Бібліотекарі університету з радістю зустрічають майбутню зміну професіоналів. Студенти коледжу культури кожного року під час практичних занять знайомляться з фондами бібліотек міста.
Під час екскурсії завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук ознайомила присутніх з історією створення університету, структурою, основними показниками роботи, фондами та можливостями бібліотеки, представила сторінку бібліотеки на сайті університету.
Студенти відвідали всі пункти видачі літератури.
Студенти мали змогу почути від завідувача науково-методичного відділу Тетяни Бондарчук історію бібліотеки, основні показники, особливості роботи наукового читального залу.
Завідувач віділу комплектування, обробки літератури та наукової організації каталогів Олена Гриценко розповіла про можливості відділу, щодо систематизації літератури, про методику надання індексу УДК та ББК. Присутні на практиці визначили авторський знак віртуальних книг.
Під час бесіди про довідково-бібліографічний апарат бібліотеки завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Аліна Мартинюк ознайомила студентів з алгоритмом пошуку в алфавітному та систематичному каталогах.
Такі заняття вже стали традиційними зі студентами-майбутніми видавцями завдяки тісній співпраці бібліотеки та викладача Наталіни Зелінської.
В ході екскурсії присутні почули історію бібліотеки, дізнались про основні показники та сучасні можливості, ознайомились з книжковими фондами, особливу уваги приділили букіністичній літературі.
В науковому читальному залі бібліотеки для групи було проведено огляд літератури на тему: «Журналістика як всесвіт».
Бібліотекар Власова Євгенія Георгіївна ознайомила студентів 15 групи з цікавою англомовною літературою, енциклопедіями та словниками, якими багатий фонд нашої бібліотеки.
Під час проведення практичних занять з Основ наукових досліджень завідувач науково-методичного відділу Тетяна Бондарчук розповіла про історію створення бібліотеки, її структуру, пошук інформації в електронному каталозі, ознайомила із фондами наукового читального залу, розкрила методику складання шифрів за таблицями УДК та визначення авторського знаку, детально зупинилась на особливостях складання бібліографічного опису.
Під час бесіди завідувача інформаційно-бібліографічного відділу Аліни Мартинюк про алгоритм пошуку інформації в традиційних карткових каталогах студенти мали змогу власноруч знайти потрібну інформацію.
З вітальним словом до гостей звернулась проректор з наукової і міжнародної роботи Н. Сейко. В зустрічі взяли участь викладачі університету Н. Кусяк, А. Грищук, О. Шимон. Завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Т. Бондарчук презентувала діяльність та основні показники бібліотеки, а також представила сторінку бібліотеки на сайті університету.
У науковому читальному залі бібліотекар Світлана Колодюк розкрила світ художнього твору. Студенти 11 групи ННІ педагогіки ознайомилися з різножанровою літературою та віртуальними презентаціями, які розміщені на сайті бібліотеки університету.
На семінарі були присутні: колектив бібліотеки Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, директор бібліотеки Житомирського державного технологічного університету О. М. Могиленко, директор бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету М. В.Ігнатюк.
До організаційного комітету семінару ввійшли: проректор з навчально-методичної та виховної роботи Житомирського державного університету ім. І. Франка А. В. Шевчук, декан факультету фізичного виховання і спорту Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди В. В. Куйбіда, директор бібліотеки Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди О. І. Шкира та заступник директора бібліотеки Житомирського державного університету ім. І. Франка Н. К. Громницька.
На зібранні було презентовано діяльність бібліотек та розглянуто основні напрямки їх роботи, обговорено актуальні проблеми обслуговування користувачів. Гості мали змогу ознайомитись зі структурою бібліотеки університету та з бібліографічною продукцією бібліотекарів, переглянути експозиції Музею старожитностей та Природничого музею, відвідати мальовничі куточки нашого древнього міста.