На виставці представлена художня література детективного жанру німецькою мовою.
Студентам розповіли про можливості он-лайн замовлення літератури, віртуальної довідкової служби, електронний каталог, сайт бібліотеки. Бібліотекарі провели анкетування, метою якого є покращення якості бібліотечних послуг.
Виставка присвячена тижню французької мови в інституті.
До уваги читачів у відкритому перегляді представлена художня література французькою мовою.
Бібліотекарі та студенти, які відвідували бібліотеку, читали уривки своїх улюблених віршів. Пропонуємо вашій увазі перегляд відео.
Міжнародний день театру був встановлений у 1961 році IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).
Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”. Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, яке відзначають щорічно 27 березня. Його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва.
У гуцульському селі Білі Ослави, у родині лісничого Омеляна Ленерта 29 березня 1881 року народилася дівчинка, яку назвали Марією. Росла вона серед розкішної природи гуцульського краю, під опікою добрих батьків. Материні пісні й казки вже змалку чарували та духовно збагачували Марійку. Поезією вона захопилася ще в юності. А що походила з гуцульського Прикарпаття, то й взяла собі таке гарне літературне ім'я (псевдонім) – Марійка Підгірянка. З ним вона і увійшла в історію української літератури.
Багато творів написала М. Підгірянка, на яких в любові до рідного краю, до України виховуються українські діти. Вірші, казки, п'єси, загадки – це багатий спадок, який залишила нам Марійка Підгірянка.
На виставці представлені поезії світових авторів англійською, німецькою, українською та російською мовами та їх переклади.
Існує книг багато на землі,
Вони цікаві, мудрі та повчальні.
Та кожен з нас дорослий, чи малий,
Казки читає - дуже вони гарні.
Казка - це світ чарівний та незнаний,
Казка - це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку — це ж бо так цікаво.
Це справді свято - радість для душі.
Казки в дитинстві потрібні, як повітря. Вони розповідають про реальні проблеми, з якими зіштовхується практично кожна людина, і роблять це делікатно, за допомогою фантастичних сюжетів, в яких головний герой найчастіше торжествує.
«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумніше, читайте їм більше казок» (Альберт Ейнштейн).
16 березня 2016 року завідувач відділом комплектування і обробки літератури Олена Гриценко та бібліотекар природничого факультету Надія Янчук провели перереєстрацію студентів 12 та 13 груп природничого факультету (куратори груп Єрмошина Т. В та Васільєва Л. А.). Присутні мали можливість почути про сайт бібліотеки, електронний каталог та особливості роботи бібліотеки. По закінченні студенти відповіли на питання анкети, за результатами якої буде з’ясовано, що їм відомо про бібліотеку та що хотілося б змінити.
Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня, встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.
Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу.
Поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.
Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.
На виставці представлена художня література англійською мовою серії ”Penguin Popular Classics”.
На заході були присутні студенти 1 курсу фізико-математичного факультету, яким була представлена презентація: «Кохання в житті Тараса Шевченка» та розкрито цікаві відомості з життя поета і його жінок. Студенти мали можливість прослухати поезію Тараса Григоровича та пісні на його вірші. Також була представлена виставка «Кобзарів» різних років видання, які наявні в бібліотеці.
На виставці представлена література про квітництво, розведення квітів, кімнатні рослини, сорти квіткових та декоративних культур.
Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар) – український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).
Всього 47 років прожив Тарас Шевченко. Серед них 24 перебував у кріпацтві, 10 – на засланнях, практично всі інші – під жандармським наглядом. Проте все, що зробив Великий Кобзар назавжди залишає його серед живих, утверджує як геніального нашого сучасника і далекоглядного пророка.
Поняття „буккросинг” з'явилося в нашій країні порівняно недавно, але варто зазначити, що сама ідея обміну існує вже дуже давно.
Як відомо з «Вікіпедії», така незвичайна ідея зародилася в США, її запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у 2001 році. Пізніше ідея обміну книгами набула широкого розповсюдження і примандрувала до Європи. Книги можна брати без запису і залишати в себе.
Стараннями бібліотекарів у нашому університеті відкрилися полиці буккросингу у гуртожитку № 3 (фізико-математичного факультету), гуртожитку № 4, у корпусі ННІ іноземної філології.
У планах відкриття полиць у гуртожитку № 2. Тому якщо у вас є книги, якими ви можете поділитися з іншими – приносьте їх до нас (центральний корпус бібліотеки, вул. Велика Бердичівська, 38).
Відповідальна заступник директора бібліотеки Наталія Костянтинівна Громницька, роб. телефон 43-15-21.
Пропонуємо вам приєднатися до світового руху книг!
02.03.2016 р. У бібліотеці природничого факультету представлено виставку книг «Основоположник школи грунтознавства» - до 170-річчя В. В. Докучаєва (1846-1903), російського геолога, ґрунтознавця.Виявляється, що креативні малюнки можна робити не тільки на каві, але й кавою. Житомирська художниця Світлана Мартинюк створює картини в ексклюзивній техніці – малює їх кавою.
Кава – не тільки продукт, а й екологічний незвичайний матеріал для малювання. Кавова техніка малювання в Україні тільки зароджується, але вона надзвичайно популярна у світі.
Пропонуємо ознайомитись з роботами художниці в читальному залі навчально-лабораторного корпусу № 4.