Архів новин: грудень 2016 року

ЗВІТ ПРО РОБОТУ БІБЛІОТЕКИ ЖИТОМИРСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА ЗА 2015 РІК
У бібліотеці Житомирського державного університету ім. Івана Франка протягом останніх років відбуваються значні зміни обумовлені змінами в діяльності університету - вводяться нові дисципліни і навчальні курси...
детальніше ... pdf
ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ЖИТОМИРСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА НА 2016 РІК
детальніше ... pdf

23.12.2016 р.Найщиріші вітання з новорічними святами!

16.12.2016 р.На абонементі № 1 (другий поверх центрального корпусу бібліотеки) діє книжкова виставка "Традиції нашого народу".

16.12.2016 р.У Бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка “Contemporary Fiction”.

На виставці у відкритому перегляді представлена сучасна англійська та американська художня література, серед якої книги серії “New York Times Bestseller”.

14.12.2016 р.У науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки відкрито ФОТОСУШКУ "Територія гарного настрою".

Фотографія – дивовижне мистецтво, що дозволяє відобразити кожну мить у всіх фарбах і до найдрібніших подробиць.

Фотосушка – це популярний у всьому світі спосіб обміну фотографіями у форматі арт-виставки. Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти з історії фотографії.

 • Першу у світі фотографію зробив Жозеф Ньєпс в 1826 році. Зображення на фото – це вид з вікна, що відкривався з однієї з кімнат будинку фотографа.
 • Перша кольорова фотографія була зроблена в 1861 році Джеймсом Максвелом, відомим британським фізиком. Але широкого поширення метод Максвела не отримав через свою складність. Кольорова фотографія стала масовою лише в середині наступного століття. Правда, кольорові знімки робилися і раніше, приблизно з 1840 року: їх просто-напросто розфарбовували вручну акварельними фарбами.
 • Найдорожча фотографія в світі – це «Рейн II» німецького майстра Андреаса Гурскі. Вона пішла з аукціону за рекордну суму в 4,3 мільйона доларів.
 • Перша фотографія нашої планети, повністю освітленої Сонцем, була зроблена екіпажем американського космічного корабля «Аполлон-17» в 1972 році. Цікаво, що цей знімок, пізніше названий «Синій мармур», використовується в більшості сучасних фільмів, якщо потрібно показати вид Землі з космосу.
 • Найвідоміша фотографія Альберта Ейнштейна – це та, на якій він зображений з висунутим язиком. Вона не є постановочною: просто Ейнштейну набридло, що в його день народження фоторепортери постійно просили посміхнутися в камеру, і він вирішив злегка похуліганити. Що ж, хуліганство вдалося – зараз цей знімок геніального фізика є однією з найбільш впізнаваних фотографій у світі.
 • Під час окупації Франції нацистами Едіт Піаф часто співала в таборах для військовополонених. Там вона фотографувалася на пам’ять з офіцерами і ув’язненими. Потім в Парижі з групових фотознімків вирізалися портрети полонених, роздруковувалися і вклеювалися в фальшиві документи. Після цього Едіт повторно давала концерти в таборах і потайки передавала підроблені паспорти і «аусвайси» в’язням. За допомогою цих документів багато бранців зуміли зробити вдалі втечі.
 • Ще один дуже цікавий факт про фотографії: виявляється, брати Люм’єр є не тільки винахідниками кінематографа, але й піонерами кольорової фотографії! У 1903 році вони запатентували автохромний процес створення знімків, який був єдиним масовим способом отримання кольорових фотографій до 1935 року.
 • Компанія Canon одного разу випустила рекламний постер, на якому був зображений Термінатор з механічним оком, яке світиться зеленим світлом, а не червоним, як в оригіналі. Таким кумедним чином фірма вирішила просувати фотоапарат, в якому була вирішена проблема «ефекту червоних очей».

Під час різноманітних бібліотечних заходів бібліотекарі фотографували читачів. Найвдаліші фото (на думку бібліотекарів) представлені на фотосушці. Всі фото беруть участь у голосуванні. Фото, що набере найбільше голосів, буде розміщено на сайті бібліотеки. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати «Територію гарного настрою».

13.12.2016 р.У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка під назвою “English: Business Contacts”.

На виставці представлені книги та журнали з ділової англійської мови.

12.12.2016 р.У читальному залі гуртожитку № 4 діє відкритий перегляд книг "Традиції і сучасність: рушник - як народний символ українського народу".

12.12.2016 р.На абонементі № 1 (ІІ поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку літаючих книжок «Грудень рік кінчає, зимову казку починає».

Прийшов грудень, перший місяць зими і дванадцятий місяць року, за григоріанським календарем. В грудні мало сонячних днів, часто стоїть похмура й холодна погода, тому в народі цей місяць звуть – студень, хмурень, ворота зими. Хоч народне прислів’я й говорить, що «сумний грудень у свято й будень», але в цей останній місяць року всі налаштовані оптимістично, бо хоч зима і повертає на мороз, проте сонце вже йде на літо. А ще закінчується рік і попереду найочікуваніші новорічно-різдвяні свята. І кожного з нас тішать душу сподівання, що наступний рік буде кращим, щасливішим, яскравим і багатим на приємні моменти життя, а головне – буде мирним.

  Прикмети грудня і зими:
 • Якщо грудень сухий, то буде довга суха весна і сухе літо.
 • Якщо на початку зими йде сильний сніг, то на початку літа падатиме сильний дощ.
 • Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.
 • Зима не настала, доки не встановиться санна дорога.
 • Іній на деревах – до морозу, туман – буде відлига.
 • Багато інею на деревах – буде багато меду.
 • Миготять зірки в небі – на сніг.
 • Півні при заході сонця настирливо кричать – на відлигу.
 • Півень волочить хвоста по землі – на снігопад.
 • Коли мороз у лютому довго тримається – зима не довго пишається.

9.12.2016 р.9 грудня бібліотека відкрила чергову полицю «буккросингу», цього разу у гуртожитку № 1. Тепер студенти гуртожитку мають змогу брати книги у вільному доступі та, прочитавши їх, повертати назад або поповнювати полицю власною літературою.

Такі полиці вже діють у гуртожитках № 2, 3 та 4.

9.12.2016 р.У бібліотеці природничого факультету діє виставка літератури «Природу перемагають тільки підкоряючись її законам» (Ф. Бекон).

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення повітря, водойм, ерозія ґрунтів і вирубування лісів у багатьох місцях досягли критичного рівня. Екологічна криза вимагає інтенсивного екологічного виховання підростаючого покоління зокрема і населення загалом.

На виставці представлені книги, статті з періодичних видань з екологічного виховання молоді, учнів.

8.12.2016 р.На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Видатний французький романіст – Гюстав Флобер», присвячену 195-річчю від дня народження.

7.12.2016 р.У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Свята моєї Батьківщини: зимовий цикл».

7.12.2016 р.У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє виставка «Диво вишиванки. Українська народна вишиванка як культурологічний та психологічний феномен» – сторінками періодичних видань.

7.12.2016 р.На абонементі № 1 (перший поверх центрального корпусу бібліотеки) діє виставка книг «Виховання почуттів» - до 195 річниці від дня народження Гюстава Флобера.

6.12.2016 р.У читальному залі гуртожитку № 4 діє книжкова виставка "З вірою в любов і милосердя" - до 85-річчя від дня народження українського прозаїка Г. М. Тютюнника, (1931-1980 рр.)

6.12.2016 р.У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 представлено книжкову виставку «Кристалографія – наука про кристали».

5.12.2016 р.У читальному залі № 1 навчально-лабораторного корпусу № 4 діє книжкова виставка «Відчуваю людину, як рана сіль…» – до 85-річчя від дня народження Г. М. Тютюнника (1931-1980), українського письменника.

2.12.2016 р.На абонементі художньої літератури представлена тематична книжкова виставка «Екранізована класика».

1.12.2016 р.У бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка під назвою «Keep up your English», на якій у відкритому перегляді представлена література з розмовної практики англійської мови.