких рис на платформі AnswerGarden учасники турніру склали портрет сучасного студента.

18.11.21 р. Філосо́фія (грец. φιλοσοφια — «любов до мудрості») — особлива форма пізнання світу, що вивчає найбільш загальні суттєві характеристики і фундаментальні принципи реальності і пізнання, буття людини, відносин людини і світу.

До Всесвітнього дня філософії на абонементі №1 (другий поверх) пропонуємо переглянути книжкову виставку «Філософія – гарант практичного розуму».

17.11.21 р. Дорогі студенти!!!

Колектив бібліотеки щиро вітає з Міжнародним днем студенства!!! Це Ваш день!!!

09.11.21 р. Запрошуємо Вас на чергові вебінари компанії Clarivate українською.

Всі заходи безкоштовні, на платформі WEBEX, за умови прослуховування 90 % основного часу вебінару надсилається сертифікат учасника протягом трьох робочих днів на вказану при підключенні електронну адресу. Реєстрацію відкрито за відповідними посиланнями. Лектор, консультант з регіональних рішень Clarivate Тихонова Ірина.

 • 11 листопада 2021 16:15–17:15

  Тема: Відкрита наука України крізь призму Web of Science
  Тези: Темою цьогорічного тижня відкритого доступу, що пройшов 25-31 жовтня 2021 була "It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity". На вебінарі розберемо що таке відкритий доступ, відкрита наука, які види є, які складнощі можуть виникати у вчених і організацій в зв'язку з імплементацією плану S, як змінилася вартість публікацій. На прикладі робіт українських науковців і сусідніх країн за даними бази Web of Science Core Collection і аналітичної система InCites оцінемо як впливає відкритість публікацій на подальшу цитованість робіт і чи дійсно ми маємо рівні можливості завдяки відкритому доступу. Де знайти видання відкритого доступу і ті де публікація безкоштовна. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
  Реєстрація: https://bit.ly/35u3DGW

 • 9 грудня 2021 16:15–17:15

  Тема: Web of Science Core Collection – звіт за 2021
  Тези: Новий інтерфейс Web of Science Core Collection, з’явився наприкінці 2020 року і співіснував з класичним. Навесні новий інтерфейс став основною версією, що відкривається за замовчуванням, поступово всі функції, наявні у класичному інтерфейсі стали доступні у новому і запрацювали додаткові. На вебінарі розглянемо всі оновлення, що відбулися протягом 2021 року. Застосуємо старі та нові можливості для пошуку, збереження аналізу наукової інформації. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
  Реєстрація: https://bit.ly/35u3DGW

02.11.21 р. Для студентів 21, 22 гр. ННІ педагогіки, 24 гр. ННІ філолог. та журналістики, на базі читального залу бібліотеки 28. 10. 2021 р. завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Наталя Духновська та бібліотекар Алла Любарець провели практичні заняття з «Основ наукових досліджень».

Присутніх ознайомили з можливостями нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки, особливостями наповнення та здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу, баз даних дисертацій. Ця інформація є важливою та корисною для здійснення наукового пошуку молодими дослідниками. Дякуємо Інні Коновальчук, Івану Коновальчуку та Тетяні Недашківській за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

29.10.21 р. За ініціативи викладача кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Наталії Тимошенко у рамках виховного заходу “Welcome to the Library” 28 жовтня 2021 р. студенти 11Бд – Маркетинг та 12 Бд – Менеджмент відвідали бібліотеку ЖДУ імені Івана Франка.

Т. в. о. директора Олена Гриценко розповіла про структуру бібліотеки та ознайомила із бібліотечними фондами. Завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Наталя Духновська та бібліотекар Алла Любарець провели екскурсію читальним залом бібліотеки, детально зупинились на особливостях складання бібліографічного опису, показали як користуватися електронним каталогом та сайтом бібліотеки.

25.10.21 р. До уваги читачів.

Створити відповідний настрій та відчути дух свята «в найстрашнішу ніч року», поринути в містичну атмосферу допоможе тематична книжкова виставка «Halloween», представлена на абонементі художньої літератури.

12.10.21 р. Відбулася зустріч із студентами 11БД-Фнім. групи, на якій т. в. о. директора Олена Гриценко ознайомила здобувачів з книжковими фондами та структурою бібліотеки, можливостями сайту, навчила здійснювати інформаційний пошук в електронному каталозі, електронній бібліотеці та базах даних.
11.10.21 р. Житомирський державний університет імені Івана Франка за підтримки МОН України отримав тестовий доступ до баз даних EBSCO, який триватиме до 31 грудня 2021 року.

Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних, які охоплюють широкий спектр академічних тем від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології.

Умови доступу: локальна мережа університету.

УВАГА! Заплановано проведення вебінарів «Познайомтесь з академічними базами даних EBSCO!» («Meet EBSCO academic databases!») українською та англійською мовами.

До участі запрошуються вчені ЗВО та наукових установ, аспіранти, студенти, а також бажаючі використовувати електронні бази даних EBSCO для проведення досліджень. Вебінари відбудуться на платформі ZOOM.

Для участі необхідно попередньо зареєструватися:

08.10.21 р. За ініціативи завідуючої кафедри слов'янських і германських мов професора Недашківської Тетяни у бібліотеці було проведено зустріч із здобувачами другого курсу ННІ філології та журналістики.

Т. в. о. директора Олена Гриценко розповіла про довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, як підібрати літературу для написання курсових та контрольних робіт, показала як користуватись сайтом бібліотеки та відповіла на питання здобувачів.

04.10.21 р. 1 жовтня відзначається Міжнародний день музики, який був заснований у 1973 році за ініціативою Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО.

Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій. У читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 діє тематична виставка літератури «Музична країна».

01.10.21 р. На абонементі природничого факультету діє виставка «Професійні орієнтири викладача: педагогічна література».
28.09.21 р. Всіх працівників бібліотек вітаємо з професійним святом!
24.09.21 р. Шлях до успіху починається з книги.

Саме під назвою «Шлях до успіху починається з книги» на початку вересня співробітниками бібліотеки було проведено масову видачу першокурсникам комплектів підручників та навчальних посібників. Видача комплектів на поточний семестр проводилася традиційним груповим методом згідно складеного графіку видачі літератури. На основі контингентів інститутів та факультетів оформлено 671 читацький формуляр та видано 5160 примірників книг.

23.09.21 р. Бібліотека ЖДУ імені Івана Франка від Національного заповідника «Софія Київська» отримала в подарунок повне видання 10 томів у 12 книгах «Корпус графіті Софії Київської».

Графіті на стінах Софії Київської – унікальні пам’ятки, які дають можливість детальніше дослідити історію. Про них розповів заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», доктор історичних наук В’ячеслав КОРНІЄНКО на зустрічі зі студентами та викладачами вишу.

23.09.21 р. Шановні науковці!

Повідомляємо Вам, що Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе серію вебінарів та майстер-класів на тему: «Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців».

Для участі у серії вебінарів усім бажаючим необхідно зареєструватися, перейшовши за посиланням: https://dntb.gov.ua/form

Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи Zoom та з прямою трансляцією на YouTube каналі ДНТБ України.

Участь безкоштовна. Мова проведення: англійська, українська.

 • 29 вересня 2021 р., 17:30 - 18:30 (15 хв. обговорення/запитання).

  Тема 1. Постійні ідентифікатори та переваги їх використання для дослідників, установ та дослідницької інфраструктури. Про проект створення Національної електронної науково-інформаційної системи URIS (Ukrainian Research Information System). Переваги використання ORCID для науковців та установ.

 • 01 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00.

  Тема 2. Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас).

 • 04 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00 (15 хв. обговорення/запитання).

  Тема 3. Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас).

23.09.21 р. Вже стало традицією у вересні-жовтні проводити майстер-класи для першокурсників у читальному залі бібліотеки.

Здобувачів знайомлять із структурою бібліотеки, основними функціями. На заняттях можна дізнатися як здійснювати пошук інформації в традиційному та електронному каталогах, знаходити навчально-методичну та наукову літературу, познайомитись з сайтом бібліотеки, якими з ресурсів можна користуватися з будь-якого зручного місця, де є підключення до глобальної мережі Інтернет. У цьому році перше знайомство з бібліотекою працівники провели для студентів 14 груп ННІ педагогіки, історичного ф-ту, соціально-психологічного ф-ту. Висловлюємо вдячність педагогам та студентам за ініціативу та бажання формувати інформаційну культуру.

22.09.21 р. З 13 по 16 вересня 2021 р. працівники науково-методичного та інформаційно-бібліографічного відділів бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка прослухали цикл вебінарів «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science» від науково-навчального центру компанії «Наукові публікації» та отримали відповідні сертифікати!
21.09.21 р. Доступ до електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Bentham Science – наукове, технологічне та медичне видавництво, яке надає академічним дослідникам і промисловим професіоналам найсвіжішу інформацію у різних галузях науки і техніки. Його рецензовані наукові журнали і книги мають постійно зростаючу аудиторію в усьому світі. Наразі видається понад 130 журналів в електронному та друкованому форматах, які охоплюють різні дисципліни у галузі фармацевтичних досліджень і розробок, медичних спеціальностей, інженерії, технічних та соціальних наук. Журнали індексуються у визнаних агентствах, зокрема 40 журналів Bentham Science мають імпакт-фактор у щорічному звіті Journal Citation Report.

 • Доступ до електронних журналів (статті з журналів можна завантажувати у форматі PDF);
 • Доступ до електронних книг (знайомство з повними текстами книг виключно онлайн).
 • 16.09.21 р. У читальному залі навчального корпусу № 4 діє виставка книг «Поклик душі чи професія".

  На ній представлено літературу з теорії та методики соціальної роботи в Україні.

  10.09.21 р. Шановні науковці!

  Інформуємо Вас, що вченими НАПН України підготовлено науково-аналітичну працю «Національна доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні» ознайомитися можна за посиланням: https://lib.iitta.gov.ua/726223/

  Науковцями Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України підготовлено науково-аналітичну доповідь «Професійна підготовка вчителя: українські реалії, зарубіжний досвід»: https://lib.iitta.gov.ua/726268/

  10.09.21 р. З 13 вересня для всіх українських вчених розпочнеться безкоштовний цикл вебінарів з наукометрії.

  Програма онлайн-зустрічей оновлена і звучить так: «Міжнародний досвід у публікаційній сфері. Успішні публікації у Scopus та Web of Science».

  Важливо: Учасники циклу отримають сертифікат міжнародного зразка на 1 кредит ECTS (30 годин). Сертифікат надається учасникам, які прослухали мінімум 3 з 4 тем.

  Цикл вебінарів складається з 4 блоків.

  08.09.21 р. Шановні викладачі, дослідники та здобувачі вищої освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка!

  Бібліотека університету отримала безкоштовний тестовий доступ до електронної бази українського видавництва «Центр учбової літератури». Запрошуємо скористатися пробним пакетом.

  Категорії літератури:

  • Аудит, бухгалтерський, кадровий облік

  • Фінанси

  • Економіка

  • Менеджмент

  • Маркетинг

  • Правова література

  • Гуманітарні науки

  • Природничі та технічні науки

  • Економіка та фінанси

  • Кодекси України

  • Підготовка до іспитів

   Здійснити доступ можна за логіном та паролем на сайті www.culonline.com.ua.
   логін: zfranko
   пароль: library

  03.09.21 р. Колектив бібліотеки щиро вдячний Олені Зубко за книжкові подарунки.

  Подарована література стане важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможе у забезпеченні освітнього процесу, відродженні історії та духовному зростанні і обов’язково знайде свого читача.

  19.08.21 р. До відзначення 30-річчя незалежності нашої країни читальний зал університету підготував книжкову виставку "Україна - єдина країна".

  На виставці представлена література з історії України про становлення незалежної держави.

  26.07.21 р. ЖДУ імені Івана Франка — лідер серед ЗВО Житомирського регіону у рейтингу Webometrics.

  Житомирський державний університет імені Івана Франка — лідер Житомирського регіону відповідно до оприлюдненого міжнародного рейтингу Webometrics TRANSPARENT RANKING за цитуваннями профілів Google Scholar. До рейтингу увійшло більше 5 000 профілів ЗВО з усього світу.

  04.06.21 р. До 150-річчя від дня народження Лесі Українки бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка отримала повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Щиро дякуємо Державній установі «Український інститут книги» за цінний подарунок!

  Акція відбулася у межах Плану заходів Міністерства культури та інформаційної політики України у сфері захисту національного простору на 2020 рік, а також на виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки», Державною установою «Український інститут книги» здійснено організацію підготовки та видання повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах.

  02.06.21 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Літній книжковий релакс».

  До уваги читачів цікаві книги, які можуть скласти гарну компанію літніми днями, адже літо - пора відпочинку, а книжка завжди може стати гарним супутником.

  20.04.21 р. Нагадуємо, що Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect.

  ScienceDirect – повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier. З огляду на поширення коронавірусної хвроби COVID-19 та запровадження на усій території України карантину налаштовано дистанційний доступ до платформи ScienceDirect без прив’язки до IP-адреси установи за посиланням - https://www.sciencedirect.com.

  02.04.21 р. Квітневі вебінари українською від компанії Clarivate (Web of Science).

  Запрошуємо вас долучитися до квітневої серії вебінарів від компанії Clarivate з можливістю отримання сертифіката учасника: з 5 по 9 квітня заплановано п’ять тем кожна з яких буде у двох повторах о 10:15 та 16:15 у Webex. На численні прохання щодня о 13:13 відповідний вебінар буде транслюватися на сторінці youtube. Щоб отримати матеріали можна залишити заявку в онлайн анкеті. Учасники, які прослухали більше 90 % основного часу вебінару, що проходить у Webex протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари, що пройдуть у Webex - відкрито. Перейдіть за посиланням. Натисніть Register заповніть анкету. У Webex операційна система XP не підтримується.

  • 5 квітня 2021

   Тема: Відповідальна наукометрія
   Тези: Історичний екскурс. Предмет, мета, задачі наукометрії. Дані, що використовуються для аналізу, їхні джерела, вимоги до якості. Основні показники переваги та недоліки: імпакт-фактор і його варіації, h-індекс, CNCI, beamplots. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Побудови стратегії розвитку наукової діяльності вченого, установи, країни з урахуванням наукометричних даних. Об’єктивна оцінка публікаційної діяльності установи. Профілі установи та автора: функції та можливості. Відповіді на запитання.
   Реєстрація:
   10:15–11:15 https://bit.ly/3ct2vGo
   16:15–17:15 https://bit.ly/3eGXVXC

  • 6 квітня 2021

   Тема: Референс-менеджер EndNote: оформлення публікації за форматом видання
   Тези: Можливості і функції EndNote. Початок роботи. Створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. Структура статті. Формати пристатейної літератури. Оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote. Створення звітів. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.
   Реєстрація:
   10:15–11:15 https://bit.ly/3qQyjdx
   16:15–17:15 https://bit.ly/3qTzY1H

  • 7 квітня 2021

   Тема: Web of Science у новому інтерфейсі
   Тези: Реєстрація на платформі. Можливості кабінету користувача. Продовження роумінгового доступу. Характеристики бази Web of Science Core Collection. Алгоритм пошуку та аналіз літератури у Web of Science Core Collection: оператори пощуку, символи скорочення та заміни. Отримані результати: кількість, типи документів, розподіл по роках, отримані цитування, самоцитування їхній аналіз, h-index. Визначення ключових установ, науковців, країн що виконують роботи за певною темою, організацій що фінансували аналогічні дослідження. Збереження історій пошуку та результатів, налаштування автоматичних повідомлень про появу нових документів чи цитувань. Використання Web of Science в освітньому процесі. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.
   Реєстрація:
   10:15–11:15 https://bit.ly/2OWosFP
   16:15–17:15 https://bit.ly/2OsjHnA

  • 8 квітня 2021

   Тема: Презентація здобутків науковця
   Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection та InCites. Індекс Гірша та beamplots. Що впливає на цитованість роботи і як на неї вплинути. Робота з авторськими профілями Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.
   Реєстрація:
   10:15–11:15 https://bit.ly/3bQJdvD
   16:15–17:15 https://bit.ly/3hXu9h9

  • 9 квітня 2021

   Тема: Аналітичний інструмент InCites для науковця та адміністратора
   Тези: Оглядовий вебінар з можливостей аналітичного інструменту InCites для наукових установ України. Які дані використовуються, які показники розраховуються, що таке CNCI, на що звертати увагу при аналізі здобутків установи, як порівняти ВНЗ за здобутками у певній галузі. Яка установа більш ефективна в певній галузі, чому? Як проаналізувати сукупність документів за певною темою. Готові автоматичні звіти і результати з урахуванням запитів користувача. Відповіді на запитання, що буде поставлено в реєстраційних анкетах.
   Реєстрація:
   10:15–11:15 https://bit.ly/2OyG1vG
   16:15–17:15 https://bit.ly/30Lh6rg

  31.03.21 р. На допомогу студентам-математикам, фізикам на абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), діє виставка книг: «Розв'язування задач є найхарактернішим і специфічним різновидом вільного мислення» (В. Джеймс).
  26.03.21 р. Шановні друзі!

  Наші спільні сподівання на поліпшення епідеміологічної ситуації, на жаль, не виправдались, і тому бібліотека ще на певний час продовжує режим дистанційного спілкування з читачами. Звертаємо увагу, що через сайт бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка у вас є доступ до електронного каталогу, можливості пошуку в електронній бібліотеці університету, інших електронних ресурсах, визначення індексу УДК та авторського знаку. Ми також продовжуємо листування та підготовку за вашими запитами довідок, здійснюємо консультації через електронну пошту (bib@zu.edu.ua), сервіси Віртуальна Довідкова Служба «Запитай бібліотекаря»,"Онлайн-замовлення".

  24.03.21 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Deutsch Unterrichten».

  До уваги читачів у відкритому перегляді представлено підручники, навчальні посібники та публікації з методики викладання німецької мови.

  24.03.21 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя поетичні сторінки».
  18.03.21 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня Франкофонії діє виставка «Nous allons à Paris».

  До уваги читачів представлено літературу французькою мовою.

  08.03.21 р. Зі святом весни!
  02.03.21 р. Пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку : «Жіночий погляд на світ» (книги, автори яких – жінки).

  Ще здавна жінка вважалась берегинею сімейного затишку. За часів трипільської культури вона була символом життя, родючості та добробуту. З кожним днем роль жінки в світі зростає. Розмова про жінок – це не щось, що стосується лише частини суспільства. Зміна значення поняття «жінка» ланцюговою реакцією змінює весь світогляд, створює нові конфігурації смислів і цінностей, нові позиції, з яких ми говоримо про сучасне, минуле й майбутнє.

  18.02.21 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Мова, наша мова – пісня стоголоса: нею мріють весни, нею плаче осінь…» (Ю. Рибчинський) – до Міжнародного дня рідної мови.
  17.02.21 р. Пропонуємо науковцям Житомирського державного університету імені Івана Франка долучитися до серії вебінарів з використання ScienceDirect

  Протягом лютого-квітня 2021 року для українських вчених заплановано провести низку безкоштовних вебінарів, щодо можливостей використання платформи ScienceDirect.

  Нагадаємо, що протягом 2021 року науковці та здобувачі вищої освіти університету мають змогу використовувати в науковій та інноваційній діяльності доступ до електронних книг платформи ScienceDirect. У доступі понад 39 тис. електронних книг колекції All Access Books, серед яких монографії, довідники, підручники, журнали тощо.

  Програма вебінарів з питань використання платформи ScienceDirect

  Тема: Початок роботи з ScienceDirect.

  Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про створення та налаштування свого облікового запису, а також про варіанти віддаленого доступу, які забезпечать вам комфортну роботу з будь-якої точки світу.
  18 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  19 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
  9 березня, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  16 березня, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

  Тема: ScienceDirect: багатство знань.

  Опис: під час цього вебінару буде продемонстровано, як можна знайти та отримати доступ до відповідного значущого та цікавого наукового вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це легко доступно. Буде розглянуто питання, як ефективно шукати літературу та як залишатися в курсі справ щодо розвитку певної галузі знань.
  23 лютого 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
  25 лютого 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  23 березня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  30 березня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

  Тема: Розширте свої горизонти з ScienceDirect.

  Опис: Приєднуйтесь до нас на цьому вебінарі, щоб дізнатись, як знайти вміст з відкритим доступом, як зробити тематичні сторінки найкращим інструментом для розширення та зміцнення ваших знань, а також як скористатись сервісом рекомендацій, щоб не пропустити провідних досліджень у вашій галузі.
  2 березня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання
  4 березня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  8 квітня 2021 року, о 13.00 год. (англійською мовою): посилання
  13 квітня 2021 року, о 10.00 год. (українською мовою): посилання

  10.02.21 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Книжки поза часом"
  04.02.21 р. Завершилися консультативні заняття на платформі Zoom із редагування профілів науково-педагогічних працівників та аспірантів університету у Google Scholar, ORCID та Publons (Web of Science). З допомогою бібліотекарів науковці мали змогу відредагувати власні профілі відповідно до нових змін.
  26.01.21 р. З 28 січня бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка розпочинає проведення вебінарів для факультетів та інститутів.

  Шановні колеги, запрошуємо Вас приєднатися до вебінара під час якого відбудеться обговорення таких питань:
  • допомога у створенні та редагуванні профілів в Google Академія, ORCID, ResearcherID;
  • про перелік українських наукових журналів, які індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science Core Collection.

  13.01.21 р. З січня 2021 року Бібліотека Житомирського державного університету ім. І. Франка приймає участь в циклі скайп-конференцій з питань, що стосуються технологічних процесів автоматизованої бібліотечної інформаційної системи (АБІС ІРБІС); можливостей корпоративної каталогізації за участю Рудзського Лева Зіновійовича, члена Правління Міжнародної Асоціації користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій.

  13.01.21 р. Доступ до електронних книг платформи ScienceDirect.

  До 31 грудня 2021 року за передплатою МОН України Житомирський державний університет імені Івана Франка отримав доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect.
  ScienceDirect – повнотекстова база даних рецензованих наукових статей журналів та розділів книг із понад 2 500 журналів та 39 000 книг видавництва Elsevier.
  Доступ до ресурсу здійснюється з локальної мережі університету.

  12.01.21 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Jack London: Magnet for Adventure», присвячена 145 річчю від дня народження видатного американського письменника Джека Лондона.

  На виставці представлені художні твори письменника в оригіналі та у перекладі німецькою мовою.

  Наші контакти:

  вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
  тел.: +380 412 43-15-21
  e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
  e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
  e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
  e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
  e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua