Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка стала учасником акції «Національне читання: Подякуймо народу Польщі за підтримку!» (https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse/uczestnicy-akcji/events,zytomierz,1), яка організована на знак подяки і шани польському народу за неоціненну допомогу, надану нашій країні та нашим співвітчизникам, які опинились на теренах Польщі внаслідок війни, розв’язаної російськими агресорами. Цього року читають «Балади і романси» Адама Міцкевича. https://www.youtube.com/watch?v=a-YOs9WA6L4
01.08.22 р. Постійна самоосвіта та самовдосконалення професійних навичок є вагомим чинником у покращенні сервісу бібліотеки. Саме тому працівники бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка постійно підвищують свою професійну майстерність, використовуючи можливості відкритих онлайн-курсів та долучаючись до вебінарів. Так, з метою вдосконалення професійних компетентностей в липні бібліотекарі успішно закінчили та отримали іменні сертифікати:на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ («Відкритий університет Майдану»): «Бібліотека - відкритий публічний простір» (Краснобока Т. В.), «Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку» (Мартинюк А. І., Колодюк С. В.)
взяли участь у вебінарах від компанії Clarivate «Оцінка міжнародної співпраці. Серія Clarivate науковцям» (Краснобока Т. В., Купрійчук К. І., Годлевський М., Прокопенко М., Мартинюк А. І.).
В межах підписаної угоди передбачається розвиток професійного бібліотечного середовища, підтримка контактів і взаємовигідного партнерства, спільна діяльність, що сприятиме формуванню єдиного культурного, освітнього, інформаційного простору для користувачів бібліотеки університету.
Духовно-моральне виховання є надважливим у формуванні особистості. Трансформуючись впродовж століть, воно вбирало в себе кращі здобутки світової матеріальної і духовної культури, які пропагують насамперед добро, любов, красу, милосердя та справедливість у всіх сферах життя людини. Багато відомих педагогів, науковців та суспільно-політичних діячів у своїх наукових розвідках значну увагу приділяли духовно-моральному вихованню. Добірку їх праць пропонуємо до перегляду.
За умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару, є можливість отримати сертифікат учасника. Заходи безкоштовні та проходитимуть на платформі Webex. Деталі за посиланнями:
7 липня 2022
Тема: Оцінка міжнародної співпраці. Серія Clarivate науковцям.
Тези: Міжнародна співпраця відкриває можливості проведення наукових досліджень на більш якісному рівні, кращій презентації наукових здобутків, та отриманню додаткового фінансування. Як визначити наявні та потенційні співпраці, оцінити їхню ефективність за допомогою Web of Science Core Collection та InCites. На вебінарі проаналізуємо співпрацю як України в цілому так і окремої установи. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/3tTGkT4 10:15–11:15
Реєстрація: https://bit.ly/3f1Aast 16:15–17:15-
26 липня 2022
Тема: Research Smarter: Демонстрація досліджень вашої установи
Тези: Незалежно від того, чи є ви окремим дослідником чи адміністратором установи, демонстрація вашої роботи відіграє ключову роль у залученні підтримки та налагодженні нових партнерських відносин. Відвідайте цю сесію, щоб дізнатися більше про створення надійних профілів дослідників та установ, які використовують інструменти та дані Clarivate. Зробіть цінну роботу у вашому портфоліо більш доступною!
Реєстрація: https://bit.ly/3tWAsIV 10:15–11:15 -
11 серпня 2022
Тема: Презентація наукових здобутків вченого. Серія Clarivate науковцям.
Тези: Традиційно оцінку наукової діяльності вченого проводять по опублікованих роботах, оглядах, патентах, отриманих грантах, участі в рецензуванні тощо. Наявність однофамільців, що можуть працювати в тій самій галузі, зміна науковцем прізвища або варіації транслітерації, тематика роботи на стику наук, та зміна місця роботи, наприклад наукові стажування чи робота за грантами значно ускладнюють ідентифікацію робіт науковця. Протягом вебінару розглянемо основні наукометричні показники які використовуються для наукової діяльності, пошук на аналіз науковця у Web of Science, корегування авторських профілів на інших ресурсах зокрема Publons, Orcid, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання слухачів.
Реєстрація: https://bit.ly/3OOv4Ac 10:15–11:15
Реєстрація: https://bit.ly/3395z9N 16:15–17:15
Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка долучилася до ініціативи Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини щодо створення відкритих освітніх ресурсів в межах налагодження партнерства з українськими закладами вищої освіти. Мета проекту передбачає розширення контенту для українських освітян і вчених на платформі ТІВ. За результатами зустрічі з Маргрет Планк та Акселем Клінгером було окреслено подальші кроки та напрямки роботи обох бібліотек.
Підтримуючи наукову спільноту України в умовах війни, видавництво продовжило українським закладам вищої освіти та науковим установам безкоштовний тестовий доступ до своїх електронних ресурсів до 30 вересня 2022 року.
Bentham Science– видавець рецензованої наукової літератури в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. На сьогодні Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних.
Доступ відкрито з локальної мережі університету, консультації щодо доступу до електронних ресурсів Bentham Science можна отримати у науково-методичному відділі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка (вул. Велика Бердичівська, 38, 2 поверх).
Використання системи можливе за умови авторизованого входу. Запит на логін та пароль надсилайте на адресу bib@zu.edu.ua
У такий спосіб видавництва виявили бажання підтримати Україну у її боротьбі.
У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу. Платформа складається з 5 колекцій літератури:
Hinari (дослідження в галузі біології та медицини);
AGORA (дослідження в галузі сільського господарства);
OARE (дослідження навколишнього середовища);
ARDI (доступ до науково-технічної інформації);
GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук).
Доступ до платформи можна отримати з локальної мережі Житомирського державного університету імені Івана Франка.
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.
14 січня відбувається вшанування 140-их роковин від Дня народження відомого українського церковного і громадського діяча, історика, науковця, митрополита Іларіона (Івана Огієнка).
За рішенням Житомирської обласної ради, 2022 рік в області оголошено роком Івана Огієнка.
Початок вебінару – о 16 год. 15 хв за київським часом.
Вебінар проведе експерт компанії Clarivate Ірина Тихонкова.
За інформацією організаторів під час вебінару буде розглянуто питання, як знайти і проаналізувати результати діяльності установ, використовуючи базу даних Web of Science та аналітичний інструмент InCites, як здійснювати за допомогою зазначених ресурсів пошук партнерів для співпраці та шукати інформацію про джерела фінансування досліджень.
Реєстраційна форма доступна за посиланням: https://bit.ly/3pHtRQZ
12.01.22 р. Сьогодні виповнюється 115 років від дня народження Сергія Павловича Корольова – нашого земляка, вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора. Його вважають основоположником практичної космонавтики. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини в космос та вихід людини у відкритий космос.