Архів новин: листопад 2019 року

29.11.2019 р. Для студентів природничого факультету бібліотекарі організували зустріч до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Студенти 12, 21, 22 груп природничого факультету зустрілись з представниками Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» міста Житомира, які провели відеотренінг на тему «Знай, щоб жити». Мета зустрічі – профілактика ВІЛ/СНІДу та пропаганда здорового способу життя серед молоді.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

28.11.2019 р. 28 листопада у бібліотеці ННІ іноземної філології для студентів 15 групи бібліотекар абонементу художньої літератури Колодюк С. В. провела бібліографічний огляд з відкритим переглядом «Книжковий бібліоекспрес».

Студенти ознайомились з книжковим фондом абонементу, з сучасною українською літературою, а також із новинками художньої літератури.

26.11.2019 р. 20, 25 листопада бібліотекарі ННІ іноземної філології Євгенія Власова і Вероніка Невмержицька провели для студентів 12, 13 та 14 груп інформаційно-бібліографічні огляди нових підручників з перекладу та сучасних лексикографічних джерел на тему «Майбутнім перекладачам», а також англійської та американської художньої літератури на тему «Reading for Pleasure».

26.11.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Проектуємо урок разом». На виставці представлені шкільні підручники та методичні посібники з англійської мови.

25.11.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Тернисті шляхи історії».

Як людина розумна зуміла підкорити світ? Що сталося з іншими видами людини? Коли і чому з'явилися гроші, держави і релігія? Як виникали і руйнувалися імперії? Як наука і капіталізм стали пануючими віровченнями сучасної ери? Чи ставали люди з плином часу щасливішим? Яке майбутнє нас чекає? Із усіх відомих історичних «фактів» лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору, кожна з яких є по-своєму цінною.

21.11.2019 р. В рамках проведення вечора пам’яті жертв голодоморів в Україні 21. 11. 2019 року, працівники читального залу № 1 представили відкритий перегляд літератури «Невиплакані сльози України» для викладачів та студентів ННІ філології і журналістики.

20.11.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Майстер-клас вчителя хімії».

На виставці представлена навчально-методична література на допомогу вчителю хімії, шкільні підручники, матеріали для позакласної роботи, а також періодичні видання.

19.11.2019 р. До Дня пам’яті жертв голодоморів у читальному залі № 1 діє виставка «Невиплакані сльози України» (сторінками періодичних видань).

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.

07.11.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Книги на всі часи».

07.11.2019 р. У Бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «У світі мов і словників».

До уваги читачів у відкритому перегляді представлені підручники і словники іноземних мов.

06.11.2019 р. В центральному корпусі бібліотеки на 2-му поверсі відкрилась тематична книжна виставка «Розп’ята душа на хресті долі», присвячена до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Голодомор одна із найтрагічніших сторінок в історіі не тільки України, а й всього людства, яка ніколи не повинна повторитись і бути забутою. На виставці представлено близько десятка книг, де не тільки розповідається про ті страшні подіі, але ще й вміщують документи, архівні матеріали, спогади сучасників і дослідження істориків цієї трагедії, її причин та наслідків для українського народу. Особливо виділяється, у світі теперішніх подій на Донбасі, книжка автора С. Ф. Блєднова «Голодомор в Донбасі (1932-1933рр.). Запрошуємо до перегляду.

04.11.2019 р. До дня української писемності та мови в центральному корпусі бібліотеки проходить книжкова виставка на тему: «Мова – Душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…» ( І. Огієнко).

Це свято було встановлено 9-го листопада 1997-го року і відзначається на честь українського літописця Нестора. Дослідники вважають, що саме з літописця Нестора починається українська писемна мова. У виставці представлено новітні джерела мовознавства та сучасної української мови. Також зібрано цікаві історичні факти, які дають нам право пишатися нашою “солов’їною”.

04.11.2019 р. У бібліотеці ННІ іноземної філології діє книжкова виставка «Роман про митця», присвячена 165-річчю від дня народження видатного англійського письменника Оскара Уайльда.

На виставці представлені художні твори О. Уайльда мовою оригіналу.