Новини

24.01.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Жінка. Математик. Науковець.» – до 170 річниці від дня народження Софії Ковалевської.

"В історії людства до Ковалевської не було жінок, рівних їй за силою і своєрідністю математичного таланту" (С. І. Вавилов).
Софія Василівна Ковалевська – математик, письменниця і публіцист, професор Стокгольмського університету, авторка праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки і астрономії. Перша жінка, що отримала звання професора математики у Європі. Найбільш важливі дослідження відносяться до теорії обертання твердого тіла.

24.01.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя».

16.01.20 р. До 85 річниці від дня народження Василя Симоненка відкрито книжкову виставку на абонементі № 1 центрального корпусу бібліотеки.

«Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». У кожному слові поета і журналіста, ми відкриваємо для себе благородну та чисту сердцем людину, яка відстоювала найкращі людські та національні цінності. Як в епоху 60-их, так і нині, гострі рядки та лірика Василя Симоненка не втрачають своєї актуальності.

13.01.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Contemporary Fiction».

На виставці у відкритому перегляді представлена сучасна англійська та американська художня література.

17.12.19 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Важить не час, коли відбуваються події, а людина в подіях часу», прсвячену 60-річчю від дня народження Марії Матіос, української письменниці.

17.12.19 р. В головному корпусі бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка (другий поверх) відкрилася книжкова тематична виставка «Легкі крила: на допомогу молодому вчителю».

На виставці представлено 12 книжок, що будуть корисними та цінними при підготовці студентів до майбутньої професії вчителя. До уваги читачів відібрані книги по дидактиці, організації сучасного уроку, а також, з огляду на сучасні інновації в школі, і по новітнім інформаційно-комунікативним технологіям у навчанні, що забезпечить надійну підготовку молодого вчителя до сучасних реалій у школі.

17.12.19 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Пізнання країн світу – прикраса і їжа людського розуму» (Леонардо да Вінчі).

Країна — це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. У світі існує 195 країн-держав. Практично всі вони, за винятком Ватикану та Палестинських територій, є членами ООН. На виставці представлено літературу про Сполучені Штати Америки, країни Європи, Африки.

09.12.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку «Political Science».

На виставці представлена література з політології англійською та українською мовами.

09.12.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Рідної землі душа та пам'ять».

Серед мистецького багатства українського народу значне місце посідає усна народна творчість. Вона з далекої давнини приносить сучаснику думки, мрії, сподівання народу, вона є безцінною духовною скарбницею нації. Усну народну творчість ще називають фольклором, що в перекладі означає – народна мудрість. Він відтворює історію, культуру, побут, традиції, вірування народу. Жанри фольклору надзвичайно різноманітні — це казки, прислів’я, загадки, пісні, думи тощо. Отже, фольклор — це дорогоцінне художнє надбання народу, це витвір його поетичної душі, котрі необхідно знати й цінувати.

06.12.2019 р. В читальному залі № 1 представлено виставку : «З любов’ю створені картини, Мов іскри вічного життя, Благословенні і віднині Вже не поринуть в забуття» – до Міжнародного дня художника (сторінками періодичних видань).

8 грудня відзначається Міжнародний день художника, який був заснований в 2007 році Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». День художника – це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Сьогоднішнє свято – для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися нею.

05.12.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Нація, що руйнує свої ґрунти, знищує сама себе» (Франклін Д. Рузвельт) – до Всесвітнього дня ґрунтів.

Вперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUSS) у 2002 році. Однак лише в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для кожного з нас задля збереження ґрунтів є їхнє екологічно раціональне використання.

03.12.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Лабораторія фантастики – фентезі».

02.12.2019 р. Для студентів I-го курсу ННІ іноземної філології з метою профілактики ВІЛ/СНІДУ була проведена зустріч за участі представників Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ».

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, бібліотекарями ННІ іноземної філології за участі деканату було організовано зустріч студентів першого курсу ННІ іноземної філології з представниками Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ». Тренери «АСЕТ» Тетяна Бугира та Світлана Конорєва провели відеотренінг на тему: «Знай, щоб жити». Під час зустрічі студенти брали активну участь у дискусії.

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua