Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.
Жителька села Сінгури славиться своїми вишивками не тільки в Житомирському районі, але й за його межами. Любов до вишивання виникла ще в дитинстві, коли маленька Ольга спостерігала як вправно вишиває батько. Відтоді вишивка супроводжує все життя великої родини.
Бібліотекарі мали змогу долучитись до прекрасного і переглянути роботи, що виконані з використанням різних технік: гладь, хрестик, бісер.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем. Долучились до цього свята і студенти 13 групи природничого факультету.
Виставка формує активну антинаркотичну громадську позицію, знайомить з виникненням та поширенням наркоманії, формулює поняття про причини і наслідки наркотичних речовин на здоров'я людини. Відмічено тісний зв'язок наркоманії зі СНІДом. Велику увагу приділено питанням профілактики та лікування наркоманії.
22 квітня на клумбах бібліотеки викладач кафедри дидактичної лінгвістики та літературознавства Герасимов Юрій Олексійович висадив понад 500 гладіолусів різних сортів. Колектив бібліотеки долучився до цієї справи і висловлює щиру подяку Юрію Олексійовичу.
20 квітня бібліотекарі дружно провели суботник і впорядкували територію біля бібліотеки.
На конференцію були запрошені видавництва України: «Каравела», «ЦУЛ», «Смолоскип», «Новий світ», «Магнолія», «Кондор-видавництво», «Русский фонд содейсвия образованию и науке», «Темпора», Видавничий дім «Скіф», «Просвіта», «Академія», «Академвидав», які презентували свою продукцію на виставці-продажу у центральному корпусі університету.
Робота секційних засідань проводилась за чотирма напрямками: «Книга в культурному та освітньому діалозі»; «Бібліотечні технології у книгозабезпеченні навчального і виховного процесів в умовах ступеневої освіти»; «Книга як чинник професійного становлення фахівця»; «Іван Огієнко у вітчизняних та зарубіжних наукових просвітницьких виданнях».
У другій секції, що проходила в читальному залі № 1 бібліотеки університету, взяли участь представники видавництв, бібліотек середніх і вищих навчальних закладів та обласних бібліотек.
Під час заходу відбулася презентація книги: Проблеми філології в педагогічному дискурсі: збірник наукових праць (за матеріалами семінарів, проведених Експериментально-тематичним центром навчальної та науково-дослідницької діяльності ЖДУ ім. І. Франка в 2012-2013 н. р.) / за ред. К. Я. Климової. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2013. – 118 с. Важливим є те, що книга містить наукові доробки як визнаних учених-педагогів, філологів, так і магістрантів, студентів ННІ педагогіки та ННІ іноземної філології.
До уваги відвідувачів представлено близько 30 фотографій природи у різні пори року.
«Якщо кожен з вас, поглянувши на те чи інше фото, відчує зміни у своєму настрої, то вважатимемо, що настала ваша п’ята пора року.
Вона завжди різна і належить тільки вам», – зазначила авторка виставки.
Під час якого присутні мали змогу прослухати зразки радіожанрів, ознайомитись з історією бібліотеки, з особливостями роботи наукового читального залу. До їхньої уваги було представлено огляд літератури з журналістики, наявної у бібліотеці.
Студенти відвідали книгосховища та переглянули нові надходження до фондів бібліотеки.
Присутні мали змогу на практиці застосувати свої знання та навички, попрацювати в різних робочих листах програми та створити однорівневий та багаторівневий бібліографічний запис.
Такі заняття є ефективними і для фахівців бібліотеки, і для майбутніх бібліотекарів.