У бібліотеці Житомирського державного університету ім. Івана Франка протягом останніх років відбуваються значні зміни обумовлені змінами в діяльності університету - вводяться нові дисципліни і навчальні курси...
детальніше ... pdf
ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ЖИТОМИРСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА НА 2016 РІК
детальніше ... pdf
23.12.2016 р.Найщиріші вітання з новорічними святами!
На виставці у відкритому перегляді представлена сучасна англійська та американська художня література, серед якої книги серії “New York Times Bestseller”.
Фотографія – дивовижне мистецтво, що дозволяє відобразити кожну мить у всіх фарбах і до найдрібніших подробиць.
Фотосушка – це популярний у всьому світі спосіб обміну фотографіями у форматі арт-виставки. Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти з історії фотографії.
- Першу у світі фотографію зробив Жозеф Ньєпс в 1826 році. Зображення на фото – це вид з вікна, що відкривався з однієї з кімнат будинку фотографа.
- Перша кольорова фотографія була зроблена в 1861 році Джеймсом Максвелом, відомим британським фізиком. Але широкого поширення метод Максвела не отримав через свою складність. Кольорова фотографія стала масовою лише в середині наступного століття. Правда, кольорові знімки робилися і раніше, приблизно з 1840 року: їх просто-напросто розфарбовували вручну акварельними фарбами.
- Найдорожча фотографія в світі – це «Рейн II» німецького майстра Андреаса Гурскі. Вона пішла з аукціону за рекордну суму в 4,3 мільйона доларів.
- Перша фотографія нашої планети, повністю освітленої Сонцем, була зроблена екіпажем американського космічного корабля «Аполлон-17» в 1972 році. Цікаво, що цей знімок, пізніше названий «Синій мармур», використовується в більшості сучасних фільмів, якщо потрібно показати вид Землі з космосу.
- Найвідоміша фотографія Альберта Ейнштейна – це та, на якій він зображений з висунутим язиком. Вона не є постановочною: просто Ейнштейну набридло, що в його день народження фоторепортери постійно просили посміхнутися в камеру, і він вирішив злегка похуліганити. Що ж, хуліганство вдалося – зараз цей знімок геніального фізика є однією з найбільш впізнаваних фотографій у світі.
- Під час окупації Франції нацистами Едіт Піаф часто співала в таборах для військовополонених. Там вона фотографувалася на пам’ять з офіцерами і ув’язненими. Потім в Парижі з групових фотознімків вирізалися портрети полонених, роздруковувалися і вклеювалися в фальшиві документи. Після цього Едіт повторно давала концерти в таборах і потайки передавала підроблені паспорти і «аусвайси» в’язням. За допомогою цих документів багато бранців зуміли зробити вдалі втечі.
- Ще один дуже цікавий факт про фотографії: виявляється, брати Люм’єр є не тільки винахідниками кінематографа, але й піонерами кольорової фотографії! У 1903 році вони запатентували автохромний процес створення знімків, який був єдиним масовим способом отримання кольорових фотографій до 1935 року.
- Компанія Canon одного разу випустила рекламний постер, на якому був зображений Термінатор з механічним оком, яке світиться зеленим світлом, а не червоним, як в оригіналі. Таким кумедним чином фірма вирішила просувати фотоапарат, в якому була вирішена проблема «ефекту червоних очей».
Під час різноманітних бібліотечних заходів бібліотекарі фотографували читачів. Найвдаліші фото (на думку бібліотекарів) представлені на фотосушці. Всі фото беруть участь у голосуванні. Фото, що набере найбільше голосів, буде розміщено на сайті бібліотеки. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати «Територію гарного настрою».
На виставці представлені книги та журнали з ділової англійської мови.
Прийшов грудень, перший місяць зими і дванадцятий місяць року, за григоріанським календарем. В грудні мало сонячних днів, часто стоїть похмура й холодна погода, тому в народі цей місяць звуть – студень, хмурень, ворота зими. Хоч народне прислів’я й говорить, що «сумний грудень у свято й будень», але в цей останній місяць року всі налаштовані оптимістично, бо хоч зима і повертає на мороз, проте сонце вже йде на літо. А ще закінчується рік і попереду найочікуваніші новорічно-різдвяні свята. І кожного з нас тішать душу сподівання, що наступний рік буде кращим, щасливішим, яскравим і багатим на приємні моменти життя, а головне – буде мирним.
- Прикмети грудня і зими:
- Якщо грудень сухий, то буде довга суха весна і сухе літо.
- Якщо на початку зими йде сильний сніг, то на початку літа падатиме сильний дощ.
- Снігурі прилетіли в грудні – зима буде суворою.
- Зима не настала, доки не встановиться санна дорога.
- Іній на деревах – до морозу, туман – буде відлига.
- Багато інею на деревах – буде багато меду.
- Миготять зірки в небі – на сніг.
- Півні при заході сонця настирливо кричать – на відлигу.
- Півень волочить хвоста по землі – на снігопад.
- Коли мороз у лютому довго тримається – зима не довго пишається.
Такі полиці вже діють у гуртожитках № 2, 3 та 4.
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення повітря, водойм, ерозія ґрунтів і вирубування лісів у багатьох місцях досягли критичного рівня. Екологічна криза вимагає інтенсивного екологічного виховання підростаючого покоління зокрема і населення загалом.
На виставці представлені книги, статті з періодичних видань з екологічного виховання молоді, учнів.