Новини

12.02.20 р. У читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Любов, оспівана в піснях».

Вірші про кохання ... Як багато в них таїться, скільки почуттів і пристрасті ховається між рядків. Любов вартує особливих слів, і серед нас є люди, які вміють добирати їх напрочуд вдало. Коли все, що діється в душі, римується в рядки – народжуються красиві вірші про кохання. Найкращі вірші про кохання вражають своєю проникливістю й відкривають своїм читачам найтонші грані цього почуття. А що, коли додати до них не менш красиву мелодію? На вірші українських поетів записують пісні, а інколи їм присвячують цілі альбоми. Звичайно, адже чуттєві та проникливі рядки торкаються кожної душі. І той факт, що улюблені вірші можна не лише читати, а й слухати дуже тішить. Буває й так, що прослуховуючи якусь пісню, ви і не здогадуєтесь, що текст написаний, наприклад, Іваном Франком, а не сучасним автором. Тож пропонуємо вам відволіктися від щоденних турбот і доторкнутися до прекрасного!
P. S. А Ви знали, що ці пісні написані на вірші геніїв української літератури (і це невеличка частина)?

Микола Вінграновський
Pianoboy – «Я сів не в той літак»
O.Torvald – «Це ти»
Фіолет – «Вас так ніхто не любить»
Жадан
Brutto – «Середні Віки»
Kozak System – «Коли вона»
Іван Франко
Один в Каное – «Човен»
Віталій Козловський – «Чому являєшся мені у сні»
Плач Єремії – «Як на вулиці зустрінеш»
Христина Соловій – «Отсе тая стежечка»
Кому вниз – «Орач»
Богдан Лепкий
Океан Ельзи – «В твоїх очах я небо бачу»
Василь Стус
Сергій Мороз – «Зазираю в завтра»
Фіолет – «Напевне, так і треба»
Тарас Шевченко
Хочу ЩЕ –«Тополя»
Ot Vinta – «Кохайтеся чорноброві»
The Ukrainians – «Стоїть явір над водою»
Гурт «Скрябін» – «Мені Однаково»
Василь Симоненко
Kozak System – «Не моя»
Дмитро Павличко
Плач Єремії – «Над морем»
Фіолет – «Як би я знав, де ти живеш»
Євген Плужник
O.Torvald – «Мовчи»
Ліна Костенко
Brutto – «Вечірнє сонце»
Фіолет – «Спини мене»
Jamala – «Неандертальці»
Віталій Козловський – «І все на світі треба пережити»
Дмитро Лилик – «В пустелі сизих вечорів»
Ігор Жук, Ольга Богомолець – «Що в нас було? Любов і літо»
Леся Українка
Сестри Тельнюк – «Досадонька»
Олександр Олесь
Журборіз – «Все проти нас»
Берег Надії – «Нащо тобі питати»

11.02.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Читай своє - будь у моді".

07.02.20 р. У центральному корпусі бібліотеки (абонемент № 1, перший поверх) проходить книжкова виставка присвячена пам’яті Героїв Небесної сотні.

20 лютого ми вшановуємо пам’ять загиблих під час трагічних подій Революції гідності, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості активістів, які віддали своє життя, захищаючи європейські ідеали демократії. У виставці представлено роботи українських та зарубіжних науковців, документалістів, істориків, письменників, які описують своє бачення на події революційної зими 2013-2014 років та російсько-української гібридної війни.

07.02.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Talks on Arts».

На виставці представлена література з мистецтвознавства Британії та США.

06.02.20 р. Унікальний дарунок бібліотеці.

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Колектив бібліотеки щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від її постійного дарувальника, книголюба, людини з великим світоглядом та жагою знань — професора Мойсієнка Віктора Михайловича. Це наукове видання факсимільного типу унікального кирилично-глаголичного рукописного Реймського Євангелія, надзвичайно красиве. Книги є конволютом XI та XIV ст. Найдавніший рукопис пов’язаний із київським книжним скрипторієм і, ймовірно, з бібліотекою великого київського князя Ярослава Мудрого. Видання складається з двох томів. Перший відтворює сторінки рукописної пам’ятки, а друга містить результати її дослідження сучасними українськими науковцями. Ці книги є справжнім скарбом для тих, хто цікавиться історією й мовою української середньовічної релігійної рукописної книги. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.

30.01.20 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Бій за майбутнє України: 29 січня – день пам’яті полеглих у бою під Крутами».

Україна 29 січня вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. 29 січня 2020 року виповнюється 102 роки з дня героїчного подвигу, здійсненого трьома сотнями студентів, який увійшов в історію України як Бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 років. У січні 1918 року кілька сотень студентів зуміли зупинити просування багатотисячної армії, багато з них - ціною власного життя…

29.01.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «English Grammar in Use».

На виставці представлені підручники, посібники і словники з граматики англійської мови.

24.01.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Жінка. Математик. Науковець.» – до 170 річниці від дня народження Софії Ковалевської.

"В історії людства до Ковалевської не було жінок, рівних їй за силою і своєрідністю математичного таланту" (С. І. Вавилов).
Софія Василівна Ковалевська – математик, письменниця і публіцист, професор Стокгольмського університету, авторка праць з математичного аналізу (диференціальні рівняння і аналітичні функції), механіки і астрономії. Перша жінка, що отримала звання професора математики у Європі. Найбільш важливі дослідження відносяться до теорії обертання твердого тіла.

24.01.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Сім сонат для щастя».

16.01.20 р. До 85 річниці від дня народження Василя Симоненка відкрито книжкову виставку на абонементі № 1 центрального корпусу бібліотеки.

«Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя». У кожному слові поета і журналіста, ми відкриваємо для себе благородну та чисту сердцем людину, яка відстоювала найкращі людські та національні цінності. Як в епоху 60-их, так і нині, гострі рядки та лірика Василя Симоненка не втрачають своєї актуальності.

13.01.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Contemporary Fiction».

На виставці у відкритому перегляді представлена сучасна англійська та американська художня література.

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua