Архів новин: Лютий 2020 року

24.02.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Освітянська скарбниця: методика викладання фізико-математичних наук».

На виставці у відкритому перегляді представлено літературу з методики викладання фізики та математики.

21.02.20 р. В читальному залі № 1 діє виставка : «Stem-освіта – шлях до майбутнього» (сторінками періодичних видань).

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні мистецьких дисциплін. Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів. STEM-освіта – це низка курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи із застосуванням математичних знань і наукових понять.

20.02.20 р. В бібліотеці природничого факультету представлено виставку «Географія одна з найбільш цікавих і захоплюючих наук».

Географія — одна з найдавніших наук, зародилася у країнах Сходу і на початку мала описовий характер. Перші наукові основи географії були закладені в еллінську епоху. Перші спроби наукових пояснень природи географічних явищ відомі з праць Геродота (5 ст. до н. е.), Арістотеля (4 ст. до н. е.), Птолемея (2 ст. н. е.) та ін. Першою людиною, що використала термін «географія», був Ератосфен (276—194 до н. е.).
Географічні знання нагромаджувалися з відкриттям нових земель, розвитком торгівлі, воєнними походами, мореплавством тощо. Основною метою географічних досліджень на сучасному етапі є наукове обґрунтування шляхів раціональної територіальної організації суспільства і природокористування, створення основ стратегії екологічно безпечного розвитку суспільства.

20.02.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку у них відбирають мову» (Л. Костенко) - до Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

20.02.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології до Дня рідної мови діє виставка «Яке прекрасне рідне слово! Воно — не світ, а всі світи (Володимир Сосюра)».

На виставці представлена література з української мови та культури.

12.02.20 р. У читальному залі № 1 діє книжкова виставка : «Любов, оспівана в піснях».

Вірші про кохання ... Як багато в них таїться, скільки почуттів і пристрасті ховається між рядків. Любов вартує особливих слів, і серед нас є люди, які вміють добирати їх напрочуд вдало. Коли все, що діється в душі, римується в рядки – народжуються красиві вірші про кохання. Найкращі вірші про кохання вражають своєю проникливістю й відкривають своїм читачам найтонші грані цього почуття. А що, коли додати до них не менш красиву мелодію? На вірші українських поетів записують пісні, а інколи їм присвячують цілі альбоми. Звичайно, адже чуттєві та проникливі рядки торкаються кожної душі. І той факт, що улюблені вірші можна не лише читати, а й слухати дуже тішить. Буває й так, що прослуховуючи якусь пісню, ви і не здогадуєтесь, що текст написаний, наприклад, Іваном Франком, а не сучасним автором. Тож пропонуємо вам відволіктися від щоденних турбот і доторкнутися до прекрасного!
P. S. А Ви знали, що ці пісні написані на вірші геніїв української літератури (і це невеличка частина)?

Микола Вінграновський
Pianoboy – «Я сів не в той літак»
O.Torvald – «Це ти»
Фіолет – «Вас так ніхто не любить»
Жадан
Brutto – «Середні Віки»
Kozak System – «Коли вона»
Іван Франко
Один в Каное – «Човен»
Віталій Козловський – «Чому являєшся мені у сні»
Плач Єремії – «Як на вулиці зустрінеш»
Христина Соловій – «Отсе тая стежечка»
Кому вниз – «Орач»
Богдан Лепкий
Океан Ельзи – «В твоїх очах я небо бачу»
Василь Стус
Сергій Мороз – «Зазираю в завтра»
Фіолет – «Напевне, так і треба»
Тарас Шевченко
Хочу ЩЕ –«Тополя»
Ot Vinta – «Кохайтеся чорноброві»
The Ukrainians – «Стоїть явір над водою»
Гурт «Скрябін» – «Мені Однаково»
Василь Симоненко
Kozak System – «Не моя»
Дмитро Павличко
Плач Єремії – «Над морем»
Фіолет – «Як би я знав, де ти живеш»
Євген Плужник
O.Torvald – «Мовчи»
Ліна Костенко
Brutto – «Вечірнє сонце»
Фіолет – «Спини мене»
Jamala – «Неандертальці»
Віталій Козловський – «І все на світі треба пережити»
Дмитро Лилик – «В пустелі сизих вечорів»
Ігор Жук, Ольга Богомолець – «Що в нас було? Любов і літо»
Леся Українка
Сестри Тельнюк – «Досадонька»
Олександр Олесь
Журборіз – «Все проти нас»
Берег Надії – «Нащо тобі питати»

11.02.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку "Читай своє - будь у моді".

07.02.20 р. У центральному корпусі бібліотеки (абонемент № 1, перший поверх) проходить книжкова виставка присвячена пам’яті Героїв Небесної сотні.

20 лютого ми вшановуємо пам’ять загиблих під час трагічних подій Революції гідності, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості активістів, які віддали своє життя, захищаючи європейські ідеали демократії. У виставці представлено роботи українських та зарубіжних науковців, документалістів, істориків, письменників, які описують своє бачення на події революційної зими 2013-2014 років та російсько-української гібридної війни.

07.02.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Talks on Arts».

На виставці представлена література з мистецтвознавства Британії та США.

06.02.20 р. Унікальний дарунок бібліотеці.

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Колектив бібліотеки щиро вдячний за книги, отримані в дар бібліотеці від її постійного дарувальника, книголюба, людини з великим світоглядом та жагою знань — професора Мойсієнка Віктора Михайловича. Це наукове видання факсимільного типу унікального кирилично-глаголичного рукописного Реймського Євангелія, надзвичайно красиве. Книги є конволютом XI та XIV ст. Найдавніший рукопис пов’язаний із київським книжним скрипторієм і, ймовірно, з бібліотекою великого київського князя Ярослава Мудрого. Видання складається з двох томів. Перший відтворює сторінки рукописної пам’ятки, а друга містить результати її дослідження сучасними українськими науковцями. Ці книги є справжнім скарбом для тих, хто цікавиться історією й мовою української середньовічної релігійної рукописної книги. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для широкого читацького загалу.