На виставці представлена література з перекладознавства.
До уваги читачів у відкритому перегляді представлена література з країнознавства англомовних країн.
Максимович був справжнім науковцем-енциклопедистом, і дуже широкого діапазону — від ботаніки до історії, перший ректор Київського національного університету ім.. Т. Г. Шевченка. Наукові праці Максимовича в галузі природознавства («Про системи рослинного царства», 1827; «Основи ботаніки», тт. 1-2, 1828—1831; «Роздуми про природу», 1831) дають підстави вважати науковця одним з основоположників вітчизняної ботаніки.
Житомир належить до найдавніших міст України. Ще з часів середньовіччя і до сьогодні Житомир був і є адміністративним центром регіону, а у 1918 році тут протягом кількох тижнів працював уряд Української Народної Республіки. Розташоване місто на півночі України серед унікальних природних ландшафтів. Датою заснування Житомира вважається 884 рік. За легендою, назва міста походить від імені дружинника князів Аскольда і Діра, Житомира. Інші версії – за назвою слов’янського племені, що населяло ті землі, або тому, що добре росло жито.
Виставлені книжки розкривають наукові досягнення та потенціал наших викладачів.
Бажаємо нових звершень у сфері знань!
Світову славу письменнику принесла пенталогія «Шкіряна Панчоха», до якої увійшли пригодницькі романи «Піонери», «Останній з могікан», «Прерія», «Слідопит» та «Звіробій».
117 студентів отримали 1100 книжок і ознайомились з правилами користування бібліотекою.
День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня. Вперше це свято відзначали в 1994 році, після виходу президентського указу. Легендою світового спорту став Сергій Бубка, який встановив 35 світових рекордів у стрибках з жердиною. До цих пір встановлений ним в 1994 році рекорд (6 м 14 см) ніким не побитий. В цей день вся країна також згадує імена Олега Блохіна, Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Віталія та Володимира Кличків, Яни Клочкової, Ганни Безсонової, Жанни Пінтусевич та інших видатних спортсменів.
Він був першим у всіх значеннях слова: українським поетом, драматургом, перекладачем, талановитим педагогом, хоробрим воїном, громадським діячем та просвітителем. Іван Котляревський став основоположником нової української літературної мови, створивши «Енеїду», «...закинене під сільську покрівлю слово, наче фенікс з попелу, воскресло знову» (М. Коцюбинський).
На абонементі № 1 було записано до бібліотеки 5 груп студентів 1-го курсу історичного факультету та 5 груп першокурсників соціально-психологічного факультету, які були ознайомлені з правилами бібліотеки та отримали комплекти книг згідно навчальних планів.
Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, за плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою «Золотий письменник України». В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» Мирослав дочинець удостоєний Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.
Міжнародний день грамотності відзначається в системі Організації Об'єднаних Націй і щорічно святкується 8 вересня. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найвидатніших педагогів нагороджують. Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства, досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності. Мета Міжнародного дня грамотності – відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.