Чи знаєте ви?
Щорічно Оксфордський словник називає "слово" року.
У 2015 році Оксфордський словник англійської мови вперше назвав словом року «емодзі» (еmojis) - значок, який офіційно називається «обличчя зі сльозами радості».
За версією словника, еmojis було обрано в якості «слова» року, через те, що воно найкраще відображає настрій і турботи 2015 року.
Відповідно до досліджень компанії SwiftKey, «емодзі» використовують в 20% випадків у Великобританії і в 17% в США, повідомляє Укрінформ.
У 2014 році за версією Оксфордського словника, словом року стало «vape», яке позначає процес куріння електронної сигарети.
Прокинутися з повним домом щастя!
Відкрить вікно в туманний березняк.
А мокрий вітер б’ється круг зап’ястя,
як спіймане промерзле пташеня.
Це вже весна. І протяги хмільні
похмурого заплаканого талу
зашарпали халатик на мені
і в рукави насипали фіалок.
За 100 кілометрів на північ від Києва, розкинулись квітучі, родючі землі, зелені ліси. Але 1986 року все змінилось.
Перша година ночі, двадцять три хвилини і сорок доленосних секунд. 26 квітня, подих ночі.
І раптом вибух.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров'я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.
Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою вiдлiку в історії атомної енергетики, вона показала, наскільки небезпечна, позбавлена контролю сила атома i як важко вгамувати її.
Минає рік за роком, але для нашої Батьківщини Чорнобиль залишається незагоєною раною. Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й...
Чорнобильський вітер по душах мете
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
А пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає...
На виставці представлені романи письменниці в оригіналі та в перекладі українською мовою.
На полиці представлена різноманітна література іноземними мовами.
Зі вступним словом «Друга світова війна: історичні виміри» виступив доцент університету Кордон М. В. На заході були присутні студенти історичного факультету та бібліотекарі.
Значення інформації в сучасному суспільстві постає на перший план, тому студенти повинні опанувати інформаційні технології, уміти одержувати, а також критично осмислювати та використовувати різноманітну інформацію. Саме цим і пояснюється актуальність застосування інтерактивних форм і методів на уроках. На виставці представлена література про застосування інтерактивних методів навчання на уроках біології, хімії, статті з періодичних видань.
На полицях виставлені підручники, посібники, художня література та журнали англійською, німецькою, українською, російською та іншими мовами.
Наголошуємо, що книги можна брати без запису і залишати у себе. Якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими – приносьте їх у бібліотеку або відразу ставте на полиці «буккросингу».
Здоров'я - найбільша цінність людини. Однак, саме до здоров'я людина відноситься найбільш легковажно. Стреси, шкідливі звички, неправильне харчування - далеко не весь перелік того, чим людина губить своє здоров'я.
У 1945 р. була створена спеціальна установа Організації Об'єднаних Націй — Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Її статут був затверджений 7 квітня 1948 р. Щорічно у цей день відзначається Всесвітній день здоров'я всіма країнами — членами ВООЗ, а їх майже 200. Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища
Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий спосіб) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
6 квітня - Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.
До цього дня вчені та історики не можуть прийти до однозначного висновку - де ж вперше людина вигадала спорт. Це не дивно, так як діяльність, яку сучасна наука відносить до такого поняття, як заняття спортом, була притаманна без винятку всім людям по всій землі і схоже, що в усі часи. Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та інших навичок, ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І не дивлячись на максимальний накал зусиль і емоцій,
які іноді додаються при занятті спортом, однозначно одне - це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку і є життєствердним в усіх відношеннях.
Відзначаючи ці характерні і безцінні моменти спортивної діяльності для кожної людини і для суспільства в цілому, враховуючи ряд міжнародних ініціатив, 23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію в якій проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку.