Новини

15.12.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Грудень снігом замете, буде літо золоте!» - Новорічні свята.

14.12.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Бібліотечний арсенал математичного програмування».

14.12.2017 р. Увага! 18 грудня у читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 відбудеться презентація книг Олени Комової.

13.12.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Всесвіт життя Генріха Гейне», присвячена 220-річчю від дня народження Генріха Гейне видатного німецького поета і письменника.

На виставці представлена біографія і твори письменника мовою оригіналу та у перекладах.

13.12.2017 р. За сприяння благодійників, колишніх студентів та просто містян наша бібліотека знову наповнила літературою полицю буккросингу у гуртожитку № 1.

На полиці виставлена різножанрова художня література: класична російська, фантастика, бойовики, жахи, пригоди, а також підручники українською, російською мовами. Наголошуємо, що книги можна брати без запису і залишати їх у себе. Якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими – приносьте їх у бібліотеку або відразу ставте на полиці буккросингу, які є у всіх гуртожитках університету.

12.12.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє відкритий перегляд «Давня література - яскрава сторінка в українському давньому письменстві».

12.12.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Зима прийшла і празників привела» – сторінками періодичних видань.

11.12.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Інклюзивна освіта – освіта для всіх».

11.12.2017 р. З метою розвитку творчої активності, естетичного сприйняття та вміння працювати з природним матеріалом у бібліотеці природничого факультету було представлено виставку-вернісаж «Руками створена краса», яку прикрашали вироби з природних матеріалів.

08.12.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до 120-річчя з дня народження Бориса Тена «Людина з іменем Дніпра».

Борис Тен (справжнє ім'я і прізвище Микола Васильович Хомичевський, 9 грудня 1897, с. Дермань — 12 березня 1983, Житомир) — поет і перекладач; священник Української автокефальної православної церкви. Член Спілки письменників України (1957). Лауреат премії імені Максима Рильського за досягнення в галузі художнього перекладу (1979), заслужений діяч польської культури (1977). З 1945 року постійно проживав у Житомирі. Працював завлітом Житомирського облмуздрамтеатру, викладав латинську мову в інституті іноземних мов (нині Житомирський державний університет імені Івана Франка), стояв біля витоків славнозвісного Поліського ансамблю "Льонок", очолював обласне літературне об'єднання, 1970 року видав книгу сонетів «Зоряні сади», де зібрана його оригінальна творчість. Володів українською, грецькою, латинською, польською, німецькою, французькою, російською і чеською мовами. Перекладав твори Есхіла, Гете, Міцкевича, Шекспіра, Шіллера, Словацького, Пушкіна… Упродовж 31 року працював над перекладом «Одіссеї» та «Іліади» Гомера. Літературний псевдонім походить від стародавньої грецької назви річки Дніпро — Борисфен (Бористен).

06.12.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Урок – театр одного актора».

06.12.2017 р. Шановні захисники! Колектив бібліотеки щиро вітає Вас з Днем Збройних Сил України!

Це свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України». Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору в межах територіального моря України.
Ми - Українці, ми підтримуємо українське військо, підтримуємо свою власну країну - своє майбутнє. Ми віримо в мирне майбутнє України! Бажаємо Вам мужності, сил і здoрoв'я. Миру і спoкoю на всій українській землі.
Слава Вам і слава Україні!

04.12.2017 р. Шановні читачі! На минулому тижні у нас були санітарні години. Чим же займаються бібліотекарі, коли немає читачів?

У кожній бібліотеці один раз на місяць потрібно проводити санітарний день. На минулому тижні і у нас були санітарні години. У цей день бібліотека читачів не обслуговує. Чим же займаються працівники бібліотеки, коли немає читачів? В санітарний день бібліотекарі виконують такі роботи: миють книжкові полиці та знепилюють книги, озеленюють свої робочі місця, прибирають територію навколо бібліотеки та здійснюють інші невідкладні роботи. Одним словом роблять все, що буде радувати око своїх читачів. Не забувають бібліотекарі після прибирання виділити годинку для удосконалення своїх професійних умінь. Ми зайнялися саморозвитком і організували тренінг «Наукометричні бази даних» та «Алгоритм користування базою даних Scopus».

04.12.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Лабораторія фантастики – фентезі».

01.12.2017 р. До 80-річчя від дня народження Івана Михайловича Сльоти (1937-2014) українського хорового диригента, композитора в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Його пісня – в душі народу».

01.12.2017 р. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «СНІД – найсерйозніший виклик людству».

30.11.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до 295-річчя від дня народження українського філософа, поета, музиканта, педагога Григорія Сковороди (1722-1794 рр.)

“Володар дум - він мисленно зі мною.
Немов збагачуюсь його чуттям.
Я знов і знов живу Сковородою -
Його духовним словом і життям.”
М. Сингаївський

30.11.2017 р. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом бібліотекарями ННІ іноземної філології та бібліотекарями природничого факультету було організовано зустріч зі студентами.

Зі студентами I курсу інституту іноземної філології та I і II курсів природничого факультету відбулася зустріч з представником Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира Захарчук Єлизаветою, яка провела відеотренінг на тему «Твій вибір». Мета зустрічі – профілактика ВІЛ/СНІДу та пропаганда здорового способу життя серед молоді.

29.11.2017 р. Заступник директора бібліотеки Громницька Н. К. провела історико-краєзнавчу екскурсію для студентів 31 групи природничого факультету.

Почали подорож з далекого 1833 року, з відкриття першої чоловічої гімназії у Житомирі, далі мандрували насиченими подіями 20 століття, та завершили екскурсію новітніми знаннями у науковому читальному залі бібліотеки. Студенти виявили неабиякий інтерес до історії власної альма-матер та захопилися переглядом букіністичної літератури природничого циклу.

29.11.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Гортаючи книгу міста…».

28.11.2017 р. Шановні користувачі бібліотеки Житомирського державного університету ім. І. Франка! 30 листопада 2017 року в центральному корпусі бібліотеки - санітарний день.

Бібліотека для відвідувачів не працює. Вибачте за тимчасові незручності.

28.11.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Реалізм Альберто Моравіа», присвячену 110-річчю від дня народження італійського письменника.

27.11.2017 р. З ініціативи колективу читального залу № 1 та за підтримки заступника декана ННІ педагогіки Колесник Н. Є. відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.

Не одну тисячу років тому лялька-мотанка увійшла у життя наших предків. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини. Лялька-мотанка ні в якому разі не шиється, не проколюється голками чи шпильками – виключно мотається. Звідси і назва – МОТАНКИ. Оскільки робилась лялька-мотанка з тих матеріалів, які були під руками – чи то солома, чи старі непотрібні речі, а одягалась в клаптики матерії зі старого одягу матусь і бабусь, то й не дивно, що така лялька, зроблена власноруч, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена в усе своє, домашнє, рідне – вважалась оберегом у родині. Про це і багато чого іншого розповіла сьогодні студентам 22 групи ННІ педагогіки народна майстриня Людмила Заліщук. Студенти мали можливість створити ляльку власними руками, ознайомитись з виставкою літератури присвяченою ляльці-мотанці.

27.11.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя!», яка попереджає про страшне соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). На сьогодні поширене серед країн усіх континентів.

24.11.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє поличка ювіляра присвячена 215 річниці від дня народження наймолодшого казкаря Вільгельма Гауфа та 350 річниці від дня народження англійського прозаїка Джонатана Свіфта.

23.11.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні.

«Пам’ять ниє пухлиною мозку
І мільйонам утративши лік,
Воскреса наче вилитий з воску,
Тридцять третій розпроклятий рік.»
А. Шкуліпа

22.11.2017 р. У читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Тільки з пам’яті пам'ять не стерти» до дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні.

21.11.2017 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Видатний генетик, основоположник наукової селекції рослин» - до 130-річчя з дня народження М. І. Вавилова (1887-1943) – академіка, вченого-генетика, ботаніка, географа, найбільш відомого роботами з ідентифікації центрів походження культурних рослин.

Присвятив своє життя вивченню і удосконаленню сортів пшениці, зернових та інших хлібних культур, які годують населення всього світу. На виставці представлено літературу про життєвий шлях та наукову діяльність вченого. Микола Іванович багато зробив для розвитку географічної науки. Здійснив 110 експедицій по всьому світі. Він автор теорії походження і географічного поділу культурних рослин, вчення про імунітет рослин, розробив закон гомологічних рядів у спадковій мінливості, дослідник найрізноманітніших територій земної кулі.

20.11.2017 р. До Дня Гідності та Свободи в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито виставку.

День Гідності та Свобо́ди – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку в цей день двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

17.11.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Перлини народної мудрості: прислів’я та приказки».

На виставці у відкритому перегляді представлені фразеологічні словники англійської, української та німецької мов.

17.11.2017 р. Вітаємо всіх студентів – колишніх, нинішніх і майбутніх! З Міжнародним днем студента! Бажаємо успіхів у науці та творчості, гарного настрою, оптимізму та самореалізації! Пропонуємо перегляд бібліотечних подій у житті студентів.

16.11.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Всесвітнього дня дитини.

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини, як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності спрямованій на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини.
Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Дуже характерно, що саме 20-го листопада відзначають своє професійне свято, «День педіатра», і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

16.11.2017 р. Шановне студентство! Прийміть найщиріші привітання з Міжнародним днем студента від колективу бібліотеки Житомирського державного університету ім. І. Франка!

15.11.2017 р. Бібліотекарями ННІ іноземної філології проведено тренінг з користування електронним каталогом та електронною бібліотекою для студентів 14 групи.

15.11.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Інновації у виховній роботі».

14.11.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до 105-річчя від дня народження українського поета Андрія Малишка (1912-1970 рр.).

"Поети - це скарби народні -
Не лірики, ні! Сурмачі!
І линуть в майбутнє сьогодні
Пісень його дивні ключі."
М. Нагнибіда

14.11.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Свято неслухняності», присвячену 110-річчю від дня народження Астрід Ліндгрен.

13.11.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «З досвіду логопедичної праці» – сторінками періодичних видань.

13.11.2017 р. У бібліотеці проведено профорієнтаційну екскурсію для студентів першого курсу коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка.

Заступник директора бібліотеки Громницька Н. К. провела профорієнтаційну екскурсію для студентів першого курсу спеціальності «Бібліотечна справа» коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка. Екскурсантів було ознайомлено зі спеціальностями усіх факультетів, інститутів університету, з особливостями обслуговування читачів цих структур, повідомлено про сайт, послуги, інформаційні ресурси, розкрито особливості та специфіку роботи бібліотеки закладу вищої освіти. Після екскурсії студенти виявили бажання продовжити знайомство з нашою бібліотекою.

10.11.2017 р. Літературно-музичний вечір «Воістину великий той, хто має велике милосердя».

Бібліотекар Вересівська Т. В. в актовому залі гуртожитку № 4 провела літературно-музичний вечір «Воістину великий той, хто має велике милосердя».
Брали участь студенти Матусевич Маргарита, Тімор Дарина, Белько Влада, Данчевська Руслана, Денисенко Олена, Грищенко Олександр, Діана Морару.
На вечорі були присутні студенти з різних факультетів та інститутів, працівники гуртожитку № 4. Всього 86 чоловік.
Відео з вечора можна переглядути за посиланням.

10.11.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Дзвони зраненої пам’яті», присвячену 145-річчю від дня народження Богдана Лепкого, українського письменника.

10.11.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до 95-річчя від дня народження американського письменника Курта Воннегута діє виставка «Подорож у часі».

На виставці представлені книги та біографія автора англійською та російською мовами.

09.11.2017 р. У бібліотеці проведено бібліоквест «Сутінки».

Мета заходу – популяризація бібліотеки та послуг, залучення нових користувачів за допомогою оригінальної культурної програми, а також підвищення іміджу бібліотеки та статусу книги і читання у суспільстві.
На захід були запрошені студенти І курсу фізико-математичного факультету. Дійство відбувалось ввечері, коли в бібліотеці сутінки, користуватись можна було лише ліхтариками. Учасники здійснили надзвичайну подорож «закритими» місцями бібліотеки, де не ступала нога читача. Виконали цікаві завдання, прослухали поетичні твори у виконанні бібліотекарів, самі декламували вірші та співали пісні, давали відповіді на запитання вікторини. Вечір залишив море задоволення та незабутні враження.

09.11.2017 р. До Дня української писемності і мови в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь».

09.11.2017 р. Бібліотекарі природничого факультету провели екологічний екстрим: «За нас ніхто планету не врятує» (14 група, куратор Онищук І. П.) – захід на якому була подана інформація про екстремальні проблеми людства. Особлива увага була приділена популяризації книг та інформації екологічної спрямованості, в яких висвітлено глобальні проблеми екологічних катастроф.

08.11.2017 р. Вже традиційно на початку навчального року колектив читального залу № 1 проводить майстер-класи по використанню карткового алфавітного та електронного каталогів бібліотеки для студентів 1-х курсів, ознайомлюють з правилами користування читальними залами, режимом роботи тощо.

Нас вже відвідали :
11. 09. 17 – 12 гр. соц.-псих. ф-т (11 чол.)
21. 09. 17 – 12 гр. ННІ педагогіки (дошк. виховання) з/в (9 чол.)
26. 09. 17 – 11 гр. фіз.-мат. ф-т (10 чол.)
27. 09. 17 – 12 гр. фіз.-мат. ф-т (15 чол.)
28. 09. 17 – 13 гр. фіз.-мат. ф-т (15 чол.)
03. 10. 17 – магістри ННІ педагогіки (19 чол.)
17. 10. 17 – магістри ННІ педагогіки (7 чол.)
23. 10. 17 – 14 гр. ННІ педагогіки (дошк. виховання) (30 чол.)
07. 11. 17 – 11 гр. соц.-псих. ф-т (13 чол.)
08. 11. 17 – 13, 14 гр. соц.-псих. ф-т (41 чол.)
11 гр. ННІ педагогіки (30 чол.)
Робота триває!

08.11.2017 р. Бібліотекар абонементу художньої літератури провела інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Бібліофреш».

Студенти 13 групи природничого факультету ознайомились з різножанровою художньою літературою, новими книжковими надходженнями та з сайтом бібліотеки. Студентів, які виявили бажання записано до абонементу художньої літератури.

06.11.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку: «Мова – то серце народу: гине мова, гине народ…» - до Дня української писемності та мови.

06.11.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.: «Піст від диявола».

День пам'яті жертв голодомору — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

03.11.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка: «Квітни, мово, зірнице слова» ( І. Огієнко) - до Дня української писемності та мови.

03.11.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Творчі моменти», присвячену 55-річчю від дня народження Ірен Роздобудько, української журналістки, письменниці.

02.11.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Забуті книги на полицях».

02.11.2017 р. Бібліотекарями ННІ іноземної філології проведено огляд літератури.

Студентам 15 групи були представлені енциклопедії і словники англійської, німецької, французької, китайської, японської та ін. мов, а також художні твори видатних англійських та американських письменників в оригіналі.

02.11.2017 р. Доступ до наукометричної бази даних Scopus відкрито.

Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України № 1286 від 10.09.2017 року «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» університет отримав доступ до міжнародної бази даних Scopus.
З повним переліком університетів та наукових установ МОН, які отримали доступ, можна ознайомитись за посиланням.
Доступ до наукометричної бази даних Scopus можна отримати з комп’ютерів, які знаходяться у локальній мережі університету та бібліотеки.
Відповідальна особа, для вирішення оперативних питань:
Ренькас Броніслава Мирославівна, 43-15-21

01.11.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлена виставка «Перша жінка-науковець – лауреат Нобелівської премії» - до 150 річниці з дня народження М. Склодовської-Кюрі (1867-1934), французького хіміка і фізика.

01.11.2017 р. 2 листопада о 19:00 годині відбудеться літературно-музичний вечір!

2 листопада о 19:00 годині в актовому залі гурожитку № 4 відбудеться літературно-музичний вечір «Воістину великий той, хто має велике милосердя». Запрошуємо всіх бажаючих.

31.10.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Вікно в дивовижний світ інформатики».

30.10.2017 р. Бібліотекар художнього абонементу Колодюк Світлана Володимирівна провела зустріч зі студентами 12 групи природничого факультету.

Бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк Світлана Володимирівна провела інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Літературний диліжанс» студентам першого курсу 12 групи природничого факультету. Представила різножанрову літературу та нові надходження, ознайомила з сайтом бібліотеки та записала бажаючих студентів до абонементу художньої літератури. В кінці зустрічі студенти зробили колективне фото і подякували Світлані Володимирівні за цікаво проведене дозвілля. Друзі, цінуймо книгу!

27.10.2017 р. Сучасна бібліотека в системі соціальних комунікацій: тенденції і напрями розвитку.

27 жовтня 2017 р. заступник директора Н. К. Громницька та завідувач науково-методичного відділу Т. В. Власовець відвідали ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасна бібліотека в системі соціальних комунікацій: тенденції і напрями розвитку», яка відбулася у Житомирському національному агроекологічному університеті. До роботи долучилися керівники бібліотек закладів вищої освіти, фахівці провідних бібліотечних установ, почесні гості, представники ЗМІ, науково-педагогічні працівники та студенти. Т. В. Власовець виступила з доповіддю «Сучасний стан та перспективи бібліотечної діяльності в системі соціальних комунікацій». Почесною гостею заходу стала Христина Дюлені (Коритник), директор технічного відділу бібліотеки Американського університету (м. Вашингтон, США), яка доповіла про роль бібліотеки Американського університету м. Вашингтон в системі масової комунікації. Пані Христина дала відповіді на усі питання, що цікавили учасників події, поділившись своїм багаторічним досвідом роботи в американській бібліотеці.

24.10.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Лаконічно, ціннісно, повчально» – афоризми та крилаті вислови всіх часів та народів.

23.10.2017 р. Традиційним з нагоди 98 річниці від дня створення нашого університету є проведення історико-краєзнавчих екскурсій.

Заступником директора бібліотеки Громницькою Н. К. та її колегами було проведено такий захід для студентів 14 групи ННІ педагогіки. Екскурсію розпочато з далекого 1833 року, з відкриття першої чоловічої гімназії у Житомирі, далі подорожували буремними подіями 20 століття, та завершили екскурсію новітніми знаннями у науковому читальному залі бібліотеки.

19.10.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Літературні портрети». На виставці представлена література, яка містить біографічні відомості про письменників Британії та США.

18.10.2017 р. До 98 річниці Житомирського державного університету імені Івана Франка працівники бібліотеки провели історико-краєзнавчу екскурсію.

У святкові, осінні дні 98 річниці від дня утворення нашого університету традиційним для бібліотеки є проведення історико-краєзнавчих екскурсій. Заступником директора бібліотеки Громницькою Н. К. та її колегами було проведено такий захід для студентів 14 групи фізико-математичного факультету.
Почали екскурсію з далекого 1833 року, з відкриття першої чоловічої гімназії у Житомирі, далі подорожували насиченими подіями 20 століття, та завершили екскурсію новітніми знаннями у науковому читальному залі бібліотеки.

17.10.2017 р. У бібліотеці природничого факультету та факультету фізичного виховання і спорту представлено виставку на тему: «Шлях до п’єдесталу», яка знайомить із спортсменами-переможцями Олімпійських ігор.

13.10.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Світоч знань в поліському краї» –
до 98-річчя ЖДУ ім. І. Франка.

13.10.2017 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Дня українського козацтва.

«Було колись - в Україні
Ревіли гармати;
Було колись - запорожці
Вміли пановати.
Пановали, добували
І славу, і волю»
     Т.Г.Шевченко

11.10.2017 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «In the World of Painting», на якій представлена література з образотворчого мистецтва.

11.10.2017 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Дня українського козацтва та Дня захисника вітчизни: «Золоте стремено».

10.10.2017 р. До Дня українського козацтва в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Українське козацтво: відгомін віків».

10.10.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Свідок, Письменник, Художник», присвячену 75-річчю від дня народження Володимира Яворівського, українського письменника, журналіста, громадського і політичного діяча.

10.10.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлена виставка «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!» – до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

09.10.2017 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Дещо про рекламу…» – сторінками періодичних видань.

06.10.2017 р. До Дня художника в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено міні-галерею «Квіти – очі землі української».

05.10.2017 р. У бібліотеці природничого факультету представлено книжкову виставку на тему: «У захист братів наших менших», яка закликає до охорони представників фауни України та світу.

04.10.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Через сотни разъединяющих лет…», присвячену 125-річчю від дня народження Марини Цвєтаєвої.

02.10.2017 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг до Міжнародного дня музики: «І тільки музика, музика, музика!».

02.10.2017 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Детектив очима жінки».

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua