З метою створення інтегрованого галузевого інформаційного ресурсу ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського спільно з провідними освітянськими бібліотеками започаткувала формування і розміщення на базі свого порталу зведеної бази даних дисертацій з питань освіти, педагогіки та психології. Скористатись ресурсом ви можете за посиланням.
В бібліотеці Житомирського національного агроекологічного університету відбулась конференція на тему: «Традиційні та нові послуги сучасної бібліотеки». З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. ректора ЖНАЕУ проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку, доктор економічних наук О. В. Скидан.
Учасниками конференції було розглянуто низку питань щодо традиційних та запровадження інноваційних послуг в бібліотеці.
До уваги зібрання запропоновані такі теми: «Наукометричний інструментарій в Google Scholar: можливості для аграрної науки України» - доповідач Ігнатюк М. В., директор бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету; «Електронні інформаційні ресурси в системі бібліотечно-інформаційних послуг бібліотеки ЖДТУ» - доповідач Могиленко О. М., директор бібліотеки Житомирського державного технологічного університету; «Компетенція бібліотекаря у цифровому середовищі» - доповідач Мозгова Л. А., заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей; «Інновації та традиції в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка» - доповідач Громницька Н. К., заступник директора бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка; «Регіональний PR-офіс сучасних бібліотек Житомирщини: менеджмент, делегування функцій та контроль за командною роботою» - доповідач Журавська Н. А., головний бібліограф сектору бібліографії Житомирської обласної бібліотеки для дітей; «Використання у бібліотечній справі програм для створення відеозаписів з екрану» - доповідач Бугайов В. С., фахівець ІІ категорії відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки ЖНАЕУ; «Використання нових інтерактивних форм роботи зі студентами: досвід бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету» - доповідач Гейзе І. С., методист бібліотеки ЖНАЕУ.
Презентації доповідачів мали яскравий інформаційний характер.
На виставці у відкритому перегляді представлена література з розмовної практики англійської мови.
Виставка знайомить читача з цікавим і різноманітним світом пернатих.
Дійство відбувалось у Житомирському коледжі культури і мистецтв ім. І. Огієнка, під час якого можна було придбати книги на виставці-ярмарку, взяти участь у круглому столі «Сучасна українська книга» та поспілкуватись з видатними особистостями.
12 листопада 2014 року бібліотекарями абонементу № 1, за сприяння викладача кафедри методики викладання математики, фізики та інформатики професора Ленчука І. Г., було проведено бібліографічний огляд літератури на тему: «Біля класної дошки: методика викладання математики в середній школі» для студентів 41 та 42 груп фізико-математичного факультету.
Добрі вчинки… Чи замислювались ми коли-небудь,як часто ми творимо добро для інших? Насправді, щоб робити добро не обов’язково допомагати великими фінансами. Цей осінній вечір запам’ятається глядачам надовго, він дав можливість зрозуміти, що не так усе й погано в житті, що існують ще люди, які знають, що таке добро, і вміють його творити.
«Поспішайте творити добро на землі. Духовне добро стократ цінніше матеріального» – під таким девізом проходила зустріч організована бібліотекарем Т. В. Вересівською.
Глядачі – співробітники бібліотеки, працівники та мешканці гуртожитку отримали насолоду від гарно підібраних поетичних та музичних творів, уміло прикрашеної зали та доброзичливої атмосфери. Слова вдячності висловлюємо студентам 42 групи ННІ філології та журналістики Герасимчук Оксані, Бордюг Катерині та Савчук Ларисі. Натхнення вам дівчата та добра.
На виставці представлена література з історії нашої держави, про видатні постаті в історії України.
Під час знайомства з бібліотекою, зі слів завідувача науково-методичного відділу Т. А. Бондарчук, учні дізнались про історію створення університету, структуру бібліотеки, мали змогу потримати в руках найстаріші книги, відвідали всі пункти видачі літератури та музей старожитностей.
Дітей вразила велика кількість експонатів музею і те, з якою обізнаністю та теплотою розповідає про них засновниця музею М. В. Масловська.
Такі екскурсії в бібліотеці для учнів різних шкіл вже стали гарною традицією, позитивні емоції отримують і школярі і бібліотекарі.
Ми часто чуємо останнім часом про відродження народної традиції, її збереження та передачу наступним поколінням. Набувають популярності вечорниці, різноманітні майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, танцю, пісні тощо.
Одним із таких видів мистецтва є створення ляльок-мотанок. Лялька-мотанка – не просто лялька. Наші пращури вважали, що це магічна істота, яка має тісний зв’язок з потойбіччям, тому і виготовлення її було певною містичною дією. Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Студенти 24 групи інституту та колектив читального залу долучились до старовинного мистецтва мотання ляльки-оберега. Майстер-клас провела Людмила Заліщук.
Провела тренінг Пархомчук Тетяна Володимирівна, представник Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» м. Житомира.
Мета зустрічі – збагатити відносини між дітьми та батьками, сприяти утвердженню щасливої родини, де панує взаєморозуміння і радість спілкування.
Відеотренінг добре сприймається, має високий виховний вплив та відповідає віковим особливостям студентів. Використання різноманітних тематичних відеороликів, наочних матеріалів, дискусій, цікавих завдань та життєвих історій дає змогу студентам добре засвоїти інформацію.
Виставка висвітлює великий і різноманітний світ комах, його значення в біосфері та житті людини.