Колектив бібліотеки щиро вдячний за книги, отримані в подарунок бібліотеці від її постійного дарувальника, книголюба, людини з великим світоглядом та жагою знань — професора Віктора Мойсієнка.
Книжкові полиці бібліотеки поповнилися новими унікальними факсимільними копіями: «Віденського октоїха» (оригінал зберігається в Австрійській національній бібліотеці, м. Відень), «Молитовника Володимира (Служебника Теодоровича ХІV ст.)» (оригінал зберігається у публічній бібліотеці Нью-Йорка, США), «Молитовника Гертруди X-XI ст.» (оригінал знаходиться в Італії, м. Чівідале).
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Ця традиція збереглася в Україні й донині. Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу!!!
1 грудня 2021 р. на запрошення Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» працівники бібліотеки взяли участь у дистанційному науково-практичному семінарі «З толерантністю в серці», який проводився в рамках Міжнародного дня людей з особливими потребами (3 грудня 2021 року). У роботі семінару взяли участь більше 70 учасників.
Семінар організований задля привернення уваги суспільства на потреби людей з особливими потребами та на необхідність бути толерантними, забезпечувати безперешкодний доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ЗВО, сприяти мотивації до навчання та самореалізації.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Бібліотекарі читального залу підготували тематичний перегляд книг «Можливості – обмежені, здібності – безмежні», також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку від абонементу №1 «Інклюзивна освіта: різні можливості – рівні права». http://library.zu.edu.ua/doc/inkl.pdf