Новини

09.12.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку «Political Science».

На виставці представлена література з політології англійською та українською мовами.

09.12.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Рідної землі душа та пам'ять».

Серед мистецького багатства українського народу значне місце посідає усна народна творчість. Вона з далекої давнини приносить сучаснику думки, мрії, сподівання народу, вона є безцінною духовною скарбницею нації. Усну народну творчість ще називають фольклором, що в перекладі означає – народна мудрість. Він відтворює історію, культуру, побут, традиції, вірування народу. Жанри фольклору надзвичайно різноманітні — це казки, прислів’я, загадки, пісні, думи тощо. Отже, фольклор — це дорогоцінне художнє надбання народу, це витвір його поетичної душі, котрі необхідно знати й цінувати.

06.12.2019 р. В читальному залі № 1 представлено виставку : «З любов’ю створені картини, Мов іскри вічного життя, Благословенні і віднині Вже не поринуть в забуття» – до Міжнародного дня художника (сторінками періодичних видань).

8 грудня відзначається Міжнародний день художника, який був заснований в 2007 році Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». День художника – це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Сьогоднішнє свято – для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися нею.

05.12.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Нація, що руйнує свої ґрунти, знищує сама себе» (Франклін Д. Рузвельт) – до Всесвітнього дня ґрунтів.

Вперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUSS) у 2002 році. Однак лише в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для кожного з нас задля збереження ґрунтів є їхнє екологічно раціональне використання.

03.12.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Лабораторія фантастики – фентезі».

02.12.2019 р. Для студентів I-го курсу ННІ іноземної філології з метою профілактики ВІЛ/СНІДУ була проведена зустріч за участі представників Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ».

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, бібліотекарями ННІ іноземної філології за участі деканату було організовано зустріч студентів першого курсу ННІ іноземної філології з представниками Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ». Тренери «АСЕТ» Тетяна Бугира та Світлана Конорєва провели відеотренінг на тему: «Знай, щоб жити». Під час зустрічі студенти брали активну участь у дискусії.

29.11.2019 р. Для студентів природничого факультету бібліотекарі організували зустріч до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Студенти 12, 21, 22 груп природничого факультету зустрілись з представниками Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира, які провели відеотренінг на тему «Знай, щоб жити». Мета зустрічі – профілактика ВІЛ/СНІДу та пропаганда здорового способу життя серед молоді.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

28.11.2019 р. 28 листопада у бібліотеці ННІ іноземної філології для студентів 15 групи бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк С. В. провела бібліографічний огляд з відкритим переглядом «Книжковий бібліоекспрес».

Студенти ознайомились з книжковим фондом абонементу, з сучасною українською літературою, а також із новинками художньої літератури.

26.11.2019 р. 20, 25 листопада бібліотекарі ННІ іноземної філології Євгенія Власова і Вероніка Невмержицька провели для студентів 12, 13 та 14 груп інформаційно-бібліографічні огляди нових підручників з перекладу та сучасних лексикографічних джерел на тему «Майбутнім перекладачам», а також англійської та американської художньої літератури на тему «Reading for Pleasure».

26.11.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Проектуємо урок разом». На виставці представлені шкільні підручники та методичні посібники з англійської мови.

25.11.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Тернисті шляхи історії».

Як людина розумна зуміла підкорити світ? Що сталося з іншими видами людини? Коли і чому з'явилися гроші, держави і релігія? Як виникали і руйнувалися імперії? Як наука і капіталізм стали пануючими віровченнями сучасної ери? Чи ставали люди з плином часу щасливішим? Яке майбутнє нас чекає? Із усіх відомих історичних «фактів» лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору, кожна з яких є по-своєму цінною.

21.11.2019 р. В рамках проведення вечора пам’яті жертв голодоморів в Україні 21. 11. 2019 року, працівники читального залу № 1 представили відкритий перегляд літератури «Невиплакані сльози України» для викладачів та студентів ННІ філології і журналістики.

20.11.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Майстер-клас вчителя хімії».

На виставці представлена навчально-методична література на допомогу вчителю хімії, шкільні підручники, матеріали для позакласної роботи, а також періодичні видання.

19.11.2019 р. До Дня пам’яті жертв голодоморів у читальному залі № 1 діє виставка «Невиплакані сльози України» (сторінками періодичних видань).

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

07.11.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Книги на всі часи».

07.11.2019 р. У Бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «У світі мов і словників».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлені підручники і словники іноземних мов.

06.11.2019 р. В центральному корпусі бібліотеки на 2-му поверсі відкрилась тематична книжна виставка «Розп’ята душа на хресті долі», присвячена до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Голодомор одна із найтрагічніших сторінок в історіі не тільки України, а й всього людства, яка ніколи не повинна повторитись і бути забутою. На виставці представлено близько десятка книг, де не тільки розповідається про ті страшні подіі, але ще й вміщують документи, архівні матеріали, спогади сучасників і дослідження істориків цієї трагедії, її причин та наслідків для українського народу. Особливо виділяється, у світі теперішніх подій на Донбасі, книжка автора С. Ф. Блєднова «Голодомор в Донбасі (1932-1933рр.). Запрошуємо до перегляду.

04.11.2019 р. До дня української писемності та мови в центральному корпусі бібліотеки проходить книжкова виставка на тему: «Мова – Душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…» ( І. Огієнко).

Це свято було встановлено 9-го листопада 1997-го року і відзначається на честь українського літописця Нестора. Дослідники вважають, що саме з літописця Нестора починається українська писемна мова. У виставці представлено новітні джерела мовознавства та сучасної української мови. Також зібрано цікаві історичні факти, які дають нам право пишатися нашою “солов’їною”.

04.11.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Роман про митця», присвячена 165-річчю від дня народження видатного англійського письменника Оскара Уайльда.

На виставці представлені художні твори О. Уайльда мовою оригіналу.

30.10.2019 р. До дня Хелловіна відбувся захід зі студентами 1 курсу фізико-математичного факультету де було продемонстровано віртуальну книжкову презентацію «Зворотній бік темряви: містика» в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки.

Також заступник директора бібліотеки Громницька Н. К. ознайомила із науково- інформаційними можливостями сайту бібліотеки, а бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк С. В. провела бібліографічний огляд «Фаворит-книга» з відкритим переглядом літератури.

30.10.2019 р. Пропонуємо Вам переглянути книжкову виставку «Там, де живуть душа і пам’ять українців» (собори, церкви, монастирі, замки, музеї та парки України), яка діє в читальному залі № 1.

Україна - держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки - перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів. З усіх куточків земної кулі приїжджають сюди туристи, щоб побачити наші безцінні скарби. Україна – це історія, архітектура, природа, технічні досягнення, сакральні пам’ятки, урбаністична культура, тиха краса віддалених містечок і сіл… Що би мандрівник не побажав тут знайти, йому вдасться все. Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.

29.10.2019 р. В центральному корпусі бібліотеки за ініціативи доцента кафедри інноваційних технологій освіти та виховання Басюк Н.А. в науковому читальному залі відбулася зустріч зі студентами 11 групи ННІ педагогіки.

Заступник директора бібліотеки Громницька Н. К. ознайомила із науково- інформаційними можливостями фонду і сайту бібліотеки, а бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк С. В. провела бібліографічний огляд літературних новинкок з відкритим переглядом «Книжковий бібліоекспрес». Неабиякий інтерес викликала продемонстрована віртуальна книжкова презентація «Зворотній бік темряви: містика» з нагоди Хелловіна.

28.10.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Halloween» (книги, які слід читати на Хелловін).

28.10.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Мандри сторінками довідкових видань».

На виставці представлені довідкові видання з біології, хімії, географії, анатомії, фізичної культури та спорту.

16.10.2019 р. З 16 жовтня по 18 жовтня у центральному корпусі ЖДУ ім. Івана Франка (другий поверх, біля конференц-зала) відкрито виставку наукових надбань наших викладачів за 100 років роботи університету.

Представлені як раритетні, так і сучасні видання з усіх факультетів та кафедр. Пишаємось нашими науковцями, їх працелюбністю та бажанням творити заради майбутнього освіти та науки. Запрошуємо всіх до перегляду!

10.10.2019 р. Програма святкових заходів, приурочених сторіччю Житомирського Державного Університету імені Івана Франка

09.10.2019 р. До 100-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка в бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку «На шляху інноваційного розвитку: здобутки, пошуки, перспективи».

На виставці представлені наукові досягнення викладачів Навчально-наукового інституту іноземної філології.

08.10.2019 р. До сторіччя університету в центральному корпусі бібліотеки відкрито фотосушку на тему: «З минулого в майбутнє».

Представлені у виставці фотографії - найкращий спосіб показати любов да своєї роботи, яка об’єднує різні покоління бібліотекарів і радість від співпраці зі студентами та викладачами Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Працівники діляться своїм гарним настроєм, духом колективності, щиро вітає Всіх та з великою надією дивиться у майбутнє.

07.10.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Гордість нашої бібліотеки – праці викладачів» - до 100-річчя ЖДУ ім. І. Франка.

На ній представлено монографії, навчальні посібники, підручники викладачів кафедр природничого факультету та факультету фізичного виховання і спорту.

07.10.2019 р. У центральному корпусі бібліотеки університету (на другому поверсі) відкрилась тематична книжкова виставка, присвячена дню українського козацтва «Золоте стремено».

Серед авторів представлених книг - такі відомі прізвища, як В. Антонович, О. Апанович, О.Сокирко, Д. Багалія, С. Павленко, В. Голобуцький, С. Сегеда та інші. Особливо цікавим на виставці є передрук львівського видання 1935 року Івана Тиктора "Велика історія України", яке було випущено з обмеженним накладом. Історію було видано у Львові 1935 року обмеженим тиражем - 1,5 тис. прим. З того часу не перевидавалася.

01.10.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Магія класичного детективу».

30.09.2019 р. Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!!!

26.09.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку «Переклад і міжкультурна комунікація».

На виставці представлена література з перекладознавства.

24.09.2019 р. У Бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Через мову - до розуміння культури».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлена література з країнознавства англомовних країн.

24.09.2019 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Український вчений-енциклопедист» - до 215 річниці з дня народження М. О. Максимовича (1804-1873) – ботаніка, зоолога, фольклориста, історика, філолога.

Максимович був справжнім науковцем-енциклопедистом, і дуже широкого діапазону — від ботаніки до історії, перший ректор Київського національного університету ім.. Т. Г. Шевченка. Наукові праці Максимовича в галузі природознавства («Про системи рослинного царства», 1827; «Основи ботаніки», тт. 1-2, 1828—1831; «Роздуми про природу», 1831) дають підстави вважати науковця одним з основоположників вітчизняної ботаніки.

24.09.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Історичні етюди Житомирщини».

Житомир належить до найдавніших міст України. Ще з часів середньовіччя і до сьогодні Житомир був і є адміністративним центром регіону, а у 1918 році тут протягом кількох тижнів працював уряд Української Народної Республіки. Розташоване місто на півночі України серед унікальних природних ландшафтів. Датою заснування Житомира вважається 884 рік. За легендою, назва міста походить від імені дружинника князів Аскольда і Діра, Житомира. Інші версії – за назвою слов’янського племені, що населяло ті землі, або тому, що добре росло жито.

23.09.2019 р. 16 жовтня 2019 року наш університет святкує своє 100-річчя. З цієї нагоди ми даруємо всім працівникам та студентам ювілейний торт знань та відкриваємо книжкову виставку у центральному корпусі бібліотеки (абонемент № 1 на першому поверсі).

Виставлені книжки розкривають наукові досягнення та потенціал наших викладачів.
Бажаємо нових звершень у сфері знань!

23.09.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку "Літературні надбання наших викладачів". Виставка присвячена 100-річчю Житомирського державного університету імені Івана Франка.

19.09.2019 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Здорові та щасливі діти – Це головна мета освіти» – Нова українська школа (сторінками періодичних видань).

12.09.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку "Романтика подорожей і пригод", присвячену 230-річчю від дня народження Фенімора Купера, американського письменника-романтика, засновника жанру авантюрного роману.

Світову славу письменнику принесла пенталогія «Шкіряна Панчоха», до якої увійшли пригодницькі романи «Піонери», «Останній з могікан», «Прерія», «Слідопит» та «Звіробій».

12.09.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології з 4 по 10 вересня відбулися зустрічі з першокурсниками, які отримали свої перші комплекти книг в закладі вищої освіти.

117 студентів отримали 1100 книжок і ознайомились з правилами користування бібліотекою.

09.09.2019 р. В бібліотеці природничого факультету завершено запис та видачу комплектів навчальної літератури студентам першого курсу природничого факультету (11, 12, 13, 14 групи). Також першокурсники були ознайомлені з правилами користування бібліотекою.

09.09.2019 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку "Життя – це рух, рух – це спорт" - до Дня фізичної культури та спорту.

День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня. Вперше це свято відзначали в 1994 році, після виходу президентського указу. Легендою світового спорту став Сергій Бубка, який встановив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною. До цих пір встановлений ним в 1994 році рекорд (6 м 14 см) ніким не побитий. В цей день вся країна також згадує імена Олега Блохіна, Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Віталія та Володимира Кличків, Яни Клочкової, Ганни Безсонової, Жанни Пінтусевич та інших видатних спортсменів.

05.09.2019 р. У центральному корпусі бібліотеки розміщена виставка до 250-річчя з дня народження Івана Котляревського (1769-1839), творця, яскравого променя в час сутінків української культури.

Він був першим у всіх значеннях слова: українським поетом, драматургом, перекладачем, талановитим педагогом, хоробрим воїном, громадським діячем та просвітителем. Іван Котляревський став основоположником нової української літературної мови, створивши «Енеїду», «...закинене під сільську покрівлю слово, наче фенікс з попелу, воскресло знову» (М. Коцюбинський).

06.09.2019 р. Вітаємо наших студентів з початком нового, навчального, сотого, ювілейного року!!!

На абонементі № 1 було записано до бібліотеки 5 груп студентів 1-го курсу історичного факультету та 5 груп першокурсників соціально-психологічного факультету, які були ознайомлені з правилами бібліотеки та отримали комплекти книг згідно навчальних планів.

03.09.2019 р. На абонементі художньої літератури предсталено ювілейну книжкову виставку "Філософія життя людини на кожен день", присвячену 60-річчю від дня народження Мирослава Дочинця, сучасного українського прозаїка, філософа, публіциста.

Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, за плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою «Золотий письменник України». В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» Мирослав дочинець удостоєний Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

02.09.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Словники – твої помічники» – до Міжнародного дня грамотності.

Міжнародний день грамотності відзначається в системі Організації Об'єднаних Націй і щорічно святкується 8 вересня. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства, досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності. Мета Міжнародного дня грамотності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

02.09.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Україна в далеких іменах".

23.08.2019 р. В читальному залі № 1 представлено книжкову виставку до Дня незалежності України.

22.08.2019 р. В читальному залі № 1 представлено виставку : «Є держава наша – Україна, і її невтрачений народ» - до Дня незалежності України (сторінками періодичних видань).

21.08.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Ukrainians in the World Literature».

На виставці представлені твори українських письменників та фольклор в перекладах іноземними мовами.

20.08.2019 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Україна - від минулого до сьогодення» - до Дня незалежності.

День Незалежності України — державне свято, яке відзначається щороку 24 серпня. Верховна Рада України 24 серпня 1991 року прийняла історичний документ виняткового значення — Акт проголошення незалежності України який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі.

15.08.2019 р. 24 серпня 2019 року Україна відзначає 28 років від дня проголошення незалежності. З цієї нагоди в центральному корпусі бібліотеки (перший поверх) проходить книжкова виставка.

Темою стала за цитатою видатного поета В. Симоненка:
«Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину».
Представлена література показує історичні віхи боротьби за незалежність різними політичними діячами: М. Грушевського, В. Чорновола, Р. Шухевича та ін. Запрошуємо до перегляду.

14.08.2019 р. В головному приміщенні бібліотеки діє виставка до 163 річниці від дня народження Івана Франка, що відкриває цикл виставок з нагоди святкування сторіччя нашого університету.

Тема вистаки: «Франко – це айсберг, милостиво подарований нашій солодкавій та обережній літературі.» Це цитата сучасного українського письменника Степана Процюка, яка чудово показує Франка, як багатогранного творця: лірика з власним баченням людських почуттів, майстра слова і літературного критика, історика, редактора та видавця творів та спадщини попередників.
Він був громадським та політичним діячем з особливою позицією. «...Титанічна діяльність Франка відбила національні воління розірваної між імперіями Романових і Габсбургів української землі...»(Д. Павличко). Його ідеї української ідентичності та прагнення до свободи, розуміння благородної ролі мистецтва у житті суспільства, що особливо актуальні для нашого буремного часу.

05.07.2019 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка до Дня працівника природно-заповідної справи.

Указом Президента України від 18.08.2009 року №629 визначено 7 липня днем професійного свята працівників природно-заповідної справи. Це свято для всіх, хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя, свято небайдужих та дбайливих людей.

03.07.2019 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Вони – це символ України. Це наша гордість і краса» – жінки в історії України (сторінками періодичних видань).

03.07.2019 р. ЖДУ продовжено доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.

З 1 червня 2019 року Житомирському державному університету імені Івана Франка відповідно до наказу МОН України від 27 лютого 2019 року № 269 «Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних наукових баз даних» продовжено доступ до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та книжкові видання.

Web of Science — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Доступ до баз даних надано до 31.05.2020 року.

Запрошуємо науковців, викладачів, аспірантів та студентів університету, скористатися можливістю доступу до баз даних! Доступ можливий лише з мережі університету та здійснюється за посиланнями:

 • https://www.scopus.com

 • http://webofknowledge.com
 • 03.07.2019 р. В головному приміщенні бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка (другий поверх) відкрилася тематична книжкова виставка "Конфлікти - чи варто боятися?".

  Запропоновані книжки для майбутніх вчителів та психологів нададуть багато цікавої та необхідної інформації , що може буде використана в майбутній роботі студентів.

  31.05.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито виставку літератури "Світ на долонях: додаткове читання".

  31.05.2019 р. В університеті відбулася інтерактивна зустріч з питань децентралізації.

  На базі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено інтерактивну зустріч на тему "Децентралізація: теорія та практика". До активного обговорення долучилися проректор університету Володимир Чумак, депутати Глибочицької сільської ради Віталій Шпаківський, Марія Власенко, Валентина Храмцова, депутат Житомирської районної ради Василь Козел, доктор політичних наук, професор Сергій Рудницький разом зі своїми студентами-політологами та жителі різних ОТГ, які зацікавлені у питаннях реформи децентралізації. Професійними порадами із учасниками поділилися представники регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультанти з юридичних питань Андрій Дяченко, консультант з комунікацій Світлана Прокоф'єва, консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.

  Це був заключний захід в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами проекту є Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (в особі Тетяни Краснобокої та Марії Огороднійчук) та молодіжна громадська організація "Студентський клуб" (в особі Ольги Виговської).

  30.05.2019 р. Студенти університету взяли участь у тренінгу «Участь молоді у місцевому та регіональному житті».

  Бібліотека Житомирського державного університету імені Іван Франка та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» провели черговий захід в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС). Учасниками тренінгу були представники школи педагога-організатора «Від А до Я» та її керівник доцент Тетяна Гужанова.

  Упродовж заходу учасниками були проаналізовані принципи та різні форми участі, які зазначені у Переглянутій Європейській хартії про участь молоді у місцевому та регіональному житті; були обмірковані можливі рівні участі молоді та представлено приклади власних досвідів участі молоді.

  Важливим кроком для молодих людей є участь у молодіжних проектах, сенс яких полягає у тому, що вони організовуються для молоді, з молоддю та самою молоддю. Практичними порадами щодо організації молодіжних проектів, створення та функціонування громадських організацій поділився завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», голова правління МГО «Студентський клуб» Володимир Виговський.

  Нагадаємо, що проект "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС) виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

  30.05.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Природа – вічне джерело життя і творчості!» - до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

  Всесвітній день охорони довкілля — міжнародний день ООН, що відзначається щорічно 5 червня. Офіційно він був заснований Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року. Щорічне відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність в зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Кожен для себе повинен знайти шляхи покращення навколишнього середовища. Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

  29.05.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Deutsch. Klassische Lektüre», на якій представлено художню літературу німецькою мовою.

  28.05.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «For Little Ones» , на якій представлено дитячу літературу англійською, німецькою і французькою мовами.

  24.05.2019 р. Бібліотекарями природничого факультету для студентів біологів 13 групи проведено огляд «Основним законом природи є збереження людства» (Джон Локк), під час якого було ознайомлено з глобальними екологічними проблемами, а також представлено нові надходження літератури в бібліотеку.

  23.05.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Хіміки – це ті, хто насправді розуміє світ» (Лайнус Полінг) – до Дня хіміка.

  В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб та реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994. Саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку в вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя.

  22.05.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Від правдошукача до злочинця», присвячену до 160-річчя від дня народження Артура Конан Дойла, англійського письменника, генія детективної літератури.

  21.05.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка: «Без сім’ї немає щастя на землі: родинна педагогіка».

  У складний час існування нашого суспільства з особливою силою виявляється об'єднуюча роль міцної сім'ї для повноцінного виховання дітей. Міцність сім'ї, навіть за несприятливих умов, компенсує багато вад у громадському середовищі. Людина, позбавлена подібної атмосфери, не здатна поважати своїх близьких, співгромадян, Батьківщину, робити людям добро. Підвищенню педагогічної культури батьків служить родинна педагогіка, яка є найважливішим розділом педагогічної науки.

  21.05.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Книжкове асорті: книги до відпустки».

  20.05.2019 р. До 160-річчя від дня народження англійського письменника Артура Конан Дойла в бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Майстер детективного роману».

  На виставці представлені біографічні відомості і твори автора мовою оригіналу.

  20.05.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Прометей» - до 220-річчя від дня народження Оноре де Бальзака, французького письменника.

  17.05.2019 р. Бібліотекар ННІ іноземної філології Євгенія Власова провела для студентів 22 групи бібліографічний огляд літератури з методики викладання іноземних мов на тему: «Сучасне викладання іноземних мов. Що робити з підручником».

  15.05.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) на допомогу майбутнім психологам і вчителям відкрито тематичну виставку літератури: "І поцілував Господь дитину" - обдаровані діти - скарб нації".

  Виховувати обдарованих дітей не так легко, як здається на перший погляд. Цікаві новинки нададуть неоцінену допомогу у майбутній благородній справі. Тому, запрошуємо до перегляду.

  15.05.2019 р. З нагоди святкування в Україні Дня матері (12.05.19) та Міжнародного дня сім`ї (15.05.19) бібліотекарями ННІ іноземної філології організовано зустріч студентів 1 та 2 курсів за участі представника Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира Бугири Тетяни Володимирівни, яка провела відеотренінг на тему: «Моя щаслива сім’я».

  Мета зустрічі – утвердження цінностей здорової родини. Відновлення стосунків дітей і батьків.

  13.05.2019 р. На абонементі №1 (історичний ф-т, ННІ філологіії та журналістики, перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено книжкову виставку «Перший симфоніст української прози» (О. Гончар) - до 170-річчя від дня народження Панаса Мирного, українського письменника.

  11.05.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Карта – альфа і омега географії, початковий і кінцевий момент географічного дослідження» (М. Баранський).

  Карта — зображення у певному масштабі території земної поверхні на площині, виконане за допомогою умовних знаків із застосуванням географічної (картографічної) проекції. Вона показує розміщення, властивості і зв'язки різних природних і соціально-економічних об'єктів та явищ. Карта є моделлю реальної дійсності. У викладанні географії важливу роль відіграють географічні карти. Від карти всяке географічне дослідження починається і картою закінчується. Практичні роботи, побудовані на основі географічних карт, або з їх створенням, активізують навчальну діяльність учнів, студентів.

  10.05.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку під назвою «Uczymy Się Polskiego».

  На виставці представлено літературу про історію і культуру Польщі та підручники і словники з польської мови.

  08.05.2019 р. До Дня Перемоги на абонементі художньої літератури представлено тематичну виставку «В книжковій пам’яті – миттєвості війни. Друга світова війна у дзеркалі літератури".

  07.05.2019 р. Для студентів 2-го курсу ННІ іноземної філології на базі наукового читального залу бібліотеки проведено практичне заняття з основ наукових досліджень.

  Про інформаційне забезпечення студентів абонементами, читальним залом, науково-методичним відділом; про пошук інформації для наукової роботи та уміле користування книгою, бібліотекою; про здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу та інших баз даних розповіла завідувач науково-методичним відділом бібліотеки Тетяна Вікторівна Власовець. Про довідково-інформаційно-бібліографічну роботу та можливості нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки розповіла завідувач інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки Аліна Іванівна Мартинюк. Про цікавинки художньої літератури, мотивуючи, розповіла бібліотекар художнього абонементу Світлана Володимирівна Колодюк.

  Дякуємо Вікторії Вікторівні Жуковській за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

  06.05.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день» – до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
  Офіційним символом святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам'ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

  03.05.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито книжкову виставку "Звання, і прізвища, і дати, печалі бронзове лиття. Лежать наморені солдати, а не проживши й півжиття", присвячену Дню Перемоги.

  Цей день завжди буде у народній пам'яті, як день радості й одночасно печалі за тими мільйонами українців, що віддали своє життя за наше щасливе й мирне майбутнє. Пам'ятаємо і шануємо їх великий подвиг!

  03.05.2019 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка літератури «Біологія – система наук про живу природу».

  Біоло́гія (дав.-гр. βίοσ — життя, дав.-гр. λόγος — слово; наука) — система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот, що заселяють Землю чи вже вимерли, їхні функції, розвиток особин і родів, спадковість, мінливість, взаємини, систематику, поширення на Землі; про зв'язки істот та їхні зв'язки з неживою природою. Біологія встановлює загальні закономірності, властиві життю в усіх його проявах. Термін «біологія» вперше вжив 1797 р. німецький професор анатомії Теодор Руз (1771–1803). Біологія як наука постала, коли людина почала пізнавати довкілля, у зв'язку з матеріальними умовами життя суспільства, розвитком виробничих стосунків, медицини, практичних потреб людини.

  24.04.2019 р. Великдень - великий, світлий і головний день цілого року!

  24.04.2019 р. Для студентів 6-го курсу ННІ педагогіки на базі наукового читального залу бібліотеки завідувачем відділу Тетяною Вікторівною Власовець проведено практичне заняття.

  Присутніх ознайомили з можливостями нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки, особливостями наповнення та здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу та інших баз даних (дисертацій, авторефератів тощо). Ця інформація є важливою та корисною для здійснення наукового пошуку молодими дослідниками. Дякуємо Мирончук Наталії Миколаївні за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

  24.04.2019 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Великдень. Великодні дзвони України : Світле Христове Воскресіння».

  Вели́кдень, Воскресі́ння Христо́ве (грец. Ἡ Ανάστασις τοῦ Ἰησοῦ Χριστοῦ; стцерк.-слов. Великъ дьнь, пол. Wielkanoc), Па́сха, також Па́ска (грец. πάσχα, лат. Pascha, івр. פסח‎ песах – проходження повз) – найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. На теренах України святкувати Великдень, як Воскресіння Ісуса почали ще наприкінці першого тисячоліття, із запровадженням християнства.

  На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Значну увагу також приділяють прикметам Великодню. Наприклад, якщо ніч напередодні Христового Воскресіння буде зоряною — це до гарного врожаю. Якщо бачили уві сні перед Великоднем померлих родичів — вважалось, що весь наступний рік не будуть хворіти. А якщо під час хресного ходу не згасла свічка — рік буде щасливим.

  18.04.2019 р. В рамках проведення заходу : «Дискусія : «Факультет минулого і інститут майбутнього»», який проводили викладачі ННІ педагогіки, бібліотекарі читального залу № 1 представили відкритий перегляд літератури. Присутні студенти 11, 16, 17 гр. могли ознайомитись з різноманітними джерелами з цієї теми.

  19.04.2019 р. В університеті відбулися дебати на тему "Децентралізація: можливості та виклики".

  В рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), 17 квітня 2019 року в читальному залі Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулися студентські дебати "Децентралізація: можливості та виклики". У турнірі взяли участь дві команди історичного факультету ЖДУ: "Феміда" (студенти 4 курсу) та "Децентралізатори" (студенти 5 курсу).

  Оцінювало команди професійне журі:

 • Шабінська Олена Дмитрівна – заступник начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Житомирській області;
 • Максимов Олександр Вікторович – кандидат історичних наук, заступник декана з виховної роботи історичного факультету ЖДУ;
 • Рудницька Ольга Павлівна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ.

 • Модератором заходу була Юлія Іванівна Магась-Демидас, кандидат історичних наук, доцент кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства ЖДУ.

  За підсумками дебатів перемогу здобула команда "Феміда", а кращим спікером журі визначило Олександра Гарбара (команда "Децентралізатори").

  Нагадаємо, що дебати "Децентралізація: можливості та виклики" відбулися в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами цього проекту є Молодіжна громадська організація "Студентський клуб" (Ольга Виговська) та Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (Тетяна Краснобока).

  18.04.2019 р. У читальному залі № 1 представлено виставку : «І знов у мандри запросять Вас книги…» – до Всесвітнього дня книги тa авторського права (сторінками періодичних видань).

  У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс тощо. Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки.

  11.04.2019 р. Для школярів Глибочицької ОТГ проведено воркшоп "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації".

  10 квітня 2019 року на базі Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено воркшоп "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації". Учасниками заходу стали школярі Глибочицької ОТГ, зокрема Глибочицького ліцею та Студеницького ліцею.

  Воркшоп відбувся в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами цього проекту є Молодіжна громадська організація "Студентський клуб" та Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  Допомогли у проведенні воркшопу "Забезпечення прав дитини в умовах децентралізації" викладачі кафедри спеціальних історичних дисциплін та правознавства Ольга Рудницька (кандидат юридичних наук, доцент) та Олена Зосімович (старший викладач).

  11.04.2019 р. Буккросинг ! Давайте разом робити світ бібліотекою!

  Бібліотека ЖДУ ім. І. Франка пропонує обмінятися улюбленими літературними творами, скориставшись «чарівною поличкою» в читальному залі № 1 навчального корпусу № 4, в бібліотеці ННІ Іноземної філології, гуртожитках № 1, 2, 3, 4 і запрошує приєднатись до цього руху й «випустити» «в обіг» хоча б одну книжку – може, вона потрапить саме до того, кому найбільше потрібна.!

  Буккросинг з’явився в 2001 році. Новий цікавий рух було створено американським IT-фахівцем Роном Хорнбекером. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її («звільнила») у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший, випадково зміг цю книгу знайти та прочитати. Той у свою чергу повинен повторити процес. Приблизно з 2006 року буккросинг з’явився і в Україні. Цікаво, що в дореволюційні часи аналог цього руху вже існував серед української інтелігенції. Тоді книги цінувалися високо і їх було прийнято читати, передаючи по колу: після того, як із літературною новинкою знайомилися всі зацікавлені особи, вона поверталася власнику з підписами, відгуками та рекомендаціями.

  Сама ідея заслуговує на найкращі компліменти, тому кожен бажаючий студент має змогу приєднатися до поширення літератури лабіринтами нашого університету.

  10.04.2019 р. УВАГА! ВЕБІНАРИ! Від компанії Clarivate Analytics.

  Не зважаючи на освітні заходи, які регулярно проводить компанія Clarivate Analytics для установ, що отримали доступ за результатами конкурсу МОН, деякі організації досі мають невисокі показники використання. Інколи через брак поінформованості про можливості отриманих ресурсів, а інколи що вони є в доступі. Просимо повідомити співробітників про чергову серію вебінарів українською 15-17 квітня о 14:15. Зважаючи на технічні обмеження : необхідна операційна система на комп’ютері вище за ХР та новіша версія браузера, сертифікати не передбачено, проте доброю практикою є перегляд вебінарів у бібліотеці. Запрошуємо в науково-методичний відділ бібліотеки до перегляду.
  15 квітня 2019, 14:15
  Тема: Додаткові можливості платформи Web of Science для наукової діяльності
  Тези: Пошук партнерів, рецензентів, грантів за обраною темою. Аналіз та уточнення вибірки за певними параметрами. Що може дати аналіз прпристатейної літератури. Пошук цитувань непроіндексованих джерел. Оптимізація роботи. Повідомлення про цитування, нові роботи та історії пошуку. Додаткові бази на платформі.
  Реєстрація: http://bit.ly/2IrvNaO

  16 квітня 2019, 14:15
  Тема: Світ журналів: the good, the bad and the ugly
  Тези: Визначення та формування переліку профільних видань, що індексуютьcя на платформі Web of Science. Показники впливовості видання імпакт-фактор, квартиль, індекс оперативності тощо. Можливості Journal Citation Reports для авторів. Основні типи та маркери хижацьких видань. Як перевірити чи індексується видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання
  Реєстрація: http://bit.ly/2uRvAG4

  17 квітня 2019, 14:15
  Тема: Аналіз публікаційної діяльності установи. Створення та внесення змін до профілю організації
  Тези: Формування повного переліку статей організації, з урахування перейменувань, та філіалів. Створення звіту за певнні роки у обраному форматі. Профіль установи у Web of Science. Підготовка варіацій для створення профілю та корегування інформації.
  Реєстрація: http://bit.ly/2KnVVpN

  В ті ж дні базова (о 12:00) та розширена (о двох повторах 7:00 та 16:00) серії вебінарів російською мовою, з сертифікатами, для його отримання реєструватися необхідно на три різні вебінари однієї серії, для другої можете обирати той час що зручніше.
  Розклад за посиланням https://clarivate.ru/webinars

  Записи аналогічних вебінарів є на ютьюб каналах
  Українською https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
  Російською https://www.youtube.com/user/WOKtrainingsRussian
  Інформація українською у Facebook https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin/

  05.04.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку під назвою «Interessantes Deutsch».

  На виставці представлено гумористичну літературу та розмовники німецькою мовою.

  04.04.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сто видатних».

  03.04.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Роберт Фрост: cвіт поезії».

  На виставці представлені твори Роберта Фроста, видатного американського поета.

  03.04.2019 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено тематичну книжкову виставку "Шедеври світового художнього мистецтва".

  Виставка демонструє сучасні фотоальбоми українських і зарубіжних митців.

  02.04.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку «Математичний орнамент».

  01.04.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Вічна молодість генія», присвячену 210-річчю від дня народження Миколи Гоголя, українського письменника.

  01.04.2019 р. У читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Майстри українського гумору» – сатирично-гумористичний світ української класики.

  Сміх – це природна реакція організму людини на зовнішні подразники. Сміх проявляється в мимовільному русі м'язів обличчя та тіла людини, а також специфічні звуку і зміна дихання. Сміх – унікальний, як відбитки пальців. Часто допомагає у важких ситуаціях долати страх, робить нас більш привабливими. Пропонуємо Вам згадати твори класиків українського гумору, та посміятися від Душі!

  29.03.2019 р. «Лялька-мотанка - берегиня роду» – зустріч із народною майстринею Людмилою Заліщук.

  Лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом, їй вже майже 5000 років. Це була не просто іграшка, вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід. Ми запропонували студентам ННІ педагогіки (11 гр.) виготовити своїми руками ляльку-мотанку, та запросили на допомогу народну майстриню Людмилу Заліщук. Подивіться, які гарні і різні вийшли ляльки у наших дівчат, як у справжніх майстринь! Дякуємо за співпрацю куратора групи Рудницькій Н.Ю.

  28.03.2019 р. В рамках заходу Літературна вітальня в читальному залі №1 проведено відкритий перегляд літератури «Весна як жінка, жінка як весна!».

  З ініціативи студентів 35 групи та куратора Басюк Н. А. бібліотекарі читального залу провели відкритий перегляд літератури «Весна як жінка, жінка як весна!» Дякуємо за співпрацю та ініціативу формувати інформаційну культуру.

