Архів новин: грудень 2019 року

17.12.19 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Важить не час, коли відбуваються події, а людина в подіях часу», прсвячену 60-річчю від дня народження Марії Матіос, української письменниці.

17.12.19 р. В головному корпусі бібліотеки ЖДУ ім. І. Франка (другий поверх) відкрилася книжкова тематична виставка «Легкі крила: на допомогу молодому вчителю».

На виставці представлено 12 книжок, що будуть корисними та цінними при підготовці студентів до майбутньої професії вчителя. До уваги читачів відібрані книги по дидактиці, організації сучасного уроку, а також, з огляду на сучасні інновації в школі, і по новітнім інформаційно-комунікативним технологіям у навчанні, що забезпечить надійну підготовку молодого вчителя до сучасних реалій у школі.

17.12.19 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Пізнання країн світу – прикраса і їжа людського розуму» (Леонардо да Вінчі).

Країна — це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. У світі існує 195 країн-держав. Практично всі вони, за винятком Ватикану та Палестинських територій, є членами ООН. На виставці представлено літературу про Сполучені Штати Америки, країни Європи, Африки.

09.12.2019 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології відкрито виставку «Political Science».

На виставці представлена література з політології англійською та українською мовами.

09.12.2019 р. В читальному залі № 1 діє книжкова виставка «Рідної землі душа та пам'ять».

Серед мистецького багатства українського народу значне місце посідає усна народна творчість. Вона з далекої давнини приносить сучаснику думки, мрії, сподівання народу, вона є безцінною духовною скарбницею нації. Усну народну творчість ще називають фольклором, що в перекладі означає – народна мудрість. Він відтворює історію, культуру, побут, традиції, вірування народу. Жанри фольклору надзвичайно різноманітні — це казки, прислів’я, загадки, пісні, думи тощо. Отже, фольклор — це дорогоцінне художнє надбання народу, це витвір його поетичної душі, котрі необхідно знати й цінувати.

06.12.2019 р. В читальному залі № 1 представлено виставку : «З любов’ю створені картини, Мов іскри вічного життя, Благословенні і віднині Вже не поринуть в забуття» – до Міжнародного дня художника (сторінками періодичних видань).

8 грудня відзначається Міжнародний день художника, який був заснований в 2007 році Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». День художника – це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Сьогоднішнє свято – для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися нею.

05.12.2019 р. У бібліотеці природничого факультету діє виставка «Нація, що руйнує свої ґрунти, знищує сама себе» (Франклін Д. Рузвельт) – до Всесвітнього дня ґрунтів.

Вперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUSS) у 2002 році. Однак лише в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для кожного з нас задля збереження ґрунтів є їхнє екологічно раціональне використання.

03.12.2019 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Лабораторія фантастики – фентезі».

02.12.2019 р. Для студентів I-го курсу ННІ іноземної філології з метою профілактики ВІЛ/СНІДУ була проведена зустріч за участі представників Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ».

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, бібліотекарями ННІ іноземної філології за участі деканату було організовано зустріч студентів першого курсу ННІ іноземної філології з представниками Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ». Тренери «АСЕТ» Тетяна Бугира та Світлана Конорєва провели відеотренінг на тему: «Знай, щоб жити». Під час зустрічі студенти брали активну участь у дискусії.