На базі бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка проведено інтерактивну зустріч на тему "Децентралізація: теорія та практика". До активного обговорення долучилися проректор університету Володимир Чумак, депутати Глибочицької сільської ради Віталій Шпаківський, Марія Власенко, Валентина Храмцова, депутат Житомирської районної ради Василь Козел, доктор політичних наук, професор Сергій Рудницький разом зі своїми студентами-політологами та жителі різних ОТГ, які зацікавлені у питаннях реформи децентралізації. Професійними порадами із учасниками поділилися представники регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультанти з юридичних питань Андрій Дяченко, консультант з комунікацій Світлана Прокоф'єва, консультант з бюджетних питань Сергій Гаращук.
Це був заключний захід в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Локальними координаторами проекту є Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка (в особі Тетяни Краснобокої та Марії Огороднійчук) та молодіжна громадська організація "Студентський клуб" (в особі Ольги Виговської).
Бібліотека Житомирського державного університету імені Іван Франка та молодіжна громадська організація «Студентський клуб» провели черговий захід в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС). Учасниками тренінгу були представники школи педагога-організатора «Від А до Я» та її керівник доцент Тетяна Гужанова.
Упродовж заходу учасниками були проаналізовані принципи та різні форми участі, які зазначені у Переглянутій Європейській хартії про участь молоді у місцевому та регіональному житті; були обмірковані можливі рівні участі молоді та представлено приклади власних досвідів участі молоді.
Важливим кроком для молодих людей є участь у молодіжних проектах, сенс яких полягає у тому, що вони організовуються для молоді, з молоддю та самою молоддю. Практичними порадами щодо організації молодіжних проектів, створення та функціонування громадських організацій поділився завідувач навчальної лабораторії «Центр молодіжної політики», голова правління МГО «Студентський клуб» Володимир Виговський.
Нагадаємо, що проект "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС) виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Всесвітній день охорони довкілля — міжнародний день ООН, що відзначається щорічно 5 червня. Офіційно він був заснований Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року. Щорічне відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність в зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Кожен для себе повинен знайти шляхи покращення навколишнього середовища. Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!
В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб та реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994. Саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку в вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя.
У складний час існування нашого суспільства з особливою силою виявляється об'єднуюча роль міцної сім'ї для повноцінного виховання дітей. Міцність сім'ї, навіть за несприятливих умов, компенсує багато вад у громадському середовищі. Людина, позбавлена подібної атмосфери, не здатна поважати своїх близьких, співгромадян, Батьківщину, робити людям добро. Підвищенню педагогічної культури батьків служить родинна педагогіка, яка є найважливішим розділом педагогічної науки.
На виставці представлені біографічні відомості і твори автора мовою оригіналу.
Виховувати обдарованих дітей не так легко, як здається на перший погляд. Цікаві новинки нададуть неоцінену допомогу у майбутній благородній справі. Тому, запрошуємо до перегляду.
Мета зустрічі – утвердження цінностей здорової родини. Відновлення стосунків дітей і батьків.
Карта — зображення у певному масштабі території земної поверхні на площині, виконане за допомогою умовних знаків із застосуванням географічної (картографічної) проекції. Вона показує розміщення, властивості і зв'язки різних природних і соціально-економічних об'єктів та явищ. Карта є моделлю реальної дійсності. У викладанні географії важливу роль відіграють географічні карти. Від карти всяке географічне дослідження починається і картою закінчується. Практичні роботи, побудовані на основі географічних карт, або з їх створенням, активізують навчальну діяльність учнів, студентів.
На виставці представлено літературу про історію і культуру Польщі та підручники і словники з польської мови.
Про інформаційне забезпечення студентів абонементами, читальним залом, науково-методичним відділом; про пошук інформації для наукової роботи та уміле користування книгою, бібліотекою; про здійснення пошуку за допомогою електронного каталогу та інших баз даних розповіла завідувач науково-методичним відділом бібліотеки Тетяна Вікторівна Власовець. Про довідково-інформаційно-бібліографічну роботу та можливості нових віртуальних сервісів сайту бібліотеки розповіла завідувач інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки Аліна Іванівна Мартинюк. Про цікавинки художньої літератури, мотивуючи, розповіла бібліотекар художнього абонементу Світлана Володимирівна Колодюк.
Дякуємо Вікторії Вікторівні Жуковській за співпрацю та ініціативу формувати у студентів інформаційну культуру.
День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
Офіційним символом святкування Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам'ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Цей день завжди буде у народній пам'яті, як день радості й одночасно печалі за тими мільйонами українців, що віддали своє життя за наше щасливе й мирне майбутнє. Пам'ятаємо і шануємо їх великий подвиг!
Біоло́гія (дав.-гр. βίοσ — життя, дав.-гр. λόγος — слово; наука) — система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот, що заселяють Землю чи вже вимерли, їхні функції, розвиток особин і родів, спадковість, мінливість, взаємини, систематику, поширення на Землі; про зв'язки істот та їхні зв'язки з неживою природою. Біологія встановлює загальні закономірності, властиві життю в усіх його проявах. Термін «біологія» вперше вжив 1797 р. німецький професор анатомії Теодор Руз (1771–1803). Біологія як наука постала, коли людина почала пізнавати довкілля, у зв'язку з матеріальними умовами життя суспільства, розвитком виробничих стосунків, медицини, практичних потреб людини.