30.11.2012 p. 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
До цієї дати на абонементі №1 (II поверх центрального корпусу бібліотеки) експонується книжкова виставка на тему: «Екологія душі та тіла».
28.11.2012 p. На абонементі №1 (II поверх центрального корпусу бібліотеки) представлено виставку книг відомого художника і педагога Л. В. Фесенка.
В книгах, які представлені на виставці, Леонід Фесенко висвітлив методи та технології проведення уроків образотворчого мистецтва в школі. А також продемонстровані авторські програми та конспекти уроків.
Виставка діє з 23 листопада 2012 р.
27.11.2012 p. 21 листопада в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки зі студентами 21 групи ННІ філології та журналістики було проведено бібліотечний урок.
Завідувач відділу комплектування, обробки літератури та наукової організації каталогів Олена Гриценко ознайомила присутніх з методикою визначення авторського знаку та індексування книг за таблицями УДК та ББК. Студенти мали можливість на практиці визначити авторський знак та індекси запропонованих їм книг.
Завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук познайомила із історію створення бібліотеки та її структурою, надала дані про кількісні показники роботи, ознайомила з фондом наукового читального залу: дипломні, дисертаційні роботи та букіністична література, а також продемонструвала можливості пошуку в електронному каталозі та на сайті бібліотеки.
Такі уроки в бібліотеці з викладачем Наталіною Зелінською вже стали традиційними.
23.11.2012 p. Видавництво «Російський Фонд Сприяння Освіті та Науці» та ВД «СКІФ» знову в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
Дирекція бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка доводить до вашого відома, що 27 листопада 2012 року у навчальному корпусі № 4 на 2-у поверсі з 9.00 до 15.00 буде проходити виставка-презентація книг видавництва «Російський Фонд Сприяння Освіті та Науці» (представництво в м. Києві) та видавничого дому «СКІФ» (м. Київ).
Ці видавництва видають та розповсюджують як академічні наукові твори з історії, культурології, психології, філософії, так і навчальну, науково-практичну й науково-методичну літературу з педагогіки, права, економіки, природознавства тощо. Сподіваємось, що література «Російського Фонду Сприяння Освіті та Науці» та ВД «СКІФ» буде цікава і корисна для вас.
23.11.2012 p. Викладачі та студенти коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка висловлюють свою щиру подяку за проведену екскурсію.
Викладачі та студенти І курсу спеціальності "Бібліотечна справа" Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка висловлюють свою щиру подяку за проведену екскурсію у науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки. Тут працюють гостинні і відданні справі люди.
Особливо вдячні Бондарчук Тетяні Анатоліївні, яка показала студентам як саме працює сьогодні сучасна бібліотека, викладачам відкрила цікавинки бібліотечного простору, новаторську працю.
Чудова бібліотека! Натхнення вам у роботі та творчих успіхів!!!
23.11.2012 p. 20. 11. 12 в рамках проведення чергового засідання навчально-виховного комплексу «Полісся», завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Духновська Н. Г.
Завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Духновська Н. Г. провела для керівників навчальних закладів – членів комплексу «Полісся» – екскурсію читальним залом навчального-лабораторного корпусу № 4. Під час екскурсії було представлено оновлений зал.
Повідомлено про сайт бібліотеки, електронний каталог, періодичні видання, які передплачує бібліотека, та їх архів, про можливість користуватись базою Національного лінгвістичного корпусу України тощо. Членам комплексу «Полісся» запропонована співпраця з читальними залами бібліотеки з метою покращення науково-дослідної роботи учнів. Такі екскурсії традиційно проводяться для гостей нашого університету.
20.11.2012 p. 19. 11. 12 року у приміщенні читального залу навчального корпусу № 4 відбулась зустріч студентів та викладачів із відомим поетом, письменником, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Міжнародної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (2012), випускником нашого університету Сергієм Лазо.
Сергій Васильович народився 26 липня 1953 р. в м. Житомирі. Закінчив філологічний факультет Житомирського педагогічного інституту імені Івана Франка. Опанував багато професій: вчитель, режисер, артист, музикант, співак, конферансьє, журналіст, композитор, поет, драматург, перекладач, продюсер, модератор культурно-мистецьких імпрез, проектів тощо. Пише російською та українською мовами. Є автором прозових, поетичних та драматургічних творів, а також музичних хітів (найпопулярніші “Ти подобаєшся мені”, “Ні обіцянок, ні пробачень”, “Не йди”).
Студенти, викладачі та співробітники університету щиро вдячні Сергію Лазо за подорож в прекрасне, вічне мистецтво слова та музики.
20.11.2012 p. 19 листопада о 15.00 в інформаційному читальному залі (корпусу №4) відбулось засідання кафедр філології і лінгводидактики та дошкільного виховання і педагогічних інновацій - зустріч з вченим секретарем МАН, канд. пед. наук Т. І. Чернецькою.
Тема: Сучасне моделювання уроку в початковій школі з використанням технології "Біла лабораторія".
19.11.2012 року в інформаційному читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 в рамках договору про наукове співробітництво між МАН України та Житомирським державним університетом імені Івана Франка "Експериментально-тематичним центром навчальної та науково-дослідницької діяльності" (директор центру – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри філології і лінгводидактики К.Я. Климова) на базі кафедри філології і лінгводидактики та кафедри дошкільного виховання і педагогічних інновацій (завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Н.Ю. Рудницька) проведено науково-методичний семінар-тренінг "Сучасне моделювання уроку в початковій школі з використанням технології "Біла лабораторія".
Проводила семінар для викладачів, магістрантів, дипломників навчально-наукового інституту педагогіки вчений секретар МАН України, завідувач відділу інформаційно-дидактичного моделювання Національного центру "Мала академія наук України", керівник науково-дослідної лабораторії "Центр технологій і методик реалізації дослідницького підходу в освіті "Розквіт", кандидат педагогічних наук, доцент Т.І. Чернецька.
Присутні мали можливість ознайомитися з аспектами актуальних в освіті проблем організації та управління навчально-пізнавальною діяльністю вчителя й учнів, реалізації компетентнісного підходу в контексті міжпредметних зв’язків, диференціації, тематичної й повної інтеграції.
Дирекція навчально-наукового інституту педагогіки висловлює вдячність організаторам навчально-методичного семінару-тренінгу.
20.11.2012 p. У читальному залі природничого факультету до вашої уваги представлено перегляд літератури за темою „Проблеми довкілля України”.
19.11.2012 p. З нагоди Всесвітнього дня філософії, який відзначають 15 листопада, в бібліотеці ННІ іноземної філології проводиться виставка під назвою «Філософія: мислителі, ідеї, концепції», на якій представлені англомовні, німецькомовні та україномовні літературні джерела філософської думки. Виставка діятиме до кінця листопада.
16.11.2012 p. 16 листопада в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки було проведено екскурсію для студентів першого курсу бібліотечного відділу Житомирського коледжу культури і мистецтв ім.І.Огієнка.
Екскурсії зі студентами коледжу проводяться щороку. Присутні почули від завідувача науково-методичного відділу Тетяни Бондарчук відомості щодо історії створення бібліотеки, кількісного і якісного складу фондів, довідались про структуру бібліотеки, переглянули сторінку на сайті університету та ознайомились з новими формами роботи.
Зацікавились презентаціями літератури та віртуальними виставками, які широко представлені на сторінці бібліотеки. Студенти мали можливість попрацювати з довідковим та букіністичним фондом наукового читального залу.
Також відвідати всі пункти видачі літератури: абонемент № 1, абонемент художньої літератури, читальний зал № 1, абонемент та читальний зал природничого факультету.
15.11.2012 p. 14 листопада в науковому читальному залі центрального корпусу бібліотеки було проведено заняття з 37 групою студентів ННІ іноземної філології.
У рамках тісної співпраці бібліотеки та завідувача кафедри міжкультурної комунікації Вікторії Жуковської відбулось чергове заняття в бібліотеці. Завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук розповіла про історію створення бібліотеки, її структуру, пошук інформації в електронному каталозі та детально ознайомила із фондами наукового читального залу, перлиною якого є зібрання букіністичної літератури.
Бібліотекар абонементу художньої літератури Світлана Колодюк ознайомила з особливостями фонду свого відділу та матеріалами, які розміщено на сайті бібліотеки університету.
Завідувач відділу комплектування, обробки літератури та наукової організації каталогів Олена Гриценко розкрила методику складання шифрів за таблицями УДК, ББК та визначення авторського знаку. Формування цих шифрів є дуже відповідальною та складною працею, адже від результату залежить місце, де буде знаходитись документ у фондах бібліотеки і чи зможе потім знайти даний документ і читач, і бібліотекар.
Під час бесіди завідувача інформаційно-бібліографічного відділу Аліни Мартинюк про алгоритм пошуку інформації в традиційних карткових каталогах, студенти мали змогу на практиці відтворити почуте, а також переглянути бібліографічні покажчики, які створили працівники бібліотеки.
Присутні отримали важливу та цікаву інформацію про методику складання бібліографічного опису. Отримані знання будуть корисні при написанні курсових та дипломних робіт для оформлення списків використаної літератури.
14.11.2012 p. 13 листопада о 13.15 в читальному залі навчально-лабораторного корпусу №4 було проведено літературні читання, присвячені 120-річчю з дня народження Марини Цвєтаєвої.
На читання були запрошені: завідуюча літературно-меморіальним музеєм В. Г. Короленка – Мороз Віра Дмитрівна, викладачі, студенти та бібліотекарі університету.
З вступним словом до присутніх звернулась Бондаренко Галина Федорівна – викладач кафедри теорії та історії світової літератури.
Студенти ННІ філології та журналістики читали поезію Марини Цвєтаєвої, виконували пісні, написані на її слова.
Під час заходу було продемонстровано слайдову презентацію, де зазначено прізвище студента та назву твору, що виконувався, з використанням фотографій Марини Цвєтаєвої.
Всі присутні мали змогу доторкнутись до творчості цієї неординарної поетеси.
09.11.2012 p. До Дня української писемності та мови на абонементі ННІ філології та журналістики відкрито виставку літератури: „Храм слова: українська мова – твого життя основа”.
09.11.2012 p. Увага! Bookcrossing в університеті.
Стараннями бібліотекарів в нашому університеті відкрилися полиці буккросингу.
Поняття „буккросинг” з'явилося в нашій країні порівняно недавно, але варто зазначити, що сама ідея обміну існує вже дуже давно. Як відомо з «Вікіпедії», така незвичайна ідея зародилася в США, її запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у 2001 році. Пізніше ідея обміну книгами набула широкого розповсюдження і примандрувала до Європи. Тепер полиці буккросингу є в Києві та в багатьох інших містах України. Сьогодні полиці буккросингу відкрилися у гуртожитку № 3 (фізико-математичного факультету).
Книги можна брати без запису і залишати в себе. Якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими, – приносьте їх нам. Кожна взята книга може зробити вас щасливішими, познайомити з цікавими людьми та змінити ваше життя.
Наша мета – це перетворення всього світу у велику бібліотеку.
Пропонуємо вам приєднатися до світового руху книг!
08.11.2012 p. В рамках свята до Дня української писемності та мови «Допоки живе рідна мова, живе український народ», бібліотекарями читального залу №1 було організовано книжкову виставку «О мово моя, душа голосна України».
02.11.2012 p. 31 жовтня в читальному залі гуртожитку № 4 було проведено вечір присвячений Дню матері.
01.11.2012 p. 29 жовтня 2012 року у приміщенні читального залу навчально-лабораторного корпусу № 4 відбулася зустріч з учнями, які перебувають на осінній сесії обласного відділення МАН.
Гостям було представлено інформацію про бібліотеку Житомирського державного університету ім. Івана Франка, а також продемонстровано можливості бібліотеки для наукової, навчальної та творчої діяльності.
01.11.2012 p. В читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4 відкрито виставку робіт випускниці ЖДУ ім. І. Франка Ірини Лисенко "Свято творчості та краси".