Новини

22.03.2019 р. Дев’ять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками третього туру Конкурсу-2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua».

Дев’ять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками третього туру Конкурсу-2018/19 Фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua», який відбудеться у м. Києві у вигляді очних змагання в один з днів з 8 квітня по 18 квітня 2019 року:
1. Безверхня Катерина Олегівна
2. Бордюг Іван Олександрович
3. Весельський Ярослав Анатолійович
4. Кірсун Людмила Павлівна
5. Кондратюк Наталія Юріївна
6. Магалецька (Цимбалюк) Катерина Павлівна
7. Магалецький Андрій Михайлович
8. Марчук Надія Юріївна
9. Мельник Андрій Миколайович
Бажаємо успіхів та перемоги у фінальному етапі.

22.03.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «З вірою у майбутнє», присвячену 90-річчю від дня народження Юрія Мушкетика.

21.03.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Міжнародного дня поезії діє виставка «Taras Shevchenko: Eternal Poetry…».

На виставці представлені біографія і твори Тараса Григоровича у перекладі англійською та німецькою мовами.

21.03.2019 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Жива вода дає життя всьому живому в світі, якщо живе жива вода, тоді – земля у квіті» (Л. Забашта) – до Всесвітнього дня водних ресурсів.

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

20.03.2019 р. Для студентів 1-го курсу у бібліотеці проведено інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Книжковий бібліоекспрес».

Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк провела інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Книжковий бібліоекспрес». Студенти 11 групи ННІ педагогіки познайомились з книжковим фондом абонементу, з книгами різних жанрів, з сучасною українською літературою і переглянули віртуальну книжкову презентацію "Відлуння великого кохання". Дякуємо Рудницькій Нелі Юріївні за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

13.03.2019 р. До Міжнародного дня театру в читальному залі №1 діє виставка періодичних видань "Театр: традиції, історія, сьогодення".

07.03.2019 р. Вітаємо зі святом!

06.03.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Художня палітра жінок-письменниць».

05.03.2019 р. З нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні на абонементі №1 (історичний факультет та ННІ філології та журналістики) діє книжкова виставка "Народи славляться великими мужами". Запрошуємо до перегляду.

05.03.2019 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Золоті імена України» - досягнення відомих українських спортсменів.

За роки незалежності Україна подарувала світу чимало видатних спортсменів, які не просто стали переможцями змагань, але й змусили говорити всю планету про нашу державу. Це і медальний хет-трек Лілії Подкопаєвої на Олімпіаді в Атланті у 1996 році, київське «Динамо» у півфіналі Ліги чемпіонів у 1999 році, проведення Євро 2012 та фіналу Ліги чемпіонів 2018, золото українських біатлоністок у Сочі в 2014, «Дніпро» у фіналі Ліги Європи у 2015, золоті нагороди на Олімпійських іграх Олега Верняєва, Яни Клочкової, Юрія Чебана, Олександра Абраменка, Олександра Усика, Василя Ломаченка, Ірини Мерлені, Ольги Харлан та ін.

04.03.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Жінки, які змінили світ. Портрети на тлі епохи».

01.03.2019 р. Вперше бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з Громадською організацією «Молодіжна громадська організація «Студентський клуб» здобула грант на реалізацію проекту.

27-28 лютого 2019 року у м. Києві директор бібліотеки університету Тетяна Краснобока та керівник ГО «Молодіжна громадська організація «Студентський клуб» Ольга Виговська пройшли тренінг грантерів проекту ПУЛЬС «Перезавантаження 3.0».
Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Реалізація гранту запланована на квітень-серпень 2019 року.

01.03.2019 р. До 195 річчя від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського (1824-1871) у читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Творець вітчизняної педагогіки».

22.02.2019 р. Унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття надійшло до бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

У межах реалізації програми видавництва «Горобець» «Повертаємо в Україну культурну спадщину» за підтримки Українського культурного фонду було презентовано унікальне видання факсимільного типу Лавришівське Євангеліє XIV століття. За словами фахівців, дана книга є цінним свідченням того, як у часи становлення литовсько-руської писемності у Великому князівстві Литовському навчали писців й ілюстраторів книжковій справі та створенню богослужбової рукописної книги. Дана Пам’ятка є цінним джерелом української мови, так як написання Євангелія проходило як навчальний процес.

21.02.2019 р. На абонементі №1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку до Міжнародного дня рідної мови "Раби - це нація, котра немає слова. Тому й не може захистить себе".

Рідна мова є фундаментом нації, без якого вона не може існувати. І це особливо повинна зрозуміти наша молодь , коли ми фактично боремось за свою незалежність.

20.02.2019 р. В читальному залі № 1 представлено книжкову виставку «У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть, його життя» – до Міжнародного дня рідної мови.

Міжнародний день рідної мови щороку відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

18.02.2019 р. До Дня Героїв Небесної Сотні в читальному залі № 1 діє виставка «Янголи на білих крилах…» (сторінками періодичних видань).

20 лютого 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року.

15.02.2019 р. З нагоди дня Пам’яті Небесної сотні організовано виставку книг на абонементі історичного факультету «Ви увійшли в безсмертя крок за кроком, герої 14 року».

Ці книги пахнуть димом палаючих шин і обпікають вогнем очей, з їх сторінок чути гуркіт бруківки й скажений ритм серцебиття. Вони киплять пристрастями. В них люблять, борються і страждають по-справжньому. Тільки так зміг перемогти Майдан. Тільки так народжується нова Україна!

14.02.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя» (поетичні сторінки).

13.02.2019 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «День великого відкриття» - до 150-річчя відкриття Д. І. Менделєєвим періодичного закону та періодичної системи хімічних елементів (1869-2019). 2019 рік оголошено Міжнародним роком періодичної системи Менделєєва.

Відкриття періодичного закону і створення Періодичної системи хімічних елементів — найбільше досягнення науки 19 століття, яке зумовило подальший бурхливий розвиток хімії: за наступні тридцять років було відкрито 20 нових хімічних елементів. Періодичний закон сприяв подальшому розвитку робіт із вивчення будови атома, внаслідок яких було встановлено взаємозв’язок будови атома з періодичною зміною їх властивостей.
Періодичний закон дозволив ученим побудувати гіпотези про еволюцію хімічних елементів у Всесвіті, він має загальнонаукове значення та є фундаментальним законом природи.

12.02.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку під назвою «Business and Communication».

На виставці представлено літературу з ділової англійської мови.

11.02.2019 р. Майстер-класи «Наукомертичні ресурси», які проводили в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка завершено.

Протягом місяця працівники науково-методичного відділу бібліотеки розповідали про особливості застосування наукометрії у сучасному науковому світі, висвітлювали базові можливості пошуку в провідних наукометричних базах. Наукова спільнота охоче відгукнулася на проведення майстер-класу «Наукомертичні ресурси», тому спілкування було інтенсивним та насиченим. Науково-методичний відділ бібліотеки висловлює подяку керівництву за поставлене завдання, інформаційному навчально-виробничому центру та кафедрі педагогіки за технічну підтримку, колегам за допомогу, присутнім за увагу, позитивні емоції, терпіння та бажання формувати інформаційну культуру. Зичимо Вам успіхів у нелегкій справі спілкування з міжнародною науковою аудиторією!
Нагадуємо, офіційний перелік журналів представлених у наукометричних базах даних можна знайти за посиланням:
• Scopus https://www.scopus.com/sources.uri?zone=TopNavBar&origin=searchauthorlookup (в мережі університету);
• Web of Science http://mjl.clarivate.com
PS. Шановні науковці! Хто не отримав матеріали з презентації звертайтесь в науково-методичний відділ бібліотеки або nmv@zu.edu.ua

06.02.2019 р. Десять студентів Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками 2-го туру Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука!

За результатами першого туру конкурсу-2018/2019 Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука до 2-го туру потрапили 497 студентів з 576 конкурсантів. Серед них десять студентів нашого університету:
1. Безверхня Катерина Олегівна
2. Бордюг Іван Олександрович
3. Весельський Ярослав Анатолійович
4. Вовк Олексій Миколайович
5. Кірсун Людмила Павлівна
6. Кондратюк Наталія Юріївна
7. Магалецька (Цимбалюк) Катерина Павлівна
8. Магалецький Андрій Михайлович
9. Марчук Надія Юріївна
10. Мельник Андрій Миколайович Вітаємо з проходженням першого туру та бажаємо досягти мети – стати стипендіатами програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA».

06.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри дошкільної освіти та педагогічних інновацій.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

05.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри германської філології та зарубіжної літератури.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

01.02.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри англійської мови з методикою викладання в дошкільній та початковій освіті, кафедра фізичного виховання та спортивного самовдосконалення.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

31.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри лінгвометодики та культури фахової мови та кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання. Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

30.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі ННІ філології та журналістики та кафедра спеціальних історичних дисциплін.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

30.01.2019 р. На абонементі №1 (2-й поверх центрального корпусу бібліотеки) відкрито тематичну книжкову виставку "Школа практичного психолога та соціального педагога".

Пропонуємо переглянути яскраві новинки для майбутніх психологів та соціальних працівників. Запропонована література буде цікавою та корисною не тільки для навчання, але й в майбутній творчій діяльності нашої молоді.

29.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри англійської мови та кафедри педагогіки.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

28.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". 25.01.19 захід відвідали викладачі кафедри філософії, сьогодні - викладачі кафедри соціальних технологій, кафедри загальної, вікової та педагогічної психології, кафедри англійської філології та перекладу.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

25.01.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Коли життя – театр», присвячену 145-річчю від дня народження Сомерсета Моема, англійського письменника, драматурга, критика.

24.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі фізико-математичного факультету і кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

23.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри всесвітньої історії та природничого факультету.
Майстер-класи заплановані на січень та початок лютого (до 11 лютого) 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

17.01.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Затаврований детективом», присвячену 210-річчю від дня народження Едгара Аллана По, американського прозаїка, поета, критика.

16.01.2019 р. На абонементі №1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) з нагоди Акту Злуки організовано тематичну виставку літератури: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».

2019 рік Постановою Верховної Ради України № 2521-VIII від 5 вересня 2018 р. оголошено в Україні 2019 рік Роком Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919.

14.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні захід відвідали викладачі кафедри психології розвитку та консультування. Майстер-класи проводимо протягом січня 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

10.01.2019 р. В бібліотеці проведено майстер-клас "Наукометричні ресурси" для викладачів університету.

Майстер-клас "Наукометричні ресурси" розроблено науково-методичним відділом бібліотеки для викладачів нашого університету з питань користування базами даних SCOPUS, WEB OF SCIENCE, Google-Scholar та проектом "Бібліометрики української науки". Сьогодні відвідали захід викладачі кафедри історії України й кафедри соціальної та практичної психології. Майстер-класи проводимо протягом січня 2019 року. Попередньо записуватись можна за тел. 0(412)43-15-21 (внутрішній 216 ) - Краснобока Тетяна Вікторівна - директор бібліотеки, (внутрішній 214) - Власовець Тетяна Вікторівна - завідувач науково-методичним відділом бібліотеки.

09.01.2019 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Назавжди запам’ятай – бережи свій рідний край! Це твоя земля, країна, край батьківський – Батьківщина!» Н. Красоткіна

Житомирське Полісся – природна область Поліського ландшафтного краю зони мішаних хвойно-широколистяних лісів України. Займає східну частину Рівненської і більшу частину Житомирської області. Ліс – одне із основних багатств області. Природні ландшафти Полісся неповторні за своєю красою. Безмежні ліси, голубі озера, тихі й спокійні річки, безкраї імлисті болота… Унікальним куточком природи цього краю є Поліський природний заповідник.

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua