Новини


15.06.20 р. З 15-го червня 2020 року бібліотека розпочинає підписання обхідних листів та прийом літератури для випускників. Просимо ознайомитися з графіком прийому.
16.06.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Deutsch.Originallektüre».

На виставці представлена класична та сучасна німецька художня література.

05.06.20 р. В головному корпусі бібліотеки (перший поверх, абонемент № 1) проходить книжкова виставка до Дня журналістики, щорічного професійного свята працівників засобів масової інформації.

Представлено останні надходження з навчальної літератури для майбутніх журналістів та редакторів.

05.06.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Книжкове асорті".

25.05.20 р. З 25 травня у бібліотеці природничого факультету до Дня хіміка діє виставка «Кожен аспект сьогоднішнього світу, навіть політика і міжнародні відносини, знаходяться під впливом хімії» (Л. Полінг).

День хіміка — професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України, встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994, відзначається щорічно в останню неділю травня. Саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку у вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10 млн. хімічних сполук. Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого нині ми не уявляємо наше життя.

18.05.20 р. Пошук наукових цитувань в Open Ukrainian Citation Index (OUCI)!

Нагадуємо, що є можливість проводити пошук документів, роботу з журналами, аналітику та відстежувати цитування в Open Ukrainian Citation Index (OUCI).
Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.
OUCI покликаний спростити пошук наукових публікацій, привернути увагу редакцій до проблеми повноти та якості метаданих українських наукових видань, покращити представлення українських наукових видань у спеціалізованих пошукових системах (наприклад, Dimensions, Lens.org, 1findr, Scilit), що може розширити їхню читацьку аудиторію, дозволить бібліометристам вільно вивчати зв’язки між авторами та документами з різних наукових дисциплін, зокрема, в галузі суспільних та гуманітарних наук.
Станом на 18 травня 2020 року OUCI містить 114 млн. публікацій з усього світу, більше 234 тис. публікацій у 1438 українських видань від 360 видавців. OUCI має фільтри наявності публікацій в базі цитувань Scopus, WoS.

05.05.20 р. Включення до Unirank Каталогу бібліотек університетів.

Ми раді повідомити, що бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка є однією з понад 9 200 університетських бібліотек, які були включені до нещодавно випущеного Каталогу університетських бібліотек, опублікованого за посиланням https://www.4icu.org/libraries/. Щоб переглянути список академічних бібліотек у нашій країні, будь ласка, відвідайте https://www.4icu.org/libraries/ua

30.04.20 р. Пропонуємо науковцям Житомирського державного університету імені Івана Франка продуктивно використати час у період карантину, долучившись до серії вебінарів від компанії Elsevier.

До Вашої уваги 5 вебінарів українською мовою, присвячених роботі з базою даних Scopus Elsevier та бібліографічним менеджером Mendeley. Захід стартує 30 квітня. Спікер ‒ тренер Elsevier Марина Назаровець.
Розклад вебінарів:
30 квітня о 10:00 Знайомство зі Scopus
7 травня о 10:00 Пошук інформації у Scopus
15 травня о 10:00 Профіль автора у Scopus
22 травня о 10:00 Бібліометричні інструменти Scopus
29 травня о 10:00 Бібліографічний менеджер Mendeley в роботі дослідника
Для участі у вебінарах слід перейти за посиланням, обрати тему з переліку та зареєструватись на платформі BrightTALK. Ці вебінари будуть корисними науковцям, аспірантам, студентам ‒ усім учасникам науково-публікаційного процесу.

28.04.20 р. Налаштування віддаленого доступу до баз Scopus та Web of Science.

У зв'язку з продовженням дії карантину на території України до 11.05.2020 р. радимо скористатися можливістю та налаштувати віддалений доступ до баз наукових цитувань Scopus та Web of Science. На нашому сайті розміщена інформація про налаштування віддаленого доступу до баз. Для детального ознайомлення, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://dntb.gov.ua/news/віддалений-доступ-до-наукометричних

08.04.20 р. На допомогу студентам та викладачам під час карантину!

Видавництво Springer Nature відкриває доступ до ключових підручників для викладачів, студентів та дослідників, які постраждали від блокування коронавірусу. У зв’язку зі спалахом коронавірусу, який безпрецедентно впливає на освіту, видавництво Springer Nature запускає глобальну програму підтримки навчання та викладання у закладах вищої освіти по всьому світу – це доступ до понад 500 ключових підручників у колекціях тематичних книг Springer Nature. Ці книги будуть доступні через SpringerLink принаймні до кінця липня. Сподіваємось, що ця ініціатива, дозволить безкоштовно скористатися цими підручниками та допоможе певним чином. Залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких та Будьте здоровими! Free Emergency Nursing titles (German) Free English textbook titles (all disciplines) Free German textbook titles (all disciplines) https://www.springernature.com/gp

26.03.20 р. На допомогу студентам та викладачам під час карантину.

Колектив бібліотеки Житомирського державного університету підготував матеріали, щоб провести час вимушеної ізоляції з користю. Вашій увазі на сайті бібліотеки представлені:
Вітруальна книжкова виставка «Обрії науки»
Вітруальна книжкова виставка : «Ліна Костенко : до 90 річчя від дня народження»
Вітруальна книжкова виставка : «Дорослий. Який вірив у казки»
Бібліографічні посібники. У цьому розділі ви знайдете інформаційні та рекомендаційні списки, бібліографічні покажчики різних галузей знань.
«Радимо прочитати» Ви маєте можливість переглянути літературу для свого розвитку і дозвілля
Насолоджуйтеся переглядом і читанням та Будьте здоровими!

16.03.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Treasures of English Fiction».

На виставці у відкритому перегляді представлена художня література англійською мовою серії ”Original Reading”.

11.03.20 р. В рамках проведення літературно-музичного вечора «Ми не лукавили з тобою», що присвячений дню народження Т. Г. Шевченка, колектив читального залу представив відкритий перегляд літератури .

На заході були присутні викладачі та студенти ННІ філології та журналістики.

06.03.20 р. Вітаємо зі святом!!!

06.03.20 р. В читальному залі № 1 за сприянням викладачів ННІ педагогіки та студентів пройшло літературно-музичне свято «Свято жінки і весни». Захід пройшов весело і цікаво з піснями, віршами та веселими гумористичними виступами. Дякуємо усім присутнім та учасникам!!!

Особливу подяку висловлюємо кураторам 21, 22, 23 груп ННІ педагогіки : Рудницької Н. Ю.Максимової О. О. та Коновальчук І. М. Вітаємо всіх жінок із святом!!!
Жінки – це унікальне явище, окремий, особливий світ. Світ зі своїми прикрощами і втратами, радощами і досягненнями. Жінка – це особливий, уважний, реалістичний погляд на усі прояви життя.

06.03.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Залізні мости життя Євгена Патона» - до 150 річниці від дня народження вченого.

Євген Оскарович Патон (1870 – 1953) – видатний український вчений у галузі зварювання, засновник вітчизняного мостобудування, заслужений діяч науки України, професор, академік, фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання АН України, все своє життя присвятив будівництву мостів. Видатний вчений, який мав блискучий інженерний талант, створив унікальну українську школу мостобудування.

05.03.20 р. Проводяться Шевченківські дні у центральному корпусі бібліотеки абонементу № 1 (перший поверх).

Ви можете переглянути підбірку літературознавчої, біографічної та художньої літератури, яка присвячена Тарасу Григоровичу Шевченку – «наріжному каменю» української культури, символу незламності людського духу.
«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…». Є. Сверстюк

05.03.20 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Титани Відродження. Камінь і біль», присвячену 545-річчю від дня народження видатного італійського живописця, скульптора, архітектора та інженера – Мікеланджело Буонарроті.

Твори Мікеланджело вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження ще за життя самого майстра. Серед найвідоміших його скульптурних робіт – «Давид», «Вакх», «П’єта», статуї «Мойсея», «Лії» та «Рахилі» для гробниці папи Юлія ІІ. Одним із наймонументальніших творів митця є фрески стелі Сікстинської капели.

05.03.20 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Жіночі голоси української літератури» – жінки в літературному процесі.

Запрошуємо вас у світ жінки-літератора, адже це унікальне явище, окремий, особливий світ. Світ зі своїми прикрощами і втратами, радощами і досягненнями. Жінка-літератор – це особливий, уважний, реалістичний погляд на усі прояви життя.

02.03.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Феномен жіночої прози».

Жіноче письменництво виникло набагато пізніше чоловічого. Про жінку і для жінки раніше писали переважно лише чоловіки. До вашої уваги література, автори якої – жінки.

24.02.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Освітянська скарбниця: методика викладання фізико-математичних наук».

На виставці у відкритому перегляді представлено літературу з методики викладання фізики та математики.

21.02.20 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Stem-освіта – шлях до майбутнього» (сторінками періодичних видань).

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів. STEM-освіта – це низка курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи із застосуванням математичних знань і наукових понять.

20.02.20 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Географія одна з найбільш цікавих і захоплюючих наук».

Географія — одна з найдавніших наук, зародилася у країнах Сходу і на початку мала описовий характер. Перші наукові основи географії були закладені в еллінську епоху. Перші спроби наукових пояснень природи географічних явищ відомі з праць Геродота (5 ст. до н. е.), Арістотеля (4 ст. до н. е.), Птолемея (2 ст. н. е.) та ін. Першою людиною, що використала термін «географія», був Ератосфен (276—194 до н. е.).
Географічні знання нагромаджувалися з відкриттям нових земель, розвитком торгівлі, воєнними походами, мореплавством тощо. Основною метою географічних досліджень на сучасному етапі є наукове обґрунтування шляхів раціональної територіальної організації суспільства і природокористування, створення основ стратегії екологічно безпечного розвитку суспільства.

20.02.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку у них відбирають мову» (Л. Костенко) - до Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

20.02.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня рідної мови діє виставка «Яке прекрасне рідне слово! Воно — не світ, а всі світи (Володимир Сосюра)».

На виставці представлена література з української мови та культури.

12.02.20 р. У читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Любов, оспівана в піснях».

Вірші про кохання ... Як багато в них таїться, скільки почуттів і пристрасті ховається між рядків. Любов вартує особливих слів, і серед нас є люди, які вміють добирати їх напрочуд вдало. Коли все, що діється в душі, римується в рядки – народжуються красиві вірші про кохання. Найкращі вірші про кохання вражають своєю проникливістю й відкривають своїм читачам найтонші грані цього почуття. А що, коли додати до них не менш красиву мелодію? На вірші українських поетів записують пісні, а інколи їм присвячують цілі альбоми. Звичайно, адже чуттєві та проникливі рядки торкаються кожної душі. І той факт, що улюблені вірші можна не лише читати, а й слухати дуже тішить. Буває й так, що прослуховуючи якусь пісню, ви і не здогадуєтесь, що текст написаний, наприклад, Іваном Франком, а не сучасним автором. Тож пропонуємо вам відволіктися від щоденних турбот і доторкнутися до прекрасного!
P. S. А Ви знали, що ці пісні написані на вірші геніїв української літератури (і це невеличка частина)?

Микола Вінграновський
Pianoboy – «Я сів не в той літак»
O.Torvald – «Це ти»
Фіолет – «Вас так ніхто не любить»
Жадан
Brutto – «Середні Віки»
Kozak System – «Коли вона»
Іван Франко
Один в Каное – «Човен»
Віталій Козловський – «Чому являєшся мені у сні»
Плач Єремії – «Як на вулиці зустрінеш»
Христина Соловій – «Отсе тая стежечка»
Кому вниз – «Орач»
Богдан Лепкий
Океан Ельзи – «В твоїх очах я небо бачу»
Василь Стус
Сергій Мороз – «Зазираю в завтра»
Фіолет – «Напевне, так і треба»
Тарас Шевченко
Хочу ЩЕ –«Тополя»
Ot Vinta – «Кохайтеся чорноброві»
The Ukrainians – «Стоїть явір над водою»
Гурт «Скрябін» – «Мені Однаково»
Василь Симоненко
Kozak System – «Не моя»
Дмитро Павличко
Плач Єремії – «Над морем»
Фіолет – «Як би я знав, де ти живеш»
Євген Плужник
O.Torvald – «Мовчи»
Ліна Костенко
Brutto – «Вечірнє сонце»
Фіолет – «Спини мене»
Jamala – «Неандертальці»
Віталій Козловський – «І все на світі треба пережити»
Дмитро Лилик – «В пустелі сизих вечорів»
Ігор Жук, Ольга Богомолець – «Що в нас було? Любов і літо»
Леся Українка
Сестри Тельнюк – «Досадонька»
Олександр Олесь
Журборіз – «Все проти нас»
Берег Надії – «Нащо тобі питати»

11.02.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Читай своє - будь у моді".

07.02.20 р. У центральному корпусі бібліотеки (абонемент № 1, перший поверх) проходить книжкова виставка присвячена пам’яті Героїв Небесної сотні.

20 лютого ми вшановуємо пам’ять загиблих під час трагічних подій Революції гідності, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості активістів, які віддали своє життя, захищаючи європейські ідеали демократії. У виставці представлено роботи українських та зарубіжних науковців, документалістів, істориків, письменників, які описують своє бачення на події революційної зими 2013-2014 років та російсько-української гібридної війни.

07.02.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Talks on Arts».

На виставці представлена література з мистецтвознавства Британії та США.

06.02.20 р. Унікальний дарунок бібліотеці.

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Колектив бібліотеки щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від її постійного дарувальника, книголюба, людини з великим світоглядом та жагою знань — професора Мойсієнка Віктора Михайловича. Це наукове видання факсимільного типу унікального кирилично-глаголичного рукописного Реймського Євангелія, надзвичайно красиве. Книги є конволютом XI та XIV ст. Найдавніший рукопис пов’язаний із київським книжним скрипторієм і, ймовірно, з бібліотекою великого київського князя Ярослава Мудрого. Видання складається з двох томів. Перший відтворює сторінки рукописної пам’ятки, а друга містить результати її дослідження сучасними українськими науковцями. Ці книги є справжнім скарбом для тих, хто цікавиться історією й мовою української середньовічної релігійної рукописної книги. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.

30.01.20 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Бій за майбутнє України: 29 січня – день пам’яті полеглих у бою під Крутами».

Україна 29 січня вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. 29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 років. У січні 1918 року кілька сотень студентів зуміли зупинити просування багатотисячної армії, багато з них - ціною власного життя…

29.01.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «English Grammar in Use».

На виставці представлені підручники, посібники і словники з граматики англійської мови.

24.01.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Жінка. Математик. Науковець.» – до 170 річниці від дня народження Софії Ковалевської.

"В історії людства до Ковалевської не було жінок, рівних їй за силою і своєрідністю математичного таланту" (С. І. Вавилов).
Софія Василівна Ковалевська – математик, письменниця і публіцист, професор Стокгольмського університету, авторка праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки і астрономії. Перша жінка, що отримала звання професора математики у Європі. Найбільш важливі дослідження відносяться до теорії обертання твердого тіла.

24.01.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя».

16.01.20 р. До 85 річниці від дня народження Василя Симоненка відкрито книжкову виставку на абонементі № 1 центрального корпусу бібліотеки.

«Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». У кожному слові поета і журналіста, ми відкриваємо для себе благородну та чисту сердцем людину, яка відстоювала найкращі людські та національні цінності. Як в епоху 60-их, так і нині, гострі рядки та лірика Василя Симоненка не втрачають своєї актуальності.

13.01.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Contemporary Fiction».

На виставці у відкритому перегляді представлена сучасна англійська та американська художня література.

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua