28 жовтня у читальному залі №1 був проведений майстер-клас «Бібліотека університету: сервіси для користувача». Завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Любарець студентам 15 групи соціально-психологічного факультету розповіли про ресурси сайту бібліотеки, показали як користуватися електронним каталогом, як здійснювати пошук інформації в електронному каталозі, як підбирати літературу до тем наукових робіт.
Висловлюємо вдячність викладачу Катерині Марчук за співпрацю!
Взяли участь у вебінарах від компанії Clarivate: «Research Smarter: Профілі дослідників у Web of Science»(Максим Годлевський, Максим Прокопенко);
«Основи наукометрії»(Світлана Колодюк, Сніжана Колодюк).
На порталі Elsevier:«Функціональні можливості бази Scopus – як використовувати її потенціал».Катерина Купрійчук, Максим Годлевський, Сніжана Колодюк, Максим Прокопенко, Світлана Колодюк дізнались про те, що таке реферативна база Scopus і що в ній можна знайти, які функціональні можливості вона пропонує, як шукати літературу та профілі (дослідника/установи). За результатами навчання учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.
Працівники бібліотеки Олена Гриценко та Світлана Поліщук в межах проєкту «Бібліотека як безпечне місце» взяли участь в семінарі онлайн «Створення безпечного укриття у бібліотеці», організованому Goethe-Institut Ukraine та Українською бібліотечною асоціацією. В межах семінару представники Державної служби з надзвичайних ситуацій та архітектори окреслили поняття та особливості функціонування об’єктів цивільного захисту загалом, й укриття зокрема.
26 жовтня для студентів першого курсу 11 групи ННІ педагогіки завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Любарець провели екскурсію-ознайомлення з читальним залом бібліотеки, ознайомили з сайтом бібліотеки, довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки та навичками по користуванню електронним каталогом.
20 жовтня для студентів першого курсу 14 групи та студентів другого курсу 24 групи ННІ педагогіки завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Любарець провели екскурсію читальним залом бібліотеки, детально зупинились на особливостях складання бібліографічного опису, ознайомили із науково-інформаційними можливостями сайту бібліотеки.
Дякуємо викладачу Інні Коновальчук за співпрацю!
Зокрема, 18 жовтня 2022 року в читальному залі №1 відбувся майстер-клас «Бібліотека університету: сервіси для користувача». Завідувачі відділів Аліна Мартинюк, Сніжана Колодюк та бібліотекар Алла Любарець ознайомили студентів-першокурсників 13 та 16 груп ННІ педагогіки з сайтом бібліотеки, його ресурсами та особливостями пошуку в електронному каталозі.
Дякуємо викладачам Нелі Рудницькій та Тетяні Гужановій за співпрацю!
З метою допомогти з оформленням посилань в наукових роботах за ДСТУ 8302:2015, бібліотекою Житомирського державного університету імені Івана Франка рубрику «Науковцеві» поповнено методичною розробкою «Оформлення літератури в наукових роботах. Бібліографічні посилання (з урахуванням ДСТУ 8302:2015) : приклади».
В межах семінару представники Державної служби з надзвичайних ситуацій та архітектори окреслили поняття та особливості функціонування об’єктів цивільного захисту загалом, й укриття зокрема.
Так, 6 жовтня завідувач бібліографічного відділу Аліна Мартинюк ознайомила з послугами сайту бібліотеки здобувачів другого рівня (магістерського) вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Майбутні управлінці зробили перші запити на отримання інформації для написання наукових робіт.
Голова комісії з питань академічної доброчесності Тетяна Боцян, начальник відділу моніторингу якості освіти Юлія Словінська та завідувач науково-методичного відділу бібліотеки Катерина Купрійчук ознайомили першокурсників бакалаврського та магістерського рівнів з основними поняттями академічної доброчесності, законодавством, яким керується університет у своїй діяльності.
У вересні на дистанційній платформі громадянської освіти ВУМ («Відкритий університет Майдану») успішно закінчили онлайн-курс "Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку" і отримали сертифікати (Поліщук Світлана, Гриценко Олена); на платформі EdEra пройшли курс «Академічна доброчесність» (Мартинюк Аліна) і курс «Години медіаграмотності: навчатися» (Гриценко Олена). Взяли участь у вебінарі від компанії Clarivate: «Web of Science Core Collection: нові та старі можливості для науковця та адміністратора» (Прокопенко Максим, Годлевський Максим).