  28.03.2019 р. Увага! 29 березня (завтра) у бібліотеці - санітарний день.

  27.03.2019 р. Для студентів 3-4 курсів природничого факультету проведено зустріч з письменницею, членом Національної спілки журналістів України, головою Міжнародного поетичного братства імені Юрка Гудзя – Рудак Марією Андріївною.

  Бібліотекарі природничого факультету проведели зустріч для студентів 3-4 курсів природничого факультету з письменницею, членом Національної спілки журналістів України, головою Міжнародного поетичного братства імені Юрка Гудзя – Рудак Марією Андріївною, яка розповіла про своє творче життя та презентувала нову книгу «Страньєрка» - це історія не лише авторки цієї книжки, а й багатьох заробітчан з України, які на той час, в 2000-ні роки, потрапили до Італії.

  26.03.2019 р. В рамках круглого столу : «Інклюзивна освіта: технології організації освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами» бібліотекарі читального залу № 1 представили учасникам відкритий перегляд літератури з даної теми.

  25.03.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «France et vous», яка присвячена тижню французької мови в інституті.

  До уваги читачів у відкритому перегляді представлена література французькою мовою.

  22.03.2019 р. Дев’ять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками третього туру Конкурсу-2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua».

  Дев’ять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками третього туру Конкурсу-2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua», який відбудеться у м. Києві у вигляді очних змагання в один з днів з 8 квітня по 18 квітня 2019 року:
  1. Безверхня Катерина Олегівна
  2. Бордюг Іван Олександрович
  3. Весельський Ярослав Анатолійович
  4. Кірсун Людмила Павлівна
  5. Кондратюк Наталія Юріївна
  6. Магалецька (Цимбалюк) Катерина Павлівна
  7. Магалецький Андрій Михайлович
  8. Марчук Надія Юріївна
  9. Мельник Андрій Миколайович
  Бажаємо успіхів та перемоги у фінальному етапі.

  22.03.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «З вірою у майбутнє», присвячену 90-річчю від дня народження Юрія Мушкетика.

  21.03.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Міжнародного дня поезії діє виставка «Taras Shevchenko: Eternal Poetry…».

  На виставці представлені біографія і твори Тараса Григоровича у перекладі англійською та німецькою мовами.

  21.03.2019 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Жива вода дає життя всьому живому в світі, якщо живе жива вода, тоді – земля у квіті» (Л. Забашта) – до Всесвітнього дня водних ресурсів.

  Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

  20.03.2019 р. Для студентів 1-го курсу у бібліотеці проведено інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Книжковий бібліоекспрес».

  Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк провела інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Книжковий бібліоекспрес». Студенти 11 групи ННІ педагогіки познайомились з книжковим фондом абонементу, з книгами різних жанрів, з сучасною українською літературою і переглянули віртуальну книжкову презентацію "Відлуння великого кохання". Дякуємо Рудницькій Нелі Юріївні за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

  13.03.2019 р. До Міжнародного дня театру в читальному залі №1 діє виставка періодичних видань "Театр: традиції, історія, сьогодення".

  07.03.2019 р. Вітаємо зі святом!

  06.03.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Художня палітра жінок-письменниць».

  05.03.2019 р. З нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні на абонементі №1 (історичний факультет та ННІ філології та журналістики) діє книжкова виставка "Народи славляться великими мужами". Запрошуємо до перегляду.

  05.03.2019 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Золоті імена України» - досягнення відомих українських спортсменів.

  За роки незалежності Україна подарувала світу чимало видатних спортсменів, які не просто стали переможцями змагань, але й змусили говорити всю планету про нашу державу. Це і медальний хет-трек Лілії Подкопаєвої на Олімпіаді в Атланті у 1996 році, київське «Динамо» у півфіналі Ліги чемпіонів у 1999 році, проведення Євро 2012 та фіналу Ліги чемпіонів 2018, золото українських біатлоністок у Сочі в 2014, «Дніпро» у фіналі Ліги Європи у 2015, золоті нагороди на Олімпійських іграх Олега Верняєва, Яни Клочкової, Юрія Чебана, Олександра Абраменка, Олександра Усика, Василя Ломаченка, Ірини Мерлені, Ольги Харлан та ін.

  04.03.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Жінки, які змінили світ. Портрети на тлі епохи».

  01.03.2019 р. Вперше бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з Громадською організацією «Молодіжна громадська організація «Студентський клуб» здобула грант на реалізацію проекту.

  27-28 лютого 2019 року у м. Києві директор бібліотеки університету Тетяна Краснобока та керівник ГО «Молодіжна громадська організація «Студентський клуб» Ольга Виговська пройшли тренінг грантерів проекту ПУЛЬС «Перезавантаження 3.0».
  Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  Реалізація гранту запланована на квітень-серпень 2019 року.

  01.03.2019 р. До 195 річчя від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського (1824-1871) у читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Творець вітчизняної педагогіки».

  22.02.2019 р. Унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття надійшло до бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

  У межах реалізації програми видавництва «Горобець» «Повертаємо в Україну культурну спадщину» за підтримки Українського культурного фонду було презентовано унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття. За словами фахівців, дана книга є цінним свідченням того, як у часи становлення литовсько-руської писемності у Великому князівстві Литовському навчали писців й ілюстраторів книжковій справі та створенню богослужбової рукописної книги. Дана Пам’ятка є цінним джерелом української мови, так як написання Євангелія проходило як навчальний процес.

  21.02.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку до Міжнародного дня рідної мови "Раби - це нація, котра немає слова. Тому й не може захистить себе".

  Рідна мова є фундаментом нації, без якого вона не може існувати. І це особливо повинна зрозуміти наша молодь , коли ми фактично боремось за свою незалежність.

  20.02.2019 р. В читальному залі № 1 представлено книжкову виставку «У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть, його життя» – до Міжнародного дня рідної мови.

  Міжнародний день рідної мови щороку відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

  18.02.2019 р. До Дня Героїв Небесної Сотні в читальному залі № 1 діє виставка «Янголи на білих крилах…» (сторінками періодичних видань).

  20 лютого 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року.

  15.02.2019 р. З нагоди дня Пам’яті Небесної сотні організовано виставку книг на абонементі історичного факультету «Ви увійшли в безсмертя крок за кроком, герої 14 року».

  Ці книги пахнуть димом палаючих шин і обпікають вогнем очей, з їх сторінок чути гуркіт бруківки й скажений ритм серцебиття. Вони киплять пристрастями. В них люблять, борються і страждають по-справжньому. Тільки так зміг перемогти Майдан. Тільки так народжується нова Україна!

  14.02.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя» (поетичні сторінки).

  13.02.2019 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «День великого відкриття» - до 150-річчя відкриття Д. І. Менделєєвим періодичного закону та періодичної системи хімічних елементів (1869-2019). 2019 рік оголошено Міжнародним роком періодичної системи Менделєєва.

  Відкриття періодичного закону і створення Періодичної системи хімічних елементів — найбільше досягнення науки 19 століття, яке зумовило подальший бурхливий розвиток хімії: за наступні тридцять років було відкрито 20 нових хімічних елементів. Періодичний закон сприяв подальшому розвитку робіт із вивчення будови атома, внаслідок яких було встановлено взаємозв’язок будови атома з періодичною зміною їх властивостей.
  Періодичний закон дозволив ученим побудувати гіпотези про еволюцію хімічних елементів у Всесвіті, він має загальнонаукове значення та є фундаментальним законом природи.

  12.02.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку під назвою «Business and Communication».

  На виставці представлено літературу з ділової англійської мови.

  11.02.2019 р. Майстер-класи «Наукомертичні ресурси», які проводили в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка завершено.

  Протягом місяця працівники науково-методичного відділу бібліотеки розповідали про особливості застосування наукометрії у сучасному науковому світі, висвітлювали базові можливості пошуку в провідних наукометричних базах. Наукова спільнота охоче відгукнулася на проведення майстер-класу «Наукомертичні ресурси», тому спілкування було інтенсивним та насиченим. Науково-методичний відділ бібліотеки висловлює подяку керівництву за поставлене завдання, інформаційному навчально-виробничому центру та кафедрі педагогіки за технічну підтримку, колегам за допомогу, присутнім за увагу, позитивні емоції, терпіння та бажання формувати інформаційну культуру. Зичимо Вам успіхів у нелегкій справі спілкування з міжнародною науковою аудиторією!
  Нагадуємо, офіційний перелік журналів представлених у наукометричних базах даних можна знайти за посиланням:
  • Scopus https://www.scopus.com/sources.uri?zone=TopNavBar&origin=searchauthorlookup (в мережі університету);
  • Web of Science http://mjl.clarivate.com
  PS. Шановні науковці! Хто не отримав матеріали з презентації звертайтесь в науково-методичний відділ бібліотеки або nmv@zu.edu.ua

  06.02.2019 р. Десять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками 2-го туру Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука!

  За результатами першого туру конкурсу-2018/2019 Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука до 2-го туру потрапили 497 студентів з 576 конкурсантів. Серед них десять студентів нашого університету:
  1. Безверхня Катерина Олегівна
  2. Бордюг Іван Олександрович
  3. Весельський Ярослав Анатолійович
  4. Вовк Олексій Миколайович
  5. Кірсун Людмила Павлівна
  6. Кондратюк Наталія Юріївна
  7. Магалецька (Цимбалюк) Катерина Павлівна
  8. Магалецький Андрій Михайлович
  9. Марчук Надія Юріївна
  10. Мельник Андрій Миколайович Вітаємо з проходженням першого туру та бажаємо досягти мети – стати стипендіатами програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».

  06.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  05.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри германської філології та зарубіжної літератури.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  01.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри англійської мови з методикою викладання в дошкільній та початковій освіті, кафедра фізичного виховання та спортивного самовдосконалення.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  31.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри лінгвометодики та культури фахової мови та кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання. Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  30.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі ННІ філології та журналістики та кафедра спеціальних історичних дисциплін.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  30.01.2019 р. На абонементі №1 (2-й поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку "Школа практичного психолога та соціального педагога".

  Пропонуємо переглянути яскраві новинки для майбутніх психологів та соціальних працівників. Запропонована література буде цікавою та корисною не тільки для навчання, але й в майбутній творчій діяльності нашої молоді.

  29.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри англійської мови та кафедри педагогіки.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  28.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". 25.01.19 захід відвідали викладачі кафедри філософії, сьогодні - викладачі кафедри соціальних технологій, кафедри загальної, вікової та педагогічної психології, кафедри англійської філології та перекладу.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  25.01.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Коли життя – театр», присвячену 145-річчю від дня народження Сомерсета Моема, англійського письменника, драматурга, критика.

  24.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі фізико-математичного факультету і кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  23.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри всесвітньої історії та природничого факультету.
  Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  17.01.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Затаврований детективом», присвячену 210-річчю від дня народження Едгара Аллана По, американського прозаїка, поета, критика.

  16.01.2019 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) з нагоди Акту Злуки організовано тематичну виставку літератури: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».

  2019 рік Постановою Верховної Ради України № 2521-VIII від 5 вересня 2018 р. оголошено в Україні 2019 рік Роком Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919.

  14.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри психології розвитку та консультування. Майстер-класи проводимо протягом січня 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  10.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

  Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні відвідали захід викладачі кафедри історії України й кафедри соціальної та практичної психології. Майстер-класи проводимо протягом січня 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

  09.01.2019 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Назавжди запам’ятай – бережи свій рідний край! Це твоя земля, країна, край батьківський – Батьківщина!» Н. Красоткіна

  Житомирське Полісся – природна область Поліського ландшафтного краю зони мішаних хвойно-широколистяних лісів України. Займає східну частину Рівненської і більшу частину Житомирської області. Ліс – одне із основних багатств області. Природні ландшафти Полісся неповторні за своєю красою. Безмежні ліси, голубі озера, тихі й спокійні річки, безкраї імлисті болота… Унікальним куточком природи цього краю є Поліський природний заповідник.

  Наші контакти:

  вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
  тел.: +380 412 43-15-21
  e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
  e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
  e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
  e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
  e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua