Архів новин: жовтень 2020 року

27.10.20 р. Увага! Бібліотека Житомирського державного університету імені Івана Франка працює в звичному режимі.

На період дистанційного навчання Ви можете відвідувати бібліотеку щодня 8.30 - 17.30, 13.00 - 14.00 – обідня перерва, субота та неділя – вихідні дні.
Також радимо скористатися можливістю та налаштувати віддалений доступ до баз наукових цитувань Scopus та Web of Science. За допомогою можна звернутися у науково - методичний відділ бібліотеки.
На сайті бібліотеки дистанційно працюють «Запитай бібліотекаря», визначення індексів УДК, доступи до електронного каталогу, електронної бібліотеки, повнотекстова база видавництва Springer Nature.
Колектив бібліотеки Житомирського державного університету підготував матеріали, щоб провести час вимушеного карантину з користю. Вашій увазі на сайті бібліотеки представлені:

Вітруальні книжкові виставки.

Бібліографічні посібники. У цьому розділі ви знайдете інформаційні та рекомендаційні списки, бібліографічні покажчики різних галузей знань

Радимо прочитати. Ви маєте можливість переглянути літературу для свого розвитку і дозвілля

Ласкаво просимо до бібліотеки!

26.10.20 р. На абонементі художньої літератури представлено тематичну книжкову виставку «Halloween». До уваги читачів запропоновано книги, які слід читати на Хелловін.
23.10.20 р. На абонементі художньої літератури представлено ювілейну книжкову виставку «Майстер витонченого слова», присвячену 70-річчю від дня народження Володимира Лиса, українського прозаїка, драматурга.

Це книжки про хоробрість та честь, кмітливість та працелюбність, наполегливість та волю до перемоги, книжки про щиру дружбу та справжнє кохання.

19.10.20 р. Пропонуємо науковцям Житомирського державного університету імені Івана Франка долучитися до серії вебінарів з використання Scopus, ScienceDirect, Mendeley.

Упродовж жовтня-листопада 2020 року для українських вчених буде проведено чергову серію безкоштовних вебінарів, присвячених роботі з базами даних Scopus, ScienceDirect, Mendeley та іншими електронними ресурсами.

Всі вебінари відбуватимуться українською мовою, їх проведе офіційний тренер компанії, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

Для участі у вебінарах учасникам необхідно заздалегідь зареєструватися за відповідним посиланням на платформі BrightTALK.

За інформацією організаторів після проходження кожного з вебінарів зареєстровані учасники зможуть завантажити відповідні сертифікати.


Програма вебінарів від Elsevier:

20 жовтня 11:00-11:45

Тема: Перші кроки у Scopus.

Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу зі Scopus. Дізнайтеся детальніше про налаштування свого облікового запису відповідно до власних уподобань, а також про варіанти віддаленого доступу, щоб забезпечити собі комфортну роботу з будь-якої точки світу.

Реєстраційна форма за посиланням.

23 жовтня 11:00-12:00

Тема: Починаємо з пошуку літератури у Scopus.

Опис: Пошук літератури має вирішальне значення на всіх етапах дослідження – від планування до написання. Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб отримати важливі знання та поради для ефективного пошуку літератури у Scopus.

Реєстраційна форма за посиланням.

27 жовтня 11:00-11:45

Тема: Ваші колеги та Ви у Scopus.

Опис: Чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, як інші бачать результати Ваших досліджень? Scopus використовується багатьма організаціями, які займаються дослідженнями та фінансуванням досліджень, для оцінки заявок на гранти, тому у першу чергу, слід переконатись, що дані, вказані у Вашому профілі, є актуальними та повними. Беріть участь у вебінарі, щоб дізнатись, як створюються та редагуються профілі авторів у Scopus, і як Ви можете у разі потреби подавати запити для їх корегування.

Реєстраційна форма за посиланням.

30 жовтня 11:00-12:00

Тема: Журнали: доброго не буває забагато.

Опис: Обрати журнал для читання чи публікації іноді буває складно. Приєднуйтесь до участі у вебінарі, аби дізнатися, як перевіряти та порівнювати журнали, використовуючи бібліометричні параметри та відповідні інструменти в Scopus для прийняття цілком обґрунтованого рішення щодо вибору журналу.

Реєстраційна форма за посиланням.

3 листопада 11:00-11:45

Тема: Перші кроки у ScienceDirect.

Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про налаштування свого облікового запису для роботи з ресурсами бази даних.

Реєстраційна форма за посиланням.

6 листопада 11:00-11:45

Тема: Читання – це навчання.

Опис: Під час цього вебінару Ви дізнаєтеся, як можете отримати доступ до необхідного та цікавого вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це доступно.

Реєстраційна форма за посиланням.

10 листопада 11:00-11:45

Тема: «Цікавій Варварі на базарі носа відірвали».

Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатись про цікаві та дивовижні дослідження авторів, які кидають виклик відомому прислів’ю про допитливість, у ScienceDirect. Дізнайтеся про згортання соєвого молока в каві, лікування шампанським морської хвороби та багато іншого.

Реєстраційна форма за посиланням.

13 листопада 11:00-11:45

Тема: Не все те золото, що блищить.

Опис: Приєднуйтесь до участі у вебінарі, щоб дізнатися, як не стати жертвою хижацьких видань, конференцій та інших неетичних практик у науковій комунікації.

Реєстраційна форма за посиланням.

17 листопада 11:00-11:45

Тема: Сяйте яскраво, наче діаманти.

Опис: Дізнайтеся про найкращі практики та інструменти для покращення видимості результатів Ваших досліджень. Під час цього вебінару ми познайомимо Вас із соціальними мережами для дослідників та відповідальними політиками поширення, а також поділимося з Вами порадами щодо того, як забезпечити належну увагу до Вашого дослідження.

Реєстраційна форма за посиланням.

15.10.20 р. Стратегія розвитку наукового видання

Запрошуємо представників редакцій наукових періодичних видань, представників організаційних комітетів наукових конференцій до участі у науково-практичному онлайн-семінарі «Стратегія розвитку наукового видання», що відбудеться 19 жовтня 2020 р. о 15:00.

Ключові спекти:
- Показники і критерії якісного видання
- Технічні елементи наукових видань: сайт, ISSN, DOI
- Роль, права та обов’язки авторів, рецензентів, членів редколегії
- Як знаходити рецензентів і хто має бути в редколегії
- Як визначити кількість цитувань, що має видання, якщо воно не індексується у Web of Science Core Collection
- На які видання слід рівнятися, що можна запозичити для розвитку власного журналу
- Де і чому журнал має індексуватися, а чого варто уникати
- Критерії і процедура відбору видань до Web of Science Core Collection
- Відповіді на запитання, що поставлені в реєстраційних анкетах.

Ось посилання для реєстрації.

13.10.20 р. На абонементі №1, центрального корпусу бібліотеки (другий поверх), відкрито виставку «Воля України або смерть» – до дня захисника України, до дня українського козацтва.
07.10.20 р. В бібліотеці ННІ іноземної філології діє виставка «Lernen mit Spielen».

На виставці у відкритому перегляді представлені шкільні підручники та методичні посібники з німецької мови.

02.10.20 р. В бібліотеці природничого факультету діє виставка «Велич і моральний прогрес нації можна виміряти тим, як ця нація відноситься до тварин» (М. Ганді) – до Всесвітнього дня захисту тварин.

Всесвітній день тварин - міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту, що святкується кожного року 4 жовтня. Історія цього дня починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку Ціммерманн проводив день 24 березня, але 1929 року переніс його на 4 жовтня. Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня — день пам'яті Франциска Ассізького , один з найшанобливіших в католицькій церкві святих. Франциск Ассізький вважається у католиків за покровителя тварин. Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.