Новини


01.10.22 р. Знань ніколи не буває забагато. Тому ми не зволікаємо, навчаємось новому.

У вересні на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ («Відкритий університет Майдану») успішно закінчили онлайн-курс "Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку" і отримали сертифікати (Поліщук Світлана, Гриценко Олена); на платформі EdEra пройшли курс «Академічна доброчесність» (Мартинюк Аліна) і курс «Години медіаграмотності: навчатися» (Гриценко Олена). Взяли участь у вебінарі від компанії Clarivate: «Web of Science Core Collection: нові та старі можливості для науковця та адміністратора» (Прокопенко Максим, Годлевський Максим).

30.09.22 р. Всіх працівників бібліотек вітаємо з професійним святом!
29.09.22 р. Шановні клієнти! Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка пропонує Вашій увазі нашу постійну рубрику "Книга від директора бібліотеки".
28.09.22 р. В бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка 23 вересня 2022 року провели майстер-клас з користування Електронним Каталогом та Електронною бібліотекою. Бібліотекарі ознайомили студентів-першокурсників 13 групи фізико-математичного факультету спеціальності "Середня освіта (Інформатика)" з сервісами, ресурсами та проєктами бібліотеки.
19.09.22 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка почала видачу комплектів літератури для першокурсників. Першими записалися до бібліотеки історичний, природничий факультети та навчально-науковий інститут філології та журналістики.
19.09.22 р. Вже стала традиційною співпраця між бібліотекою Житомирського державного університету імені Івана Франка та завідувачем кафедри слов'янських і германських мов, професором Недашківською Тетяною.

Так, 16 вересня 2022 року відбулася зустріч працівників бібліотеки зі здобувачами освіти другого курсу спеціальності 24 групи спеціальності Середня освіта (Польська мова і література), на якій були продемонстровані сервіси сайту бібліотеки та засоби пошуку необхідної літератури для написання курсових, контрольних та дипломних робіт.

31.08.22 р. Працівники бібліотеки продовжують займатися самоосвітою, використовуючи можливості масових відкритих онлайн-курсів з метою вдосконалення професійної компетентності, отримання нових знань та навичок.
 • В серпні на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ («Відкритий університет Майдану») успішно закінчили онлайн-курс "Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку" (Краснобока Т. В., Кухарчук А. Є.); «Бібліотека - відкритий публічний простір» ( Кухарчук А. Є., Колодюк С. В.).

 • Навчання на дистанційному курсі «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Інстаграм: базові навички» (Купрійчук К. І.)

 • Взяли участь у вебінарі від компанії Clarivate «Презентація наукових здобутків вченого» (Поліщук С. Г., Гриценко О. І.).

30.08.22 р. Вітаємо першого читача рубрики «Книга від директора бібліотеки»!

Ним стала Мірошниченко Олена – постійний читач абонементу художньої літератури, доцент кафедри професійно-педагогічної, спеціальної освіти, андрагогіки та управління ННІ педагогіки. Дякуємо за увагу до новинок літератури. Слідкуйте за новинами Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

29.08.22 р. Шановні користувачі! Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка пропонує Вашій увазі нову рубрику «Книга від директора бібліотеки». Просимо долучитися до читання.https://www.youtube.com/watch?v=D39mK8Uu08Q&list=PLELWWKmHTdMENovntWK5_yftHPpnmg-mr&index=1
29.08.22 р. Канцелярія Президента Республіки Польща висловила подяку Бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за участь в акції «Національне читання: Подякуймо народу Польщі за підтримку!» та надіслала пам’ятний штемпель, який увічнює цю подію. Національне читання організоване на знак подяки і шани польському народу за неоціненну допомогу, надану нашій країні та нашим співвітчизникам, які опинились на теренах Польщі внаслідок війни, розв’язаної російськими агресорами. Цього року читають «Балади і романси» Адама Міцкевича. https://www.youtube.com/watch?v=a-YOs9WA6L4
24.08.22 р. Привітання Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка з Днем Незалежності України! https://www.youtube.com/watch?v=1OZJQGvz6Rw
03.08.22 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка стала учасником акції «Національне читання: Подякуймо народу Польщі за підтримку!»

Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка стала учасником акції «Національне читання: Подякуймо народу Польщі за підтримку!» (https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse/uczestnicy-akcji/events,zytomierz,1), яка організована на знак подяки і шани польському народу за неоціненну допомогу, надану нашій країні та нашим співвітчизникам, які опинились на теренах Польщі внаслідок війни, розв’язаної російськими агресорами. Цього року читають «Балади і романси» Адама Міцкевича. https://www.youtube.com/watch?v=a-YOs9WA6L4

01.08.22 р. Постійна самоосвіта та самовдосконалення професійних навичок є вагомим чинником у покращенні сервісу бібліотеки. Саме тому працівники бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка постійно підвищують свою професійну майстерність, використовуючи можливості відкритих онлайн-курсів та долучаючись до вебінарів. Так, з метою вдосконалення професійних компетентностей в липні бібліотекарі успішно закінчили та отримали іменні сертифікати:
 • на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ («Відкритий університет Майдану»): «Бібліотека - відкритий публічний простір» (Краснобока Т. В.), «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку» (Мартинюк А. І., Колодюк С. В.)

 • взяли участь у вебінарах від компанії Clarivate «Оцінка міжнародної співпраці. Серія Clarivate науковцям» (Краснобока Т. В., Купрійчук К. І., Годлевський М., Прокопенко М., Мартинюк А. І.).

22.07.22 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка стала партнером Української бібліотечної асоціації.

В межах підписаної угоди передбачається розвиток професійного бібліотечного середовища, підтримка контактів і взаємовигідного партнерства, спільна діяльність, що сприятиме формуванню єдиного культурного, освітнього, інформаційного простору для користувачів бібліотеки університету.

12.07.22 р. Шановні користувачі! Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка пропонує Вашій увазі віртуальну тематичну виставку «Духовно-моральне виховання особистості: традиції та сучасність»

Духовно-моральне виховання є надважливим у формуванні особистості. Трансформуючись впродовж століть, воно вбирало в себе кращі здобутки світової матеріальної і духовної культури, які пропагують насамперед добро, любов, красу, милосердя та справедливість у всіх сферах життя людини. Багато відомих педагогів, науковців та суспільно-політичних діячів у своїх наукових розвідках значну увагу приділяли духовно-моральному вихованню. Добірку їх праць пропонуємо до перегляду.

06.07.22 р. Шановні науковці! Запрошуємо Вас на безкоштовні вебінари в липні та серпні від компанії Clarivate українською.

За умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару, є можливість отримати сертифікат учасника. Заходи безкоштовні та проходитимуть на платформі Webex. Деталі за посиланнями:

 • 7 липня 2022

  Тема: Оцінка міжнародної співпраці. Серія Clarivate науковцям.
  Тези: Міжнародна співпраця відкриває можливості проведення наукових досліджень на більш якісному рівні, кращій презентації наукових здобутків, та отриманню додаткового фінансування. Як визначити наявні та потенційні співпраці, оцінити їхню ефективність за допомогою Web of Science Core Collection та InCites. На вебінарі проаналізуємо співпрацю як України в цілому так і окремої установи. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.
  Реєстрація: https://bit.ly/3tTGkT4 10:15–11:15
  Реєстрація: https://bit.ly/3f1Aast 16:15–17:15

 • 26 липня 2022

  Тема: Research Smarter: Демонстрація досліджень вашої установи
  Тези: Незалежно від того, чи є ви окремим дослідником чи адміністратором установи, демонстрація вашої роботи відіграє ключову роль у залученні підтримки та налагодженні нових партнерських відносин. Відвідайте цю сесію, щоб дізнатися більше про створення надійних профілів дослідників та установ, які використовують інструменти та дані Clarivate. Зробіть цінну роботу у вашому портфоліо більш доступною!
  Реєстрація: https://bit.ly/3tWAsIV 10:15–11:15

 • 11 серпня 2022

  Тема: Презентація наукових здобутків вченого. Серія Clarivate науковцям.
  Тези: Традиційно оцінку наукової діяльності вченого проводять по опублікованих роботах, оглядах, патентах, отриманих грантах, участі в рецензуванні тощо. Наявність однофамільців, що можуть працювати в тій самій галузі, зміна науковцем прізвища або варіації транслітерації, тематика роботи на стику наук, та зміна місця роботи, наприклад наукові стажування чи робота за грантами значно ускладнюють ідентифікацію робіт науковця. Протягом вебінару розглянемо основні наукометричні показники які використовуються для наукової діяльності, пошук на аналіз науковця у Web of Science, корегування авторських профілів на інших ресурсах зокрема Publons, Orcid, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання слухачів.
  Реєстрація: https://bit.ly/3OOv4Ac 10:15–11:15
  Реєстрація: https://bit.ly/3395z9N 16:15–17:15

27.06.22 р. Налагодження співпраці бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка та Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини (The Technische Informations bibliothek, ТІВ)

Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка долучилася до ініціативи Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини щодо створення відкритих освітніх ресурсів в межах налагодження партнерства з українськими закладами вищої освіти. Мета проекту передбачає розширення контенту для українських освітян і вчених на платформі ТІВ. За результатами зустрічі з Маргрет Планк та Акселем Клінгером було окреслено подальші кроки та напрямки роботи обох бібліотек.

