Протягом багатьох років бібліотека звертає увагу читача до, поки, непереможної проблеми людства ВІЛ/СНІДу та закликає до здорового способу життя.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почав відзначатися 1 грудня 1988 року. В цей день традиційно проводяться заходи, основним завданням яких є нагадувати про важливість боротьби зі СНІДом та про профілактику недуги. З метою профілактики хвороби та допомоги хворим створені благодійні фонди.
ВІЛ-інфекція - захворювання, що послаблює імунітет людини, вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років. Головними чинниками поширення ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. За десять місяців 2018 року в Україні за даними Центру громадського здоров'я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 975 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 330 415 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 47 646 людей.
День боротьби зі СНІДом, 1 грудня, покликаний ЗУПИНИТИ темпи поширення епідемії по світу.
Студенти I курсу природничого факультету зустрілись з представником Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира Тетяною Бугирою, яка провела відеотренінг на тему «Знай, щоб жити». Мета зустрічі – профілактика ВІЛ/СНІДу та пропаганда здорового способу життя серед молоді.
23. 11. 2018 бібліотекарі читального залу № 1 підготували відкритий перегляд літератури: «Голодомор в Україні : говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди».
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих в результаті штучного голоду селян радянської України. В СРСР десятиліттями тривала заборона вшанування пам'яті жертв – жодних публічних розмов про це. Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору і пам'яті про 7 мільйонів своїх рідних, близьких, земляків, яких радянська влада жорстоко вбила.
У приміщенні ННІ іноземної філології полиці "Буккросингу" поповнилися новими книгами.
Ви можете обрати для себе підручники, посібники, художню літературу та журнали англійською, німецькою, українською та іншими мовами.
Головна ідея буккроссингу — не позбутися книги, а поділитися чимось дійсно цікавим.
Буккроссинг — світ мандруючих книг.
Щороку кількість безпечних полиць буккроссингу в нашій країні збільшується. Зараз такі полиці можна побачити в багатьох містах України. І хоча в ідеалі буккроссери повинні залишати книги в парках, кафе, поїздах, станціях метро, у нашій країні багато полиць буккроссингу організовують у бібліотеках.
Тому запрошуємо до цікавого перегляду, приходьте обрати для себе цікаву книгу.
22.11.18 р. для студентів 22 групи природничого факультету на базі бібліотеки природничого факультету бібліотекарі провели огляд «Інтерактивні технології навчання на уроках біології». Також студентам розповіли про нову літературу в бібліотеці.
Сьогодні для студентів 16 групи ННІ педагогіки на базі читального залу № 1 бібліотекарі провели майстер-клас, на якому ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом.
Дякуємо Коновальчук Інні Миколаївні та Колесник Наталії Євгенівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.
Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним каталогом, довідково-бібліографічним апаратом та розповіли про правила користування читальним залом. Дякуємо Карплюк Світлані Олександрівні за співпрацю з бібліотекою та формування інформаційної культури у студентів.
До уваги читачів у відкритому перегляді представлені лексикографічні джерела різними мовами.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1213 від 06.11.2018 року «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз данних», Житомирському державному університету імені Івана Франка надано доступ до наукометричної бази даних Web of Science та продовжено доступ до наукометричної бази даних Scopus. Тому всі бажаючі можуть звертатися за допомогою або консультацією до науково-методичного відділу бібліотеки університету (центральний корпус бібліотеки ІІ поверх) або користуватися послугами читальних залів бібліотеки університету.
Наказ Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних за посиланням
https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/5be/42a/81a/5be42a81aed12931590211.pdf
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Започатковано було у 1997 році Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» з метою акцентування на провідній ролі української мови в консолідації українського суспільства. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, редактора «Повісті минулих літ».