Архів новин: грудень 2021 року

24.12.21 р. Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
21.12.21 р. Пропонуємо Вашій увазі виставку «Геній “крутого” детективу», присвячену 115-річчю від дня народження Джеймса Гедлі Чейза, англійського прозаїка, автора багатьох захопливих психологічних детективів. Сюжети його романів настільки динамічні, що читач невпинно гортає сторінку за сторінкою.
21.12.21 р. Запрошуємо поціновувачів старовини переглянути новинки проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Колектив бібліотеки щиро вдячний за книги, отримані в подарунок бібліотеці від її постійного дарувальника, книголюба, людини з великим світоглядом та жагою знань — професора Віктора Мойсієнка.

Книжкові полиці бібліотеки поповнилися новими унікальними факсимільними копіями: «Віденського октоїха» (оригінал зберігається в Австрійській національній бібліотеці, м. Відень), «Молитовника Володимира (Служебника Теодоровича ХІV ст.)» (оригінал зберігається у публічній бібліотеці Нью-Йорка, США), «Молитовника Гертруди X-XI ст.» (оригінал знаходиться в Італії, м. Чівідале).

07.12.21 р. День української хустки – нове і наразі не формальне свято, яке відзначається з 2019 року щорічно 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Ця традиція збереглася в Україні й донині. Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу!!!

01.12.21 р. Науково-практичний семінар «З толерантністю в серці».

1 грудня 2021 р. на запрошення Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» працівники бібліотеки взяли участь у дистанційному науково-практичному семінарі «З толерантністю в серці», який проводився в рамках Міжнародного дня людей з особливими потребами (3 грудня 2021 року). У роботі семінару взяли участь більше 70 учасників.

Семінар організований задля привернення уваги суспільства на потреби людей з особливими потребами та на необхідність бути толерантними, забезпечувати безперешкодний доступ до інформаційних ресурсів бібліотек ЗВО, сприяти мотивації до навчання та самореалізації.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Бібліотекарі читального залу підготували тематичний перегляд книг «Можливості – обмежені, здібності – безмежні», також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку від абонементу №1 «Інклюзивна освіта: різні можливості – рівні права». http://library.zu.edu.ua/doc/inkl.pdf