Новини

12.12.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Тут зве до танцю березове узлісся, а до молитви – хвойний ліс. Полісся...».

Полісся — це дивовижний край лісів, річок і боліт, де не буває нищівних засух, де повітря пахне сосною і хмелем, і здається, що його можна пити як березовий сік. Ліси – безцінний дар природи, природна скарбниця харчових, лікарських, технічних, декоративних та інших рослин.

06.12.2018 р. До бібліотеки Житомирського державного університету ім. І. Франка надійшли подарункові видання.

Бібліотека поповнилась новими виданнями: Рейнольдс Дж. Л. «Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика» та Алядін Ш. «Мердивен». Студентів та науковців запрошуємо до перегляду.
Дякуємо Науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українському культурному фонду та видавництвам «Майстер Книг» і «К.І.С» за подаровані видання.

05.12.2018 р. До Міжнародного дня волонтерів в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито виставку «Раз добром нагріте серце вік не прохолоне (сторінками періодичних видань).

У всьому світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера - International Volunteer Day. День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну. Волонтери надають значну допомогу для армії України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти). Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров'я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших.

05.12.2018 р. Просимо небайдужих підтримати проект «Підтримка бібліотек переміщених університетів Сходу», який започаткований Благодійним фондом «Бібліотечна країна». Для реалізації проекту діє кампанія по збору коштів на платформі Спільнокошт https://biggggidea.com/project/pidtrimka-bibliotek-peremischenih-universitetiv/. Заплановано зібрати 120 тис. грн. У разі успішного збору коштів Міжнародний фонд «Відродження» подвоїть отриману суму.

05.12.2018 р. Для студентів 1 курсу ННІ іноземної філології бібліотекарі організували зустріч за участі представника Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ».

4 грудня бібліотекарями ННІ іноземної філології була організована зустріч для студентів 1 курсу з представником Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира Бугирою Тетяною Володимирівною, яка провела відеотренінг на тему: «Твоє здоров’я – твоє майбутнє». Мета зустрічі – профілактика паління, алкоголізму, наркоманії та пропаганда здорового способу життя серед молоді.

03.12.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Життя монархів у художній літературі".

30.11.2018 р. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеці природничого факультету та на абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставки літератури - «ВІЛ/СНІД сьогодні: варто знати більше» та «NO PROBLEM?!».

Протягом багатьох років бібліотека звертає увагу читача до, поки, непереможної проблеми людства ВІЛ/СНІДу та закликає до здорового способу життя.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почав відзначатися 1 грудня 1988 року. В цей день традиційно проводяться заходи, основним завданням яких є нагадувати про важливість боротьби зі СНІДом та про профілактику недуги. З метою профілактики хвороби та допомоги хворим створені благодійні фонди.
ВІЛ-інфекція - захворювання, що послаблює імунітет людини, вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками поширення ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. За десять місяців 2018 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 975 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 330 415 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 47 646 людей.
День боротьби зі СНІДом, 1 грудня, покликаний ЗУПИНИТИ темпи поширення епідемії по світу.

27.11.2018 р. Для студентів I курсу природничого факультету бібліотекарі організували зустріч до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Студенти I курсу природничого факультету зустрілись з представником Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира Тетяною Бугирою, яка провела відеотренінг на тему «Знай, щоб жити». Мета зустрічі – профілактика ВІЛ/СНІДу та пропаганда здорового способу життя серед молоді.

27.11.2018 р. За ініціативи викладача кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Цюника Г. М. організовано та проведено перегляд літератури для студентів 4 курсу факультету іноземної філології «Опановуємо французьку».

27.11.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Ольга Кобилянська: знайома постать у новому ракурсі» - до 155-річчя від дня народження (1863–1942).

26.11.2018 р. Вшановуємо День пам'яті жертв Голодомору.

23. 11. 2018 бібліотекарі читального залу № 1 підготували відкритий перегляд літератури: «Голодомор в Україні : говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди».
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих в результаті штучного голоду селян радянської України. В СРСР десятиліттями тривала заборона вшанування пам'яті жертв – жодних публічних розмов про це. Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору і пам'яті про 7 мільйонів своїх рідних, близьких, земляків, яких радянська влада жорстоко вбила.

23.11.2018 р. Шановні читачі! Поповнилися полиці "Буккросингу"!

У приміщенні ННІ іноземної філології полиці "Буккросингу" поповнилися новими книгами. Ви можете обрати для себе підручники, посібники, художню літературу та журнали англійською, німецькою, українською та іншими мовами.
Головна ідея буккроссингу — не позбутися книги, а поділитися чимось дійсно цікавим.
Буккроссинг — світ мандруючих книг.
Щороку кількість безпечних полиць буккроссингу в нашій країні збільшується. Зараз такі полиці можна побачити в багатьох містах України. І хоча в ідеалі буккроссери повинні залишати книги в парках, кафе, поїздах, станціях метро, у нашій країні багато полиць буккроссингу організовують у бібліотеках.
Тому запрошуємо до цікавого перегляду, приходьте обрати для себе цікаву книгу.

23.11.2018 р. Для студентів 22 групи природничого факультету бібліотекарі провели бібліографічний огляд.

22.11.18 р. для студентів 22 групи природничого факультету на базі бібліотеки природничого факультету бібліотекарі провели огляд «Інтерактивні технології навчання на уроках біології». Також студентам розповіли про нову літературу в бібліотеці.

22.11.2018 р. Для студентів 16 групи ННІ педагогіки бібліотекарі провели майстер-клас.

Сьогодні для студентів 16 групи ННІ педагогіки на базі читального залу № 1 бібліотекарі провели майстер-клас, на якому ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом.
Дякуємо Коновальчук Інні Миколаївні та Колесник Наталії Євгенівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.

20.11.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Благає захисту природа, - ми не можемо бути байдужими» (О. Т. Гончар) – екологічне виховання й освіта учнів на уроці біології.

19.11.2018 р. До Дня Гідності та Свободи в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито виставку «За волю стоятиму я до загину…» (сторінками періодичних видань).

16.11.2018 р. З нагоди Міжнародного дня філософії, який відзначають 15 листопада, в бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Філософія: мислителі, ідеї, концепції», на якій представлені англомовні, німецькомовні та україномовні літературні джерела філософської думки.

14.11.2018 р. В читальному залі №1 проведено майстер-клас для студентів 1 курсу 11, 12, 13 груп фізико-математичного факультету.

Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом. Дякуємо Карплюк Світлані Олександрівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.

14.11.2018 р. Бібліотекарі ЖДУ ім. І. Франка провели екскурсію для студентів 1 курсу Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка (спеціальності «Бібліотечна справа»).

12.11.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Молекулярні дизайнери у фізиці».

09.11.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка літератури «Translator Tools».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлені лексикографічні джерела різними мовами.

09.11.2018 р. Відкрито доступ до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus для науковців, студентів, аспірантів у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1213 від 06.11.2018 року «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз данних», Житомирському державному університету імені Івана Франка надано доступ до наукометричної бази даних Web of Science та продовжено доступ до наукометричної бази даних Scopus. Тому всі бажаючі можуть звертатися за допомогою або консультацією до науково-методичного відділу бібліотеки університету (центральний корпус бібліотеки ІІ поверх) або користуватися послугами читальних залів бібліотеки університету.

Наказ Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних за посиланням https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/5be/42a/81a/5be42a81aed12931590211.pdf

08.11.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Письменник-реаліст», яка присвячена 200-річчю вiд дня народження видатного письменника Івана Сергійовича Тургенєва.

07.11.2018 р. До Дня української писемності та мови на абонементі бібліотеки природничого факультету представлено виставку літератури «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості» (І. Огієнко).

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Започатковано було у 1997 році Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» з метою акцентування на провідній ролі української мови в консолідації українського суспільства. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, редактора «Повісті минулих літ».

02.11.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Забуті книги на полицях».

29.10.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Halloween" (книги, які слід читати на Хелловін).

29.10.2018 р. Для студентів 1-го курсу ННІ іноземної філології бібліотекарі провели інформаційно-бібліографічні огляди.

26 жовтня 2018 року для студентів 1-го курсу ННІ іноземної філології на базі бібліотеки ННІ іноземної філології бібліотекарями Власовою Євгенією Георгіївною та Невмержицькою Веронікою Олександрівною проведено інформаційно-бібліографічний огляд нових підручників з перекладу та сучасних лексикографічних джерел на тему «Майбутнім перекладачам» та інформаційно-бібліографічний огляд англійської та американської художньої літератури на тему «Літературні скарби: англомовна проза». Бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк Світлана Володимирівна презентувала інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Літературний диліжанс: сторінками цікавих книжок».

25.10.2018 р. Для студентів 5-го курсу фізико-математичного факультету на базі наукового читального залу бібліотеки завідувачем відділу Тетяною Вікторівною Власовець проведено практичне заняття з «Основ наукових досліджень».

Присутніх ознайомили з можливостями нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки, особливостями наповнення та здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу, баз даних дисертацій та авторефератів. Ця інформація є важливою та корисною для здійснення наукового пошуку молодими дослідниками.
Дякуємо Королюк Олені Миколаївні за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

25.10.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «В об’єктиві – творча особистість», на якій представлено підручники та посібники з методики викладання іноземних мов, що стали результатом багаторічної наукової та педагогічної роботи професора Житомирського державного університету імені Івана Франка Лариси Вадимівни Калініної.

23.10.2018 р. Вперше в м. Житомирі 23 жовтня 2018 року відбулася зустріч студентів з директором Фонду Олени Пінчук Ольгою Руднєвою та координатором спільноти стипендіатів Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» Іриною Беседою.

Вперше в м. Житомирі 23 жовтня 2018 року на базі читального залу № 1 бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася зустріч студентів одразу з представниками двох приватних соціальних фондів. Виконавчий директор Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва виступила з лекцією «Чому майбутнє краще за сьогодення?», а координатор спільноти стипендіатів Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» Ірина Беседа провела презентацію стипендіальної програми «Завтра.UA», яка стартувала 17 жовтня 2018 року. З інформацією про умови конкурсу можна ознайомитись на сайті програми, на сайті університету та бібліотеки. Закликаємо студентів активно брати участь у конкурсі та користуватися всіма можливостями стипендіальної програми «Завтра.UA», адже своє майбутнє ми творимо сьогодні.

22.10.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Тріади в математиці» (функції, границі, інтеграли).

22.10.2018 р. До уваги студентів 3-6 курсів денної форми навчання! Всеукраїнська благодійна організація "Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива" у 2018 - 2019 н.р. проводить відкритий конкурс Стипендіальної програми «Завтра.UA». Переможці конкурсу будуть отримувати від Фонду стипендію протягом року.

За десять років співпраці з Фондом 38 студентів вже отримали стипендії. Розмір стипендії складає 2240 грн. на місяць протягом року.
Умови конкурсу можна завантажити на сайті бібліотеки.


Студенти самі подають всі документи через електронну форму реєстрації на сайті програми з 17 жовтня 2018 року по 30 листопада 2018 року. Однак, можна звертатися у центральний корпус бібліотеки університету (ІІ поверх) за консультацією та допомогою до уповноваженого представника Програми в університеті – Краснобокої Тетяни Вікторівни.
Також, можна звертатись за телефоном 0(412)43-15-21.


Будемо раді допомогти.

19.10.2018 р. Сьогодні студенти 5-го курсу фізико-математичного факультету відвідали практичне заняття з «Основ наукових досліджень».

Основна мета заходу – підвищення інформаційної культури користувачів бібліотеки та можливість здійснення пошуку інформації у бібліотеці та за її межами. Заняття проходило у науковому читальному залі бібліотеки за адресою вул. В. Бердичівська, 38, другий поверх. Завідувач відділом Тетяна Власовець приділила особливу увагу огляду сайту бібліотеки, нових віртуальних сервісів, наповненню електронного каталогу, баз даних дисертацій та авторефератів. Присутні отримали важливу та цікаву інформацію, яка буде корисною при написанні наукових робіт.
Дякуємо Королюк Олені Миколаївні за ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.

18.10.2018 р. Студенти першого курсу відвідують майстер-класи у бібліотеці.

У читальному залі проведено майстер-клас для студентів 1 курсу, 14 групи Соціально-психологічного факультету.
Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом. Дякуємо Загурській Інні Станіславівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.

16.10.2018 р. У науковому читальному залі (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку "Шляхами бібліотечної історії"- до 99-річчя ЖДУ ім. Івана Франка.

Пропонуємо до перегляду фото штампів, які подані в хронологічному порядку. На штампах відображаються назви бібліотеки в різні роки її існування з кінця XIX століття.

16.10.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Життя у стилі ЖДУ» – до 99-річчя ЖДУ ім. Івана Франка.

16.10.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка"Наукові здобутки університету - праці наших викладачів" (до дня народження ЖДУ ім. І. Франка).

12.10.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку "Літературні надбання наших викладачів".

12.10.2018 р. До Дня українського козацтва в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито виставку «У всі часи, у всі віки славу Україні приносять козаки» (сторінками періодичних видань).

11.10.2018 р. У вівторок, 23 жовтня 2018 року, о 12:00 в рамках старту 13-го конкурсу Cтипендіальної програми «Завтра.UA» Ольга Руднєва, виконавчий директор Фонду Олени Пінчук, зустрінеться зі студентами.

Ольга Руднєва розповість про те, як трансформується світ та як молодому поколінню пристосуватися до мінливого майбутнього. Також Ольга розкаже про важливість соціальної відповідальності як великих корпорацій, так і окремих людей, та роль штучного інтелекту, нових засобів комунікації та медіа у нашому житті. Крім того, на події буде презентовано стипендіальну програму «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука. Студенти дізнаються про можливості та переваги програми, а також про те, як правильно подати заявку на конкурс, про етапи відбору стипендіатів та підтримку, яку надає Фонд Віктора Пінчука.
Захід відбудеться в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, навчальний корпус №4, Читальний зал №1 (Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Для участі просимо зареєструватися за посиланням. Ольга Руднєва, очолює Фонд Олени Пінчук з квітня 2004 року (до листопада 2017 р. – Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД»). Раніше Ольга працювала в Міністерстві охорони здоров’я, в неурядовому секторі, а також була співзасновником та керівником видавничого дому «Жіноче здоров’я». Під керівництвом Ольги були реалізовані наступні проекти:

    - реконструкція дитячого будинку «Берізка»;
    - благодійний концерт Сера Елтона Джона в 2007 році в Києві, благодійний концерт гурта Queen в 2008 році в Харкові, благодійний концерт напередодні фіналу ЄВРО 2012 в Києві;
    - проект Віктора та Олени Пінчук «Медсанбат» з підготовки та оснащення військових медиків, 2014-2015 рр.;
    - мультиформатна кампанія в медіа «Зупинимо СНІД доки він не зупинив нас»;
    - менторський проект для жінок «Я зможу» в партнерстві з фундацією Coca-Cola (2017-2018 рр).
Ольга є експертом в неприбуткових організаціях, з фандрайзінгу, соціальній корпоративній відповідальності, в питаннях поліпшення доступу до медичних послуг у країнах, що розвиваються, у розробці та проведенні медіа-кампаній. У 2018 році Ольга увійшла в список найвпливовіших жінок Украйни по версії журналу «Новое Время».

10.10.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "Славетні шляхи українського козацтва" - до Дня захисника України, Дня українського козацтва.

Де́нь Украї́нського коза́цтва — свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

09.10.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Галерея образів» - до дня художника.

08.10.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Всесвітнього дня учителя діє виставка «Cradles of Knowledge», на якій представлені журнали та книги, що містять цікаві факти про освіту в різних країнах.

05.10.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня Німецької єдності діє виставка «Der Fall der Mauer…», на якій представлені книги та журнали з країнознавства та новітньої історії Німеччини.

День Німецької єдності (нім. Tag der Deutschen Einheit) — національний день Німеччини, що святкується 3 жовтня. Цього дня у 1990 році відбулося об’єднання двох німецьких республік в єдину Федеративну Республіку Німеччину. Процес об'єднання Німеччини розпочався 9 листопада 1989 року - в день падіння Берлінської стіни. Зазвичай цього дня проводяться святкові церемонії та фестивалі щораз в іншому місті Німеччини.

05.10.2018 р. Вітаємо з Днем працівника освіти!!!

04.10.2018 р. Студенти першого курсу відвідують майстер-класи у бібліотеці.

3-4 жовтня у читальному залі проведено "Майстер-класи" для студентів 1 курсу, 11, 16, 17 груп ННІ педагогіки. Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом. Також студенти відвідали науково-методичний відділ бібліотеки, де заввідділом Тетяна Власовець продемонструвала методику роботи з сайтом бібліотеки та ознайомила з фондом літератури науково-методичного відділу.
Дякуємо Гужановій Тетяні Сергіїні та Рудницькій Нелі Юріївні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.
Запрошуємо усіх бажаючих на серію майстер-класів «Твоя бібліотека вдома».

04.10.2018 р. Продовжуємо видавати комплекти книг для студентів заочної форми навчання.

03.10.2018 проведено зустріч із студентами 1 курсу (магістратура, перехресний вступ, заочна форма навчання) напрямку «Дошкільна освіта». Студенти записалися до бібліотеки, отримали підручники на навчальний рік. Бібліотекар Аліна Мельниченко провела бібліографічний огляд літератури «Дошкільне навчання». Заввідділом Тетяна Власовець продемонструвала методику роботи з сайтом бібліотеки, провела майстер-клас роботи з електронним каталогом, розповіла як підібрати літературу до виконання наукової роботи та ознайомила з фондом літератури науково-методичного відділу.
Дякуємо Шансковій Тетяні Ігорівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.
Запрошуємо усіх бажаючих на серію майстер-класів «Твоя бібліотека вдома».

04.10.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Художність і філософія в творчості Дені Дідро», присвячену 305-річчю вiд дня народження французького фiлософа, просвiтителя, письменника.

03.10.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Дня українського козацтва та Дня захисника рідної землі.

Україна народилася не вчора, а її народ тисячоліттями живе на своїй землі, змінюючи назву та державну приналежність, проте не змінюючи своєї сутності та прагнення до самостійного життя. Щось їм вдалося, щось – ні, але зрозуміло, що кожному поколінню треба вміти відстояти своє. У полум’ї воєнних конфліктів народжувалося те, що згодом назвуть європейською цивілізацією. Центральною подією нашої історії була Козацька революція середини 17 століття, яка активізувала нову політичну еліту – козацтво. Нині ми відзначаємо День українського козацтва та про пропонуємо книжкову виставку, яка допоможе сучасним українцям усвідомити власну позицію щодо тих подій та знати героїчне минуле.

03.10.2018 р. До Всесвітнього дня учителя в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Учитель – то достойний знань вінець!».

02.10.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Україна в далеких іменах".

02.10.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "У тварин є права і вони розумні, тому що вони є частиною природного закону" (Жан-Жак Руссо) - до Всесвітнього дня захисту тварин.

Всесвітній день тварин — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня. Історія цього дня починається із міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті про Франциска Ассізького, одного з найшанобливіших в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається за покровителя тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні. Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу. Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.

01.10.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Міжнародного дня перекладача діє виставка «Переклад як творчість», на якій представлена література з перекладознавства.

28.09.2018 р. Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!!!

27.09.2018 р. До Всеукраїнського дня бібліотек в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Свято хранителів мудрості».

26.09.2018 р. На аб. № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Гортаючи сторінки пам’яті…» до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога, письменника, журналіста Василя Сухомлинського.

26.09.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Літературні шедеври Проспера Меріме», присвячену 215-й річниці від дня народження французького письменника.

24.09.2018 р. До 100-річчя від дня нарождення українського педагога, дитячого письменника В. О. Сухомлинського (1918-1970) в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Василь Сухомлинський і сучасність».

24.09.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка під назвою «America: myths, stereotypes and paradoxes».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлена література з країнознавства про характер та звичаї американців.

19.09.2018 р. Студенти заочної форми навчання почали отримувати комплекти книг. Запрошуємо всіх першокурсників!

Сьогодні студенти першого курсу ННІ педагогіки заочної форми навчання (скорочений термін) записались до бібліотеки та отримали комплекти книг на навчальний рік. Також студенти побували на майстер-класі «Твоя бібліотека вдома» та огляді книг з методики дошкільного навчання.

19.09.2018 р. Студенти 24 групи денної форми навчання ННІ педагогіки отримали комплекти книг і побували на майстер-класі "Твоя бібліотека вдома".

Дякуємо студентам за ініціативу формувати інформаційну культуру.

18.09.2018 р. 2-й та 3-й курси продовжуть отримувати комплекти книг та відвідувати майстер-клас "Твоя бібліотека вдома".

Висловлюємо свою вдячність студентам 21, 32 груп ННІ педагогіки та студентам 22, 23 групи Соціально-психологічного факультету за ініціативу формувати інформаційну культуру.

17.09.2018 р. Шановні студенти! У бібліотеці розпочато серію майстер-класів "Твоя бібліотека вдома". Запрошуємо всіх бажаючих.

Висловлюємо свою вдячність студентам 21 та 23 груп ННІ педагогіки за ініціативу формувати інформаційну культуру.

14.09.2018 р. Cтуденти 13, 14, 15 груп ННІ філології та журналістики отримали комплекти книг на 2018-2019 н. р.

14.09.2018 р. Шановні студенти! У бібліотеці розпочато серію майстер-класів "Твоя бібліотека вдома". Запрошуємо всіх бажаючих.

13.09.2018 у науковому читальному залі в рамках бібліотечного уроку відбулася зустріч із третьокурсниками. Зав. відділом Тетяна Власовець розповіла про ресурси сайту бібліотеки, як користуватися електронним каталогом, як здійснювати пошук інформації в електронному каталозі, як підібрати літературу до теми наукової роботи та продемонструвала фонд науково-методичного відділу. Висловлюємо свою вдячність студентам 34, 35 груп ННІ педагогіки за ініціативу формувати інформаційну культуру.

13.09.2018 р. Cтуденти 11, 12 груп ННІ філології та журналістики отримали комплекти книг на 2018-2019 н. р.

13.09.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології з 6 по 12 вересня відбулися зустрічі з першокурсниками, які отримали свої перші комплекти книг в закладі вищої освіти.

149 студентів отримали 1705 книжок і ознайомились з правилами користування бібліотекою.

13.09.2018 р. Бібліотекарі продовжили видачу комплектів для першого курсу.

12.09.2018 студенти 12, 15, 16 та 17 груп ННІ педагогіки отримали комплекти книг на 2018-2019 н. р.

11.09.2018 р. Першокурсники ННІ педагогіки ознайомились з правилами користування бібліотекою та отримали комплекти книг на навчальний рік.

10.09.2018 р. Франківці першого року навчання продовжують отримувати книги.

Студенти першого курсу фізико-математичного факультету вже ознайомились з правилами бібліотеки, записались і отримали свої перші підручники у закладі вищої освіти.

10.09.2018 р. Бібліотекарі продовжили видачу комплектів для першого курсу та розпочали видавати комплекти книг для 3 курсу.

07.09.2018 студенти 14 групи соціально-психологічного факультету та 33 групи ННІ педагогіки отримали комплекти книг на 2018-19 н. р.

07.09.2018 р. До уваги старост груп 2-х,3-х курсів!

07.09.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Славетні імена математичної науки».

06.09.2018 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології розпочато видачу книжкових комплектів студентам перших курсів.

Сьогодні студенти 11 та 16 груп ознайомились з правилами бібліотеки і отримали підручники.

06.09.2018 р. Сьогодні студенти першого курсу соціально-психологічного факультету записались до бібліотеки та отримали комплекти підручників.

06.09.2018 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку "Спорт - краса, здоров'я - сила" - до Дня фізичної культури та спорту.

День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня. Вперше це свято відзначали в 1994 році, після виходу відповідного президентського указу. В Україні спорт знаходиться на високому рівні розвитку. З кінця 19 століття в країні поширився найпопулярніший на сьогоднішній день вид спорту — футбол. В той час дуже відомим вважався український борець греко-римського стилю Іван Піддубний. Українські спортсмени ставали чемпіонами світу та Європи в різних дисциплінах. Крім того, спортсмени України були кістяком олімпійської збірної Радянського Союзу. Легендою світового спорту став Сергій Бубка, який встановив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною. До цих пір встановлений ним в 1994 році рекорд (6 м 14 см) ніким не побитий. В цей день вся країна також згадує імена Олега Блохіна, Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Віталія та Володимира Кличків, Яни Клочкової, Ганни Безсонової, Жанни Пінтусевич та інших видатних спортсменів.

06.09.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Над сторінками біографічних романів".

05.09.2018 р. В бібліотеці нашого університету розпочато видачу книжкових комплектів студентам перших курсів.

Студенти першого курсу історичного та природничого факультетів вже ознайомились з правилами бібліотеки, записались і отримали свої перші підручники у закладі вищої освіти.

04.09.2018 р. В читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Мій край задумливий і ніжний» (до Дня міста) - сторінками періодичних видань.

31.08.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Навчаємо дошкільників».

30.08.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Патріотизм: код нації».

28.08.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє тематична виставка «Ukraine. Culture Clips».

На виставці представлено книги та журнали іноземними мовами, за допомогою яких наші читачі можуть збагатити свої знання про Україну та її культуру.

23.08.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Дня незалежності України.

«Люби свій край. Всю душу солов’їну.
І серця жар йому віддай в піснях.
Це так, як дихати – любити Батьківщину,
Дивитись на квітки в замріяних садах»
(В. Сосюра)

22.08.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Є найсвятіше слово на землі. Одне. Високе. Світле - Україна!» - до Дня незалежності України.

10.08.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито тематичну виставку «Deutsch – warum nicht?».

До уваги читачів представлено літературу з розмовної практики німецької мови.

09.08.2018 р. Бібліотека знову поповнила полиці буккросингу у гуртожитках університету.

На полиці виставлена різножанрова художня література, Біблія, книги іноземними мовами, а також підручники з різних навчальних дисциплін. Нагадуємо, що книги можна брати без запису і залишати їх у себе. Якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими – приносьте їх у бібліотеку або відразу ставте на полиці буккросингу, які є у всіх гуртожитках університету.

27.06.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Новатор XX століття: Франц Кафка» - до 135-річчя від дня народження Франца Кафки, австрійського письменника.

На виставці представлено біографічні відомості про Франца Кафку, його твори мовою оригіналу та у перекладі англійською мовою.

26.06.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Світ героїв Джорджа Орвела» - до 115-річчя від дня народження англійського письменника.

На виставці представлено біографічні відомості про Орвела, його твори мовою оригіналу, переклади українською та російською мовами.

26.06.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг до Дня Конституції України «Конституція – фундамент правової держави».

25.06.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до 905-річчя від часу упорядкування (1113) «Повісті минулих літ» - найдавнішого літопису нашого народу.

Хто не знає свого минулого,
той не вартий свого майбутнього.
М. Рильський

22.06.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Перечитуючи Ремарка», присвячену 120-річчю від дня народження німецького письменника.

21.06.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Втрачене покоління Ремарка» — до 120-річчя від дня народження Еріха Марії Ремарка, німецького письменника.

На виставці представлено біографічні відомості про Ремарка та його твори мовою оригіналу.

19.06.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

За пломінь цей не може буть покути.
За погар цей нема ще міри мсти.
Будь проклят той, хто зважиться забути.
Будь проклят той, хто скаже нам: «прости...»

14.06.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено виставку «Благослови, Боже, на щастя, на долю…» – весільні звичаї та обряди в Україні (сторінками періодичних видань).

13.06.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Популярна психологія для всіх і для кожного».

12.06.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Reading the Newspaper: modern press».

На виставці у відкритому перегляді представлено англійську пресу та методичні посібники для роботи з пресою.

11.06.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Природа – єдина книга, що укладає глибокий зміст на усіх своїх сторінках» (Й. В. Гете) – до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

06.06.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Руками створена краса».

05.06.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Журналіст - це не професія, а покликання гарячих сердець» – до Дня журналіста.

04.06.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг «Книги на літні канікули».

01.06.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Поважайте чисте, ясне, непорочне, святе дитинство!» - до Міжнародного дня захисту дітей!

Рішення про відзначення цього дня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини – одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року.

31.05.2018 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку "Вітер мандрів" - географія країн, подорожі країнами світу.

29.05.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Топ-20: книги до відпустки».

25.05.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку «Z Polskim na Ty».

На виставці представлено книги польською мовою.

24.05.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Камертон філолога» - до Дня філолога.

23.05.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Україна – НАТО: спільний шлях».

22.05.2018 р. До Дня слов’янської писемності і культури в читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Із сивої глибини віків беруть початок наші мови».

22.05.2018 р. Увага! Заходьте на сайт бібліотеки за допомогою QR-коду. QR-код надає інформацію для швидкого її розпізнавання за допомогою камери на мобільному телефоні.

17.05.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Між минулим і майбутнім» – до Міжнародного дня музеїв.

16.05.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня Європи діє книжкова виставка «Свято європейських мов».

16.05.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка «Держава Павла Скоропадського» — до 145-річчя від дня народження державного і політичного діяча, останнього гетьмана України Павла Скоропадського (1873-1945рр.).

15.05.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг «Щастя бути разом» - до Міжнародного дня сім’ї.

Все відцвітає, і жовкне, і гине,
Вітром розноситься, ніби сміття...
Тільки родина як вічна зернина
На невмирущому полі життя.

14.05.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до 147-річчя від дня народження видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника (1871-1936 рр.).

“Від гір земних до небозводу,
Від піль широких до синіх рік,
Великий сину свого народу,
Живи і слався, слався повік!”
М. Петренко

14.05.2018 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Чому ми схожі на своїх батьків?», яка знайомить з основами спадковості, спадковими хворобами та науковими досягненнями сучасної генетики.

11.05.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Книги-ювіляри 2018 року».

10.05.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка:
«У віночку нашім
Різнобарвні квіти –
Символ України
У дарунок літа» – сторінками періодичних видань.

08.05.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Дня Перемоги.

08.05.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Остарбайтери: вербування, примусова праця, репатріація» – до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

05.05.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Дня пам’яті жертв Другої світової війни (1939-1945 рр.)

“Ніхто не забутий.
На попіл ніхто не згорів;
Солдатські портрети
на вишитих крилах пливуть.
І доки є пам’ять в людей
і живуть матері,
Допоки й сини, що спіткнулись об
кулі живуть.”
Б. Олійник

04.05.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Кабінет хімії – творча лабораторія вчителя та учня».

На виставці представлено літературу про створення та організацію діяльності кабінету хімії, оснащення сучасними технічними засобами, наукову організацію праці вчителя та учнів, перспективний розвиток кабінету хімії.

04.05.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «В книжковій пам’яті – миттєвості війни» - Друга світова війна у дзеркалі літератури.

03.05.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Воєнний роман Джозефа Хеллера» — до 95-річчя від дня народження Джозефа Хеллера, американського письменника.

На виставці представлені біографічні відомості про письменника та його твори мовою оригіналу.

02.05.2018 р. 25.04.18 в актовому залі гуртожитку № 4 відбувся літературно-музичний вечір «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!»

Активну участь брали студенти історичного факультету та ННІ філології та журналістики.

02.05.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Перлини чарівної геометрії» – цікава геометрія.

27.04.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Україна – NATO: безпека через партнерство».

26.04.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка літератури «Из классики XX века…».

Представлений на виставці журнал «Иностранная литература» знайомить читача з новинками зарубіжної літератури. В журналі публікуються найбільш значні твори сучасної світової літератури. Проза і поезія, нариси та есе, статті та інтерв'ю, лауреати Нобелівської, Букерівської, Гонкурівської премій.
На сторінках журналу знайдете твори відомих авторів XX століття, серед яких Шерман Алексі, Майкл Фрейд, Гарольд Пінтер, Патрік Модіано, Олдос Хакслі, Аюкава Нобуо, а також польська поезія та німецька есеїстика XXІ століття.

26.04.2018 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку, присвячену тижню біології «Моє покликання - біолог».

24.04.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Дня Чорнобильської трагедії.

Бо ніщо не забудеться:
А ні ймення, ні дати...
Ми не тіні. Ми - душі,
Віднині вовік молоді!
Б. Олійник

23.04.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Всеукраїнського дня психолога.

Традиційно, починаючи з 2004 року, ми святкуємо Всеукраїнський день психолога. Психологія пройшла дуже стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука лише у 1879 році. Але за цей час психологи всього світу змогли розібратися в питаннях сутності людини, в її почуттях, в самопізнанні та соціальній ролі людини. Поступово в суспільстві сформувався попит на діяльність психологів, професія була соціально визнана.
У день професійного свята хочемо привітати представників цієї професії та побажати міцного здоров’я, терпіння, мудрості, задоволення від роботи та позитивного ставлення до життя.

23.04.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Прокляті королі Моріса Дрюона», присвячену 100-річчю від дня народження французького письменника, публіциста.

23.04.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Одвічний поклик лебединої зграї» — до 95-річчя від дня народження Василя Сидоровича Земляка (справж. – Вацик) (1923-1977), українського прозаїка, кінодраматурга.

20.04.2018 р. Бібліотекарі ННІ іноземної філології провели огляди літератури: «Translator’s Tools» та «Літературні скарби: англомовна проза».

Студентам 13 групи були представлені енциклопедії і словники англійської, німецької, французької, китайської, японської та інших мов, а також художні твори видатних англійських та американських письменників в оригіналі.

19.04.2018 р. 25 квітня в актовій залі гуртожитку № 4 о 18:30 відбудеться літературно-музичний вечір.

25 квітня о 18:30 в актовій залі гуртожитку № 4 відбудеться літературно-музичний вечір на тему:
«Україно!
Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!»

Запрошуємо всіх бажаючих.

19.04.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «У сяйві блакитнім Земля, найкраща планета для нас. Плането, жива будь завжди! Нащадкам даємо наказ, лишайте скрізь добрі сліди і вірте у кращий свій час.» (Г. Грищенко) – до Всесвітнього дня Землі.

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві та корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.

19.04.2018 р. 18 квітня бібліотекар природничого факультету Батарейна Н. Ю. провела для студентів 15 групи бесіду «Скорботна свічка пам’яті святої…» - до 32 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС». Бурчинська А. В. розповіла студентам про сайт бібліотеки, електронний каталог.

18.04.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка «Колекція відомих історій: життєпис знаменитих».

18.04.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології до Міжнародного дня пам'ятників та історичних місць діє виставка «Музика, застигла у камені».

На виставці представлена література про визначні історичні пам’ятки світової культури.

18.04.2018 р. Бібліотекар абонементу № 1 Кравчук В. М. провела для студентів 31 групи фізико-математичного факультету бібліографічний огляд літератури з методики викладання геометрії та методики розв’язання геометричних задач.

17.04.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Євреї в Україні».

16.04.2018 р. Коштовний подарунок отримала наша бібліотека від Українського Католицького університету!

Кафедра української мови організувала презентацію книг науковців УКУ, які подарували 18 книг для нашого університету.
Монографії, археографічні публікації, апокрифічні тексти, дослідження, збірники серії «Київське християнство» репрезентують середньовічну і ранньомодернову історію України, культурно-релігійний простір.
Така література уможливлює вивчення широкої палітри проблем культурної, богословської, регіональної історії. Інтелектуальна віртуозність, широка ерудиція, блискучий стиль авторів представлених видань роблять подаровану літературу захоплюючою лектурою для науковців та широкого кола читачів.
Незабаром електронний каталог бібліотеки розкриє змістовий огляд цих видань.
Запрошуємо до бібліотеки!

16.04.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено виставку «Перлини історії» – до Міжнародного дня пам'яток та історичних місць (сторінками періодичних видань).

13.04.2018 р. На абонементі ННІ іноземної філології відкрито книжкову виставку «Генрі Джеймс: на межі сторіч» - до 175-річчя від дня народження американського письменника.

12.04.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Всесвітнього дня авіації та космонавтики.

Яскраві успіхи космонавтики – результат роботи тисяч людей. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». В Україні цей день має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України».
У 2011 році на рівні Генеральної асамблеї ООН була прийнята резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

12.04.2018 р. 11 квітня бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк провела для студентів 15 і 21 груп ННІ іноземної філології інформаційно-бібліографічний огляд з відкритим переглядом літератури «Літературний диліжанс: сторінками цікавих книжок».

12.04.2018 р. Бібліотекарі читального залу № 1 організували для студентів університету екскурсію до Музею космонавтики ім. С. П. Корольова.

12 квітня 1961 року вразив весь світ, у цей день людина вперше полетіла в Космос. Для нашого міста це визначна подія, адже, завдяки нашому земляку, геніальному вченому і конструктору Сергію Корольову став можливим цей політ.

11 квітня 2018 року бібліотекарі читального залу № 1 організували для студентів університету (факультету фізичного виховання і спорту – 13, 31, 51 гр., та ННІ філології та журналістики – 23 гр.) екскурсію до Музею космонавтики ім. С. П. Корольова. Під час екскурсії студенти мали можливість побачити величезний макет ракети, багато супутників точно відтворених та зменшених за масштабами, місяцехід, який оснащений сонячними батареями та антенами через які передавалась отримана інформація. Екскурсовод розповіла про тварин, яких відправляли в Космос, їжу, якою харчуються космонавти у польоті та багато цікавої інформації. На завершення всім запропонували присісти на підвішені крісла і відчути себе у невагомості.

11.04.2018 р. Бібліотекарі провели бібліографічний огляд «Дозвольте їжі бути вашим лікарем» (Гіппократ) – правила здорового харчування для студентів 22 групи природничого факультету.

Бурчинська А. В. провела бібліографічний огляд «Дозвольте їжі бути вашим лікарем» (Гіппократ) – правила здорового харчування. Батарейна Н. Ю. розповіла студентам про сайт бібліотеки, електронний каталог.

11.04.2018 р. Бібліотека університету поповнилась новими надходженнями з історії України та української культури, етнології, рідної мови, етнополітики та управління освітою.

Новинками фонду бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка стали подаровані видання.
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса дарує у фонд бібліотеки праці своїх викладачів: «Галичина в етнополітичному вимірі». Монографія розрахована на науковців, викладачів, студентів вишів, усіх, хто цікавиться етнополітикою та етнополітичною історією; «Ментальний вимір української цивілізації»
Я. С. Калакури, О. О. Рафальського, М. Ф. Юрія. Книга розрахована на науковців і викладачів історії, культурології, філософії, політології, етнології, учителів, аспірантів і студентів, усіх, хто цікавиться історією української культури, методологією її цивілізаційного пізнання.
Академперіодика дарує у фонд бібліотеки книгу «Як народжується слово» Клименко Н. Ф. Книга для учнів і викладачів середньої та вищої школи та всіх шанувальників рідного слова.
Змістовий огляд книг представить електронний каталог бібліотеки.

10.04.2018 р. Фонд бібліотеки поповнює кафедра педагогіки, психології та управління навчальними закладами Житомирського державного університету імені І. Франка.

До фонду надійшло 10 примірників збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Управління закладами освіти на засадах акмеологічного підходу» в двох частинах.
Окрім того, кафедра передає до фонду бібліотеки 9 примірників монографії «Деонтологічна підготовка менеджерів освіти в університетах: теорія і практика», які, з метою сприяння освітньому процесу кафедри, подарувала автор, учасник конференції, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету Задорожна-Княгницька Л. В.
Змістовий огляд видань представить електронний каталог бібліотеки.

06.04.2018 р. Колектив бібліотеки щиро вітає з Великоднем! Христос Воскрес!

06.04.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено літературу до Всесвітнього дня здоров’я.

Всесвітній день здоров’я відзначають 7 квітня починаючи з 1950 року. Саме цього дня було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я в рамках ООН(ВООЗ). Вона була створена з метою спостереження за методами боротьби з захворюванням. Кожного року ВООЗ намагається підвищити рівень обізнаності суспільства стосовно глобальної охорони здоров’я. 7-го квітня організовують міжнародні та місцеві заходи охорони здоров’я.

06.04.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Екранізована класика».

06.04.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку:

Дзвонять дзвони Великодні!
Божа Пасха вже сьогодні.
Лине пісня із небес.
Радість всім Христос Воскрес!

05.04.2018 р. 4 квітня бібліотекарі провели зустріч зі студентами першого курсу природничого факультету, присвячену жінкам, які займалися та займаються наукою.

На заході представлено презентацію «Жінки в науці», також студентів ознайомили з цікавими біографічними фактами жінок науки та їх науковими досягненнями.

05.04.2018 р. 4 квітня бібліотекар ННІ іноземної філології Вероніка Невмержицька провела для студентів 21 групи бібліографічний огляд німецької художньої літератури на тему «Золоті сторінки німецької класики».

04.04.2018 р. В рамках проведення фестивалю дитячої книги «Котовичка» бібліотекарі читального залу № 1 організували відкритий перегляд літератури «Світ дитячої книги».

04.04.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Митець від нерва, від корінця слова» – до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара (1918-1995), українського письменника, літературного критика, громадського діяча.

04.04.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Невтомний мандрівник», присвячену 200-річчю від дня народження Томаса Майн Ріда, англійського письменника, класика авантюрно-детективного жанру.

03.04.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Language. Laugh-in» - до Всесвітнього дня гумору.

На виставці представлено гумористичну літературу англійською мовою.

03.04.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг «Чарівний світ дитинства» - до Міжнародного дня дитячої книги.

Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради з дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня, починаючи з 1967 року, у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Другого квітня один раз на 2 роки, на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги, письменникам і художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г. К. Андерсена.

03.04.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг до 100-річного ювілею українського письменника, публіциста Олеся Гончара «Дякую Богові, що дав народитися мені українцем!».

02.04.2018 р. Бібліотекар ННІ іноземної філології Євгенія Власова провела для студентів 31 групи бібліографічний огляд літератури з методики викладання іноземних мов на тему «Іноземні мови: методика та сучасність».

02.04.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Найголовніше – це бути здоровим, скарб величезний та самий чудовий, кожній людині він є найдорожчий, і не купити його нам за гроші» - до Всесвітнього дня здоров'я.

Відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. В цей день в 1948 році вступив у силу Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ). Ідея Всесвітнього дня здоров'я була висунута вже на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в 1948 році.

На виставці представлена література з валеології - науки про духовне, психічне, фізичне здоров'я людини, гігієну харчування та проблеми безпеки харчових продуктів, фізичну культуру як складову здоров'я.

30.03.2018 р. Бібліотека університету поповнилась новими надходженнями з історії та мовознавства.

Стельникович Сергій Володимирович, доктор історичних наук, доцент дарує у фонд бібліотеки монографію «Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця: історичний нарис».
У подарунок надійшли журнали: «Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства» - від кафедри української мови Ужгородського національного університету; «Historia Slavorum Occidentis» - від Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща).
Детальна інформація про зміст нових надходжень буде представлена в електронному каталозі бібліотеки.

28.03.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Le français en s’amusant», на якій представлені підручники та художні твори французькою мовою.

28.03.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка «Славу примножувати справами» - до 290-річчя від дня народження останнього гетьмана України Кирила Розумовського (1728-1803 рр.)

27.03.2018 р. На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Міжнародного дня театру.

27.03.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Шлях до світла душі» (історія театру) – до Міжнародного дня театру.

26.03.2018 р. Бібліотека університету поповнилась новими надходженнями.

У подарунок надійшли монографії від авторів: Савчина Мирослава Васильовича, доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка – «Здатності особистості», «Методологеми психології» та Половця Володимира Михайловича, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри українознавства, політології і соціології Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка – «Половці і Київська Русь». Дякуємо Савчину Мирославу Васильовичу та Половцю Володимиру Михайловичу за співпрацю та вагомий особистий внесок у розвиток університетської книгозбірні.

26.03.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Жага до життя», присвячену 165-річчю від дня народження Вінсента Ван Гога, художника-постімпресіоніста, за походженням нідерландця, чий творчий спадок мав величезний вплив в першу чергу на французький живопис.

23.03.2018 р. До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Здорова людина – відповідальна людина», яка формує загальне уявлення про хворобу та знайомить з методами захисту та профілактики від неї.

22.03.2018 р. Бібліотекар читального залу № 1 Лисенко Л. Г. провела для студентів 32 групи ННІ філології та журналістики бібліографічний огляд на тему «Конфліктологія».

21.03.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Все, що душа довірила словам» – до Всесвітнього дня поезії.

21.03.2018 р. На абонемент № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) надійшла нова література з інформатики.

21.03.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Міжнародного дня поезії «Лиш душею старим не до рим».

20.03.2018 р. У читальному залі гуртожитку № 4 діє виставка до Всесвітнього дня поезії.

Вслухайтесь у джерельний спів
Поезії, бо то - молитва,
Яку Господь нам заповів, -
Це є душі найвищий витвір!
П. Розвозчик

19.03.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка під назвою «Play and Learn», на якій представлені підручники з методики викладання іноземних мов.

16.03.2018 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка "За чисті води, за чисті ріки боротись будемо навіки" - до Всесвітнього дня охорони водних ресурсів, на якій предсталено літературу про проблеми Світового океану, раціональне використання і охорону водних ресурсів України.

15.03.2018 р. Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка висловлює щиру подяку головному редактору Тарасу Возняку та Незалежному культурологічному журналу «Ї» за подаровані видання.

14.03.2018 р. 14 березня в бібліотеці проведено виховну годину зі студентами фізико-математичного факультету «Жінки в математиці».

Бібліотекарі ознайомили студентів з біографічними відомостями та науковими досягненнями жінок-математиків від найдавніших часів до сьогодення. Також подивились уривок з опери фінської композиторки Кайї Сааріахо «Емілі», в основу якої лягла історія життя Емілі дю Шатле. Емілі - жінка-математик, яка переклала працю Ньютона «Математичні початки натуральної філософії» на французьку. Прослухали поезію присвячену першій серед великих жінці-науковцю, астроному, математику, філософу - Гіпатії Олександрійській.

14.03.2018 р. З 14 березня в приміщенні читального залу № 1 відкрито виставку робіт майстра народної творчості, різьбяра по дереву В. Ф. Дерпача (м. Коростишів). Запрошуємо до перегляду!

13.03.2018 р. До уваги читачів! Бібліотека отримала в подарунок від Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) журнали з історії польською мовою.

13.03.2018 р. У читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито книжкову виставку «Антон Макаренко: педагогічна спадщина та освітня діяльність» – до 130-річчя від дня народження (1888-1939) письменника, педагога.

12.03.2018 р. 7 березня в рамках проведення студентами та викладачами ННІ філології та журналістики заходу «Шевченкове слово різними мовами» з нагоди 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка бібліотекарі читального залу № 1 продемонстрували відкритий перегляд літератури «Ім’я Шевченка стукає в серцях».

12.03.2018 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Women’s Voices in World Literature», на якій представлені художні твори, написані жінками-письменницями.

07.03.2018 р. Вітаємо чарівну половину людства зі святом жінок, весни та краси!

Без вас, дорогі жінки, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.

07.03.2018 р. У гуртожитку № 4 діє виставка до 204 річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя Т. Г. Шевченка.

06.03.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Ім’я Шевченка стукає в серцях» – до дня народження
Т. Г. Шевченка, українського письменника, художника, мислителя (1814-1861), сторінками періодичних видань.

06.03.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено книжкову виставку «А слава – заповідь моя…» - до дня народження Т. Г. Шевченка, українського поета, письменника, художника (1814-1861), сторінками періодичних видань.

05.03.2018 р. На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка до Шевченківських днів «Народи славляться великими мужами».

05.03.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Художня палітра жінок-письменниць».

02.03.2018 р. «Кобзар» з оригінальним текстом нині є в нашій бібліотеці!

Примірник унікального видання подаровано в бібліотеку ЖДУ ім. І. Франка і знаходиться в науковому читальному залі. Запрошуємо користувачів бібліотеки до знайомства та використання нового видання.

02.03.2018 р. У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «…І молодую і в літах тебе прославили в віках…» – портретна міні-галерея.

01.03.2018 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Інакший світ Наталени Королевої», присвячену 130-річчю від дня народження української письменниці, мистецтвознавця, актриси.

Наші контакти:

вул. Велика Бердичівська, 38, Житомир, Україна, 10008
тел.: +380 412 43-15-21
e-mail дирекції: bib@zu.edu.ua
e-mail відділу комплектування: vk@zu.edu.ua
e-mail відділу обслуговування: vo@zu.edu.ua
e-mail науково-методичного відділу: nmv@zu.edu.ua
e-mail інформаційно-бібліографічного відділу: ibv@zu.edu.ua