22.06.22 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка повідомляє про продовження дії безкоштовного тестового доступу до електронних ресурсів видавництва Bentham Science

Підтримуючи наукову спільноту України в умовах війни, видавництво продовжило українським закладам вищої освіти та науковим установам безкоштовний тестовий доступ до своїх електронних ресурсів до 30 вересня 2022 року.

Bentham Science– видавець рецензованої наукової літератури в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. На сьогодні Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних.

Доступ відкрито з локальної мережі університету, консультації щодо доступу до електронних ресурсів Bentham Science можна отримати у науково-методичному відділі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка (вул. Велика Бердичівська, 38, 2 поверх).

14.06.22 р. До уваги користувачів! Бібліотека пропонує добірку літератури присвячену мистецтву танцю.
01.06.22 р. Шанувальникам художньої літератури пропонуємо добірку цікавих книг на тему «Книжковий коктейль на літо», які складуть чудову компанію під час відпочинку.
24.05.22 р. Система RapidILL – це динамічна система міжбібліотечного абонементу та розподілу літератури, що є однією з найбільш швидких та ефективних у світі. За допомогою системи Ви маєте змогу отримати статтю, або розділ книги.

Використання системи можливе за умови авторизованого входу. Запит на логін та пароль надсилайте на адресу bib@zu.edu.ua

23.05.22 р. Не секрет, що казка є ефективним засобом виховання дитини, здатним вирішувати безліч завдань, також вона здатна впливати на формування особистих рис. Українська казкова скарбниця дивує своїм багатством… З ним ми і пропонуємо познайомитись у фондах читального залу бібліотеки нашого університету.
20.05.22 р. Для всіх небайдужих, які захоплюються читанням, пропонуємо добірку літератури на тему «Феномен жіночої прози».
06.04.22 р. Шановні колеги та здобувачі освіти! Видавництва наукової літератури відкрили українським вченим безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life!

У такий спосіб видавництва виявили бажання підтримати Україну у її боротьбі.

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу. Платформа складається з 5 колекцій літератури:

Hinari (дослідження в галузі біології та медицини);

AGORA (дослідження в галузі сільського господарства);

OARE (дослідження навколишнього середовища);

ARDI (доступ до науково-технічної інформації);

GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук).

Доступ до платформи можна отримати з локальної мережі Житомирського державного університету імені Івана Франка.

18.02.22 р. Вшануймо пам’ять Героїв Небесної Сотні, запаливши свічку пам’яті!.

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.

31.01.22 р. До перегляду пропонуємо добірку літератури на тему "Все про їжу та навколо їжі" з фондів бібліотеки ЖДУ імені І. Франка.
28.01.22 р. 29 січня 1918 року в бою з більшовиками при станції Крути загинули 300 київських студентів. Пам’ятаємо своїх героїв!
14.01.22 р. Іван Огієнко – одна з найвидатніших постатей в історії України.

14 січня відбувається вшанування 140-их роковин від Дня народження відомого українського церковного і громадського діяча, історика, науковця, митрополита Іларіона (Івана Огієнка).

За рішенням Житомирської обласної ради, 2022 рік в області оголошено роком Івана Огієнка.

12.01.22 р. 13 січня 2022 року відбудеться вебінар українською мовою на тему: «Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites».

Початок вебінару – о 16 год. 15 хв за київським часом.

Вебінар проведе експерт компанії Clarivate Ірина Тихонкова.

За інформацією організаторів під час вебінару буде розглянуто питання, як знайти і проаналізувати результати діяльності установ, використовуючи базу даних Web of Science та аналітичний інструмент InCites, як здійснювати за допомогою зазначених ресурсів пошук партнерів для співпраці та шукати інформацію про джерела фінансування досліджень.

Реєстраційна форма доступна за посиланням: https://bit.ly/3pHtRQZ

12.01.22 р. Сьогодні виповнюється 115 років від дня народження Сергія Павловича Корольова – нашого земляка, вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора. Його вважають основоположником практичної космонавтики. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини в космос та вихід людини у відкритий космос.
11.01.22 р. Всесвітній день заповідників і національних парків

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua